[ digisatplus @ 18.08.2005. 20:27 ] @
Pojavio se novi igrac (ISP) na wireless scenu na podruciju karaburme i mirijeva info mozete naci na


www.kbcnet.co.yu




[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 08.02.2006. u 13:15 GMT+1]
[ extremesystem @ 18.08.2005. 21:05 ] @
Mi vec imamo njihovi konekciju na karaburmi i odlicna je, nema pucanja , unlimited download , relan ip ..
[ digisatplus @ 18.08.2005. 21:36 ] @
nije realan ip kada pocinje sa 10.200.xxx.xxx
[ Milan Andjelkovic @ 18.08.2005. 22:03 ] @
Sa sajta:
Citat:
- Surfing,download
- chat,ftp,irc
- game servers
- voice chat, web cam
- voip net2phone free
- sharing,p2p
- realna IP adresa
- 1GB Mail hosting free
- OnLine podrska
- Video audio nadzor
- Surfujte i uživajte u našem izboru muzike koju smo pripremili za vas
[ digisatplus @ 19.08.2005. 00:16 ] @
Meni nesto nece da radi p2p to jest Winmx ima li neko ideju kako to da podesim da bi mi radilo. Mada web i download idu bas lepo nesmeu da kazem u KB/S koliko lepo jer bi se mnogi poceli da preseljavaju na karaburmu i mirijevo zbog toga
[ anon19279 @ 19.08.2005. 00:39 ] @
KBCnet,
raspolaze sa kapacitetom linka od 15+2+2 Mb , besplatan period je do daljnjeg.

Uzivajte u maksimalno ULTRA BRZOM Besplatnom internetu.

Nikava podesavanja nisu potrebna, samo iskenirajte etar i konektujte se na bilo koji AP. to je sve.

Svi servisi su 100% operativni.



[ anon19279 @ 19.08.2005. 00:49 ] @
Realnu IP adresu dobijaju svi registrovani korisnici.
Korisnicu koji su u statusu besplatnog koriscenja za sad nemaju realnu IP adresu.

Svi servisi su 100% operativni.
[ VozacBg @ 19.08.2005. 01:18 ] @
Ja zivim u Svana Dukuca, nakacen sam na KBCnet o 10-tak dana.

I mogu reci samo SVAKA CAST.Brzina Download mi ide od 120 do 290 k/sec

SAMO NAPRED!!!!
[ netman @ 25.08.2005. 02:06 ] @
Da li neko zna kakav im je signal kod Đerma(Bul. kralja Aleksandra)?
Nemam još opremu pa ne mogu da proverim.
[ digisatplus @ 04.09.2005. 00:49 ] @
Sinko kako mislis ti da dobijes signal sa druge strane brda jos iz rupe, tebe zaklanja zvezdarska suma a u tvom delu grada ima nekoliko provajdera drugih.
[ netman @ 04.09.2005. 01:38 ] @
A otkud ti znas koliko je moja antena visoko postavljena,a?

Malo se šalim. Ajd' napiši onda koji su to provajderi, sem Verata, i kod koga je najbolji odnos cena-kvalitet za 128 kbps flat?
[ ca551us @ 15.09.2005. 00:45 ] @
koji je SSID?
[ anon19279 @ 22.09.2005. 09:03 ] @
Besplatan Internet u Borci, brzina 128k

Nova pristupna tacka u Borci, AP se nalazi u ulici BELA BARTOK 50.

Mapa pokrivenosti

http://www.kbcnet.co.yu/borca.htm
[ DemianTheCracker @ 25.09.2005. 11:21 ] @
sta da kazem ?? odlicni su

imao sam uglavnom negativna iskustva ali kbc je do bola...inace i kad je oprema u pitanju imaju sve sto treba a hoce i savet da daju !

jedino bi trebali da one kablove za napajanje ipak koriste malo jache ostalo je sooper nego da se ne uobraze :)))


ae pozzZZ

p.s. digital ae vidi private message yo :)


[Ovu poruku je menjao DemianTheCracker dana 25.09.2005. u 12:22 GMT+1]
[ DemianTheCracker @ 25.09.2005. 11:26 ] @
e da kad smo kod skeniranja AP-ova koji programi se za to koriste tj kako da dobijem tu listu ap-ova koje hvata moja antena recimo ??

pozzZZ
[ netman @ 26.09.2005. 01:44 ] @
Za skeniranje koristi NetStumbler.
[ atheista @ 26.09.2005. 17:55 ] @
Da li je neko povezan na njihov AP u Borci? Kako funkcionise cela stvar u tom delu grada? Ne daje mi se 100 evra (i jace) za opremu pa da na kraju mogu da je bacim u smece.
[ Desert_fox @ 09.10.2005. 02:36 ] @


KBC net je prevara. Bezobrazno su ubili p2p, znaci ne radi emule, torrent, bearshare,edonkey,ne radi bas nista od p2p programa. Jedino sto mozete da radite je surfovanje. Sve ostalo je blokirano, cak i ping je blokiran. (zato sto je los, ne moze da se igra counter ni na jednom serveru).

I sto je najgore, kad sam se prikljucivao lepo sam im rekao da mi treba SAMO za p2p, i covek mi rece "da da naravno, uzivaj". Koja laz

Dok sam internet uzimao od sbb-a i skynet-a download p2p programa mi NIKADA nije pao ispod 32 Kb/s (256 Kbit/s paket), a ovde nisam video ni 8 Kb/s.

Odakle im pravo to da rade?!? NIJEDAN provajder koji sam koristio nije blokirao p2p.

Sta misle, da smo mi budale? Da nikad nismo videli internet pa da ne znamo kako treba da radi?

[ SomiKnight @ 10.10.2005. 13:29 ] @
Da se ukljucim i ja. Imamo net u Borci.
Zvao sam tehnicku podrsku u vezi P2P mreze, konkretno za EMule, dobio sam odgovor da bi to trebalo da radi, lik kao ima pred sobom takodje komp i njemu radi, znaci trebalo bi i nama. Pa makar tako znamo da bi trebalo da radi. E sad da li je moguce da je do nas, mada ja sam pokusao gomilu portova i svi su navodno zatvoreni sem 80, sto je malo cudno, zar ne bi trebalo ako radi neka igrica da je njen port otvoren? A rade sve igre.
Ako neko pronadje neki otvoren port, aj neka postavi ovde da probamo. Lupicu sad, ali da mozda ne treba da se nesto podesi kod nas, tipa mozda da se instalira UPnP ili slicno.
[ Desert_fox @ 10.10.2005. 14:42 ] @
Hahahaha
da da da.....

njemu radi.... hahahaha

UBILI SU CEO P2P, bahato i bezobrazno.
Ostavili su da ide 2 Kb/s, eto cisto da se konektuje....tu nema sta da se prica.

Nakaci se na sbb,verat,skynet ili bilo sta drugo pa ces da vidis kako ce da ti explodira emule i torrent.
Ako kupis 512Kbit/s treba da skida sa 64 KB/s.
Mogu da pricaju price samo onima koji nisu videli kako emule i torrent treba da rade.

A to u vezi podesavanja to je glupost. Samo ce te zavlaciti.

Ne zaboravi da je 90% internet saobracaja upravo p2p.
Oni blokiranjem p2p sebi ustede 90 % interneta koji ti vec platis, a ne mozes da potrosis.
[ SomiKnight @ 10.10.2005. 18:20 ] @
Pa to se ja verovatno tesim. :)
Bice da si u pravu, jedini je problem sto su za sada jedini u borci, mini monopol.
[ SomiKnight @ 12.10.2005. 09:19 ] @
Najnovija informacija od coveka iz tehnicke sluzbe je da P2P jos uvek ne radi, navodno bice za jedno 20-tak dana. Zivi bili pa videli.

@extremesystem
Kakav je slucaj kod vas na karaburmi, radi li p2p, posto nisi napisao u tvojoj poruci nista o tome.
[ bobo @ 12.10.2005. 18:04 ] @
ja sam na mirijevu i dok je bilo besplatno ubijalo je kako je radilo,
ali sada emule ni da pisne a torent tu i tamo cas radi cas ne.
[ Desert_fox @ 12.10.2005. 18:47 ] @

Pa i meni je radilo u promotivnom periodu, to je poenta
da navuce ljude, a posle da ih zajebava.

Kad je imao par korisnika onda NIJE blokirao p2p,
sad kad mu javilo 20 ljudi, on NIJE uzeo vise interneta,
nego je blokirao p2p i tako ustedeo koji dinar.

E pa moje pare nece dobiti.

[ atheista @ 12.10.2005. 21:17 ] @
Ja kada sam pricao sa covekom iz KBC-a, on je lepo rekao da ce P2P raditi, ali "prilicno sporo jer su oni vise okrenuti biznis korisnicima itd".

Koliko ja kapiram iz cele price, u Borci ne postoji alternativa za dial-up, a da to podrazumeva potpuno iskoriscavanje brze veze, a ne surf po Net-u brzinom od 256kb. Za te potrebe je svima nama dovoljan i modem. Da ne pominjem da je i visestruko jeftiniji. :(
[ djricky @ 13.10.2005. 18:19 ] @
Citat:
atheista:Za te potrebe je svima nama dovoljan i modem. Da ne pominjem da je i visestruko jeftiniji.


ne bih se slozio, meni je 56k presporo za surf, minimum je 128k, na 256 je pristojno, tek sa 512k moze da se kaze da je dobar surf...

logicna pretpostavka je da si ti jedan od onih... "mass-downloadera" sto bi skinuli ceo internet da mogu (na disketu)... sa wifi-jem se neces ovajditi, narocito ako naletih na nekog "pilicara" koji filtrira p2p i radi shaping, tako da bi bolje bilo da p2p i ne radi retko koji provajder daje "punu uslugu" (nefiltrirani portovi, javna IP adresa, nemeren protok) ili daje ali je bezobrazno skup...

poenta price... ili sacekaj aDSL, ili se nemoj buniti kad ti za par meseci to bude ocajno radilo...
[ atheista @ 13.10.2005. 18:45 ] @
Citat:
djricky
poenta price... ili sacekaj aDSL, ili se nemoj buniti kad ti za par meseci to bude ocajno radilo...


Potpuno si u pravu. Pitanje je samo da li mogu da se strpim jos godinu dana da dobijem prokleti aDSL.
[ SomiKnight @ 17.10.2005. 17:15 ] @
Danas sam se "cuo" sa tehnickom podrskom jer u toku prepodneva nije bilo net-a, i dobio sam odgovor da sredjuju mrezu vezano za realne ip adrese, lol bice da su gasili onima kojima je slucajno ostala nezapazeno. ;)
[ ca551us @ 28.10.2005. 17:13 ] @
Ja sam koristio KBCnet malo i smorili su me...
20 dana sam cekao da otvore samo jedan port i ne moze!
Kao, ne moze to tako, imam privatnu IP adresu pa ne
mogu da otvore port samo meni... :)
Mene bi bilo sramota da radim provajding i da tako
nesto izjavim.
I zale se na korisnike sto puno koriste P2P (to su
verovatno oni srecnici koji nisu iza firewall-a na neku
foru) pa guse mrezu!?

