[ euripyd @ 12.08.2005. 22:58 ] @
Interesuje me koji je najlaksi nacin da nekoliko ljudi radi na jedom sajtu. Konkreto, da se moze lako azurirati sajt sa novim sadrzajem.
Svakako je tesko da se radi po principu da jednom coveku stizu mailovi od desetine ljudi sa tekstovima koji on posle copy-paste u nove html stranice.
Da li postoji neko pametnije resenje?
[ Ivan Miladinović @ 12.08.2005. 23:34 ] @
Pa svaki vec napravljeni CMS sistem bi ti posluzio za to sto trazis.

evo ti jedan savet:

www.opensourcecms.com

:) nadam se da sam ti pomogao.
[ euripyd @ 13.08.2005. 16:53 ] @
Hvala na odgovoru. Vec sam razmisljao o tome, cak sam instalirao i MAMBO, ali mi je nekako licno nezgrapan.

Ajde da malo priblizim tematiku, recimo sajt www.rastko.org.yu, kako bi ste ga odradili u toj tehnici? Slican je moj projekat.

I drugo, www.rastko.org.yu sta je to: blog, portal, groupware...? Da li ima smisla takav projekat da bude odradjen CMS sistemom ili ne???

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 13.08.2005. u 17:54 GMT+1]
[ Ivan Miladinović @ 13.08.2005. 23:52 ] @
Pa odradio bi ga sa nekim od onih CMS-va sa onog sajta, ja licno sa e107 jer mi se najvise dopada... pogledaj www.radiopek.co.yu po tom sistemu... :)
Pa CMS znaci Content Menagment System tako da ti je to to sto ti trazis. trazis nesto gde lako mozes da dodajes novosti, obavestenja i sl. e tome sluze CMS-ovi bar koliko sam ja shvatio. Ne moras da se bakces da sam pravis to. uzmes npr. e107, i onda samo pravis pluginove zasta ti treba. OSNOVU imas! tj. kostur. a ti ga prilagodi sebi.
[ trabl @ 14.08.2005. 17:12 ] @
Ja sam Nuke pristalica, mada ni Xoops ti se ne bi lose pokazao u ovom projektu,ali na tebi je da odlucish...!!!
[ zerostyle @ 15.08.2005. 08:39 ] @
Zasto nebi probao sam Mambo open source on je idealno rijesenje.

Ili platio covjeku nekom da ti odradi vlastiti cms na osnovu tvog dizajna
[ euripyd @ 15.08.2005. 21:24 ] @
Citat:
zerostyle: Zasto nebi probao sam Mambo open source on je idealno rijesenje.
Ili platio covjeku nekom da ti odradi vlastiti cms na osnovu tvog dizajna


Probavao sam Mambo, ali nisam jak u redizajnu vec samo kakvo je-takvo je.

Koliko bi platio?
[ sglogin @ 16.08.2005. 11:21 ] @
Koji od CMS ima podrsku za srpski (video sam da e107 ima croatian, ima li srpski ?