[ extremesystem @ 12.08.2005. 11:28 ] @

SBB Internet Provaider za neke flat pakete zatvorio konekciju za skype ..malooooo bezobrazno...

Njihovi ADMIN-i :) .. kazu sbb uskoro pocinje sa prodajom VOIP telefona ..
[ Balša @ 12.08.2005. 13:01 ] @
Shvatiće da je to loš poslovni potez.
[ extremesystem @ 12.08.2005. 14:09 ] @
Tako da ko zeli VOIP neka izbegava SBB

to moze da im bude i nova parola

VOIP - da

SBB - ne
[ caboom @ 12.08.2005. 14:18 ] @
pre svega je nelegalno, osim ako nije propisano ugovorom...
[ extremesystem @ 12.08.2005. 16:05 ] @
Toga se nismo ni setili .. nigde ugovorom nema nista o tome ... trebalo bih i tuziti ..
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2005. 16:14 ] @
Valjda ima neki NGO za zastitu potrosaca? Neka taj NGO lepo objavi oglase u novinama radi edukacije potrosaca - posle par kampanji, kada svima bude jasno sta gube totalno besmislenim ogranicenjem usluge, takvi ISP-ovi ce se zapitati sta im se desava sa biznisom.
[ optix @ 13.08.2005. 00:55 ] @
Citat:
caboom: pre svega je nelegalno, osim ako nije propisano ugovorom...


Samo nije receno za koje to flat pakete? Ako je za onaj flat home lite, onda i nije nelegalno jer se tu valjda tacno definise sta je dostupno (nisam bas 100% siguran zato sto ga ne koristim). Mada pitanje je radi li uopste na tom paketu?

[Ovu poruku je menjao optix dana 13.08.2005. u 01:58 GMT+1]
[ caboom @ 13.08.2005. 10:16 ] @
tacno, ali zato za flatHOME i flatBUSINESS nije, tako da u tom slucaju provajder krsi ugovor - situacija je jasna. ukoliko je potpisanim ugovorom definisano nesto drugo, sorry - game over.
[ extremesystem @ 13.08.2005. 10:31 ] @
U ugovoru nema nista o tome za biznis korisnik-a .. kako treba sada postupiti sa njima ..
[ caboom @ 13.08.2005. 10:35 ] @
pa prvo ih verovatno treba ljubazno podsetiti na njihove obaveze prema korisniku koje su propisane ugovorom. naravno, ukoliko ugovor dozvoljava sbb-u slobodu da zatvara skype, onda taj isti ugovor stiti i njih.
[ extremesystem @ 13.08.2005. 10:52 ] @
Ne bih nas cudilo da jos malo pocnu da prodaju i instalaciju za skype .. uz njihove VOIP telefone. . . .

to su strasne stvari .. .
[ brcha @ 13.08.2005. 10:54 ] @
Citat:
FlatHOME - Paketi su namenjeni pretežno kućnim korisnicima. Omogućeni su svi Internet servisi. Označena je maksimalna propusna moć koja se ostvaruje paketom, bez realne IP adrese. Odnos brzine download/upload kod ove vrste paketa je 4:1.


Znači, svi servisi bi trebalo da rade osim onih koji zahtevaju realnu IP adresu (kao npr. hostovanje bilo čega). Jedino što je rečeno jeste da postoji firewall koji brani samba deljenje fajlova kroz internu sbb mrežu (zarad sigurnosti debilnih windows korisnika koji otvore sambu bez šifre). Svako drugo zatvaranje portova može da se smatra kršenjem ugovora i mora biti sankcionisano (na ovaj ili na onaj način).
[ extremesystem @ 13.08.2005. 10:55 ] @
tacka 12.


za samo 99.99 dinara mozete dobiti instalaciju skype programa za telefoniranje na internetu ako bude ljubazni i uplatite na nas racun vec dogovoreni novac .. dozvolicemo vam da preko nase konekcije sa sajta www.skype.com downloadujete vec pomenuti program

strasno ... ali to ce se desavati uskoro .. be prepaired .. .
[ brcha @ 13.08.2005. 11:22 ] @
Citat:
extremesystem:
dozvolicemo vam da preko nase konekcije sa sajta www.skype.com downloadujete vec pomenuti program.


Xa ! Ne mogu oni, jadnici, meni ništa ni da zabrane ni da dozvole. A fala bogu, imaju i korisnički forum, pa ako nešto budu slučajno zabranili, potrudiću se da svi saznaju kako da to zaobiđu.
[ optix @ 13.08.2005. 11:48 ] @
Citat:
extremesystem: tacka 12.


za samo 99.99 dinara mozete dobiti instalaciju skype programa za telefoniranje na internetu ako bude ljubazni i uplatite na nas racun vec dogovoreni novac .. dozvolicemo vam da preko nase konekcije sa sajta www.skype.com downloadujete vec pomenuti program

strasno ... ali to ce se desavati uskoro .. be prepaired .. .