Evo sta kazu na sajtu (i zbog cega sam uplatio
taj prvi mesec):

######################################
Zašto KBCnet wireless?

U uslovima u kojima je jako teško doći do telefonske linije, veze su loše i računi ogromni, bežični internet predstavlja pravo rešenje za Vas.Pouzdanost,kvalitet,brzina i mogućnost da se sa bilo kog mesta u zoni naše pokrivenosti konektujte na internet sa vasim prenosnim računarom!

- Surfing,download
- chat,ftp,irc
- game servers
- voice chat, web cam
- voip net2phone free
- sharing,p2p
- realna IP adresa
- 1GB Mail hosting free
- OnLine podrska
- Video audio nadzor

######################################

Sharing, p2p = LAZ
realna IP adresa = LAZ
OnLine podrska = LAZ
[ bobo @ 28.10.2005. 17:54 ] @
Danas su pustili realne ip adrese tako da je p2p proradio!
[ digisatplus @ 28.10.2005. 22:50 ] @
Otkud TI TO ja sam danas nesto proveravao kod njih i dalje su adrese koje pocinju za 10.200.xxx.xxx

I to na K1 baznoj stanici

Pre ce biti da su otvorili port nego dali javne adres ako su ih dali kako pocinju sa kojim brojevima
[ bobo @ 29.10.2005. 07:47 ] @
Ja sam na m1 i imam realnu ip adresu 195.252.74.xx
[ SomiKnight @ 29.10.2005. 09:15 ] @
I meni se cini da p2p malo bolje radi, ali mi se isto tako cini da su portovi i dalje zatvoreni, tako da @bobo aj malo pojasni sta ti to znaci da je p2p proradio, oces da kazes da imas highid na emulu? Inace ovde u borci i dalje 10.200.xxx.xxx.

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 29.10.2005. u 10:19 GMT+1]
[ digisatplus @ 29.10.2005. 10:52 ] @
@bobo kolko se meni cini i adrese u opsegu od 192.168 pa na vise195.xxx.xx su takodje privatne adrese. Jer kad neki provajder daje javne ip adrese on ih daje za celu mrezu to jest system kao sto radi firma www.verat.net cije ip adrese pocinji recimo sa 213.xxx.xxx.xxx , tako da kbcnet sigurno ne koristi Javne ip adrese
[ ca551us @ 29.10.2005. 10:52 ] @
Citat:
SomiKnight: I meni se cini da p2p malo bolje radi, ali mi se isto tako cini da su portovi i dalje zatvoreni, tako da @bobo aj malo pojasni sta ti to znaci da je p2p proradio, oces da kazes da imas highid na emulu? Inace ovde u borci i dalje 10.200.xxx.xxx.

Javite ako ima nekih promena.
Oni su rekli da ce javne IP adrese da se naplacuju posebno...
Bas me zanima sta ce da urade sa tim p2p
[ Milan Andjelkovic @ 29.10.2005. 11:23 ] @
195.xxx.xxx.xxx su javne IP adrese.

ftp://ftp.rfc-editor.org/in-notes/rfc1918.txt
http://en.wikipedia.org/wiki/Private_IP_address
[ Desert_fox @ 29.10.2005. 11:39 ] @
Pa mozes imati high ID i da ti i dalje ne radi. High ID ti je vidljiva adresa, sto mnogo znaci ali samo ako nije blokiran p2p.
Ukoliko je blokiran - ne znaci ti nista.

Aj pa javite kako vam rade torrenti,mazgice..... (i da li rade)
[ bobo @ 29.10.2005. 11:42 ] @
Evo ovako
Od juce imam ip 195.252.74.xx umesto 10.200.xx.xx kako je bilo dotada.
Nisam nesto posebno koristio emule ali dobijam ihghid i test onih portova mi prolazi,
sto se tice torenta posto njega koristim download mi ide od 1 do 4 ili 5 KB/s sto i nije nesto posebno (obicno je na 1 KB) ne znam zasto ali je tako.
Sto se tice ip adrese ne znam dali je javna, realna ili nesto trece posto se nerazumem ali kada odem na whatismyip.com prikazuje mi dodeljenu adresu.
Uplatio sam 64 flat i nisam nista doplatio za ip.
[ SomiKnight @ 29.10.2005. 11:53 ] @
@bobo
Hm znaci dobijas highid, sto bi znacilo da ti je otvoren port 4662, aj ako ti nije problem reci sta ti daje za odgovor na ovoj stranici: https://www.grc.com/x/portprobe=4662. Inace nama whatismyip.com daje isto 195.252.72.xxx ali cini mi se da je to bilo i pre, nisam siguran ali otvoreni portovi su mnogo vazniji od ip adrese, i nemamo highid i ne prolazi testove portova. Ako znas za neki drugi port koji je mozda otvoren napomeni ga.
[ Desert_fox @ 29.10.2005. 11:53 ] @
Probaj mozda neki drugi fajl na torrentu, morao bi da ide sve vreme zakucan,pogotovo sto si uzeo 64k,
to ti je samo 8 kb/s i to bi trebalo stalno da bude na maximumu.
[ bobo @ 29.10.2005. 14:42 ] @
Sto se tice porta https://www.grc.com/x/portprobe=4662 mi daje status STEALTH za 4662, a ip je i meni davao ranije 195.252.... ali mi je sada ta adresa dodeljena pri vpn konekciji (details za vpn - client ip address: 195.252.74.xx)
[ pisac @ 31.10.2005. 11:45 ] @
Ljudi, kakve su vam to "realne" ili "ralane" IP adrese? Ako po vama postoje realne, onda su ove druge imaginarne, zar ne?

Postoje samo javne i privatne, a sve one su realne pošto imaginarne i ne postoje.
[ DemianTheCracker @ 31.10.2005. 18:12 ] @
pozzZZ

procitao sam da e neko imo problema sa CS-om ??!! Desert ako se ne varam :)

e pa vidi ja sam se zbog j.....g kbc-net-a navuko ovako mator na CS inace ja i moj sestric se ne skidamo sa CS Tehnicom servera vec tri meseca ! ovo ostalo neam pojma kako radi jbg meni bila zelja samo da oslobodim telefon posto u mirijevu PROKLETO nista ne moze i niko nije ni zeleo da anketira za wireless osim kbc-a sad sto je sbb-u i ostalima krivo sto lik valja i opremu i naloge paaa ja sam ovde kukao mesecima al oni nista

pozzZZ
[ Srboraa @ 31.10.2005. 19:38 ] @
Evo ovako KBC = Tranvestit koji misli da je nesto pametan i kurci se tamo sa mirijevskog bulevara. Koristio sam njihov net mesec dana i ispizdeo totalno. Naravno kao i svima P2P ne radi uopste, ping ne radi. ZATVOREN MAIL PORT LJUDI! Naravno gazda sve porice dok tehnicka podrska sve priznaje. Ko tu koga za*ebava. Zvao sam sbb i dali su mi test nalog , p2p kao i svi ostali servisi su progledali, znaci ono 30-40kb/s.

E sad prica nije toliko laka ni sa SBB-om, otisao ja pre neki dan u Kralja Petra tamo kod njih kad ono nemaju struje! Sede tamo dole u onoj katakombi u mraku ko sektashi aha. Smeshno. Posle toga doshao i neka glupa zena me sat vremena ubedjuje da moram da platim setup iako imam svoju opremu. Na kraju shvati da je krava ali onda trazi da uplatim minimum 2500 dinara kao pocetni paket (256 flat kosta 2000), kao uplatite 2000 dinara za 256 flat i kupite jos 400MB podataka za tih 500 dinara! Reko : JESI TI BRE NORMALNA, STO BRE UZIMAM FLAT AKO CU DA PLACAM 400MB! Pa ovo ono bla blabal alaa. Onda mi da da potpisem pogresan ugovor.....

Internet u Srbiji - Ubistvo

Najbolje uperiti svoj satelit i iz svemira dobijati net da nebi imali veze sa ovom zemljom. Strasno.
[ Srboraa @ 31.10.2005. 20:12 ] @
Inace KBC uzima link od Beotela(bilo to dobro ili lose), sto pokazuje ko je njihov misteriozni poslodavac. Ja koliko znam na Beotelu su svi portovi otvoreni, tako da mora da kbc nesto ipak budzi.

http://img138.imageshack.us/my.php?image=kbcnet9ie.jpg



[Ovu poruku je menjao Srboraa dana 31.10.2005. u 21:15 GMT+1]
[ SomiKnight @ 03.11.2005. 06:37 ] @
Kad smo uplacivali za naredni mesec, receno nam je da smo dobili realnu ip adresu i stvarno je tako bilo, e sad to je trajalo samo 2 dana, pa su je juce ukinuli i pri tom nije bilo net-a dobar deo dana, tako da toliko od tog cuda. Inace pitao sam ih za p2p i receno mi je da slabo radi jer cim puste p2p zagusi se mreza i nista ne radi, uz objasnjenje da tad imaju veliki broj konekcija i slicno bla bla bla i tako dalje mrzi me vise da pisem o tome.
@bobo Inace proveri ti ponovo za highid na emulu, ja sam isto to dobio jedanput ali sam izgledao potrefio termin kad oni nesto probaju jer su posle pola sata iskljucili, ne verujem da ni vama drze otvorene portove stalno, poz.
[ bobo @ 04.11.2005. 14:36 ] @
Ma mislim dopiz... su mi ali sta da se radi jedini su i trpi
Par dana smo imali realan ip i mogu reci da je svejedno, dobijes highid i nista drugo mozes da se slikas sa njim protok je i dalje bio nikakav.
Kao sto reko cuti i trpi mozda se nesto promeni kada dodje konkurencija.
[ andjic @ 04.11.2005. 22:35 ] @
Pazi kad ping ne radi, katastrofa
[ soko @ 16.11.2005. 18:59 ] @
Samo 64/64 paket nema javnu IP
[ andjic @ 17.11.2005. 22:48 ] @
Naravno da su to prećutali. Nije mi jasno zašto isti uslovi ne važe za sve pakete. A i ako postoji jak razlog, valjda je red da se to napiše na sajtu. Ovako korisnik treba da lupa glavu kad ima problema sa konekcijom, i još kad ih nazove jedan kaže da je kod njih sve ok, dok drugi lik iz tehničke kaže da imaju problema i da rade na nekom poprečnom linku. Krajnji neprofesionalizam!



