[ stil @ 24.08.2002. 18:51 ] @
Imam win2k,trebam da radim tehničke crteže vezane za mašinstvo pa me interesuje da li AutoCAD 2000i može to da odradi? Pošto sam nov što se tiče AutoCAD-a ima li neka korisna adresa gde bi mogao malo bolje da ga proučim,znači neka uputstva za početnike.Unapred hvala.
[ Trunks @ 27.08.2002. 03:28 ] @
Klik, klik, možda ti pomogne.
[ stil @ 27.08.2002. 21:21 ] @
HVALA!!!!!!!!
Znam da kažu da ne treba ostavljamo poruke ovog tipa,ali ja jednostavno moram da se zahvalim.
[ drdrksa @ 28.08.2002. 12:10 ] @
Ako vec osecas potrebu da se zahvalis ucini to na pp.
[ Trunks @ 28.08.2002. 21:42 ] @
Nema na čemu, drago mi je da sam ti pomogao.

Drdrksa: Nema potrebe za tim. Slobodno može da kaže da li je našao ono što mu treba ili nije.
[ peca @ 03.09.2002. 11:57 ] @
Ako si vec novi u AutoCAD-u moj savjet ti je da se ne zamaras previse sa njim, nego da predjes na program gdje je 3Dmodeliranje lakse (u autoCADu je to jako zamorno i sporo). Predji odmah na Mechanical Desktop - to je takodje Autodeskov program- jezgro mu je AutoCAD pa mozes da uzmes knjigu autora Slobodana Lazica- AUTOCAD 2000. Sto se tice mechanical desktopa najbolje je da koristis HELP jer jos uvijek kod nas nema kvalitetne literature. Jos bolje ti je da predjes na INVENTOR takodje od Autodeska, jer postoje najave da ce 'ugasiti' mechanical desktop i da ce forsirati inventor. Ja radim u Mechanical desktopu, ali kada big sad kretao odabrao bih
1. Proengineer
2. catia
3. ideas
4. Inventor
P.S. Piratskih CD-ova Ideas, Catia, Mechanical desktop, Inventor ...imas u svakom boljem CD-shopu.
pozdrav!
[ Trunks @ 03.09.2002. 12:31 ] @
Nisam siguran da mu uopšte treba 3d modeliranje, bar ne neko složenije.
[ Borko Savic @ 03.09.2002. 17:12 ] @
za mašinske tehničke crteže mu uopšte nije potrebno 3d modeliranje, i ACAD je savršen alat za to... samo ga lepo nauči i vrlo brzo ćeš moći da nacrtaš šta god treba
[ dimakg @ 30.11.2002. 17:05 ] @
Ako si vec nov u tome a treba ti za masinstvo nabasao sam na Varicad (www.varicad.com) koji je bar tri puta brzi od Autocad-a a namenjen je za masinstvo. Inace, njegov interfejs je vrlo slican Autocad-u. Program kosta oko 400$ sto je daleko povoljnije od Autocad-ovih 4 000 $ kad dodje vreme licenciranja.
Saljem ti i serial number za Varicad ako ga download-ujes sa sajta.
Name: www.ttdown.com s/n: -----------------

Note: Cenzurisano od strane moderatora.
Pošalji mu na mail.
[ stil @ 03.12.2002. 15:37 ] @
Trenutno radim u Mechanical Desktop 6.Kakav ti je ovo http://www.ttdown.com/ kineski sajt za šta služi ne razumem objasni mi.Da li si ga probao kako radi.Kada hoćeš da nešto odštampaš na drugoj mašini koja radi cadu da li funkcioniše.Idem u vj 10.12.2002 tako da sada neću ništa da isprobavam.Serial n. mi pošalji na privatne poruke ako hoćeš.