[ metushalah @ 16.08.2005. 19:46 ] @
Imam Lap Top ASUS A2D i sve mi radi ok.Medjutim, kada mi je baterija dosla na nekih 5-6% ja sam je skinuo,ostavio je i nakacio se na punjac.Zaboravio sam da je napunim i tako je stojala jedno mjesec,mjesec i po dana i kada mi je trebala,stavio sam je na punjac i nista...ko da i ne postoji...sta joj je i sta da radim?Ima li joj spasa???ili moram da kupujem novu? Spasavajte me...ne daju mi se tolike pare i to ako je budem mogao naci...
[ sasaqzmn @ 17.08.2005. 10:33 ] @
To se jednostavno ne radi!
Verovatno si s*ebao nešto u kompu...
Ako je mašina pod garancijom trk u servis.
Ako nije...trk u servis sa novčanikom i bar 100€
I nikad više ne vadi bateriju...
[ graja @ 17.08.2005. 11:16 ] @
Shokiraj, bre!

Sama hemija baterija, akumulatora itd. je poprilicno kompleksna stvar. Ono sto (ponekad) pomaze je sokiranje visim naponom/impulsno punjenje strujom kratkog spoja. Nju bih ja procenio na oko 5A. Sve vreme pipaj akumulator da se ne pregreje, jer je i opasnost od ekspozije u tom slucaju realna!!!

Ako to ne pomogne, otvori lepo akumulator, vidi kakvi su elementi, potrazi ih kod nekog trgovca koji ima robu iz RS-a ili Conrad-a i proci ces mnogo jevtinije nego u servisu. Pre par meseci sam tako sredio akumulator za neku video kameru i ceo ceh je bio 18 Eu za elemente.

[ stil @ 17.08.2005. 11:17 ] @
Ostavi je da se puni par sati,možda ćeš je oživeti.
[ metushalah @ 17.08.2005. 12:12 ] @
4stil : Probao sam da je punim vise vremena ali nije pomoglo.
4graja : Probacu to ali moram da se raspitam za tacnu amperazu i da vidim za napon,posto ima 8 kontakata,a ukupno je 14,4V pa sad treba odrediti polarizaciju i pojedinacni napon celija i naci pojedinacne kontakte celija...moram da se raspitam da ne bi baterija otisla po ..... ako vec nije...
4sasaqzmn : Komp mi je OK,ako nisi procitao poruku baterija mi je bila van kompa i od stojanja se ulijenila...
[ stil @ 17.08.2005. 14:28 ] @
Rasklopi je otkači elektroniku ,ako je ima, nađi ćeliju koja nije ispravna,proveri polaritet,na nekoj koja je ispravna i onda 10-tak sec priključi na napon 5-6v veći od ćelije.Posle sve vrati i uključi punjenje bez paljenja računara.
[ sasaqzmn @ 17.08.2005. 18:50 ] @
komp ti nije u redu (notebook koji radi samo struju!)...a uostalom stručna pomoć nikad nije naodmet...ako ne - ponekad pomaže i vera
[ Nemanja Dubravac @ 17.08.2005. 19:09 ] @
sasaqzmn, ne lupaj i ne plasi coveka
ovo je tipicno "isusivanje" baterije
[ metushalah @ 18.08.2005. 08:54 ] @
Nadam se da joj ima spasa...imam jednog prijatelja koji se bavi elektronikom profesionalno pa cu da vidim da mi on to sredi ako mogne, a ako ne, onda cu ja rasklopiti bateriju,a nadam se da cete mi vi pomoci da to sredim.
4stil : Jedan drug mi je rekao da to shokiranje radi kod NiCd baterija ali da nece da funkcionise na litijum jonskim...valjda uspije jer tolike pare ne znam kako da nabavim.hvala ti