[Ovu poruku je menjao andjic dana 17.11.2005. u 23:50 GMT+1]
[ SomiKnight @ 18.11.2005. 16:33 ] @
Pa ta IP adresa manje-vise, ne vidim bas neku narocitu potrebu za njom, ali p2p...to vec nedostaje. Inace bio bih zadovoljan da radi ikako p2p, jednom sam se konektovao preko telefona na stari nalog i osetio neverovatan komfor u radu sa p2p programima, pa vi sad vidite koliko to lose radi.
Jos jedna cinjenica interesantna, ako kojim slucajem nekom treba ftp, na primer da ste webmaster i uploadujete sajtove, NE RADI klasican ftp vec mora da se koristi passive mode koji ne radi kod svih provajdera, pa... sta reci. Bice bolje?...
[ Desert_fox @ 18.11.2005. 17:44 ] @
Nece. Bar ne kod KBC neta. To im je poslovna politika.
Kad otera downloadere onda moze da prikljuci 100 korisnika a da ima 2 Mbit/s link ka internetu, a to mu zarada 8 x veca nego kad bi korisnicima dao ono sto su platili.

TO STO ON PRODAJE JE FLAT-LITE, a ne flat-rate.
Mozes to da uzmes na sbb-u, mnoooooogo je jeftinije i nece te lagati.
Ja sam sad na sbb-u, sve radi ok.


P.S. to ti je isto kao kad kupis markicu za prevoz a oni te izbace iz autobusa jer se mnogo vozis.......
[ SomiKnight @ 20.11.2005. 01:38 ] @
Cuo sam da neki imaju kablovski net u borci, ima li ga iko? I da li radi p2p?
[ Desert_fox @ 20.11.2005. 02:09 ] @
Citat:
SomiKnight: Cuo sam da neki imaju kablovski net u borci, ima li ga iko? I da li radi p2p?

Ima ga moj otrak (BIVSI korisnik KBCnet-a).

Apsolutno radi p2p, znaci uzeo je paket 512 Kbit/s i torrent mu skida sa 59 kb/s.
To bi trebalo da se podrazumeva, ako je platio 512 da toliko i dobije,glupo je pitati "dal radi p2p"....
(nisu svi lopovi i prevaranti kao KBC net)



Ne znam kako se zove provajder, (ne mogu da se setim,nije ni sbb ni ikom), ali net im radi ok.

Inace, sad kad je video kako radi taj kablovski, trazice od KBCnet-a da mu retroaktivno vrate pare.(tada nije znao da je prevaren ! )
[ soko @ 20.11.2005. 09:47 ] @
Dobio je i 64/64 paket javnu IP adresu, ali ljudi sve je zacepljeno!!!!!!!!!!!!!!
[ SomiKnight @ 26.11.2005. 16:12 ] @
Jako mi se svidja kad im subotom ne radi net, ajde nekako radnim danom pre podne, mada to izgleda svaki dan ili svaki drugi nesto rade i podesavaju, ali subotom me najvise iznenadjuje.
Tehnicka podrska je cool, zovem na jedan telefon-niko se ne javlja, zovem na drugi-zauzeto, posle 10 min. situacija obrnuta, i na kraju kad se jave kazu strpite se 10 min. i posle 2 sata vec je sve u redu.
Ne znam ni sto ovo pisem uopste na kraju krajeva.
[ digisatplus @ 27.11.2005. 01:28 ] @
Jedini za*** po meni je sto nisu oni napravili slike zona pokrivanja za svaki AP ponaosob, mislim da deo problema moze da lezi u cubhenici da korisnici koji su relativno blizu i imaju vise signala od iztog provajdera kacenjem na pogresan AP mogu da imaju los saobracaj jer se desava da antene emituju malo i u nazad od pravca na koji je antena okrenuta ili sa strane pa da nije bas najbolja komunikacija izmedju ap i klijenta, nego uz malu saradnju sa tehnickom podrskom , treba im se javiti telefonom i dati im MAC ADRESU svog uredjaja i probati kaciti se na svaki od AP i da odmah ONLINE podrska vam iscitava jecinu vaseg signala kod njih i videti na kom AP je naj jaci signal i koristiti samo taj ap a ne ono po principu ja ih imam vise i hocu da koristim xxxx ap a on nije onaj koji najace pokriva nasu lokaciju. Inace nije da ih hvalim ali ja sam za test jedne antene koristio komunikaciju sa njihovim AP na karaburmi i to je radilo na 3200 metara a fajl koji sam uzeo za test je imao maksimalni download.
[ SomiKnight @ 27.11.2005. 12:26 ] @
Nista mi nije jasno o cemu pricas, sta ce mi njihova tehnicka podrska da mi ocitava jacinu signala, naravno da se kacimo na antenu koja nam daje najjaci signal, u svakom slucaju to nema veze sa zatvorenim portovima i sa time da ne radi net.
Kad smo vec kod toga, evo nedelja pre podne, ne radi...
[ lancia @ 28.11.2005. 01:28 ] @
Pozdrav

Ajmo ovako jel moze neko sa sigurnoscu da tvrdi da li kbcnet daje javnu ip adresu svojim korisnicima kao i otvorene portove pri konekcijama 256/512?
znam da sbb kao isp u mirijevu daje privatnu dok je kao za kbc druga prica .......
Pitam jer razmisljam da se kacim na kbc, ali ako nema javne i otvorenih portova zaista mi ne treba njihova igranka sa mrezama ........:P
Ili cu da pricekam maj za adsl u mirijevu ............
tnx
[ Desert_fox @ 28.11.2005. 08:12 ] @
Pricekaj Maj.
[ lancia @ 28.11.2005. 10:02 ] @
: D tuzno ali iskreno
[ Fac Ut Vivas @ 01.12.2005. 00:44 ] @
Da li moze neko od korisnika koji se malo bolje razumeju u wireless da nam objasni neke stvari vezane za KBCNET?

Evo nekih osnovnih stvari koje su meni poznate.
Kacimo se na net preko VPN konekcije. Mrezna karta na koju mi je zaboden AP je podesena da automatski dobija adresu koja je formata 10.200.xx.xxx A kad se konektujem na net onda VPN konekcija ima adresu 195.252.75.xxx Ping ne radi sem za kbcnet tj. lokalnu mrezu, mogu da pingujem nekog korisnika na 195.252.....
Traceroute takodje "ne radi" a screenshot imate na ovom linku
http://img138.imageshack.us/my.php?image=kbcnet9ie.jpg
Hvala Srboraa-i sto ga je postavio.
Meni radi e-mule, probao sam na onom sajtu (Shields Up) sto je Somi stavio link i dobio sam odgovor da mi je port otvoren. Ne znam da li sam High ID.. Koristim DC++ i na svakom hub-u sam active korisnik i imam ok brzinu, naravno u zavisnosti od koga skidam.

Naravno sad ce te vi da kazete: A sto ne pitas sve to lepo tehnicku podrsku sto nas gnjavis, ali verujte to bas nije lako. Tehnicka podrska je izvesni Dragan koga mozete dobiti samo na mobilni i uvek je u nekoj guzvi ili kolima ili se ne javlja, cesto mi se desavalo da mi prekine vezu (izbaci poziv), kad malo bolje razmislim zvao sam ga nekih desetak puta i nikad nisam saznao nista korisno tj. nije bio od neke pomoci.

Ono sto mene zanima je sledece:

1.Da li neko moze malo da nam pojasni ovu nasu nesrecnu situaciju. Da nam kaze da li smo iza NAT-a, da li su nam portovi zatvoreni (kao sto se prica ovde).

2.Da li mozete da pretpostavite kako KBC izlazi na net? Pitam zato sto mi je ping u kanteru katastrofa, na tehnikovom serveru nema sanse da igram, ne pada ispod 200, a ide i do 1500. Inace imam 512/512 Kbps.
Napomenucu da sam laik i da me kopka to sto kad startujem traceroute stignem samo do jedne tacke. Ta tacka sta je to? Ko je to? Jel to neki firewall? Mislim i na poslu imam firewall i NAT ali bez problema pingujem bilo sta i radi mi traceroute. I to na kompu na kome ne mogu da cetujem (portovi pozatvarani) Nista meni nije jasno i kazem ne razumem se nesto.

Takodje bih zamolio autostopera (Tihomira Nikolica) da odgovori na ovo.

POZ, Hvala unapred
[ SomiKnight @ 03.12.2005. 16:33 ] @
Evo cisto da ne promakne vikend a da ispadne da je sve u redu, dakle subota i klasika neta nema, dosao je oko 16, i naravno lose radi, kao i zadnja 2 dana, download ide relativno ok, ali surfovanje je ocaj, ping katastrofa, trebalo bi da je ocekivano losa situacija obrnuta po tom pitanju ali nije.
Ja odustajem od daljeg kritikovanja , nema vajde od toga, cekam reakcije borcanaca koji su presli na kablovski internet, cini mi se da i nas to ceka u skorije vreme, ovaj kbc je sve gori i gori, u pocetku je makar protok bio ok, bez obzira na sve zatvorene portove, ali sad ni to vise ne valja.
Toliko za sad.
[ chatmaster @ 04.12.2005. 00:05 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas wrote: ....Pitam zato sto mi je ping u kanteru katastrofa, na tehnikovom serveru nema sanse da igram, ne pada ispod 200, a ide i do 1500. Inace imam 512/512 Kbps.


Verovatno ima previse korisnika u istom momentu a wireless konekciju ipak dele svi.

Citat:
Takodje bih zamolio autostopera (Tihomira Nikolica) da odgovori na ovo.

A sto bas on? ...jel razlog zato sto je osnivac KBC-a?

Citat:
SomiKnight wrote: Ja odustajem od daljeg kritikovanja , nema vajde od toga, cekam reakcije borcanaca koji su presli na kablovski internet, cini mi se da i nas to ceka u skorije vreme, ovaj kbc je sve gori i gori, u pocetku je makar protok bio ok, bez obzira na sve zatvorene portove, ali sad ni to vise ne valja.
Toliko za sad.


Svi su isti. U pocetku dok glavna masa ne nagrne radi skoro savrseno, ali morate razumeti i njih, oni pocinju da zaradjuju tek nakon sto se brod napuni, a dok se to ne dogodi sve vreme su u minusu. Pogledajte malo cene koje provajderi moraju da plate telekomu pa ce vam sve biti jasno.

Imate alternativu, ukoliko ne koristite p2p imate bgwireless.net u skoro svim delovima grada. Na njemu se mozete ubiti od game-ovanja i dobiti flat internet 512kb/s ali bez p2p. Na mrezi ima skoro 500 korisnika od kojih je sigurno 400 "edicted to cyber games" te od 19-01 samo se igra. Ufur u mrezu je E25 jednokratno i placa se vlasniku AP na koji se kacite. Mozda vam je ovo bolje resenje ako ste game boys.
[ Fac Ut Vivas @ 05.12.2005. 20:14 ] @
Chatmasteru, šta će biti kad se brod napuni. Ni sad nam ne radi kako treba. A to da nam je ping loš zbog što je gužva ne drži vodu, u subotu je bio ok, a tad ako nije bila gužva onda ne znam. meni je ping sa default gateway-om loš....

