[ -zombie- @ 24.08.2002. 20:56 ] @
hi!

pitao bih vas za iskustva sa nekim dobrim open source komponentama za rad sa zip datotekama i stream-ovima...

ja sam nasao jednu dobru, delphi zlib (sa torry-a) koja je u sustini wraper oko phpzlib-a, koji je pak port info-zip biblioteke (radjena u c-u)...

i sve je to lepo, ali radi samo sa fajlovima, a meni treba za rad (pakovanje/odpakovanje) u memoriji, sa tStream-ovima...


btw, odgovarala bi mi i gz kompresija, ne mora bash zip format, ali ga preferiram...
[ vsego @ 18.09.2002. 18:40 ] @
Ovi traze $25 ($50 ako zelis source): http://www.zeitungsjunge.de/delphi/Zip/

Ovi ne kazu je l' besplatno, ali imas sourceove (koji se, na zalost, oslanjaju na neke DLLove): http://www.softcomplete.com/products/powerarc/index.html

Sretno i javi ako nadjes jos nesto korisno!
[ -zombie- @ 20.09.2002. 03:23 ] @
hvala. resio sam odavno ovo, ali sa bzip2 komponentama, jer su jedine radile sa tStream-om kako je meni trebalo...

a ove mi ne odgovaraju, jer kao sto rekoh, mora da budu opensource...


btw, skrati bar malo potpis...
[ morlic @ 08.11.2002. 21:35 ] @
Uz Delphi ti stizu unit-i sa podrskom za kompresiju/dekompresiju preko tokova ( streams ) i preko bafera.

Zlib - Potrazi na Delphi CD-u
[ -zombie- @ 09.11.2002. 02:49 ] @

da, znam i za ove, ali sam zaboravio da napomenem da mi treba neki "standardni" format za pakovanje, znaci sve dolazi u obzir i zip, i gz, i bzip, i... ali ovaj zlib samo ima odradjen LZ algoritam za kompresiju. meni se ne macuje sa raznim hederima...

(btw, u prvoj poruci sam pomenu phpzlib. to naravno ne postoji, ja sam se nesto bio prebacio. mislio sam na paszlib (valjda, sad se vise i ne secam ;))
[ Voodoo @ 14.12.2002. 10:14 ] @
Ubedljivo nejbolji Zip za Delphi je ZipForge. Pronadji ga na Torijevim Delphi stranicama (www.torry.net).
[ Brodoljub @ 14.12.2002. 23:48 ] @
Kada se dogovorite šta je najbolje, javite mi da vam nadjem source. Ne bavim se open source-om

Nemojte samo ovaj (mada je po meni najbolji VCL)

DIZipWriter
DIZipWriter is a component for Borland Delphi to create PKZip-compatible .zip archives. New .zip archives may be created as files or as streams.

The TDIZipWriter class has plenty of methods to write various type of data to the archive, including Files, Streams, Strings, and Buffers. Multiple writes to the same archive entry are possible. Direct streaming allows objects to stream their data directly to a TStream interface using their native WriteToStream procedure.

TDIZipWriter writtes all data directly to the archive, avoiding any temporary memory or file storage. TDIZipWriter also supports encryption and .zip comments, stores long file names and relative path information, compiles straight into your .exe (< 65 KB), consumes little memory only and has an excellent performance.
[ -zombie- @ 15.12.2002. 01:21 ] @
izvini, ali ja uopste ne razumem prethodni post.

kaze, kad se dogovorite sta je najbolje, javite da nadjem source (kako, da dekompajlirash?).

kaze, ne bavim se os-om. pa ne bavim se ni ja nesto preterano, ail je idiotski da jurim neku komponentu za neki komercijalni program, i da kad promenim verziju delphija, moram da molim boga da on izda novu verziju komponente.


i zasto ne taj, ako je po tebi najbolji? (a i meni se svidja. bash ovo sa strimovima mi je trebalo...)

i sto ne ostavi url?
[ Brodoljub @ 16.12.2002. 00:45 ] @
Znas u "Lepoti poroka" kada pita kurva Mimu Karadzica. Jesi li ti pop ili jebac?
E tako se nisam ja ni pravio pametan. Ako vam treba neka komponenta sa source-om, a (komercijalna je) ja cu da vam jer nadjem. (hobi mi je skupljanje komponenti za Delphi i to iskljucivo onih sa source-om). A ne da ti nadjem na internetu link. (mada nekima i to treba)



Zasto svakom programeru moram da crtam? Ako ti se promeni verzija Delphija, ostaje ti source. Drugo, nisi bas obavesten, da ne kazem nemas pojma. Postoje "renomirani" proizvojdaci i divljaci. Ja ne radim sa divljacima, a ovi drugi su vrlo redovni, kao i oni koji ih prate. Ako i dalje ne znas o cemu pricam, zaboravi da sam se javio i smatraj ovo kao spam.

