[ rumpl @ 25.07.2005. 19:02 ] @
E raspust je, ja se dosadjujem, ajde ako neko ima neki zanimljiv zadatcic ili projekat u C-u da mi da, bio bih mu mnogo zahvalan...

Pozdrav

Ma dajte ljudi, ja se stvarno dosadjujem, ako iko ima neki zadatak iz C-a a da mu treba pomoc, bilo sta, ja sam presusio, nemam vise ideja...

[Ovu poruku je menjao rumpl dana 26.07.2005. u 01:11 GMT+1]

Promenio sam naslov samo da bih imao vise poseta od lika koji je napisao poruku
sa naslovom "Potreban C++ programer?", sta cu, kazem vam dosadjujem se, moram
da nadjem neku zanimaciju... :)

Ajd pozdravljam vas, stavrno imam utisak da pricam sam sa sobom...

Opet pozdrav

[Ovu poruku je menjao rumpl dana 26.07.2005. u 02:25 GMT+1]
[ peromalosutra @ 26.07.2005. 09:23 ] @
Ako ti je veoma dosadno, kao sto vidim, sto ne napises neki tutorial za apsolutne pocetnike? Ako imas dovljno predznanja.... Ja sam slicno uradio sa paskalom (neki projekat za skolu) i okupiralo me dobrih par dana...
Ko zna, mozda se nadje i u TOP-u :)
[ dejandj @ 26.07.2005. 10:36 ] @
Evo, probaj ovo:
http://www.elitesecurity.org/tema/107609

Dokrajci ga!

[ rumpl @ 26.07.2005. 11:45 ] @
Vec je dokrajcen... :( ali uradicu ga...
[ dejandj @ 26.07.2005. 14:06 ] @
Ovo je sustinsko, za "programersku taktiku" "Divide et Impera"...

Ima mnogo, mogucih, razlicitih, varijanti za "svaku priliku" i cak i ta tema je neiscrpna...

A koristice, pre ili kasnije.
[ rumpl @ 26.07.2005. 16:41 ] @
O cemu ti to dejandj???
[ milanvla @ 26.07.2005. 18:57 ] @
evo ako ti je bas dosadno uradi ovo

ostavi nam ovde code od C++ aplikacije koja radi sledece

imamo jednostavan imenik gde za svaku osobu cuvamo ime, prezime, adresu, telefon, email i web. Podatke cuvaj gde god zelis. Ali napravi da to bude 32 bitna GUI aplikacija sa dugmicima i svim ostalim za windows.

a sta kazes? ;-)
[ Shatterhand @ 26.07.2005. 21:50 ] @
Rekao bih da decko koristi linux...
[ Mihajlo Cvetanović @ 29.07.2005. 09:47 ] @
Mogao bi da pomogneš čoveku koji prevodi C++ FAQ:

http://www.parashift.com/c++-f...line-availability.html#faq-2.3
[ MasteReX @ 06.06.2006. 15:29 ] @
EJj ljudi pomagajte!!!! treba iz c++ (objektno orijentisano programiranje) da uradim zadatak iz klasa, nesto na foru kao struktura je "A" kao imas x i y i definises konstruktor i destruktor i za klasu "A" da uradis dva objekta jedan ide preko ( nemam pojma cega valjda, uglavnom sve se vrti preko tog x , y ) a da, imas kao da kad radis taj konstruktor da x i y dodelis vrednost 0. I na kraju treba da ispise x*y tako nesto nisam skroz zapamtila zadatak, a mislim da ce mi se pojaviti ponovo na ispitu. Pa ako neko zna i ima neko resenje PLEASEE pomagajtee!!!!!!!!!
[ rumpl @ 06.06.2006. 19:38 ] @
E mislim stvarno, odakle ti ideja da ovde stavljas tvoj post, ovo sam ja prosle godine postavio...
A za tvoj problem:
1. Nadji prvo ceo zadatak.
2. Trazi na netu, imas gomilu tutoriala.
[ MasteReX @ 07.06.2006. 09:04 ] @
Sta sad izvodis? jel si sam trazio nesto, neki zadatak. Ja imam resenje ( neko je ipak pomogao u medjuvremenu, takodje sa foruma) A sta ti postavljas temu da bi sam komentarisao?
[ Nibble @ 07.06.2006. 14:37 ] @
sta se svadjate a?:))
[ MasteReX @ 07.06.2006. 21:27 ] @
Ma nista, ja lepo pitam a dobijem drzak odgovor.
[ biotech @ 07.06.2006. 21:37 ] @
e imam ja zadatak za tebe
(mislim na coveka koji je postavio temu, mada mislim da se raspust vec zavrsio, ali uskoro pocinje novi tako da....)

dakle nije nista tesko, ajde rumpl ili bilo ko drugi neka se javi pa dobija zadatak
[ IDE @ 07.06.2006. 23:04 ] @
MasteReX, takav zadatak se obavlja za nepunih 20 minuta...

smisli nesto teze...
[ biotech @ 08.06.2006. 00:50 ] @
Citat:
biotech: e imam ja zadatak za tebe
(mislim na coveka koji je postavio temu, mada mislim da se raspust vec zavrsio, ali uskoro pocinje novi tako da....)

dakle nije nista tesko, ajde rumpl ili bilo ko drugi neka se javi pa dobija zadatak :D


he he citiram sam sebe..ali avaj ovaj je malo tezi zadatak
[ MasteReX @ 08.06.2006. 14:02 ] @
Citat:
fucking voodoo: MasteReX, takav zadatak se obavlja za nepunih 20 minuta...

smisli nesto teze...


