[ maxa @ 14.08.2005. 10:56 ] @


Koji biste program preporucili za pravljenje instalacije, setup-a, da ima i dobru kompresiju??
[ biotech @ 14.08.2005. 13:20 ] @
guglaj malo i potrazi nullsoft installer
[ Mladen_Perisic @ 14.08.2005. 13:38 ] @
Prije sam prepručivao Installer2Go, ali on nema u svim situacijama dobru kompresiju, iako je jednostavan za upotrebu. Pokušaj NIS (NullSoft install system - čini mi se ovako) i slažem se sa gospodinom gore, ima solidnu kompresiju ali je malčice glupav za korišćenje :), bez uvrede. A ako želiš najbolju kompresiju potraži neki koji koristi LZX kompresiju, pošto je ona najbolja na svijetu (bolja i od ZIP i RAR i od ostalih "najboljih" kompresija). NIS može koristiti tu kompresiju čini mi se, ali 72 stranice sitno kucanog uputstva je za mene bilo previše, te sam na kraju odustao.
[ IDE @ 14.08.2005. 14:07 ] @
definitivno INNO setup!!
besplatan je, ogroman broj ljudi i firmi ga koristi, open source projekat...
(PRE)jednostavan je za upotrebu....

e za kompresiju ne znam, ali cini mi se da ima otprilike istu jacinu kao ASPack...
[ adenis @ 15.08.2005. 11:46 ] @
jos jedan glas za INNO setup.
[ X Files @ 15.08.2005. 14:43 ] @
InnoSetup
www.jrsoftware.org/isinfo.php

Ja ga koristim odavno. Odlican je.
[ krp4 @ 15.08.2005. 19:43 ] @
sad sam instalirao inno setup 4 ali s njim nemogu mjenjati registrye a moj program nece da radi bez toga. znali neko neki drugi koj to moze?
[ X Files @ 15.08.2005. 20:48 ] @
Zasto si instalirao verziju 4 kad vec imas 5 i kusur? Besplatno je...

Taman posla da InnoSetup ne moze da radi sa Registry-jem! Pa ja radim sa time
non stop.

Moj savet ti je da se prijavis na NNTP server: news.jrsoftware.org
...koji ima IZUZETNO KVALITETAN forum o koriscenju ovog izvanrednog programa.
[ maxa @ 16.08.2005. 09:28 ] @
Hvala svima,

od svih koje sam probao pobednik je Inno Setup Compiler.
[ xxxrugby @ 16.08.2005. 11:48 ] @
DA Inno i ima Silent switcheve.!!!
Ako ce netko jos da ovo cita nemojte samo Install Shield pa da moram radit dupli posao pri Silent instaliravanju!!!!


Inno Setup koristi najveci broj softwera za instalaciju koliko sam ja vidio.!


Daj ako radis software a mora se registrirat preko nekog KEYa daj napravi da se pri instalaciji moze registrirat. Ono kao
setup.exe /S /SN=xxxxxxxxxxxxxx /WRITE_SN

Tako ima NERO npr.!

[Ovu poruku je menjao xxxrugby dana 16.08.2005. u 12:49 GMT+1]
[ Blue82 @ 06.04.2008. 13:51 ] @
Jedno pitanje oko INNO setup-a. Pogledao sam ga na brzaka i u sustini bi odgovarao mojim potrebama jedino ne kontam da li moze u njemu da se uradi jedna stvar. Vidim da npr mogu na c:\ da postavim pri instalaciji svoj folder i da napravim precicu za exe fajl na desktopu ali sta ako je meni potrebno da izricito postavim neke fajlove na odredjeno mesto. Npr pored foldera na c: ja zelim da mi napravi precicu u startup ili zelim da se neka datoteka postavi na odredjenoj lokaciji bez da korisnik bira gde ce je postaviti moze li se to napraviti i kako?
[ Blue82 @ 06.04.2008. 14:02 ] @
Eh ovaj... povlacim pitanje da se ne sramotim hehe. Cim sam ga malo ozbiljnije pogledao naravno da ima. Zaista strasan program, moje pohvale!
[ Catch 22 @ 06.04.2008. 23:03 ] @
Takođe već par godina koristim Inno Setup + ISTool i vrlo sam zadovoljan...
[ 93 Stefan @ 24.02.2009. 12:56 ] @
Ćao, vidim da se ovde spominju neki programi, ali to je još iz 2005-te. Možete da mi samo kažete neki jednostavan, za koji ne treba znanje jezika? Ili da se držim .sfx arhiva, mada je ovo gluplja mogućnost.
[ ilekicika @ 20.04.2010. 10:29 ] @
Još jedno pitanje u vezi sa Inno Setup 5 da li Inno Setup 5 ima opciju na srpskm jeziku i ako nema koji program za istaliranje ima tu opciju.
[ X Files @ 20.04.2010. 17:21 ] @
Pitaš da li InnoSetup ima varijatnu da interfejs bude na srpskom?

Ako je to pitanje, onda da:
http://www.jrsoftware.org/files/istrans/

Prevod na srpski je uradila moja malenkost. Možda nije najidealniji, ali zadovoljava.
[ ilekicika @ 21.04.2010. 09:45 ] @
Zahvaljujem za srpsku verziju Inno Setup-a uspeo sam da dodatak priključim interfejsu, dobro je radi. Pozdrav.
[ ilekicika @ 21.04.2010. 11:58 ] @
Sada sam pokušao da Inno Setup-u prikačim Vaš ćirilični prevod međutim ne funkcioniše kako bi trebalo. Naime slova se ne prepoznaju nepravilna su itd... pa vas ujedo pitam da li je potrebno da se izvrše neka podešavanja ili je postupak drugačiji. Napominjem ponovo da latinični prevod radi. Pozdrav.
[ Take 5 @ 21.04.2010. 19:27 ] @
U Control Panel / Regional Settings prebaciš na ćirilicu i restartuješ računar...
Iste postavke će morati biti podešene i na ciljnom računaru, na kome se budu čitale poruke iz Inno Setupa... (mnogo posla ni oko čega?)
[ X Files @ 23.04.2010. 09:41 ] @
Tek sada videh temu :) U nekoj sam gužvi ovih dana, sorry...