Opis komponente sam stavio zato sto je dobra, ali ne mogu da je nabavim. Ako hoces da je kupis, trazi na Internetu. Kucaj u Google-u: ime+delphi pa ces da nadjes link (jel' i to moram da pisem). Ja sam se ponudio neku da ti nadjem za dzabe. Jel' jasno. Ako nije, reset-uj se pa probaj ponovo, pre nego sto odgovoris

PS
Cak i ja znam da kompajlujem program ili komponentu iz nize u visu verziju Delphi-ja, a nemam pojma sa programiranjem.

Ono "open source" ne znaci da otvoris (open) fajl sa extenzijom *.pas pa da vidis kod - to je nesto drugo - neki americki hohstapleri (cobani, budale).
[ Brodoljub @ 16.12.2002. 01:10 ] @
Nisam video ispocetka ali ti si pokrenuo brdo stvari o kojima nisam pricao. Kako, crni sine, da dekompajlujem. Za Delphi postoji samo exe2dpr i dfm2pas. Prvi iz exe-a moze "izvuci" sve forme i nazive funkcija, procedura i naravno *.dpr fajl. ali ne i njihov kod. Toliko ne bi trebalo da ti objasnjava laik. dfm2pas necu da objasnjavam, jer je valjda jasno. I postoji DeDe-ov dekompajler koji povarati sve nazive funkcija, procedura (i sta jos postoji) ali su one same u asembleru. (jebemliga mozda i nije asembler nego cirilica, ali su sve neki cudni brojevi i slova ;-) )

Dekompajler postoji samo za VB3 (Dodi's), ali ne i za vise verzije, kao i za Javu.

Sve ovo imam, ali ne i srece sa programerima.

p.s.

Ono kada se dogovorite, znaci da necu da ucestvujem u diskusiji, jer sam laik. Ali racunam, mudre glave ce da nadju sta je najbolje, a ja da vam isto posaljem.
[ -zombie- @ 16.12.2002. 01:53 ] @
ma sve ja to znam, ali ti nisi bash bio jasan u svom prvom postu...

znam ja da je komponente sa kodom moguce prevesti u novoj verziji delphi-a (uglavnom bez izmena, ponekad sa nekim sitnim), ali cesto komercijalne komponente ne dolaze sa kodom.

ili one koje dolaze, su obicno papreno skupe, a uzevsi u obzir da radim programe za nase trziste, a da su cene za komponente za globalno trziste (citaj mnogo skuplje) nemam obicaj da kupujem komercijalne komponente, cisto iz prakticnih razloga.

i znam da postoji (najmanje jedan) dfm->pas de-kompajler, ali se u sustini dobijaju imena (i parametri) funkcija sa asm kodom. zato sam i pitao (onako ironicno) kako to mislish da izvedesh da "nadjesh source".

za nalazenje source verzija komercijalnih komponenti mi nije palo na pamet, posto to ne praxiram da radim.

sto se "renomiranih" proizvodjaca tice, cak i najjaci medju njima (recimo TurboPower) ponekad batale da razvijaju neke komponente, pa ostanesh na suvom...


i opet mi nije jasno sta si hteo da kazes u tvom komentaru o open source? open source znaci dve stvari, koje meni mnogo znace:
1) ne moram nikome da platim da bi ih koristio
2) imam source, i mogu da kompajliram program i pod novom verzijom D-a.

a o kakvim ti amerima, budalama i slicno pricash, nemam pojma...


inace, jedina do sada izneta komponenta koja mi odgovara (zbog tStream-ova) je bash ta koju si ti naveo. ako mozes nju da nabavish (source) onda postuj ovde. za sve ostalo...
[ Brodoljub @ 16.12.2002. 12:34 ] @
Predajem se.
[ -zombie- @ 17.12.2002. 23:56 ] @
"i opet sam pobedio... game-boy... "

ma shalim se.. nisam hteo da se bijem, samo mi nisu bile jasne neke stvari... no, kao sto rekoh, nije bitno...
[ Brodoljub @ 18.12.2002. 18:26 ] @
Bol'te k****
[ Ćoba @ 09.01.2003. 10:01 ] @
Brdoljube, jel imas source za VCLZip 2.23?
[ xenox @ 16.01.2003. 01:58 ] @
DCU2PAS...