[ choa @ 01.08.2005. 10:07 ] @
vozdra
uskoro cu umrezit 5 prijatelja preko switcha sa sobom i zelim da ja budem administrator i da imam pristup svemu a drugi da rade ono sto im ja dozvolim...
dali se to uopce moze i kako? otprilike :-)
[ Mister Big Time @ 11.08.2005. 16:46 ] @
Mislis da kontrolises i njihove kompove? Pa to ne moze tako sa jednim switch-om.. napravi neki domen pa onda nesto kombinuj... ovako svako od njih namesta workgroup na svom racunaru..

A ako ti je bas toliko stalo da budes admin, napravi neki sajtic, neki forum pa im reci da se registruju
[ Shadowed @ 11.08.2005. 17:01 ] @
Kakve veze ima domen sa switch-om?
Switch nema veze. Ako je mreza zasnovana na Windows-u, instaliraj domen.
[ Mister Big Time @ 11.08.2005. 17:14 ] @
Pa da covek ne misli da na glupom switch-u moze nesto da instalira, podesi .. kao sto je to domen :) that's my point..
sada je valjda jasno ;)
[ AleksandarNS @ 11.08.2005. 19:35 ] @
@choa
samo vodi rachuna da ti za domen treba josh jedan dodatni kompjuter koji ce biti Domain Controller (win2003 ili win2000 server).

naravno, ovo ne vazi ukoliko cesh ti koristiti DC i kao svoj kompjuter.


[Ovu poruku je menjao AleksandarNS dana 11.08.2005. u 21:06 GMT+1]
[ broker @ 12.08.2005. 09:19 ] @
Citat:
choa
uskoro cu umrezit 5 prijatelja peko switcha sa sobom i zelim da ja budem administrator i da imam pristup svemu a drugi da rade ono sto im ja dozvolim...


A da li si siguran da bi oni hteli da se sa tobom umreze pod tim uslovima? Ja sigurno ne bih.
[ Mister Big Time @ 12.08.2005. 17:45 ] @
Ni ja.
Ali dok je curana bice i podvarka
[ ColdKeyboard @ 16.08.2005. 01:21 ] @
Glupost je tako nesto raditi bez potrebe ili iz razloga da bi se osjecao
superiorniji.
Josh pogotovo frendovi su ti, naljutit ce se kad skontaju i otici ili
traziti da to promenish.
[ choa @ 17.08.2005. 10:57 ] @
Radi se o tome da ti decki uopste nemaju pojma na kompjuteru i jos neznaju ni igricu crackat a bas ni instalirat pa sam mislio da ja budem glavni i radim neke stvari umjesto njih... i da im dopustim pristup do mp3-ja i takvih datoteka ali ne i prckanje po sistemu... zapravo nesto u dobrom smislu ali nije vazno.
Ipak sam otisao da svakog insalirao im 10ak igra i sredio umrezavanje i dao im pristum do mog mp3-a
Tako...
Samo zanima me jos jedna stvar
Ja imam ADSL i igram neke igre preko neta a oni imaju modeme.... mogu li se oni preko mog kompjutera prikljucit na ADSL pa da igramo zajedno???