[ Woykhan @ 20.08.2002. 16:52 ] @
Daklem, kratko i jasno, da li je moguće da se sa v24 downgrade-uje na v21 bez posledica?
[ NLO @ 20.08.2002. 17:48 ] @
sve je moguce :)
s 24 na neke nize ver ce ti mozda praviti sr*** al i to moze da se sredi fulflashom..
[ Woykhan @ 20.08.2002. 20:51 ] @
Znači može :-)
Ajd reci onda kako da se ja ne cimam po netu i ne trošim pare :-)
[ Joker @ 20.08.2002. 22:01 ] @
Citat:
Woykhan:
Daklem, kratko i jasno, da li je moguće da se sa v24 downgrade-uje na v21 bez posledica?

Ako telefon radi na našoj mreži, tj. ako nije kodiran onda može.
[ NLO @ 20.08.2002. 23:00 ] @
al lupi :)
svi telefoni su kod nas dekodirani :)
ovako pokushaj prvo da ga samo flashujesh na tu ver koju ocesh, ako se napravi s***** skini m35 repair bin s landy ovog sitea, martech ili onaj red cross flasher koji je artz postovao u temi service menu na c35 i skini zeesiemens za unlock...
flashuj s red cross flasherom (ili martechom) na repair oktljucaj ga sa zeesiemens i imacesh telefon s v05 koji radi.. posle toga samo na ver koju ocesh.. i to ti je to...
linkove me je mrzelo da ti trazim al ih imash sve ovde postovane.. potrazi malo...
ako neshto zapne javi.. sve se moze srediti ma kolko da usersh :)
[ Woykhan @ 21.08.2002. 03:07 ] @
Citat:
Joker:
Citat:
Woykhan:
Daklem, kratko i jasno, da li je moguće da se sa v24 downgrade-uje na v21 bez posledica?

Ako telefon radi na našoj mreži, tj. ako nije kodiran onda može.

A dao bog takvih su retki :-)
Mislim da to nema veze... Anyway, moj je dekodiran.
[ Joker @ 21.08.2002. 08:14 ] @
Izgleda da me niste dobro shvatili, ili niste pažljivo pročitali šta sam napisao. Piše ako telefon RADI na našoj mreži, znači na otključanom (ili ti dekodiranom) telefonu možeš spustiti verziju (osim sa v18 na niže) ali ako telefon JOŠ nije dekodiran spuštanjem sa v24 na nižu ćeš ubiti telefon. Nadam se da je sad jasnije.
[ Bad Habbit @ 21.08.2002. 08:43 ] @
Evo kao upozorenje SVIM potencijalnim i neotkrivenim talentima i buducim flash-erima mobilnih telefona, procitajte ovu temu i vidite moje iksustvo sa tim, pa se onda zamislite koliko vam se isplati to da
radite.

http://www.elitesecurity.org/tema/8021#60040

[ NLO @ 21.08.2002. 12:17 ] @
e ljudi pricajte vi shta god ocete al ja sam jedno 4 c/m35 ubijao totalno, ozivljavao... flashovao s v24 na v05 i obrnuto.. ukljucivao service menu...
i svi su zivi i zdravi :)
svako unishtavanje softwarea moze da se popravi...
a bad habbit za onaj s35 neverujem da nisi mogao da ga popravish fullflashom...
a i da ne moze bolje da si postovao na gsm forum nego shto si ga cimao po serviceima... sigurno ima neko reshenje... jedino ako ga nisi tresnuo o zid kad si video da si usrao software :)
[ Joker @ 21.08.2002. 13:49 ] @
Naravno da se može oživeti, ali ja sam samo upozorio šta se može desiti sa telefonom, zašto da plaća oživljavanje u nekom servisu ako nemora.
[ NLO @ 21.08.2002. 14:44 ] @
:) ne znam stvarno shta da ti kazem
shto bi ishao u service ako moze sam to da uradi?
evo ja otvaram service :)
[ Woykhan @ 22.08.2002. 05:17 ] @
Citat:
Joker:
Izgleda da me niste dobro shvatili, ili niste pažljivo pročitali šta sam napisao. Piše ako telefon RADI na našoj mreži, znači na otključanom (ili ti dekodiranom) telefonu možeš spustiti verziju (osim sa v18 na niže) ali ako telefon JOŠ nije dekodiran spuštanjem sa v24 na nižu ćeš ubiti telefon. Nadam se da je sad jasnije.