Cek, odakle ti ovo vadis? Jesu li sve ovo zvanicne, polu-zvanicne, ili "sa proveronog mesta" informacije? Znamo, valjda svi, kako se Telekom postavlja prema VoIP-u tako da bi oni verovatno krsili zakon (dok jos postoji) sa tim svojim VoIP telefonima i sl.
[ Buum @ 13.08.2005. 16:03 ] @
Jel ovo neki hoax ili insajderske informacije?

Na zvaničnom sajtu i na SBB forumu nema ni reči o blokiranju Skype telefonije.
[ extremesystem @ 13.08.2005. 16:26 ] @
Ne to je zajebancija na osnovu onoga sto su oni rekli .. citaj malo ..
A da su zatvorili konekciju na skype na nekim flat paketima jesu 100 % zoves lepo sbb i pitas na koje pakete .. nama kao biznis korisnicima od pre 2 nedelje vise nije dozvoljeno .. 768 kb/s ..
Trg Republike Internet Cafe - 768 kb/s i njima je zabranjeno kao biznis korisniku
i jos dosta korisnika sa manjoj brzinom linije je onemoguceno da koristi skype zato dobro pazite .. da ne bude posle ali ja sam uzeo kablovski samo da pricam sa babom iz svajcarske . . da joj obljasnim stanje i zbivanje u ovoj zemlji a oni mi i to uskartili .. .ne babaaaaaaaa :)
[ extremesystem @ 13.08.2005. 16:28 ] @
sve se zna o stavi telekoma o voip-u ali lepo zoves i pitas sbb .. jeli a zasto mi nemozemo da koristimo skype ?? on ti lepo zvanicno kazu ne moze .. jel se spremamo da prodajemo voip opremu .. lepo i kulturno pa posle gledaj sta ces ..
[ optix @ 13.08.2005. 16:31 ] @
... lepo i kulturno ce oni da popiju tuzbu. Mada, meni jos uvek radi.
[ minikola @ 14.08.2005. 23:57 ] @
"extremesystem" wrote:

Citat:


SBB Internet Provaider za neke flat pakete zatvorio konekciju za skype

..malooooo bezobrazno...


Njihovi ADMIN-i :) .. kazu sbb uskoro pocinje sa prodajom VOIP telefona ..

--

http://www.elitesecurity.org/poruka/842229



Kome u stvari Treba SBB internet????

Pored zivog ADSL-a i Wireless konekcija sa provajderima??


Ko bi normalan trpeo da nema čak ni dinamički IP,

sa svim otvorenim portovima (kao najobičnija 33.6 Modemska veza)

, I da te teraju da Još ideš preko nekog NAT-a,

I da Ne možeš da Razmenjuješ podatke sa komšijom koji je

20 m od tebe...


I SBB i Čitav taj kvazi "internet" preko kablovske treba

poslati u 3. lp. p.m. pa nek se češkaju kolko hoće .


A taj koji je potpisao ugovor, plaća mesečno

i isekli mu portove , pa majstore stisni petlju i podnesi tužbu sudu!

Ili lepo uvedi ADSL ili Wireless i pošalji ih bestraga!


Ima ovaca za šišanje još podosta,

ne brinem ja za budućnost SBB paćenika i njihovih Admina.
[ dinke @ 15.08.2005. 12:00 ] @
Citat:
minikola:
Kome u stvari Treba SBB internet????
Pored zivog ADSL-a i Wireless konekcija sa provajderima??

Khm, imaj u vidu da ne zive svi (u Srbiji) u BGD-u tako da ...

U mom selu (Kragujevac) nema ni A od ADSL-a a ni Wireless nije bog zna sta, tako da ako hoces broadband sbb nema alternativu. Na svu srecu sbb manje vise radi ok :) Doduse, ako mi zatvore skype bice svasta :)

[Ovu poruku je menjao dinke dana 15.08.2005. u 13:01 GMT+1]
[ Kiko-dw @ 16.08.2005. 10:23 ] @
u jednu ruku nije u redu to što rade i treba ih tužiti vijeću za telekomunikacije ako takvo što postoji kod vas, no valjda razumijete da se boje za novce i biznis pa im je takav pothvat bio nužan...
[ dinke @ 20.08.2005. 22:25 ] @
Ja ne videh nikakve informacije o zatvaranju skype-a na sbb sajtu niti forumu, a skype radi kao i do sada.

Mislim da se ovde radi o dezinformaciji (da ne kazem klasicnom FUD-u).
[ extremesystem @ 20.08.2005. 22:54 ] @
Gresis - citaj - zovi - pitaj . ..
[ dinke @ 21.08.2005. 09:59 ] @
Sta da citam ? Kao sto rekoh gore, na sbb sajtu nema nista o tome, cak ni na njihovom forumu ni reci. Na ovoj temi osim tvojih izjava nemas nikakvih dokaza da potvrdis svoje tvrdnje. Daj nam neki link odakle poticu tvoje informacije. Sorry, ali bez nekih konkretnih dokaza tvoje izjave spadaju u domen obicnih spekulacija.

