[ jc denton @ 22.08.2002. 00:38 ] @
Od skoro koristim Windows 2000 Prof., pa me interesuje sledece :

1. Sta je ekvivalent za msconfig.exe iz Win98 ? Kako da isljucim neke programe koji se startuju automatski pri boot-u W2k, a nema ih u Services ?

2. Cemu sluze ova dva programa za koje mi firewall javlja da traze konekciju na net :
Ms DTC console program i
Services and Controller app ?

3. Da li neki od servisa koji su u Services listi mogu da iskljucim ako ne nameravam da koristim W2k za neke tamo server poslove itd. Koji mogu da se isljuce, a da se ne ugrozi integritet sistema ?

4. Posto na sistemu imam i Win98, kako da pristupim boot meniju posle Hibernate opcije u W2k, a da se 'hibernated' podaci sacuvaju ? Znaci ako sam uradio Hibernate u W2k, pa ponovo ukljucio kompjuter i zatreba mi Win98, kako da predjem na Win98, a da posle izlaska iz njega mogu opet da povratim stanje pre hibernacije u Windows-u 2000.

5. Kako da ubrzam rad hard diska, tj. kako se indeksiraju fajlovi na disku ili sta vec ?

Pozdrav
[ Miroslav Cvejić @ 22.08.2002. 07:32 ] @
1. Msconfig.exe imaš i u Win2000 i radi manje više iste stvari kao i u Win98

5. Desni klik na hard/particiju pa properties, pri dnu bi trebalo da ima opcija "enable indexing service..."
[ jc denton @ 22.08.2002. 16:35 ] @
Nasao sam ovo "enable indexing service..." , vec je bilo ukljuceno :), tnx anyway.

Na zalost ja na sistemu nemam Msconfig.exe. Otkud ? Da li se nekako dodatno instalira ?

Verzija operativnog sistema :
Microsoft Windows 2000
[Version 5.00.2195]
Service Pack 2


[ jc denton @ 22.08.2002. 16:46 ] @
Evo, bas sada, dok ovo kucam neki Microsoft Management Console (5.00.2195.2301) pokusava da ostvari neku konekciju na net - to javlja firewall.
Za sta to sluzi ?
[ jc denton @ 23.08.2002. 21:06 ] @
Dakle ?
[ Dejan Krstic @ 24.08.2002. 00:00 ] @
Using the Microsoft Management Console

The Microsoft Management Console (MMC) is a tool used to create, save, and open collections of administrative tools, called consoles. Consoles contain items such as snap-ins, extension snap-ins, monitor controls, tasks, wizards, and documentation required to manage many of the hardware, software, and networking components of your Windows system. You can add items to an existing MMC console, or you can create new consoles and configure them to administer a specific system component.

Directory of C:\WINDOWS\PCHEALTH\HELPCTR\Binaries

23.08.2001 12:00 145.408 msconfig.exe

A sto se hibernacije tice, on radi dump celog rama na hdd i kada povo pokrenes win on sve sa hdd-a stavi u ram i ponasa se kao i pre. Ne bi trebalo da bude problema ako u medjuvremenu pokrenes os na drugoj particiji pa posle ponovo pokusas da pokrenes xp.
[ vlada13 @ 24.08.2002. 00:19 ] @
Hibernate ti ne bih preporuchio da koristish. Meni je Me (ne znam kakva je situacija sa 2k) napravio 1.5 Mb bed sektora zbog Hibernate-a. Jeste lepo da se sistem digne za 5 sec umesto 30, ali razmisli o posledicama. Sada sam na 2k, ali mi podizanje sistema ide "peshke".
Konsultuj se malo o tome i pogledaj kako stojish sa bed sectors
[ Miroslav Cvejić @ 24.08.2002. 00:34 ] @
Na ME je hibernate urađen traljavo! Pod Win2000 radi fenomenalno.

Samo nemoj da nekog guja ujede da nešto menja u BIOSu ili sa hardverom pošto je pomoću hibernate ugasio računar.
[ jc denton @ 24.08.2002. 02:19 ] @
Hvala svima na odgovorima.

Dejane, za hibernate nece moci tako kao sto si objasnio zato sto w2k boot manager ne radi isto kao kada nije uradjena hibernacija. Nudi samo opciju da se 'hibernated' podaci izgube i da se udje u standardan w2k boot meni, ili da se ucitaju ti 'hibernated' podaci (izvin'te na izrazu, ali ovo mi je najlakse za kucanje :))

Jedan drugar (korisnik amidar) mi je dao dobar predlog. Kaze da stavim jos neki boot manager preko koga cu moci da udjem u win98 bez gubljenja 'hibernated' podataka.
Mihajlo, sta ti predlazes ?

Cvejicu, ovo u vezi biosa je logicno - SUPER HINT!

Ja sam cuo da i kada neki drajveri nisu odgovarajuci Hibernate opcija uopste nije ni dostupna. Amidar mi rece da Hibernate ne radi ni sa ISA karticama. Da li neko ima iskustva sa tim ?

pozdrav svima
[ Trunks @ 24.08.2002. 04:13 ] @
Usput, msconfig.exe je tu, samo nije na istom mestu.
Ja uvek koristim Start > Run > msconfig.
[ MoHicAn @ 24.08.2002. 04:34 ] @
Citat:
jc denton:
Jedan drugar (korisnik amidar) mi je dao dobar predlog. Kaze da stavim jos neki boot manager preko koga cu moci da udjem u win98 bez gubljenja 'hibernated' podataka.
Mihajlo, sta ti predlazes ?


Stavi lilo na disketu.
[ Mihailo @ 24.08.2002. 05:47 ] @
Šta znam, ja ne volim third-party managere. Imam Grub koji zove NT loader i to mi radi tako... mnogo dugo i mnogo dobro :) Pritom hibernaciju ne koristim, možda zbog toga što je u ranijim verzijama radila očajno pa nemam nešto poverenja u taj sistem, a navikao sam od ranije da samo monitor gasim.

Logično je što Windows 2000 ne dozvoljava da podigneš drugi sistem pre nego učitaš ono što si ostavio iz RAM-a, jer je verovatno (tj. sigurno) ostalo otvorenih fajlova, očekuju se mrežne konekcije i sl. Koliko ja kapiram (malo znam o tome) kod hibernacije kontrolu praktično i dalje ima OS a ne BIOS, pa i nije moguće da pokreneš Windows 98 dok je 2000 u hibernaciji. Sumnjam da bi ti pomogao i neki drugi manager, jer očito je da se proces ne odvija isto kod 'normalnog' boot-a i hibernacije.
[ jc denton @ 24.08.2002. 15:39 ] @
Imao sam ja lilo :), i onda se prvo pri boot-u pojavi a zatim w2k boot meni. Mislim da preko lilo-a nece moci.
Hvala svima na odgovorima.

pozdrav
[ talicni_tom @ 24.08.2002. 20:20 ] @
1.msconfig.exe ne postoji u win2000,mada mozes naci na netu msconfig od xp-ja koji ce raditi

2.za service pogledaj na:
http://www.microsoft.com/windo...rks/management/w2kservices.asp
http://www.3dspotlight.com/tweaks/win2k_services/index.shtml
http://www.is-it-true.org/nt/utips/utips76.shtml
http://www.blkviper.com/WIN2K/servicecfg.htm
http://www.tweak3d.net/tweak/win2kmem/6.shtml