Ping statistics for 10.200.xx.1:
Packets: Sent = 125, Received = 125, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 1436ms, Average = 145ms

A dok je u subotu bio normalnih 2ms. I koliko treba korisnika da bude da bi bila gužva, daj Bože da nas sve ukupno ima 30!

A što se tiče Tihomira, da zato što je na početku ove teme lepo nahvalio svoj KBCNET i onda se izgubio kad su počele kritike na njihov račun.

A ti Šomi šta očekuješ kad vas osmoro deli 512? Evo sad sam uzeo da izmerim protok sebi 56 KB/s (imam 512k)... Bilo je bolje ovih dana...hmmm aj da kažem da je gužva (u 20:30 sam skidao tj.merio)

Jedini problem koji ja imam je ping i downtime koji nije veliki ali je skoro svakodnevni.

ŠTA ĆE MI INTERNET KAD NE MOGU DA IGRAM KANTER...
[ SomiKnight @ 06.12.2005. 12:48 ] @
@Fac Ut Vivas
Pa dobro, a sta po tebi ja to treba da ocekujem? Sve moje kritike do sada izrecene nisu moje subjektivne, zar mislis da bih pisao sve ovo a da nisam prethodno iskljucio mogucnost da je problem na nasoj strani? Da ne znam kako je radilo u pocetku pa da ne mogu da uporedim sa trenutnim stanjem? Ping i p2p su losi, tu se slazemo, a da je protok toliki koliki ti kazes, uglavnom jeste. Ja ako sad izmerim protok, to ne znaci da je npr. sinoc bio toliki, i ako nije dobar, a u dc++-u pitam i ostale korisnike koji mi potvrde to stanje, i ako pozovem tehnicku podrsku i oni mi takodje kazu da trenutno imaju tehnickih problema, da li mislis da time nisam iskljucio svaku mogucnost da je sa nase strane problem?
Ako si novi korisnik, bice ti jasnije uskoro o cemu se radi u svakom slucaju, a kao odgovor na tvoje pitanje sta ocekujem, obecanu i placenu uslugu provajderu.

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 06.12.2005. u 13:50 GMT+1]
[ anon19279 @ 06.12.2005. 16:46 ] @
Dragi korisnici KBCnet-a,

sve kritike koje pisete su dobrodosle i imaju za cilj da se servisi sto bolje optimizuju i rade sto bolje i naravno sto brze.

Izvinjavamo se svim korisnicima na kracim prekidima i eventualnim poteskocama pri koriscenju interneta.

P2P saobracaj je omogucen preko celog dana, stim da preko dana radi po sistemu stepena agregacije, dok je nocu posle 00.30 - 09.00 h bez agregacije. sto znaci da danju brzina protoka zavisi od broja korisnika koji koriste P2P servise, dok nocu P2P radi 100% .

Iavne IP adrese imaju svi korisnici bez obzira na paket.

za vreme Novogodisnjih praznika u periodu od 20.12.2005 do 07.01.2006 godine omogucen Vam je Besplatan internet, Vazi za sve korisnike KBCnet-a.

Srecnu i uspesnu Novu 2006 godinu

ZELI VAM VAS KBCnet.

PS

Hvala na poverenju Autostoper
[ SomiKnight @ 06.12.2005. 19:20 ] @
Sta reci posle ovoga...ajde Tihomire kad vec kazes da radi p2p, reci makar JEDAN otvoren port, ili ja silno gresim kad vezujem p2p i portove.

Cini mi se da sam rekao u nekom od prethodnih post-ova da sam odustao od p2p-a i ne interesuje me vise, bio bih zadovoljan i samo sa stabilnim http-om. A sve bi to bilo ok da je realan odnos vasih korisnika i link-a koji zakupljujete, zar ne? Ajde necemo ni o ping-u ovaj put.
[ lancia @ 06.12.2005. 22:37 ] @
javna IP ? a portovi zatvoreni ,igarte se privatnih mreza ne kapiram , oce li biti otvoreni portovi ka korisnicima udp i tcp i koji ce to biti ?
[ anon19279 @ 07.12.2005. 01:28 ] @
P2P u potpunosti funkcionise, portovi NISU zatvoreni

eD2K Network
Status: Connected
IP:Port: 195.252.75.82:4661
ID: 1380711619
High ID

eD2K Server
Name: BiG BanG 9
Description: www.BiGBanG.to/bb9 - 1xOPTERON - 8GB RAM
IP:Port: 80.239.200.108:3000
Version: 17.7 (lugdunum)
Users: 130,923
Files: 17,176,107

Kad Network
Status: Open
IP:Port: 195.252.75.82:4665
ID: 3288091474
Buddy: None

Please wait while the ports of your eMule are being tested...




Testing IP: 195.252.75.82 (195.252.75.82)

Starting TCP connection test...

TCP test successful.

Now testing UDP...
Sending UDP packet...
Waiting for result...
UDP test successful.




Connection test finished.

--------------------------------------------------------------------------------

Results in detail:




Both port tests were successfully finished. Happy eMule'ing!
[ SomiKnight @ 07.12.2005. 11:48 ] @
Ok, moja ispravka, lep potez sto su portovi napokon otvoreni, doduse nisam isprobao kako radi p2p jos, valjda nece biti problema.
[ digisatplus @ 08.12.2005. 22:24 ] @
SBB na Mirijevu i drugim delovima grada katastrofa , nad katastrofama. Preporucujem iz licnog i gorkog iskustva da se pomenuti nazovi provajder zaobilazi u najvecem mogucem luku, jedino ako necet da probate CEMER I JAD.
[ lancia @ 08.12.2005. 23:14 ] @
kakav SBB vec kbc ako daje javnu IP i otovorene portove 24h/7 dana u nedelji to je ok , odma bih napravio ugovor <ALI?? jel to to ili nije to


[Ovu poruku je menjao lancia dana 09.12.2005. u 00:40 GMT+1]
[ djricky @ 09.12.2005. 08:58 ] @
@digisatplus
ip adresa ti je 87.116.188.*, a to je:
inetnum: 87.116.128.0 - 87.116.191.255
netname: CS-SBB-NET-20050915
descr: Srpske Kablovske mreze - Serbia BroadBand (SBB) D.O.O.
country: CS
org: ORG-SKmS1-RIPE
admin-c: DS2087-RIPE
tech-c: BM1547-RIPE
notify: [email protected]

jel nas ti to teras sa sbb-a, da bi bio bolji za tebe
[ digisatplus @ 09.12.2005. 16:37 ] @
@djricky

Samo ti ostani ja odlazim, zelim ti sretan opstanak u SBB. Samo da ne izadjes i ti ubrzo zamnom. ??????
[ Desert_fox @ 10.12.2005. 03:12 ] @
@Digisatplus
Svako ima pravo na svoje misljenje, eto meni SBB radi savrseno na Karaburmi.(wireless)

Ako tebi lose radi - tako i napisi. Nemoj lagati ljude da svugde tako radi.
Imam dosta prijatelja koji koriste sbb-ov net i zadovoljni su.
p2p se apsolutno NE BLOKIRA, jer im NIJE cilj da te pokradu.

Postoje "provajderi" koji te otvoreno pokradu,(citaj:KBCnet) uzmes 512Kbit/s i dobijes maximalni download od 2 kb/s.Zasto ovo ne prokomentarises?




[ Baja Gaša @ 10.12.2005. 09:29 ] @
I ja moram da kažem nekoliko reči u odbranu SBB-a. Doduše, ja sam u B. Jerković i kačim se preko banjičkog AP-a, ali je 512 kbps *uvek* 512 kbps i za instalaciju su došli u roku od desetak dana. Što i nije mnogo u poređenju sa mojim ranijim iskustvima, sa drugim provajderima. Naravno, nisu savršeni, ali je veza stabilna i ne puca. E sad, korisnički servis se baš i ne snalazi, ali ako je čovek pristojan i uporan, na kraju dobije ono što traži.

--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.1.371 / Virus Database: 267.13.13/197 - Release Date: 9. 12. 2005.
[ duga @ 10.12.2005. 15:49 ] @
Clanovi SBBa nek otvore sebi topic ovo je tema o KBCnet-u.

Sto se tice KBCnet-a par reci... Standardni download radi odlicno a p2p radi dobro samo nocu sto je za mene Ok.
Problem je u tome sto kod mene veza puca po deset puta dnevno. Dve nedelje sam molio da neko dodje do mene i da vidi o cemu se radi. Sve je bilo danas sutra, danas sutra.... na kraju niko se nije pojavio ali su rekli da uredjaj (oni su ga preporucili i kupljen kod njih) koji imam nema dovoljno jak signal, iako sam na 200m od APa sa savrsenom optickom vidljivoscu, i da ce neka antenica i 100% resiti moj problem. Uzeo sam Panel 12dBi (kod njih)... veza i dalje puca.
Evo vec 10 dana od kad sam stavio antenu. Zovem ih svaki dan i uvek isti odgovori: mozes da nazoves malo kasnije (pa se kasnije ne javljaju), to treba tako, evo sad ce bude bolje, neznamo sta je signal ti je dobar i dr...ali nikako da se neko smiluje i dodje da se taj problem resi.
Kad se po nekad desi da veza ne pukne po ceo dan download radi sasvim OK ali to su retki trenutci.
Evo veza je ponovo pukla, ja zovem - niko se ne javlja. Ovo je moje divno iskustvo sa KBCnet-om.
Preplata mi vazi do kraja meseca i ako se ova situacija ne promeni bice mi poslednja preplata kod njih.

Poz.
[ digisatplus @ 10.12.2005. 20:28 ] @
@Desert_fox

Ako smatras da ja lazem kako ti kazes, ostali citaloci ovog foruma mogu se uveriti na http://forum.sbb.co.yu/viewforum.php?f=52 pa ako ja lazem kako ti kazes onda lazu i drugi korisnici i njihova pisanja na pomenutom forumu. Sem toga ja poznajem nke korisnike koji imaju identicne probleme. I iz tog razloga smatram da je cak i www.kbcnet.co.yu bolje resenje nego sbb jer sam imao priliku i tog provajdera da probam. Veruj mi i to je bolje nego sbb mada nije idealno ali je bolje.
[ Desert_fox @ 10.12.2005. 23:38 ] @
@Digisatplus
Da, smatram da lazes. Ne mozes reci za sbb da svugde ne radi, kad kod 90 % korisnika lepo radi. Inace upravo taj link sto si dao su postovi korisnika koji su bili na kbc-u, i NISU bili zadovoljni (prepoznacete imena).SBB ima problema i budi siguran da ce ih resiti.

Nisi mi odgovorio za 512 Kbit/s i ogranicenjem na 2 Kb/s (toliko sam imao) na kbc-u.
Citaj: DVA KILOBAJTA U SEKUNDI?!?!?! jel to 512 ?

Jel mislis da je neko budala da plati 3500 din, za konekciju manju od dial-up-a??????
Mene sajtovi ne interesuju, samo p2p, I LEPO SAM MU REKAO (tihomiru)ZA STA MI TREBA, i rekao mi je "uzivaj".

