[ [crash] @ 25.08.2002. 09:58 ] @
Trebaju mi tri cetiri reda napisana u javi koja omogucuju da linkovi onmouseover menjaju boju... Znaci da ukine ono podvlacenje....
HELP
[ StMilan @ 26.08.2002. 00:54 ] @
Trabaju ti 3-4 reda JAVASCRIPTA za to.
[ NetworkAdmin @ 26.08.2002. 09:55 ] @
Ja ti ipak preporucujem CSS, sada sam ultar bizi i samo u prolazu... evo vec sam otisao.
Code:

A:link {BACKGROUND: none transparent scroll repeat 0% 0%; COLOR: #1310a0; FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica; FONT-SIZE: 9pt; FONT-WEIGHT: bold; TEXT-DECORATION: none}

A:visited {BACKGROUND: none transparent scroll repeat 0% 0%; COLOR: #1310a0; FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica; FONT-SIZE: 9pt; TEXT-DECORATION: none}

A:hover {BACKGROUND: none transparent scroll repeat 0% 0%; COLOR: red; FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica; FONT-SIZE: 9pt; TEXT-DECORATION: none}


Evo nest ovako... ovo moja sjenka dovrsila post.
[ Vukan Karadžić @ 26.08.2002. 18:44 ] @
Preporučio bih ti da ne stavljaš veličinu "9pt", jer će ti kad staneš na link biti ta veličina, bez obzira koja je veličina linka. Bolje stavi "none".
Inače, za sam onmouseover bitan ti je samo treći "pasus"
[ NetworkAdmin @ 26.08.2002. 22:13 ] @
Dobro, sugestija stoji, ja doduse sam presao sa fiksnih fontova na relativne i vise necu praviti "pixel matching" sajtove, polako selim na xhtml i css2.
[ Trunks @ 27.08.2002. 00:34 ] @
Pošto si početnik, verovatno bi trebalo jednostavnije.
Ovo dodaj bilo gde između <head> i </head> :
Code:
<style type="text/css">
<!--
a {
    font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
    color: #000000;
    text-decoration: none;
    font-size: 9pt;
}
a:hover {
    font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
    color: #FF0000;
    text-decoration: none;
    font-size: 9px;
}
-->
</style>

Posle po potrebi menjaj veličinu (font-size), boju (color) i font (font-family).
"A" je link pre nego što se pređe mišem.
"A:hover" je link kada se pređe mišem preko njega.