[ PREDSJEDNIK @ 29.07.2005. 23:11 ] @
Da li netko ima shemu za napraviti digitalni pokazivač frekvencije ugađanja stanice za običan analogni radio uređaj(kojemu stanice namještam klasično-kotačićem,ne digitalno PLL sintetizatorom).Naime,htio bih u jedan stariji prijemnik to ugraditi.

Unaprijed zahvaljujem.
[ Marcony @ 31.07.2005. 09:59 ] @
http://www.qsl.net/om3cph/om3cph.html

Probano i radi!
[ mdj300B @ 31.07.2005. 14:24 ] @
Citat:
Marcony: http://www.qsl.net/om3cph/om3cph.html

Probano i radi!


Isto tako!
[ alexa_pg @ 01.08.2005. 23:23 ] @
Sa ovim mjeracem frekvencije PREDSJEDNIK NE MOZE da uradi to sto je naumio. Frekvencmetar je odlican i licno ga koristim za radio stanicu (znam tacno na kojoj f emitujem). Medjutim ako hoces da frekvencmetar koristis tako da ti pokazuje f PRIJEMNE RS to ne moze. Ti ces preko nekog razdvojnog sklopa prikaciti se na LO i frekvencmetar ce pokazati f, ali LO koja je za MF veca ud f ulazne, a to ti je 468khz ili 10.7mhz u zavisnosti od talasnog opsega. Rezime. Ako se razumes u programiranje, promijeni software i onda ce moci i ovaj frekvencmetar.
[ PREDSJEDNIK @ 13.08.2005. 09:10 ] @
Naime,tu ideju dobio sam na temelju starijih radio prijemnika koji su se proizvodili i prodavali krajem osamdesetih kao digitalni,a zapravo su bili analogni samo što nisu imali na kondenzatoru spojenu špagicu sa kazaljkom već digitalni zaslon.
Znači i kod njih taj frekvenciometar mjeri frekvenciju LO i onda oduzima za međufrekvenciju da bi ispisao ulaznu frekvenciju kao što si naveo?!
[ pbenka @ 15.08.2005. 18:17 ] @
Ipak nije tako strašno kako kaže alexa_pg. Naime na tom sajtu autor je postavio i verziju digitalne skale, gde je potrebno u pic uprogramirati vrednost međufrekvencije, a merenjem LO na displejima se prikazuje prijemna frekvencija.
[ PREDSJEDNIK @ 24.09.2005. 14:16 ] @
Nabavio sam shemu prijemnika ali shema prikazuje tek od međufrekventnog stupnja na dalje,a LO i ulazni titrajni krugovi su u SMT izvedbi u limenoj kutijici pa ću trebati prvo ručno nacrtati shemu.