Pljujes sbb, a i sam si presao sa kbc neta na sbb. (pogledajte njegovu ip adresu sada i pre nekoliko postova). ZASTO NISI OSTAO NA KBC-u?

Bolje prestani da reklamiras lopove, svi smo mi to probali i sad smo na sbb-u.
[ digisatplus @ 13.12.2005. 00:57 ] @
Kada se napravi sumasumarum ispada sledece da ni jedan provajder od ova dva pomenuta na karaburmi i mirijevu NE valjaju.
[ SomiKnight @ 24.12.2005. 17:49 ] @
Ajde da ne ispadne da stalno samo kritikujem, evo jedne i pohvale, u zadnje vreme nema nikakvih problema u radu interneta, sto se moze videti i po tome sto nema postova u ovoj temi. Za sad je novo sto postoji teamspeak server, u pripremi je i game server pa eto jos jednog plusa za kbc. Nadam se da se nece uobraziti i vratiti na staro kad procitaju ovo :) , ali eto mislim da je ljudski i pohvaliti neki pozitivan pomak. Za kraj nadam se da ce nova godina doneti jos bolju uslugu i doprineti jos boljoj uzajamnoj saradnji u korist provajdera i potrosaca, i za kraj,
sve najbolje u 2006-oj.
[ Fac Ut Vivas @ 25.12.2005. 00:31 ] @
HE HE Mišo pa ti si jedan nepopravljivi optimista... btw Nadam se da će taj game server imati Cheating-Death
[ duga13 @ 25.12.2005. 12:06 ] @
Da se i ja pridruzim Shomijevim pohvalama... Vec dve nedelje sve radi odlicno nadam se da ce ostati tako.
Poz.
[ Fac Ut Vivas @ 26.12.2005. 21:48 ] @
Citat:
duga13: Da se i ja pridruzim Shomijevim pohvalama... Vec dve nedelje sve radi odlicno nadam se da ce ostati tako.
Poz.


Izgleda da su te dve nedelje prošle, evo danas ne mogu da otvorim www.google.com. Naravno pomislio sam da je do mene nešto ali još dva korisnika na KBCnet DC++ hub-u su potvrdili isto. I protok mi je ispod palćenog, a ping da ne spominjem... čini mi se kad bi SBB postavio AP u Borči da ni jedan korisnik ne bi ostao na KBC-u
[ duga13 @ 27.12.2005. 15:08 ] @
J*bi ga nisam trebao da ih hvalim :(... evo i ja se nerviram i koristim yahoo.
Jel ih neko zvao i pitao sta se desava?????
Evo ja zovem na sve moguce telefone i niko se ne javlja...
[ aleksandar_jos @ 27.12.2005. 16:30 ] @
Sta mislite koliko imaju korisnika?
Aleksandar
[ Fac Ut Vivas @ 07.01.2006. 09:26 ] @
Ja stavljam glavu na panj da Tihomir zna sve korisnike po imenu :)
[ atheista @ 24.01.2006. 10:57 ] @
Sta se desava sa KBC-om? Da li daju jave IP adrese i kako funkcionise mreza u poslednjih mesec dana? Niko se nije javljao u medjuvremenu pa pretpostavljam da su se stvari popravile. Da li radi P2P?

[Ovu poruku je menjao atheista dana 24.01.2006. u 11:58 GMT+1]
[ Fac Ut Vivas @ 27.01.2006. 16:19 ] @
Evo da se javim ja ...oko Nove godine je sve bilo sjajno bajno.. ali nije svaki dan Božić! Poslednjih nedelju dve ne radi ništa ni za k****!!!
1. Veza puca svakih 5 minuta, njihova tehnička podrška kaže kako je to do Beotela, a kad sam zvao Beotel, naravno rekli su da nije do njih, šta više nikad nisu ni čuli za KBC.
2.P2P ne radi . Ne radi. protok je ograničen tokom celog dana, sa 512k jedva imam 5-6 K na torrentima!

Sve u svemu ne radi ništa... kažu biće,do Beotela je, ja višem nemam strpljenja ...zašto bih nekom plaćao 40 evra za buđavi surf koji i ne radi.

P.S. Što se tiče javnih adresa... imamo ih već duže vreme.... to nije problem.

P.P.S. Šta misliš Tihomire koliko će ti korisnika ostati na KBC-u kad recimo neki drugi provajder dođe u MML ili Kotež ili Borču???
[ SomiKnight @ 28.01.2006. 20:03 ] @
Pa da, sad mi se cini da i to sto sam ih ja hvalio je verovatno bilo posledica 'srece' sto je konacno bio proradio net kako treba, znaci , zakljucak, vuk dlaku menja ali cud nikada :).
Videcemo, bice valjda kablovski, prica se i za adsl...
[ duga13 @ 29.01.2006. 21:31 ] @
Kolko je dobro trenutno pogledaj ping a tako je ne svakih sat-dva po 5min da poludis. Ja zvao kazem blokira veza sa vremena na vreme oni kazu sve u redu kod nas.....??????
Jel ovo uredu????????
[ Fac Ut Vivas @ 29.01.2006. 21:54 ] @
Ovo može da bude objašnjenje zašto u Beotelu nisu čuli za KBC. Pogledajte moju IP adresu.


Information related to '195.252.72.0 - 195.252.75.255'

inetnum: 195.252.72.0 - 195.252.75.255
netname: TRIDNET
descr: 3DNet
descr: Pancevo, Vojvode Radomira Putnika 7
descr: http://www.3dnet.co.yu
country: cs
admin-c: BI96-RIPE
tech-c: BI96-RIPE
status: assigned pa "status:" definitions
mnt-by: AS6700-MNT
source: RIPE # Filtered

role: Beotel ISP
address: Makenzijeva 56
address: 11000 Beograd
address: Serbia and Montenegro
address: http://www.beotel.net
e-mail: [email protected]
e-mail: [email protected]
admin-c: DR47-RIPE
tech-c: DR47-RIPE
nic-hdl: BI96-RIPE
mnt-by: AS6700-MNT
source: RIPE # Filtered
[ Fac Ut Vivas @ 29.01.2006. 22:00 ] @
@Duga pogledaj jedan od mogućih razloga za loš ping...



Tracing route to www.l.google.com [66.249.93.99]
over a maximum of 30 hops:

1 9 ms 11 ms 24 ms 10.200.2.1
2 29 ms 11 ms 14 ms 195.252.75.2
3 10 ms 11 ms 10 ms 10.160.254.1
4 12 ms 17 ms 76 ms 10.162.162.1
5 30 ms 14 ms 29 ms 192.168.197.2
6 165 ms 246 ms 134 ms 192.168.193.2
7 38 ms 53 ms 32 ms 192.168.85.1
8 130 ms 44 ms 72 ms 192.168.17.1
9 295 ms 321 ms * 194.106.167.241
10 205 ms 87 ms * satelitko.beotel.net [194.106.168.250]
11 389 ms 876 ms 989 ms 195.178.34.129
12 * 100 ms 81 ms 212.200.232.49
13 191 ms 187 ms 138 ms 212.200.232.58
14 212 ms 135 ms * t2a5-p10-0.de-fra.eu.bt.net [166.49.148.137]
15 245 ms 212 ms * ixp1-ge1-1.de-fra.eu.bt.net [166.49.163.198]
16 166 ms 132 ms * de-cix10.net.google.com [80.81.192.108]
17 258 ms 460 ms * 72.14.238.120
18 210 ms 184 ms 197 ms 72.14.238.119
19 138 ms 152 ms 250 ms 216.239.43.89
20 395 ms * 190 ms 72.14.232.141
21 199 ms 138 ms 106 ms 66.249.94.54
22 * 243 ms 136 ms 66.249.94.46
23 234 ms * 150 ms 66.249.93.99


Kad malo bolje razmisliš pa ping je i dobar :) btw jel to samo u Borči loše radi net ili???
[ duga13 @ 29.01.2006. 22:55 ] @
Stvarno ne znam. Svaki put kad mi zablokira za zovem bar jos dvojicu ortaka da proverim, uvek je i njima zablokiran.
I naravno sat vremena kasnije....(slika opet).
Mene nebrine tih 150-200ms (normalno je ispod 60) koliko timeout-i, jer na svaki sat-dva konekcija je u k@#@u.
A lost paketa ima i kad net radi "normalno" samo manje.

Zove ja njih oni kazu sve je super.
Ako je ovo super ja sam.....
[ hal83 @ 07.02.2006. 01:33 ] @
http://kbcnet.mojblog.co.yu
[ digisatplus @ 07.02.2006. 03:24 ] @
Bilo bi dobro da se oglasi neko iz pomenutog KBCNET i da nam kaze o cemu se radi, to jest zasto je ovakav internet kakav jeste. Ja imam neverovatnu situaciju kada skidam bez naloga sa njihovog HOTSPOT brzine su danas bile 330KB/S u toku dana a vecersa oko 250KB/S ali to je kad povucem fajlove sa njihovog HDD to jes downloada , e sad kad se ulogujem to je pomozi boze, sto ce reci da meni veza do njihovog kompa razbija kako radi ALI ptoblem nastaje kada treba iz njihovog kompa izaci u beli svet, e ONDA TU NISTA NE VELJA.

Stvarno nije jednostavno biti zadnji u nizu provajdera to jest svet/beotel/3dnet/kbcnet zato predlazem glavnom liku iz kbcnet ,da potrazi boljeg nad provajdera jer neminovno sto moze da sledi je razlaz korisnika pogotovo ako se na pomenutom podruciju karaburma - mirijevo pojavi ADSL ili neko nov od provajdera nezaboravi mo da sa BGelektronik to jest kod beograd puta emituje Tehnikom.net a da sa mirijeva radi i Artcommunikation. Da se pomenutom KBCNET nebi desavalo kao SBB-u da se rasipaju korisnici.

Jos jedna informacija narovno nezvanicna koliko cujem glavni lik iz KBCNET je u wireless ulozio 60.000 evra tako sto je prodao stan. bilo bi steta da propadne. Napominjem da je info nezvanican.

Preporuka posto saobracaj u lokalu , mislim na njihov download preko HOTSPOT-a stvarno radi fantasticno predlog je da se trazi bolji nad provajder ja predlazem da to bude VERAT.NET

Jer ocigledno je da su dosta dobro odradili ovaj spoljni deo ali nege lezi problem i treba ga resiti., i bice to dobar provajder naravno treba osposobiti P2P i eventualno resiti i neke druge probleme ako ih ima, i naj vaznije malo korigovati cenu ako je to mogao da uradi jedan Artcomm sto ne bi mogao i KBCNET.



