[ reb0rn @ 25.07.2005. 13:54 ] @
Ovako trenutno koristim wi fi operatera koji mi je pristao dati samo jedni IP adresu za mreznu koju je registrovao na mac od mrezne..

Problem je sledeci imam dva kompa koja su vezana na ovislink 1120 koji ima 2lan porta a nema ruter na kojem su nakacena moja 2 PC-a..

Na glavnom kompu za mreznu moram koristiti dhcp za IP posto logovanje na provajdera radi po nekom principu tako dok nisi ulogovan on ti dodeli 192,168.x.x adresu a kad odes u internet explorere on te redirectuje na njegov login page na kojem posle kucanja user/pass ti dodeli drugu fxnu adresu koja je 10.5.10.106 za IP mrezne.

drugi kompjuter sam uopeo da vidim tako sto sam mu dodelio fixni IP 10.5.10.x pa kad se ulogujem na prvom vidim i drugi komp na mrezi ali internet nemogu sherovat..

Probao sam analogx proxy program ali meni treba direct internet access posto koristim satelicki internet na tom drugom kompu..

Wingate nisam uspeo da konfiguresim a da mi internet proradi..

Interesuje me dali postoji neka solucija preko nekog programa da dobijem direktan priostup netu bez proxy-a na drugom PC, posto mi provajder neda da registrujem i drugi pc ip i mac?

Ili je jedina solucija ruter?