[ random @ 21.08.2002. 21:44 ] @
Pošto u thread "BSD tips" nameravam da dodajem još tekstova, sva rasprava, pitanja, ispravke eventualnih grešaka i slično neka bude u ovom threadu.
[ anon315 @ 27.09.2002. 16:07 ] @
Možda je malo off topic, ali evo 2 pitanja proistekla iz analize

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~random/pub/screenshots/kde-aa-bsd2.png :)

1. Kako si, majke ti, naterao licq da bude u system tray-u ??? Ubi se i ne može, ima samo docking koji je na desktop-u, inače imam najsvežiju verziju ...

2. Dosta slično mi izgleda kde, osim onih tvojih lepih, ljubičastih, zaobljenih skrolova, taskbara i K menija. Kako to da montiram ? Imam mosfet 0.9.4 ...

poz.

[ random @ 29.09.2002. 13:09 ] @
1. Prilikom mejkovanja licq-qt-gui porta, moraš da uključiš podršku za KDE. Najbolje je da izmeniš Makefile porta na sledeći način:

Code:
16c16,18
<               LIBS="${PTHREAD_LIBS}"
---
>               LIBS="${PTHREAD_LIBS}" \
>               KDEDIR=/usr/local
> CONFIGURE_ARGS= --with-kde


2. Kao temu izabereš Mosfet Liquid, a kao color-scheme izabereš takođe Liquid, šemu boja koju dobijaš uz temu. To je default look.
[ anon315 @ 30.09.2002. 16:02 ] @
Licq sam sredio, a temu mosfet ni nemam :))) Instalirao sam samo engine ili šta li je već i to sam ga jedva iskopao (0.9.4), jer im home page ne šljaka više !? Jel su prestali da razvijaju mosfet ili šta ?
[ random @ 01.10.2002. 00:46 ] @
Mosfet nije ime teme nego ime (tj. nadimak) autora. www.mosfet.org. Izgleda da je dečko opet besan na nekoga, pa neće da radi free software. Psihotično ponašanje. Tema se inače zove zove Mosfet's High Performance Liquid. Ako hoćeš mogu da ti napravim i okačim FreeBSD paket negde.
[ anon315 @ 01.10.2002. 14:56 ] @
Mosfet je sajko :-)))

Aj budi dobar pa uradi to plz.

tnx
[ Cube4EVER @ 05.01.2003. 13:05 ] @
A jel zna neko kako da ukljucim AA u GNOME-u?
[ tOwk @ 05.02.2003. 12:58 ] @
Kompajliraj Pango sa Xft podrškom, po mogućnosti sa Xft2 podrškom, a i sam Xft[2].

Naravno, ovo važi ako misliš na GNOME 2.x.
[ risk @ 24.04.2004. 07:46 ] @
@random:
Posto vidim da si covek velikog iskustva i znanja o BSD, a imas ili si bar imao zelju da maximalno olaksas BSD svima nama ostalima i da pises tips imam jedan predlog

Jel' moze neki BSD tip ukratko o cvsup -u i/ili cervisia-i, i make world-u i update-u na novi release/stable/current,
gde je najbolje drzati source i koliko se u proseku toga doda nedeljno u MB i kako pratiti da li je dodato nesto nama bitno ili ne tj. gde mogu da se vide izmene.

Kako drzati source KDE-a, da li se i on make-uje kad mu dam make world/od cega to zavisi.
Kad po n-ti put ponovo pokrenem BSD na mojoj makini to ce biti prva stvar koju cu da naucim posto je jako glupo skidati iso da bi se preslo sa npr. 5.2rel na 5.2.1rel, a to sam vec radio, i cenim da posto je 99% stvari ostalo isto da je lakse i brze update-ovati preko cvs-a nego skidati ceo iso
Hvala