Pa ajd da vidim tvoje resenje :) (mislim sta je 20 min. :p)
[ IDE @ 08.06.2006. 22:07 ] @
Citat:
Pa ajd da vidim tvoje resenje (mislim sta je 20 min. )


nemoj se ljutiti...

nisam te mislio zezati, niti reci kako ja super programiram, vec da je to za nekoga ko je iole iskusan stvarno mali posao...
a i ne samo to... vec da takvih programa ima milion...u Borland Builderu bih ga stvarno za toliko uradio...bilo bi fino da neko predlozi nesto sto nema trenutno, ili da covjek napravi neku funkciju ili klasu koja bi nam svima bila od koristi npr....(kad mu se vec toliko radi...)

evo, npr. meni treba f-ja koja ce neki tekst razdvojiti u posebne rijeci i da cu svaku rijec pozivati sa navodjenjem njenog indeksa:

npr u recenici:

dobrodosli na elitesecurity.org

pozivom f-je IME_FUNKCIJE(1) bih dobio rijec "dobrodosli" pozivom IME_FUNKCIJE(2) bih dobio "na" itd.

e sad, ja znam da takva neka f-ja postoji, ali da me ubijes ne mogu se sjetiti kako se zove niti je mogu naci...i ako je rumpl sad ne napravi, moracu je sam napraviti i dodati u moju biblioteku f-ja koje sam sebi napravio a koje mi stalno trebaju....

ili npr. napraviti klasu, npr. za rad sa tekstom cija bi neka f-ja vratila sve rijeci u Memo2 koje su slicne sa rijecju koju sam naveo u pozivu

npr.

Memo1->Text=IME_KLASE->NADJI_SLICNE_RIJECI(Memo2,"marko");

pa bi se u memo upisale rijeci "janko", "zarko", "darko", marko", "mirko" i ostale slicne koje se nalaze u Memo2...

e, da...ovo se sve odnosi na rad u borlandu, dakle radi se o Stringovima a ne o nizovima karaktera...
eto ti moji predlozi...


UPS!! PARDON!! tek sad vidim da je rijec o C-u... i da se uostalom nalazim i na forumu "C" ... moje izvinjenje svima....!!!a pogotovo MasteReX-u... ovo stvarno ne bih mogao uraditi za 20 minuta u C-u...

[Ovu poruku je menjao fucking voodoo dana 08.06.2006. u 23:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao fucking voodoo dana 08.06.2006. u 23:18 GMT+1]
[ MasteReX @ 09.06.2006. 20:27 ] @
Citat:
fucking voodoo: nemoj se ljutiti... :-)

nisam te mislio zezati, niti reci kako ja super programiram, vec da je to za nekoga ko je iole iskusan stvarno mali posao...
a i ne samo to... vec da takvih programa ima milion...u Borland Builderu bih ga stvarno za toliko uradio...bilo bi fino da neko predlozi nesto sto nema trenutno, ili da covjek napravi neku funkciju ili klasu koja bi nam svima bila od koristi npr....(kad mu se vec toliko radi...)

evo, npr. meni treba f-ja koja ce neki tekst razdvojiti u posebne rijeci i da cu svaku rijec pozivati sa navodjenjem njenog indeksa:

npr u recenici:

dobrodosli na elitesecurity.org

pozivom f-je IME_FUNKCIJE(1) bih dobio rijec "dobrodosli" pozivom IME_FUNKCIJE(2) bih dobio "na" itd.

e sad, ja znam da takva neka f-ja postoji, ali da me ubijes ne mogu se sjetiti kako se zove niti je mogu naci...i ako je rumpl sad ne napravi, moracu je sam napraviti i dodati u moju biblioteku f-ja koje sam sebi napravio a koje mi stalno trebaju....

ili npr. napraviti klasu, npr. za rad sa tekstom cija bi neka f-ja vratila sve rijeci u Memo2 koje su slicne sa rijecju koju sam naveo u pozivu

npr.

Memo1->Text=IME_KLASE->NADJI_SLICNE_RIJECI(Memo2,"marko");

pa bi se u memo upisale rijeci "janko", "zarko", "darko", marko", "mirko" i ostale slicne koje se nalaze u Memo2...

e, da...ovo se sve odnosi na rad u borlandu, dakle radi se o Stringovima a ne o nizovima karaktera...
eto ti moji predlozi...


UPS!! PARDON!! tek sad vidim da je rijec o C-u... i da se uostalom nalazim i na forumu "C" :-) :-)... moje izvinjenje svima....!!!a pogotovo MasteReX-u... ovo stvarno ne bih mogao uraditi za 20 minuta u C-u...

[Ovu poruku je menjao fucking voodoo dana 08.06.2006. u 23:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao fucking voodoo dana 08.06.2006. u 23:18 GMT+1]




Ma OK je, ali ko se zaista dobro razume u c++ mogo bi za 20-30 min. da resi to.
[ IDE @ 09.06.2006. 23:59 ] @
pa da...ja sam i mislio da sam na C++ forumu...
u C++ bi mi taman toliko trebalo, a u C-u ne bih ni pokusavao (vise ista uraditi) ...