[ kbd @ 14.08.2005. 23:34 ] @
Win XP SP2 problem sa US Robotics externim modemom

Imam problema sa eksternim serijskim modemom US Robotics 5630(00).Naime,ne mogu da prekinem vezu pri okretanju broja.Na staroj sam centrali i imam iskljucivo pulsno biranje i jako cesto se desava da vec posle prvog okrenutog broja cujem ton zauzetosti.Tada pritiskom na Cancel u Dial Up-u prekidam vezu i idem ispocetka,medjutim u XP-u(SP2) se desava da pritiskom na Cancel nestane ceo prozor,modem nastavi da okrece i dalje se njime ne moze upravljati,jedini nacin je da se na dugme iskljuci i ponovo ukljuci,tada se prozor pojavljuje i dalje se sve ponasa kako treba.U Win98SE radi sve normalno,u ostalim OS nisam probao.Mislim da je resenje da se u registru promeni nacin prekidanja veze ili nesto slicno.Ako neko zna sta bi pomogle bio bih zahvalan jer me pomalo nervira da svaki cas ukljucujem i iskljucujem modem.Inace,probao sam da menjam zemlje tj.region u modemu iz Hyper Terminala,probao sam flesovanje na noviji firmware,probao sam 4 razlicita drivera kao i genericki tj.standard modem i nista nije dalo rezultate,tj. u tom delu se ponasao isto.

Da napomenem da kada zavrsi sa okretanjem moze se normalno prekinuti veza,tj u toku hanshaking-a ili provere passworda pritiskom na cancel normalno se prekida veza,ali dok traje okretanje ne moze.

U Win98SE sve radi normalno.

Unapred hvala svima na pomoci.