[ dr_voja @ 22.08.2002. 12:18 ] @
Koristim slackware linux 8.1 i imam onboard CM8338 zvucnu karticu. Downloadovao sam drivere sa C-media sajta i instalirao ih prema uputstvu, i kada ukljucim modul muzika sa CD-a radi normalno a recimo umesto zvukova pod gnome-om cuje se samo krcanje i sustanje. Posto sam totalni pocetnik molio bih detaljnije uputstvo
[ B o j a n @ 23.08.2002. 13:36 ] @
Zdravo,

nisi morao da skidas drajvere sa c-media.com.tw, vec imas full suppport za taj chipset u kernelu. Cekiraj /usr/src/linux/Documentation/CMI8330, cmi8330 i cmi8338 koriste isti drajver.
[ dr_voja @ 23.08.2002. 21:18 ] @
Kako to mislis cekiraj dokument? Danas sam se ceo dan zezao sa kernelima, kompajlirao, cackao menuconfig i nista nisam uspeo. Mozda ce ovo nekome biti smesno ali jos jednom kazem da sam totalni 'newbie'
[ B o j a n @ 24.08.2002. 00:51 ] @
Cekirati == procitati

Kad smo vec kod toga, lepo je sto si svestan svog znanja, sad jos samo da ga unapredis. Pocni da citas od Linux-mini-HOWTOs/ i Linux-HOWTOs/ direktorijuma, koji se nalaze u /usr/doc/. Tu imas podosta dokumentacije za citati.
Linux se ne moze "provaljivati" i "razgledati", jednostavno moras da naucis neke fundamente koji se mozda kose sa tvojim dosadasnjim shvatanjem racunara ( citaj windowsa ).

[ dr_voja @ 24.08.2002. 17:35 ] @
Dobro, dakle procitao sam Sound-Howto i nisam postigao bogznasta. Kada ukljucim modul za zvuk (modprobe cmpci) iz zvucnika se cuje nesto sto nikako nije muzika (krcanje i sustanje sa blagim prizvukom melodije). Gde sam pogresio? Inace, modul ne prijavljuje nikakve poruke o greskama