[ stopper @ 17.08.2005. 01:58 ] @
e ovako imao sam Samsung combo (kojim nisam bio zadovoljan nikako-bucan,dug pristup medijima,konstantno skripanje i grebanje iz unutrasnjosti,bufferunderrun errors pri narezivanju...)
e tu nesrecu od uredjaja sam mjenjao za DVD-rw nec 3520(uz doplatu naravno)
posto cesto koristim cd -ove loseg kvaliteta, kontam da uzmem jedan obicni CD rom koji ce samo za to da sluzi(da ne patim smecem NEC-a)
Uredjaj koga proizvodjaca i koji model da kupim?Znaci da je brz,tih,trajan i da ima sve "CDromovske" vrline :-)
cd romovi nisu skupi,tako da cijena nije bitna
[ dragancesu @ 17.08.2005. 08:26 ] @
Tesko je reci koji je sada dobar, izgleda zavisi od serije. Mislim da se na Plextor niko ne zali, ali je malo skuplji
[ stopper @ 17.08.2005. 15:00 ] @
ha nema ga u apotekama!
ma ponuda se uglavnom svodi na samsung i LG.Za ostale se trebas potruditi da bi ih uopste nasao u radnjama.
Ajde LG-ovci recite sada sve!Kako vam uredjaji rade?
[ erazer @ 17.08.2005. 15:27 ] @
Moj drug ima LG 52x vec 3 god. i nema nikakvih problema. Cita sve diskove, nije bas najtisi, ali je sasvim OK.
[ zerocool_amx @ 17.08.2005. 20:54 ] @
Ja koristim LG vec dve godine i za sada nisam imao nikakvih problema. Malo je bucniji u radu.
[ Inovator @ 18.08.2005. 21:07 ] @
kad je CDROM u pitanju, ako hoćeš brzinu i pouzadnost, biraj Plextor, TEac, i Asus...
Imao sam 2 LGa, oba katastrofa...i Sony me razočarao.
[ stopper @ 19.08.2005. 00:50 ] @
plextor i teac nema sanse da nadjem u blizoj okolini.mozda uspijem da iskopam neki asus.ponuda se svodi uglavnom na lg i samsung.moze se kupiti i pokoji liteon ali los glas o njemu kruzi...
[ bakara @ 19.08.2005. 16:53 ] @
Pa ja bih onda uzeo LG, ali realno ti ne treba, ako imas DVDrw i ne razumem kako to mislis njega da cuvas i stedis, slobodno ga archi, pa u garanciji je, ako ce da rikne bolje odma`, zar ne
[ McKracken @ 19.08.2005. 22:24 ] @
Da dopunim bakaru... Arči to koliko mozes, nista neces postici time sto ces "stedeti" uredjaj. Jednostavno, ideja da ces nesto postici time sto ga "cuvas" je vrlo, vrlo daleko do istine :)
[ stopper @ 20.08.2005. 01:01 ] @
ma nije toliko do stednje, vec kontam da je samo za citanje cd-a bolji cd-rom,tj brze pristupa,dok se slozenije uredjaji zbog visenamjenske konstrukcije sporije odazivaju i prave kompromise po tom pitanju.grijesim li?

[Ovu poruku je menjao stopper dana 20.08.2005. u 02:01 GMT+1]
[ StORM48 @ 20.08.2005. 01:44 ] @
Relativno.

Nije mi jedino jasno zašto Ti se Sony nije svideo? Možda si baš naleteo na neki baksuzni primerak. Inače, oni su BAŠ u čitanju najbolji. Promenio sam ih svega 3 dosad. Dva čitača (8X i 32X) i rezač (CRX225). Svi su daleko nadživeli garantni rok, a nisu čišćeni nijednom! Da ne pominjem iskustva sa gomilom Sony optike koja je završila u tuđim rukama.

I danas imam dva Sony-ja (DDU-1613 DVD čitač i DRU-710A DVD rezač) i oba PERFEKTNO rade i čitaju SVE.

LG? Smuči mi se čim čujem/vidim ta dva slova.

Pozdrav
[ bukovski @ 20.08.2005. 03:14 ] @
koji god da kupis veliko je sr...

odavno se vise ne proizvode kvalitetni cd-romovi negde kraj dobrih serija bio je sa teac-om 40 x

ovako mozes uzeti manje ili vise los uredjaj.

ma slobodno arci dvd zato je i kupljen za koji mesec pasce im jos vise cena pa ces sebi moci da priustis jos jedan :)
[ bakara @ 20.08.2005. 13:05 ] @
>> LG? Smuči mi se čim čujem/vidim ta dva slova.
xexe...ja i @StORM48 smo imali (ranije) citavu diskusiju o kvalitetu LG
optickih uredjjaja...on ima losa iskustva a ja odlicna, kao i ostali...:)

Pozdrav za StORM48a



--
++
[ tdjokic @ 20.08.2005. 13:14 ] @
Citat:
stopper: ma nije toliko do stednje
Ja glasam za sto manje uredjaja u racunaru, ako je moguce. Manje kablova, bolje hladjenje, manje opterecenje i za napajanje (dobro, ne rade uvek oba, ali se verovatno desava i to). Ja sam upravo kupio CD-RW pisac i citac sam odmah izbacio, bez razmisljanja.