Ćirilični prevod je predviđen (ako se ne varam) za Unicode verziju InnoSetup-a (ne znam da li su je usavršili).

Ako si koristio Unicode verziju molim te javi mi da znam da li da prilagođavam prevod ili da njima javim u vezi bugova.


[ X Files @ 23.04.2010. 10:07 ] @
Na brzinu sam:
- instalirao novi UNICODE ISPack i UNICODE InnoSetup,
- skinuo prevode sa gornjeg linka
- kopirao ćirilicu i latinicu u Inno Language folder,
- izmenio skript ShowLanguageDialog=yes
- izymenio skript da se u Languages sekciji pominju naši prevodi
- kompajlirao default projekat

... i ćirilica radi!

Ti proveri detaljnije.
[ X Files @ 24.04.2010. 16:54 ] @
1) Preuzeti: http://www.jrsoftware.org/isdl.php
- (QuickStart Pack) IsPack UNICODE
- (Installer) InnoSetup UNICODE
- (Encryption Module) ISCrypt.dll

2) Instalirajte ovim redom:
- IsPack UNICODE
(Pozeljno je biti prikacen na Internet, kako bi se automatski skinuli i instalirali jos pojedini moduli, ukljucujuci i trecu stavku: "ISCrypt.dll")
- InnoSetup UNICODE
- Kopirajte "ISCrypt.dll" u Instalacioni folder (c:\Program Files\Inno Setup 5), sem ako to ISPack instalacija nije uradila za vas.

3) Preuzeti: http://www.jrsoftware.org/files/istrans/
- Latinični "*.ISL" prevod (trenutno: Serbian-5.1.11.isl)
- Ćirilični "*.ISL" prevod (trenutno: SerbianCyrillic-5.1.11.isl)

4) Iskopirati prevode u folder:
c:\Program Files\Inno Setup 5\Languages\

5) Najbolje preimenujte te fajlove, zbog neke opste jednobraznosti sa ostalim prevodima:
Serbian-5.1.11.isl ---> Serbian.isl
SerbianCyrillic-5.1.11.isl ---> SerbianCyrillic.isl

6) Pokrenite InnoSetup Compiler (sa Desktopa ili Start menija)
- Čekirajte recimo: Create a new script file using Script Wizard [OK]
- Dovoljno je: [Next] > [Next] > [Next] > [Next] > [Next] > [Next] > dok ne dodjete do izbora jezika, tu bi trebalo da vidite i Serbian i SerbianCyrillic, ako ste prethodno odradili stavku 3.
- Select All (za sve jezike) [Next] > [Next] > [Finish] >
- [Yes] - Kompajlirate skriptu > [Yes] - Da date ime vasoj skripti (dajte joj, sta cekate)

7) Traje proces kompajliranja

8) Pokrenite skriptu (RUN), to je ona zelena strelica udesno
- Iz padajuce liste izaberite Srpski (latinično ispisano), da pogledate kako izgleda TEST instalacija latinicom
- Iz padajuce liste izaberite Srpski (ćirilično ispisano), da pogledate kako izgleda TEST instalacija ćirilicom




Sve primedbe u vezi terminologije su dobrodošle.




[Ovu poruku je menjao X Files dana 24.04.2010. u 18:07 GMT+1]
[ ilekicika @ 24.04.2010. 23:59 ] @
Sve je OK. Nisam imao instaliranu Unikode verziju. Sada nailazim na druge probleme koji se tiču pakovanja aplikacije za koje ću se javiti ako ih ne rešim u dogledno vreme.
[ ilekicika @ 26.09.2012. 14:10 ] @
Zdravo svima. Imam jedno pitanje u vezi Inno setup-a. Već duže vreme pokušavam da upakujem u instaler jednu malu aplikaciju koja je rađena u Access 2003. Problem je u prečici na dekstopu, odnosno ikonici iz koje se startuje program. S obzirom da je ova aplikacija u accessu rađena za više korisnika po sistemu posebnih ovlašćenja za korisnike, odnosno zaštite koju nudi Access, javlja se problem u samoj adresi, bolje rečeno ne mogu da upakujem program a da pri istalaciji dobijem startnu ikonicu na dekstopu sa adekvatnom adresom. Iz te adrese startuju se tri fajla evo kako izgleda adresa.

"C:\ProgramFiles]Microsoft Office\OFFICE11\MSACCESS.EXE""D:\MojFolder\MojProgram.mdb"/WRKGRP"\C:User\Marko Markovic\AppData\Roaming\Microsoft\Access\System.mdw"

Ovako ispisana adresa pokreće aplikaciju.
Da naglasim da znam da postavim instalaciju da izbaci prečicu kad je u pitanju jedan fajl pa i ikonicu po želji na tom startnom fajlu ali ovo ne znam da rešim. Pokušavao sam u dizajnu Inno setupa ali bez uspeha. Da li neko zna kako se ovo rešava, i ako zna zamolio bih da mi odgovori.
Unapred hvala.