[ aleksandar_jos @ 07.02.2006. 08:49 ] @
Ako vidite SSID BCSSRB bicete uskoro u mogusnosti da postanete korisnik
OPTIKOM neta
U prvih 20 dana setup ce biti free.
A cene ce biti realne.
Nadam se da se vidimo uskoro !!!
Za vise informacija pisite na
[email protected]
Pozdrav
Aleksandar

[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 07.02.2006. u 09:54 GMT+1]
[ digisatplus @ 07.02.2006. 23:09 ] @
Citat

Ako vidite SSID BCSSRB bicete uskoro u mogusnosti da postanete korisnik
OPTIKOM

Pitanje a sa koje tacke to est adrese treba da vidimo pomenuti AP. cisto da bi znali gde da usmerimo antene.


[ aleksandar_jos @ 08.02.2006. 08:45 ] @
Karaburma sigurno ima signal
Antena je na dimnjaku beogradskih elektrana na dunavu (crveno beli)
Sektorska antena okrenuta bas ka karaburmi.
evo i linka gde se lepo vidi gde je AP kao i ostali

http://optikom.net/mapa/movie1.swf

Trazimo lokacije na Karaburmi i Mirijevu za jos 3 bazne stanice.


[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 08.02.2006. u 09:53 GMT+1]
[ SomiKnight @ 08.02.2006. 10:22 ] @
Hehe, gledam nesto na www.jeftino.co.yu , prelistam stranu kad malo nize oglas za jeftini highspeed wireless internet i sledi tekst:

>>Najjeftinije u gradu: NEOGRANIČENI Bežični internet EXTRA povoljno, Bez telefonskih linija i Bez impulsa, Pruža mogućnost da sa bilo kog mesta u gradu koristite sve standardne Internet usluge: Download, Mail, Sufing, Chat, VoIP, P2P, Skype, Game, Audio-Video nadzor... NEOGRANIČEN ULTRA BRZI NON-STOP INTERNET! Više informacija na www.kbcnet.co.yu<<

E bas svasta.
[ Iksi @ 10.02.2006. 19:00 ] @
Pozdrav ljudi! Kbc net je od skoro prisutan i u kaludjerici, naravno trenutno bez konkurencije posto nema ni adsl-a ni kablovskog neta. Od pre nekih petnaestak dana koristim njihov bezicni net. Sve radi ok ako se izuzmu manji prekiti sem p2p, sto je i najbitnije. E sad molim nekog da mi objasni ili na pp ili da mi da neki sajt sa detaljnim objasnjenjem kako forwardovati portove na ruteru kao i kako podesiti torrent i dc ++. Napominjem da ruter ne radi kao modem jer je na njega nakacen jos jedan racunar. U napred hvala svima na pomoci.
[ SomiKnight @ 10.02.2006. 21:43 ] @
Iksi i nama je u pocetku radilo fenomenalno, samo vremenom to bude sve gore i gore, videces i sam. Imas doduse isti problem kao i mi a to je monopol, pa dok ne dodje adsl mozemo samo da kukamo na njih. Evo zadnji primer, nama je net ocajno radio jedno 10 dana, onda su oni obecali da ce od 6-og da predju na novi link i da ce da sljaka kao zmaj, od svega toga juce i prekljuce jeste radio super, vec danas tj, sad pocinje da zeza, uobicajeno za njih za vreme vikenda. Sta reci.
Inace evo sta pise na njihovom sajtu i to su stavili pre neki dan:

"* Poštovani korisnici zbog radova na linku moguće su smetnje u radu Interneta "

Napominjem da su to stavili nakon 10 dana loseg neta a dan pre nego sto je proradio kako treba. Simpaticno je ispalo da u obavestenju nema ni datuma ni drugog objasnjenja, tako da ovo im dodje kao reklamni logo u neku ruku (ako ne budu brisali makar cemo uvek imati tacno azurno stanje neta na sajtu ).

Za portove ne znam , ali da bi ti neko pomogao moraces da navedes koji model rutera imas i preciznije opisi konfiguraciju kako si povezan,
do daljnjeg, da ne baksuziram ali druzicemo se mi ovde na zalost jos, videces,
pozdrav.


[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 10.02.2006. u 22:48 GMT+1]
[ Iksi @ 11.02.2006. 11:51 ] @
Caos! Dabas je sve skroz ok izgleda da kad zvanicno puste taj novi link ako
vec i nije pusten da ce sve biti savrseno jer se nikome ne isplati da izgubi
toliku lovu ulozenu u bezicni net.
Sto se moje opreme i konfiguracije tice imam ap ruter Planet Wireless Router
WRT-414. Tip i model antene ne znam tj nemogu da se setim. Na ruter smo
povezani ja i drugar tako sto idu 2 kabla iz rutera u mreznu kartu i
serujemo vezu. Dakle kako da izadjem iza rutera i da koristim dc++ i
torrent. U napred puuuno hvala.
[ SomiKnight @ 11.02.2006. 17:55 ] @
Pa odes na General Setup > NAT > Port Forwarding , tamo odes na enable, stavis ip adresu svog kompa (znaci ne moze dhcp vec moras da imas fiksnu adresu ),ukucas port range, odes na add i apply i to je to. E sad posto imate 2 kompa nece moci isti port na 2 razlicite ip adrese. Trebalo bi da moze onda preko Special Applications da radi, isto kao gore samo jedan po jedan port dodajes.
Ne znam koji ti portovi trebaju za te programe , nadji sam.
Inace, usput, kao sto sam rekao danas net radi ocajno
Pozdrav
[ dododeda @ 16.02.2006. 16:48 ] @
Jel moze neko da mi rekapitulira ovih 6 stranica na PM: interesuje me koji su provideri prisutni na Karaburmi i koliko mi "bodova" treba za opremu (nalazim se na prvom spratu)?

Hvala unapred
[ Desert_fox @ 16.02.2006. 19:02 ] @
Citat:
dododeda: Jel moze neko da mi rekapitulira ovih 6 stranica na PM: interesuje me koji su provideri prisutni na Karaburmi i koliko mi "bodova" treba za opremu (nalazim se na prvom spratu)?

Hvala unapred


Od provajdera imas:

1.Sbb - radi odlicno, nista se ne blokira
2.SKYNET mrezu (umrezeno 90-ak kompova na karaburmi, ima i internet ali max 256, takodje se nista ne blokira)
3.Tehnikom - skup je , nepraktican i lose pokriva karaburmu
4. KBC - bezi od njih, platis 512, a radi sporije od dialup-a

Ja sam trenutno prikacen na sbb (uzimam flat768) i na skynet (zbog mreze), i preporucujem ti da uzmes sbb jer stvarno radi perfektno.
SBB i SKYNET imaju net preko optike, tako da je ping perfektan, ostali internet dovlace preko wireless-a.

A sto se tice cene opreme ona ti je od 100e min, pa navise... zavisi od toga kakva ti je opticka vidljivost ka provajderu ili koliko si daleko.

Pozz
[ digisatplus @ 20.02.2006. 18:48 ] @
Evo ponovo vesti koje mogu da podelim sa drugima. Danas sam uradio skeniranje kanala i gle cuda u sken listi se nasao i uredjaj koji ima

SSID beotelnet 00:0b:6b:31:02:5d ch 1 mod AP.

Pa da li ima neko nesto vise informacija to jest da li je to stvarno betelov AP ili je neki laznjak i da li ih ima jos i na drugim lokaciama.

Naravno ima os novosti novi SSID

SSID neobee 00:10:e7:f5:d9:aa ch 3 mod AP.
[ Iksi @ 21.02.2006. 00:54 ] @
Cao! a jel ima nekih novih vesti u vezi kbc-a. Vi na karaburmi imate sirok
izbor a sto se kaludjerice tice.... hehhee. Uzgred nadam se da ce uskoro
proraditi novi link i da ce se naci neko resenje za p 2 p klijente jer jer
mi sad u opste ne rade. I jos nesto, probao sam da namestim port forwarding
ali kad cekiram upisane vrednosti i za tcp i udp ne zele da se ukljuce.
Naime kad resetujem ruter sve se vrati na staro. Sad cu napisati konkretno
sta dobijem na dc ++ mozda neko ima resenje.
<-KBCnet-> Your direct connect client has supplied an invalid IP address in
a connection request (client sent 10.200.25.10, you have 195.252.75.71)


dakle iritirajuce nema sta... help... sorry oduzio sam malo.
[ SomiKnight @ 21.02.2006. 08:41 ] @
Pa eto novih vesti ima da nam juce skoro uopste nije radio net, danas cemo da vidimo, inace klasika, ne radi net oni se ne javljaju na telefon...inace rece mi jedan u dc++-u (koji uvek radi inace pa kad nema neta tu se okupimo :) )da su mu objasnjavali zasto nema neta ali bolje da nisu.
Ja sam mislio da si skapirao da je to za novi link samo prica kad ne radi kako treba da smire ljude, pa trebalo je pre 2 nedelje da zavrse to i nista, i dalje idu preko pancevackog 3dnet-a pa dalje. Na kom smo mi jadnom linku mozete da vidite ako procitate post o 3dnet-u na benchmark forumu, ima nesto tipa 3dnet-prevara ili slicno. Pa posto mi idemo preko njih vidite u kom smo mi sosu :).
Tebi pretpostavljam i dalje radi ok cim se ne bunis, mozda ces imati vise srece od nas. Za portove ne znam sto ti ne radi. Jedino mi nije jasno zasto kad resetujes ruter sve se vrati na staro (ako mislis na softwersko resetovanje kroz tools>reset?), taj reset bi trebalo da cuva sva podesavanja. Ako radis hard reset ne znam zasto to i radis. Elem jedino mi pada na pamet da kad namestis forward ides na apply i posle toga opet na apply a ne na continue jer mora prvo da se restartuje ruter, sto continue ne radi, ali pretpostavljam da i radis tako.
Pozdrav

EDIT: Inace kad vec imam post, i danas net radi ocajno.

EDIT2: Mozda sam dosadan ali cisto da napomenem da od oko 14 casova radi ok, cak su i pingovi bolji nego ikad, doduse ja kad god pohvalim to ne traje dugo, valjda nece biti slucaj i sada

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 21.02.2006. u 16:10 GMT+1]
[ Iksi @ 21.02.2006. 19:12 ] @
Caos! Da tako i radim i zbog toga mi nije jasno sta se desava. Totalno je
cudno da ne radi port forwarding. Hardverski reset naravno nisam radio jer
je ap u zasticenoj kutiji na sipci od 4 m na kojoj stoji antena.
[ baba_wanga @ 24.02.2006. 00:08 ] @
E ovako,
Video sam mnoge "mudre komentare" ali ni jedan pametan, pa reko da probam ja da vam malko otvorim oci...

Cena interneta za zagarantovan protok od 1Mbps kosta od 25.000 do 30.000 dinara.
E sada uzmite vasu pretplatu od 2.000 dinara za brzinu od 256Kbps, i izracunajte koliko takvih korisnika treba da bi se napuno taj 1Mbps.
TREBA 4 korisnika, i to je ukupna cena od 8.000 din.
8.000
-
30.000
___________
-22.0000 (MINUS 22.000 din)
KAKO SE PROVAJDERU OVO ISPLATI, DA BUDE U MINUSU..

