[ tordajav @ 17.08.2005. 20:49 ] @
Pozdrav svima,
interesuje me da li neko zna da li postoji neki software za normalizaciju zvuka u .avi video zapisima, ili nekim drugim video formatima. Imam neke spotove u kojima je ton nesto manji nego obicno... pa me interesuje da li postoji resenje za taj problem. Nesto tipa Mp3Doctor za .mp3 fajlove....
... hvala u napred, Vlada.
[ #Ninja# @ 18.08.2005. 00:43 ] @
Uzmi VirtualDub (ili virtualDubMod) i izvuci audio iz videa, a zatim ga edituj u nekom programu zaa obradu zvuka (Sound Forge, Adobe Audition itd).
[ hotkrusevac @ 31.08.2005. 01:58 ] @
Mnogo bolje od komplikacija sa virtual dubom pa onda forgom je Pocket DivX. To je mali programcic koji se cak ne instalira vec samo kopira na hard. Imas unutra opciju za pojacavanje i sve je u osnovnom prozoru ne mozes da promasis. Mozes da vrsis i cropovanje i cutovanje i brightness da menjas i contrast... Program radi 3 puta brze nego Virtual Dub. Samo pazi na izbor rezolucije
[ tordajav @ 06.09.2005. 18:34 ] @
Hvala... Nadam se da Pocket DivX ostavlja audio zapis sastavljen sa video
zapisom kada ga normalizuje... probacu... VirtualDub izdvoji zvuk od slike.
To mogu sa mnogo programa, ali mi treba program koji ce normalizovan zvuk
vratiti i sastaviti sa video klipom iz kojeg sam ga izvukao.
Probacu, hvala na predlogu...
[ milosevac @ 06.09.2005. 19:57 ] @
Daj url za Pocket DivX jer ovo sto sam ja skinuo je encoder za pocket PC !
[ sasa_Megamixers @ 12.12.2006. 23:54 ] @
vidim da je thema dosta stara
pa da vidim da neko nema kakvo resenje sada posto imam isti problem
trebao bih normalizirati nekih 200 spotova koji su razlicitih formati avi mpeg...

ide ovo sa izvlacenjem zvuka pa ponovnim ubacivanjem ali da nema nesto automatizirano?
[ Shon3i @ 13.12.2006. 09:26 ] @
Pa ako koristis ffdshow, prilikom reprodukcije mozes da ukljucis volume filter i filter ce sam da normalizira.
[ branko321 @ 05.03.2008. 12:25 ] @
...Hvala Shon3i.
Nisam ni znao da "ffdshow" moze da mi tako jednostavno a dobro resi ovaj problem. -A ja sam tragao za programom koji bi audio volume u *.avi "peglao" u novi fajl (potpuno bespotrebno). Kod mp3 fajlova za prenosivi plejer ima smisla prepakivati fajl u novi, -i to odlicno odradjuje MP3GAIN besplatni programcic koji se moze preuzeti na http://mp3gain.sourceforge.net/download.php
Pozzz.

[ djyova @ 21.03.2008. 16:42 ] @
A da li postoji neki program koji bi radio "Boost Audio" po principu kao Dr. DivX, ali da video ostavi kakav jeste (da ga ne kompresuje), vec samo da "obradjuje" audio zapis?
[ momsab @ 21.03.2008. 17:32 ] @
http://www.elitesecurity.org/p849026
predlog je odlican i radi posao
[ Stranger2 @ 23.03.2008. 19:25 ] @
Citat:
A da li postoji neki program koji bi radio "Boost Audio" po principu kao Dr. DivX, ali da video ostavi kakav jeste (da ga ne kompresuje), vec samo da "obradjuje" audio zapis?


Normalizaciju mozes odraditi i programom MediaCoder http://mediacoder.sourceforge.net/

prevuci fajlove koji ces obradjivati u prozor mediacodera i podesi na sledeci nacin:

- Na kartici Video
stavi kvacicu ispred Copy Video i Enable Video

- Na kartici Audio
stavi kvacicu ispred Enable Audio
stavi kvacicu ispred Normalize
u opciji encoder izaberi LAME MP3

- Na kartici LAME MP3
podesi parametre za MP3 kako zelis,
moja preporuka:
Rate Mode: CBR
Channel: Auto
Bitrate/Quality: 128 kbps
Algorythm Quality: 0 Best Quality

Sada klkni na start i MediaCoder ce automatski preraditi sve fajlove koje si prevukao. Zvuk ce prekodirati i obaviti normalizaciju a video zapis ce ostati netaknut