Ja imam flat home ovde i flat business na poslu, i na oba mesta radi skype kao i do sada.
[ brcha @ 21.08.2005. 15:26 ] @
Citat:
dinke: Sta da citam ? Kao sto rekoh gore, na sbb sajtu nema nista o tome, cak ni na njihovom forumu ni reci. Na ovoj temi osim tvojih izjava nemas nikakvih dokaza da potvrdis svoje tvrdnje. Daj nam neki link odakle poticu tvoje informacije. Sorry, ali bez nekih konkretnih dokaza tvoje izjave spadaju u domen obicnih spekulacija.


@dinke: A sto se toliko trudis pa odgovaras na FUD? Opusti se, nek covek pise sta hoce, a ja iskreno sumnjam da ovi likovi iz SBBa uopste znaju da podese firewall i da zatvore skype portove... Meni oni deluju krajnje nekompetentno, tako da od tog zatvaranja najverovatnije nema nista, cak i da hoce da zatvore portove.

Poz
Brcha
[ TtuEd @ 30.08.2005. 18:52 ] @
minikola, nisi u pravu. NAT 1:1 omogucava p2p razmenjivanje failova bez problema, tako da razmena sa komsijom funkcionise. A jos ako je komsija takodje "SBB ovca za shishanje" :), tek je onda nema problema - svi korisnici SBB-a na teritoriji BG-a mogu medjusobno da razmenjuju podatke brzinom od 512K u oba smera (512 download, 512 upload) i da pritom uopste ne remete svoju konekciju "prema svetu".

Znaci kad uplatis najjeftiniji SBB-ov flat home (128k) koji kosta 1500 dinara dobijas 128k download i 32k upload preko gateway-a i 512k u oba smera u lokalu. Dakle, maksimalna propustna moc je 1184k - nije lose za 20 evra mesecno :) Brzina u lokalu bi uskoro trebala da se poveca na 1024k u oba smera.

Mogao bih da navedem jos dosta primera zasto je SBB bolji, ali nemam vremena, imam zakazan multiplayer sa komsijom :)

pozdrav
[ momsab @ 30.08.2005. 19:16 ] @
khm.. uplatiš flathome 128K, dobiješ max 128/64 kbps a ne 128/32
mislim na BG...
[ xtraya @ 14.09.2005. 12:18 ] @
Googletal radi,Voipbuster radi
[ Mister Big Time @ 07.01.2006. 03:02 ] @
heheheh taj SBB.
Pilicari.
[ minikola @ 27.01.2006. 13:22 ] @
@dinke

Da, tako je. Da, to ti kažem.

Dezinf? Bolje da je tako :)


@TtuEd

Drago mi je da si preneo iskustva.


Jedino meni se 1500 čini mnogo (za BG)

Jer za 1700 imam FLAT ADSL 256/64 (a ne 128/32 za 1500)

i to sa Javnom IP adresom (Za manja mesta, stvarno nije tako)


Da je SBB dao 128/128 FLAT za te pare, to bi bila druga priča.

32K? pih, 64/50.6k imam s telefonom ;)


A razmenu podataka s korisnicima imam

za 0,00 dinara mesečno, umrežili smo se sami:).(bežično)

(mada nije loše ni to što si rekao za SBB, samo me nervira

što moram da dajem nekom toliku kintu mesečno za to, al ajde de :)

[ minikola @ 27.01.2006. 13:22 ] @
"brcha" wrote:


Citat:

Xa ! Ne mogu oni, jadnici, meni ništa ni da zabrane ni da dozvole. A

fala bogu, imaju i korisnički forum, pa ako nešto budu slučajno



Koliko sam primetio, forum je u njihovom vlasništvu. (uff)

Al bez obzira, samo napred, ožeži!

[ minikola @ 27.01.2006. 13:22 ] @
"extremesystem" wrote:


Citat:

SBB Internet Provaider za neke flat pakete zatvorio konekciju za skype

..malooooo bezobrazno...


Njihovi ADMIN-i :) .. kazu sbb uskoro pocinje sa prodajom VOIP telefona ..



Mogu da ih prodaju samo svojoj pokojnoj babi.

I da izgube Mnoogo korisnika.

[ Mixa @ 04.11.2008. 18:58 ] @
Jeste da je stara tema ali moram da ukažem na glupost naroda, jer je ne moguće ugasiti Skype konekciju jer Skype ukoliko nema pristup preko nijednog drugog porta koristi port 80, a ako vam njega ukinu onda nemate net!!!! Tako da je ovo teško izvodljivo!!!!!!
[ bachi @ 05.11.2008. 07:47 ] @
Pa nije baš, može da se ukine pristup skajpovom serveru, ali to SBB ne radi, niti ima razloga to da radi.