[ Divjak @ 21.08.2002. 15:02 ] @
Da li je moguce poslati promenljive iz forme nekoj HTML stranici a ne PHP?
Tacnije imam 4 radio button-a i zelim da posaljem broj otkacenog JavaScripi?

Unapred Hvala!
[ broker @ 21.08.2002. 15:11 ] @
Naravno da mozes... Javascript bez problema moze da vidi poslate parametre, doduse nije sve doterano kao u PHP... vidis url ucitane strane a u njemu imas i parametre... malo isparsiras i to ti je...

var newurl=document.location.href
if (newurl.indexOf("?") > 0) {
newurl = newurl.substring(newurl.indexOf("?")+1, newurl.length)
}

posleovoga u newsurl imas samo paametre kao string koji treba da isparsiras.


A ako si mislio GET/POST iz forme, onda ne moras s tim da sebakces, napravi da forma u stvri pokrene javascript funkciju a iz nje ti nije prolem da direktno procitas sta ti treba.
[ Divjak @ 21.08.2002. 15:21 ] @
'ebes mi sve ako sam ja tebe nesto razumeo

Ja imam cetiri radio button-a nazvana "jedan", "dva", "tri" i "cetiri" e sad ja otkacim jedan i ta forma se salje na Poll.html
Sad mi napisi JavaScript za Poll.html koji ce da mi kaze koji radio button je otkacen!

Hvala!
[ zlatko @ 21.08.2002. 16:38 ] @
Zar ti nije lakse da za svaki radio button napravis posebnu stranu, tu skriptu ces lakse naci
[ Goran Rakić @ 21.08.2002. 17:49 ] @
pa ok, np ali taj poll.htm ne moze nigde da cuva rezultate. tj uvek ce biti kao da je samo jedan glasao, ili ako drzis vrednost u kolacicu koliiko i kako je neko glasao... ako zelis i da cuvas vrednost, onda moras da koristis SSI, PHP, ASP, Perl...
[ Divjak @ 21.08.2002. 23:47 ] @
E bas do ovde sam stigao sve je proradilo samo jos da zaobidjem to da su na pocetku variable nule! :(
Da li bih mogao da ih cuvam u 4 .txt fajla i kako?

Hvala!
[ Goran Rakić @ 22.08.2002. 14:08 ] @
aman js se izvrsava na klijentu i nema veze sa serverom, tj nema sanse da cuvas podatak osim u kolačiću ali onda opet neko drugi kada dodje da glasa može da zna samo koliko puta i kako je ON glasao, a to sigurno ne želiš.

tebi treba neki poll engine u PHP-u, ASP-u, Perl-u, CF-u ili necem drugom! poseti hotscripts.com i zavisno od toga sta provajder nudi instaliraj nesto.

ukoliko imas samo web server bez nekog server side jezika, pogldaj na google-u polls i nacices nesto...
[ luner @ 24.08.2002. 09:45 ] @
A sta smeta PHP-u?

postavis jedan jednostavan:

if ($anketa == 1) {
otvori_fajl("Anketa/1"); vidi koja je vrednost unutra; povecaj za 1; vrati u fajl; zatvori fajl;
}
if ($anketa == 2) {
...
}

ili jos jednostavnije

if (isset($anketa) {
otvori fajl("Anketa/$anketa")...


U principu imam vec ovaj kod ako ti treba ali sam odavno presao na MySql varijantu gde tek imas i gotovih skriptova i mogucnosti...