[ random @ 21.08.2002. 19:23 ] @
Sudeći po ovom članku na ZDNet-u, Opera će vrlo uskoro izbaciti verziju 7 svog browsera. Zanimljivo je da su u poslednjih godinu i po dana programeri Opere praktično napisali skoro ceo rendering engine od nule, uključujući bolju podršku za DOM i izbacujući dosta starog koda da bi browser bio još brži (a već sada je prilično brz).

Da ja ne prepričavam:
http://zdnet.com.com/2100-1104-954561.html

P.S. Neki su se bunili protiv davanja linkova umesto prenošenja sadržaja vesti direktno u postove. Razlog je sledeći -- treba ispoštovati copyright sajtova sa vestima.
[ NetworkAdmin @ 21.08.2002. 20:02 ] @
ako ti svojim rijecima lijepo prepricas sta si tamo procitao onda ne krshis copiright.

Informacija nikome ne pripada, to da su recimo Izraelci tenkovima pregazili neko palestinsko selo ili Opera izdaje 7 verziju su informacije koje pripadaju svima. Ako ti si licno bio u tom selu ili imas izvor ili su tebi licno javili ljudi iz Opere sta i kako rade onda si ti izvor informacije i ne morash navesti izvor.

Ako si to procitao negdje onda imas pravo da bez copy/paste ili literalno prevodjenja prenesesh informaciju i navedes izvor. Tada te ni najkonzervativniji sudija nebi osudio ni za sta.
[ Zoran Rašković @ 21.08.2002. 20:03 ] @
Mene samo zanima da li je u novoj verziji Opere poboljsana podrska za CSS ?
[ random @ 21.08.2002. 21:37 ] @
NetworkAdmin, mislio sam na copy/paste. Nije mi namera da izigravam novinara ovde, kamoli da prepričavam nešto sto neko negde napisao i što mogu svi da pročitaju.

Judge Dred, i mene to zanima -- bilo bi lepo. Autor teksta je inače dao i svoj odgovor na večito flame pitanje -- da li bi alternativni browseri trebalo da se trude da podržavaju industrijske standarde, ili da podržavaju ono što Microsoft podržava?
[ Mihailo @ 21.08.2002. 23:21 ] @
Citat:
NetworkAdmin:
ako ti svojim rijecima lijepo prepricas sta si tamo procitao onda ne krshis copiright.


Možeš i doslovce da prepričaš - ali nije poenta u tome. Kulturno i civilizovano je da postaviš link, odnosno navedeš izvor informacija, ne samo zbog copyright-a, već i zbog relevantnosti izvora - odnosno same vesti/informacije.

Kako je razmišljam, "alternativni" browseri ne bi trebalo da igraju kako Microsoft svira, jer Microsoft jednostavno ima više love i postavlja pravila. U tom slučaju bi imali IE, koji je džabe i Operu koja se trudi da bude kao IE a plaće se. Prtiom sumnjam da bi autori Mozille napustili dosadašnju filozofiju i krenuli za Microsoftom.
[ NetworkAdmin @ 21.08.2002. 23:43 ] @
Slazem se u potpunosti sa vama, pogreshno sam se izrazio.
[ _owl_ @ 22.08.2002. 01:24 ] @
Citat:
Judge Dred:
Mene samo zanima da li je u novoj verziji Opere poboljsana podrska za CSS ?

Hocete li da prestanete da pljujete nacin na koji Opera tumaci CSS (koji je kolko sam ja video prilicno solidan).
[ random @ 22.08.2002. 03:21 ] @
_owl_ pogledaj ovo iz Mozille i Opere paralelno, i pogledaj CSS source, videćeš da je validan, a ipak primetićeš da Opera ima problem sa prikazom kad skroluješ stranicu.
[ string_ @ 23.08.2002. 11:51 ] @
Citat:
Judge Dred:
Mene samo zanima da li je u novoj verziji Opere poboljsana podrska za CSS ?


da,da,da! ;) INPUT form style, izgleda ocajno na primer...:(( Mogli bi stvaro to da srede, kako ne bi gledali sistemska mesta za unos...
[ Zoran Rašković @ 23.08.2002. 16:48 ] @
Citat:
_owl_:
Citat:
Judge Dred:
Mene samo zanima da li je u novoj verziji Opere poboljsana podrska za CSS ?

Hocete li da prestanete da pljujete nacin na koji Opera tumaci CSS (koji je kolko sam ja video prilicno solidan).

Ti mora da se salis! Ja sam samo zbog toga sto Opera ne radi lepo sa CSS i prestao da je koristim i vratio se na IE.