OVO CITAJTE PAZLJIVO, JER JE OVO REALNOST U SVETU, A I KOD NAS.
Internet provajderi zaradjuju iskljucivo koriscenjem agregacije saobracaja.
Sta to znaci?
To znaci da on u tih 1Mbps mora da strpa 20 korisnika, da bi imao zaradu.
Sto znaci da 20 korisnika dele brzinu od 1Mbps. I flat-rate pretplata NIJE ZAGARANTOVANA BRZINA PROTOKA. Preplate koje imaju zagarantovanu brzinu su JAKO SKUPE. Pogledajte sledece linkove:
http://vline.verat.net/srp/vline_info/211/869
http://www.sbb.co.yu/internet/flatrate.php
http://www.telekom.nadlanu.com...nternet.aspx?ac=solo&br=11
I samo da jos naznacim da NIKO sem Telekoma i Verata (sa cinjenicom da Telekom ima oko 3/4 trzista) ne "uvozi" internet u Srbiju. (SBB uzima od Beotela, koji opet uzima od Telekoma; EUnet kupuje od Telekoma ali ima neke backup linkove preko satelita... ali da ne odajem poslovne tajne)

Naime pogledajte dobro cenovnike, i shvatice te o cemu se radi. Samo je pitanje kada ce provajderi izneti istinu na videlo.

Mrizi me da jos kucam, dosta je za ovaj put, ali ako vas jos detalja interesuje, rado cu vam razjasniti sve sto znam.

Pozz.........
[ Desert_fox @ 24.02.2006. 02:08 ] @
I sta?
Sad treba da mu dam 3800 din i da imam 2 KB/s ?
Zato sto hoce da podeli 2 Mbit/s na 50 korisnika i da svi oni uzimaju flat 512 ?????
e pa ne moze. -ustvari moze, ali onda svako ima po 2 kb/s ... ups.. pa toliko i imaju korisnici kbc neta....

ostajem ja na sbb-u... tamo uplatis 512 i dobijes 64 KB/s, ili recimo verat gde takodje uplatis 512 i dobijes 64 Kb/s ili radijus vektor gde takodje dobijes 64 Kb/s, ili cak IKOM flat gde takodje dobijes koliko platis (te provajdere sam koristio i APSOLUTNO se nista ne ogranicava),ustvari kod svih provajdera dobijes uglavnom koliko platis.

BAS ME ZANIMA DA LI OVO STO RADI KBCNET SPADA U PREVARU I DA LI NEKI ZAKON OVO SANKCIONISE ?

@baba_wanga
U pravu si sto se tice proracuna, ali ne zaboravi da p2p programe koristi svaki peti korisnik, i da vecina korisnika nema stalan download, znaci cak i ako se potrosnja ne ogranicava provajder ima dovoljno lufta da zaradi. E sad drugo je ako neko zeli da zaradi vise tako sto ce bukvalno svima ubiti download, pa ne mora da placa recimo 6 MBit/s link nego uzme 1 Mbit/s i podeli ga svima. Ok, to je onda extra zarada,ali to je isto kao kad taksista steluje taksimetar. pitanje je samo kolicine bezobrazluka.
[ baba_wanga @ 24.02.2006. 19:00 ] @
Sto jes', jes'.
Da kod nekih ide toliko koliko pise, ide...
Ali sta je, tu je. Jednostavno, ne vredi da se covek nervira zbog toga. Ipak je ovo Srbija. U bilo kojojoj normalnoj zemlji desi da nemas mrezu na mobilnom telefonu 5 minuta, i pozoves ih, odmah ti daju extra besplatne minute i uvlace ti se samo da ne menjas provajdera. Ja se nadam da ce i nasim "Biznismenima" da dodje iz du**** u glavu, ali se bojim da ce tada za njih vec biti kasno.

Zato samo smireno, dok mozes da biras izmedju loseg i goreg (posto dobrog neces naci u ovoj zemlji), to ti je super. Oni koji nemaju alternativu, pa trpe, to je opet njihov izbor.

A sto se tice toga, da li je neko nekoga prevario:
Pa varaju nas na svakom koraku, i mi varamo, ali me nervira jedna cinjenica da smo do juce sve trpeli i jeli g.... a sada smo od jednom prosvetljeni i trazimo prava svoja (koja naravno ne mozemo dobiti), a nema pas za sta da nas ujede.

Zato ljudi surfujte kad ima, kad nema menjajte provajdera, pa za dva meseca opet, pa se posle vratite kod prvog i tako u krug....

Pozz svima, i izvinjavam se ako sam naporan :)
[ Fac Ut Vivas @ 26.02.2006. 13:01 ] @
Baba Wanga...nisi baš u pravu...
Ne možeš da računaš ako imaš link od 1Mb/s onda možeš da imaš samo 2 korisnika od 512Kb/s... Evo jedan primer.. ja imam 512 i trentni protok mi je... 2KB/s za down i nekih 1.5KB/s za up... stim što su nakačena dva kompa na taj link od 512 i na jednom ortak igra WOW a ja kuckam ovde poruke..
Agregacija funkcioniše savršeno kod nas na KBC ja još ni jednom nisam imao problema sa njom... do sada ..kuc kuc.. uvek sam imao plaćenih 512 i više... mada znam da i tome mora doći jednom kraj. Naš problem je u tome što je KBC četvrta ruka ....Telekom---Beotel---3Dnet---KBC (ako si u pravu i kažeš da svi idu preko telekoma)

Nije mi jasno zašto uzimaju od 3dneta.. ne može 3dnet da im ponudi bolju cenu od beotela kad oni sami uzimaju od beotela. Jedino ako ...primer 3dnet uzme od beotela 15 mega pa proda kbcu 15 mega po malo manjoj ceni nego što su platili beotelu. Onda dobijamo situaciju da dva provajdera koriste isti link od 15 mega a platili su samo 1. naravno to ne može da funkcioniše.. nama je ping očajan a veza nije stabilna ..često puca.. i p2p saobraćaj je filtriran.. a sve ostalo je OK :)

Ako ispune obećanje i pređu direktno na Beotel onda će biti bolje nadam se, a ako ne...onda ću naći u nekoj kutiji moj stari modem i imati svojih 46.6K dok se još neko ne seti da stavi antenu u Borču u kojoj živi 100 000 ljudi a samo KBC prodaje net.. ne računam one indijance iz Radijusa

E da Baba Wanaga slobodno iznesi sve detalje koje znaš baš bih voleo ih da čujem poz
[ SomiKnight @ 26.02.2006. 13:15 ] @
Ja sam na zalost rekao sebi da cu da sacekam sredu kad su rekli da zavrsavaju linkovanje, i nista da ne pisem ovde,pa i necu, tako da u cetvrtak dobijate ocenu kbc-a, od mene konacnu, mrzi me vise da se bakcem sa njima...
[ digisatplus @ 28.02.2006. 00:00 ] @
Izgleda " Naverovatnije " KBCNET se otkacio sa 3dnet podprovadera beotela i zakacio se DIREKTNO na Beotel. Neda radi ljidi, nije da ih hvalim ali jeste realno mnogo bolje sad.


Ovako je bilo do danas

kbcnet -> 3dnet -> Beotel < -- > internet


A oa danas je ovako

KBCNET -> BEOTELNET < -- > INTERNET

--------------------------------------------


[ autarh @ 28.02.2006. 14:45 ] @
Citat:
baba_wanga: SBB uzima od Beotela, koji opet uzima od Telekoma; EUnet kupuje od Telekoma ali ima neke backup linkove preko satelita... ali da ne odajem poslovne tajne

Mrizi me da jos kucam, dosta je za ovaj put, ali ako vas jos detalja interesuje, rado cu vam razjasniti sve sto znam.


bas si baba... sbb vec vise od dve godine ne uzima internet od beotela i sada kupuje veci link kod telekoma od beotela i euneta zajedno.

eunet ne koristi svoj satelitski link vec godinama.

a da malo podesis kalendar ili da trazis od "pouzdanih izvora" da ti vrnu pare? :)

mojne razjasnjavas vise, majke ti
[ Fac Ut Vivas @ 28.02.2006. 21:30 ] @
Citat:
Neda radi ljidi, nije da ih hvalim ali jeste realno mnogo bolje sad.


Koliko ti je Tića platio da kažeš ovako nešto...

Ne znam kako je kod ostalih ali kod mene je krš ...p2p nema ...ping nema..(tj ima i više nego što treba) ...javne IP adrese nema... protok duplo manji od onog što sam platio.

Stekao sam utisak da su uzeli link od 5 Mb

Ali ajde da ne donosim prerane zaključke sačekaću još par dana... logično je da bi trebalo da bude bolje... sem ako nisam bio u pravu kad sam LUPIO da su uzeli link od 5 mega

Ad astra per KBC
[ Fac Ut Vivas @ 28.02.2006. 21:44 ] @
Citat:
autarh: bas si baba... sbb vec vise od dve godine ne uzima internet od beotela i sada kupuje veci link kod telekoma od beotela i euneta zajedno.


Pre neki dan sam u novinama pročitao da SBB ima 800 000 korisnika kablovske televizije i 25 000 korisnika interneta u celoj Srbiji.

Da li bi mogao da navedeš koliki su ti linkovi ...nešto mi nelogično da jedan sbb sa 25k korisnika ima veći link od Beotela i Euneta zajedno... misilim šta će mu?!?
[ autarh @ 01.03.2006. 11:10 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Pre neki dan sam u novinama pročitao da SBB ima 800 000 korisnika kablovske televizije i 25 000 korisnika interneta u celoj Srbiji.

Da li bi mogao da navedeš koliki su ti linkovi ...nešto mi nelogično da jedan sbb sa 25k korisnika ima veći link od Beotela i Euneta zajedno... misilim šta će mu?!?


nije 800, trebalo bi da ima izmedju 350 i 500 hiljada, a Internet korisnika ima toliko

nema nelogicnosti, gledaj kakvi su korisnici - oba provajdera imaju preko 90% dialup korisnika, zajedno imaju tek par hiljada adlsovaca koji su tek poceli da im pune link. sbbovi korisnici su svi broadband, od toga prepaid i postpaid imaju 2 Mbps o cemu adsl moze samo da sanja

ne znam detalje, ja sam samo njihov spoljni saradnik. pitacu danas ove mudrijase pa ti javljam. uglavnom, znam da je pre par meseci zvanicno obavestenje na sbb forumu bilo da su tada uzeli link od 200 Mbps i da je po recima telekoma to tada bio najveci link koji je neko uzeo od njih
[ Iksi @ 01.03.2006. 13:51 ] @
Ne radi lose zezalo je nesto malo prekjuce ali u principu je ok. Meni p2p
inace na radi zbog toga sto sam iza rutera. E sad jedno pitanje. Receno mi
je da moram da forwarudjem svaki port zasebno da bi to radilo. Ja upisem
port i cekiram ga resetujem ruter ali kad dudem u podesavanja prijavljuje
kao da nije selektovan... Drugo. Na kojim portovima radi dc ++. Hvala puno i
veeeliki pozdrav
[ Fac Ut Vivas @ 05.03.2006. 12:11 ] @
Citat:
Iksi: Na kojim portovima radi dc ++. Hvala puno i
veeeliki pozdrav


na mnogim ...ukucaj na google "dc++ ports" i klkini na i'm feeling lucky

Evo nekih nedelju dana.. od kada je KBC prešao direktno na beotel... kako vam se čini ???