Neće moći ove noći :-)
Pogledaj dole odgovor.
[ Woykhan @ 22.08.2002. 05:19 ] @
Kmeek.. Neće :-(( Evo šta mi swup prijavi:

attention you are trying to update (downdate) an older SW Version: 21
into a mobile with SW Version: 24
sorry, this is impossible !
error while checking important conditions for software-update!

Da probam sa tim repair tool-om? (malo je blesavo da popravljam ispravan telefon, al ako ću tako da dobijem v05 onda može :-))
[ Woykhan @ 22.08.2002. 05:35 ] @
Citat:
Bad Habbit:
Evo kao upozorenje SVIM potencijalnim i neotkrivenim talentima i buducim flash-erima mobilnih telefona, procitajte ovu temu i vidite moje iksustvo sa tim, pa se onda zamislite koliko vam se isplati to da
radite.

hvala tebi na brizi i upozorenju ali:
1) nije meni prvi put da to radim tj nisam neki debil koji se pri'vatio kabla i telefona i rešio da nešto sjebe :-)
2) svi koji se u to razumeju kažu da se telefon ne može ubiti sw putem.
3) otkud ti i da pomisliš da meni iz c/m35 ubacuješ u s35?!?!?!?! NHF ali prilično glupa ideja. Čak si i verziju promašio, hr meni može da se ubaci samo do v18 :-)
4) isplati mi se da to radim jer mi v24 glavi kod slanja poruka (kad 2x brzo pritisnem ok), v21 je jedina verzija na kojoj se to ne dešava.

Pozdrav
[ MatezYU @ 22.08.2002. 12:39 ] @
Koliko ja znam telefon ne moze nikako da se sjebe software-ski.... Mozes jedino da ga umrtvis, ali tome uvek ima leka i mozes da ga popravis sa full flash fajlom...

Sto se tice tvog problema ja ti mogu dati jednu ideju pa probaj to (meni je uspelo)... Kazes da ti program ne dozvoljava da spustis verziju software-a sa v24 na v21... Ja sam uspeo jednom tako da ga "zeznem" sto sam prvo umrtvio telefon... To mozes uraditi sa recimo ubacivanjem Hrvatskog jezika sa Martech-om (pod Win2000) pa kada telefon zariba totalno (nece da se pali ni nista ne pokazuje na ekranu) onda lepo pokrenes full flash v21 i program ce reci da nije pronasao nikoju verziju na telefonu i ti lepo kazes YES i primoraces program da ga flesuje.... Pisace nesto kao: nema odobrenja i na tvoju odgovornost flasujes.... bla bla.... Ja sam to radio sa verzijama v16 i v18 i radilo je.... Ja sam umrtvio telefon tako sto sam radio u Win2000 a program je bio pisan za Win98...

Da li mozes da mi das link gde bih mogao da skinem fullflash za V21... I da li je isplati da flasujem sa V18 na V21... U cemu je razlika?!
[ Woykhan @ 24.08.2002. 03:40 ] @
Citat:
Da li mozes da mi das link gde bih mogao da skinem fullflash za V21... I da li je isplati da flasujem sa V18 na V21... U cemu je razlika?!

Misliš full flash kao eeprom + firmware (ne razumem se baš u te izraze)? Ako je to, nemam link... Inače, razlike nema po opcijama (kao ni sa jednom verzijom posle 05) ali je telefon brži, kao što sam napisao ne glavi kod slanja poruka što mene užasno nervira jer telefon nemam da bih ga mazio...
Inače, dal bih ja mogao da uradim taj fullflash bez prethodnog ubijanja telefona?
[ MatezYU @ 26.08.2002. 15:00 ] @
A sta podrazumevas pod tim da ti glavi poruka kada 2x pritisnes ok?!
Ja sam flesovao sa 18 na 21 pa se razmisljam da sada probam 24?!
[ Woykhan @ 26.08.2002. 21:11 ] @
Citat:
A sta podrazumevas pod tim da ti glavi poruka kada 2x pritisnes ok?!
Ne glavi poruka nego telefon. Lepo, ne reaguje na dugmiće.
Citat:
Ja sam flesovao sa 18 na 21 pa se razmisljam da sada probam 24?!

Nemoj, osim ako ti životni cilj nije da se kurčiš kako imaš najnoviju verziju firmware-a...