[ Ognjen Djukic @ 12.08.2005. 15:39 ] @
Sta znate o teoriji struna? Mislite li da je valjana? Zna li neko za literaturu koja je objasnjava na jeziku razumljivom "obicnim smrtnicima"?
[ Leftist @ 28.08.2005. 12:19 ] @
kolko ishtesh materijala, manje i vise strucnog. preporucujem www.superstringtheory.com

[Ovu poruku je menjao Leftist dana 28.08.2005. u 13:27 GMT+1]
[ tomkeus @ 28.08.2005. 13:48 ] @
Imaš jednu odličnu mini seriju od tri epizode koja se zove "Elegant universe" i posvećena je teoriji struna. Ako imaš brzu internet vezu, možeš da je gledaš ovde. Ako nemaš, ja imam sve tri epizode na disku pa, ako hoćeš, mogu da ti kopiram.
[ negyxo @ 28.08.2005. 15:50 ] @
A sta kazete da neko objasni, bar u kratkim crtama ovde. Redirect-ovanje i nije neki odgovor. To mogu svi preko cika googla da nadju.
[ robotics @ 26.09.2005. 22:02 ] @
Kolko je meni poznato teorija struna se delimicno pominje i u novoj knjizi Stiven Hopking-a "Kosmos u orahovoj ljusci"a mozda i mozda u "Kratkoj povjesti vremena" za nju nemogu da tvrdim jer jos nisanm zavrsio sa citanjem.Inace u ovim knjigama imas i jos mnogo zanimljivih stvari koje mozda jos nisu dokazane ali ce te naterati da se bas zamislis na njima i to sve na laickom jeziku bez skoro trunke matematike,osim nekoliko retkih formula ,koje su date samo kao primer.