[ dukeStepa @ 27.07.2005. 06:59 ] @
Skoro sam nabavio originalni Adobe Creative Suite 2. Neprijatno sam iznenađen sporošću u odnosu na prethodnu verziju. Svi programi iz paketa se sporije dižu i sporije rade. Instaliran je na Dell-u sa originalnim XP-om, Intel P4 3,2 Ghz, 1Gb rama, Sata 160Gb... U čemu je štos jer ovo definitivno nije spora mašina i sve ostalo radi normalno? Od ljudi sa piratskom verzijom sam čuo iste priče...
[ Mister_rap @ 17.08.2005. 12:16 ] @
Ja koristim piratsku verziju i nesto slabiju masinu i takodje mi je ACS2 znacajno sporiji od predhodne verzije.
[ Miroslav Strugarevic @ 17.08.2005. 16:43 ] @
I Photoshop i Illustrator su znatno sporiji. Pogotovu onaj njihov novi Adobe Bridge.
[ brm @ 05.09.2005. 00:46 ] @
Athlon 2000+ 1.6 GHz, 512MB memorije, dosta mesta na hardu; kad pokrenem bilo koje dve aplikacije iz ACS2 pri radu posle par minuta jedna od te dve aplikacije se, prilikom vraćanja na jednu od njih sa druge, obavezno zapuca. Toliko.
[ atrijum @ 05.09.2005. 06:06 ] @
A ja mislio da je problem samo kod mene pa sam hteo isto pitanje da postavim nadajuci se pomoci....Uzasno sporo radi, pa neke stvari odradim na PS 7 ( koji je bas brz ) a ono sto nema na 7-ici doterujem na CS2 bas zbog sporosti.
[ dr ZiDoo @ 05.09.2005. 12:45 ] @
Meni CS2 radi bez vecćih problema na A3000+ 64bit i sa 1Gb rama, sata diskom. Radi normalno...
[ scaevola @ 18.09.2005. 09:36 ] @
Sporo radi to je definitivno. Ili je optimizovan za neke procesore (koje ja nemam, vozim Sempron 2500, 1Gb rama). Sve i dalje radim u CSu a koristim CS2 samo kad mi treba nesto od novih alata ili da sredim fotke a znam da necu imati mnogo layera.

Sa tekstom radi ocajno sporo. Kad otvorim fajl sa 100+ layera (web page dizajn) ne mogu ga docekati. A ima tako dobrih novina, ali bolje mi je da selektujem layer po layer u CS pa da menjam font nego da to uradim odjednom u CS2 al onda sve ostalo se vuce.

Znam da cete reci kupi brzu mashinu, ali lako je biti pametan kad si bogat, odnosno nek adobe napravi software koji je optimizovan a ne da radi brzo samo ako imas superkompjuter.