[ gajo2 @ 14.08.2005. 23:59 ] @
Pozdrav!

Pogledao sam ovde neke teme i vidim da se dosta pise o 2Checkout-u kao nacinu da se prebaci novac. E sada ja sam zaradio neke pare ne Scriptlance.com-u i zeleo bih da to prebacim na neki svoj racun ovde. Na Scriptlance-u oni valjda imaju neki svoj racun i tamo mogu da drzim pare "dok zelim", a pise da mogu uzeti pare na 4 nacina: preko kreditne kartice, E-gold, PayPal i "bank wire". Ovo zadnje je valjda transfer novca na racun banke. Pogledao sam formular, izgleda standardno, ima ime, adresu, zemlju banke, broj racuna, swift kod, moje ime itd. Jos pise da se transfer radi rucno, tj. nece tamo neki program da prebaci pare sa njihovog na moj racun, nego ce neki covek da procita moj formular i prebaciti pare.

Dakle da li mogu sada da odem do Reiffeisen banke, otvorim tamo devizni racun, a ovi sa Scriptlance-a ce mi moci bez problema prebaciti pare? Pitao sam u Novosadskoj banci ali oni su bedni, kazu treba da otvorim neki racun, da ispunim neki formular, pa onda odem u Western Union, kazem kad ce stici pare, pa ispunim neki drugi formular itd. dakle nepotrebno komplikovano. A Reiffeisen banka je medjunarodna, pa valjda oni rade ovakve stvari...?

Da li je neko vec prebacio pare sa Scriptlance-a? Zanima me samo koju je banku koristio i koliko % su uzeli?

Hvala unapred na odgovorima,
Gajo
[ Demoritus @ 15.08.2005. 00:06 ] @
Raiffeisen banka ti je najpouzdanija po tom pitanju. Pozovi ih i raspitaj se o proviziji i sl.

http://www.raiffeisenbank.co.yu/srpski/index.asp
[ gajo2 @ 15.08.2005. 00:42 ] @
I pitacu ih sutra samo sam hteo pre toga da vidim da li neko vec ima iskustva sa njima.

I sta je ovo sto pise u ovom threadu?
http://www.elitesecurity.org/t...-US-Bankovni-racun-NetBank-com
Kaze deeddy (predzadnja poruka) da je posedovanje racuna u inostranstvu ilegalno? Jel to istina?
[ Demoritus @ 15.08.2005. 00:48 ] @
Nisam nikad cuo za to.
[ noviKorisnik @ 15.08.2005. 07:34 ] @
Citat:
gajo2: ... posedovanje racuna u inostranstvu ilegalno? Jel to istina?

jeeeste, nije po zakonu.
[ GSOM @ 28.08.2005. 09:25 ] @
sve i jedna banka radi wire transfere ili takozvani bankovni transfer,novac sa svog deviznog racuna mozes da primas i da saljes ,za slanje novca na racun u inostranstvo ovde kod nas u Republici Srpskoj neke banke medu kojima je i Reiffeisen banka traze profakturu-racun a neke ne.................
ovde kod nas u Bl Reiffeisen banka daleko najskuplja banka i uzma NAJVECE PROVIZIJE ZATO MOJ SAVJET JE DA OTVORIS DEVIZNI U BILO KOJOJ DRUGOJ BANCI




Ovo sto kazes za novosadsku banku sigurno je nesporazum jer vecina osoblja koji rade u bankama su nekvalifikovani i nepoznju dobro svoj posao,western union je jedan nacin a wire transfer drugi nacin transfera novca,trebao si bolje objasniti ili traziti da razgovaras sa nekim ko je vise obrazovan........

Sto se tice primanja iz inostranstva ,otvori devizni racun u nekoj banci i trazi podatke za primanje doznake iz inostranstva ,SWIFT cod,broj tvog racuna,aresu banke............