[ SomiKnight @ 05.03.2006. 12:35 ] @
@Iksi

Na settings, pa connection settings i tu imas da namestis koji port hoces da koristis za tcp i koji za udp.

Inace net sad primetno bolje radi, evo vikend je i radi, sto skoro nije bilo... ostaje to da su ukinuli javne ip adrese i moguce portove takodje, navodno to ce opet vratiti...mda...

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 05.03.2006. u 13:35 GMT+1]
[ digisatplus @ 05.03.2006. 13:24 ] @
E stvarno ne vredi nikoga pre vremena hvaliti. Pojedini clanovi su ovde mislili da je meni neko nesto platio da nahvalim KBCNET ali sada cu da ih kritikujem

Vise od nedelju dana kako su se otkacili sa 3dnet i to je pohvalno, ALI

Nije pohvalno i a svaku kritiku je sto nisu osradili javne ip adrese, i oovom prilikom pitam kada ce taj deo posla biti odradjen.
[ angelos @ 05.03.2006. 13:49 ] @
Meni ne radi uopste kako treba u poslednjih evo vishe od nedelju dana.
Imao sam ka rooteru i gateway oko 2-3 ms max pogledajte sad.Brate mili ne mogu winamp radio stream od 96 da slsham a imam uplaceno 512k ,pri tome konstantan signal preko 64+ % 24/7 . Nije mi jasno sta se deshava,nakacen sam na K2Kbc vec 4 meseca i nikada nisam imao problema dok nisu krenuli da se skidaju sa 3dnet-a ,naravno da je protok bijo jadan za to vreme ali suu barem ap-ovi bili ok,sada je katastrofa.....

E:\Documents and Settings\Angelos\Desktop\Net>ping 10.200.1.1 -t

Pinging 10.200.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=664ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1069ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1608ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1272ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2347ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2360ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1159ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2160ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2117ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2450ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1265ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1314ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1856ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2390ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2264ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1844ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=761ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1709ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2000ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2084ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1356ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1294ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1423ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1864ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=822ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1756ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1925ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=920ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1377ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1774ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1361ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1832ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2030ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1993ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2356ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2576ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2358ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2327ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1532ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1510ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1353ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2002ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2040ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1368ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1949ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1881ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2349ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2217ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2332ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2202ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1731ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=996ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2288ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1974ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1325ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1056ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1444ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1102ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1182ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1643ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1235ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2752ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1431ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1376ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2212ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1262ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=957ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1785ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2198ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1564ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1025ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=902ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1177ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1109ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1765ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2373ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2264ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1773ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=755ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=828ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2493ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=976ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=824ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2521ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1670ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1486ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2372ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2191ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2462ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1612ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=528ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2059ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2474ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1970ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1723ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1227ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1318ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1621ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2225ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1167ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2353ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1100ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2049ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=940ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=780ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2144ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2685ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=548ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1994ms TTL=63

Ping statistics for 10.200.1.1:
Packets: Sent = 109, Received = 109, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 528ms, Maximum = 2752ms, Average = 1685ms
Control-C
^CTerminate batch job (Y/N)?


E:\Documents and Settings\Angelos\Desktop\Net>ping 10.200.1.1 -t

Pinging 10.200.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=664ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1069ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1608ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1272ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2347ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2360ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1159ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2160ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2117ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2450ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1265ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1314ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1856ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2390ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2264ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1844ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=761ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1709ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2000ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2084ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1356ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1294ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1423ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1864ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=822ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1756ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1925ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=920ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1377ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1774ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1361ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1832ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2030ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1993ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2356ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2576ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2358ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2327ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1532ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1510ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1353ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2002ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2040ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1368ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1949ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1881ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2349ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2217ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2332ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2202ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1731ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=996ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2288ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1974ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1325ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1056ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1444ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1102ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1182ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1643ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1235ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2752ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1431ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1376ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2212ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1262ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=957ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1785ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2198ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1564ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1025ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=902ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1177ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1109ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1765ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2373ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2264ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1773ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=755ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=828ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2493ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=976ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=824ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2521ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1670ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1486ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2372ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2191ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2462ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1612ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=528ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2059ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2474ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1970ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1723ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1227ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1318ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1621ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2225ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1167ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2353ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1100ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2049ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=940ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=780ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2144ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=2685ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=548ms TTL=63
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=1994ms TTL=63

Ping statistics for 10.200.1.1:
Packets: Sent = 109, Received = 109, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 528ms, Maximum = 2752ms, Average = 1685ms
Control-C
^CTerminate batch job (Y/N)?

Bem mu m@ter ako znam sta je. Da li neko ima istih problema na ovoj tacki lili nekoj drugoj,oni naravno nemaju pojma i bole ih Qr... Da li oni Z@j korisnike ili se neko nakacio sa kompom koji je pun trijanaca ili cega vec ko pravi saobracaj,dodje mi nekada (razumite me,u tehnickoj nikoga nema u vecini vremena,vikendom pomozi boze........) da odem tamo,ako ste videli sta rade talibani sa amerima,pa mislio sam nesto mnogo gore. Stvarno ne znam da li je to u fazonu sto si bolji to ce mo te vishe K@....... ili je to vec neodgovornost,neposlovnost......................Ajd vi meni recite sta nam je raditi. Mislim da je najbolje da se sakupimo jedan dan i odemo da im ukazemo postovanje za njihov rad.
[ SomiKnight @ 06.03.2006. 16:59 ] @
Pa mogao si jos malo podataka da das, nije jasno iz ova dva listinga :) .

Salu na stranu, prvo sam hteo da ti napisem da kod mene nije takav slucaj, onda nije radio sajt es pa nisam ni napisao, posle samo probao i dobio pingove preko 500ms pa ti opet nista nisam odgovorio, ali evo sad trenutno su ok pingovi od 10-30ms.
Inace ne rece gde se nalazis, mi smo nakaceni na B3 u borci.
[ angelos @ 06.03.2006. 21:46 ] @
Ma Somi ja sam Cokalijin drugar iz krnjace. Inace imam Pheenet 802.11b sa gridom 24dB i ovakve probleme imam od kada su nakacili na isti ap nekog lika u ovci i link mu je sigurno preko 10km+(,tako njesra su napravil sa njim) ali nema veze.Nakaci cu se na betonjerku kod mosta ili na zute zgrade u krnjaci za nekih dve nedelje. U slucaju da ne radi kako treba uvek ostaje DSL kao opcija. Polako, ako tako nastave da rade pogubice sve korisnike.
[ kopric @ 07.03.2006. 10:18 ] @
Pozdrav Svima,

Hteo bih da uzmem WF kod KBCnet-a pa imam nekoliko pitanja:

01. Da li uzeti njihovu opremu ili nabaviti svoje ?
- Za svoju opremu bih uzeo Dual (Krusevac) antenu najjace sta prave i USR ili Linksis.

02. Ja se nalazim u Visnjickoj Banji (Venac je u pitanju) i vidim AP K5 ... ?
- Kakva su iskustva sa ovim AP-om, posto vidim da je bilo dosta problema ranije.

Potrebna mi je izuzetno stabilna veza sa kojom nece biti problema i koja nece imati ogranicenja. Koristice se sve, cak ce se i hostovati malo na toj vezi.
Protok koji je neophodan je minimum 512.

Molim Vas dajte sve predloge i sugestije kako da resim Internet na toj lokaciji.

P.S. Opcija za zicanu vezu za sada ne postoji. SBB cekamo vec 4 meseca da dodju...???
Telekom nema slobodnih linija, a ni jedan od ostalih provider-a nema dovoljno blizu cvoriste.

Unapred Hvala
[ SomiKnight @ 07.03.2006. 14:03 ] @
@angelos
Znam da se znate, ali da znaju i ostali sa foruma o kojoj pristupnoj tacki pricamo. Inace dok ti pisem ovo, pingovi su uglavnom ispod sto mada stalno ima lost packet-a.

@kopric
<quote>Potrebna mi je izuzetno stabilna veza sa kojom nece biti problema i koja nece imati ogranicenja.</quote>
Pa ja mislim da si procitao sta smo mi sve pisali ne bi ni pitao za tako nesto .
[ kopric @ 07.03.2006. 14:18 ] @
Uh, Procitao sam APSOLUTNO SVE STO JE NAPISANO. :-(

Samo se ponadah da se situacija mozda poboljsala u zadnje vreme jer je bilo reci o nekim promenama provider-a itd.


Koliko sam ja shvatio do sada je KBC bio zadnji u lancu (da nekazem na svirali). :-(
Sada valjda direktno idu samo preko Beotel-a dalje.

Zanimaju me konkretno iskustva oko tog AP-a K5 koji treba da gadjam na Karaburmi.??

Sto se tice opreme Malo sam pogledao i nasao sam antenu od 29dB kao i nekoliko
Linksis i USR modela AP-ova... znam da definitivno necu stedeti pare na opremi !!!
Tako da mi jedini problem predstavlja provider odnosno KBC.

Da mozda zna neko za jos nekog providera kojim bih mogao da resim svoj pristup.???
[ Iksi @ 07.03.2006. 15:23 ] @
Cao! pa sad... prvo uzmi njihovu opremu ako zelis da prodjes nesto jeftinije
a i kvalitet iste je nesporan. Drugo sad su promenili link tako da je veza
mnooogo stabilnija nego sto je bila ranije. I ja takdje planiram da podignem
ftp serwer tako da videcemo kako ce to izgledati. U svakom slucaju neces
pogresiti
[ Iksi @ 07.03.2006. 15:27 ] @
pazi.. Ja sam u kaludjerici i za sad mi net radi ok jedino sto se torrent
vuce kao crevo do 10 uvece a posle bude samo 5 kb najvise inace ostalo sve
radi kako valja... Dakle mozes imati problma sa p 2 p meni trenutno dc pravi
neki problem a zasto nemam pojma ali to je problem samo kod mene tako da se
ne sekiraj puno zbog toga.
[ Fac Ut Vivas @ 10.03.2006. 01:14 ] @
4 digisatplus

Što se tiče javnih IP adresa problem je sa DNS-om. Svi koji su iza rutera ili imaju dva kompa gde je jedan gate, njima ne radi net (tj. DNS jednostavno odbija njihove zahteve)
Da pojasnim radiće jedan komp koji ima direktan izlaz na net a drugi koji je iza njega neće.. SEM ako ne stavite neki drugi DNS, umesto 10.200.1.30

Iz KBC-a kažu da će od 10.marta podeliti javne IP adrese korisinicima koji NEMAJU ruter a oni koji imaju ICS moraće sami da se snađu ili da traže da im vrate "privatne"

4 Angelos

Jesi li ti testirao "dvojku" u Krnjači?


4 Kopric

KBC je imao svoje uspone i padove.. svi se mi sećamo perioda oko Nove godine kada je sve radilo besprekorno a još bilo i za DŽ. Posle toga je došao period kada nije radio ni za K ...a sada se polako popravljaju.. ako nemaš drugi izbor onda probaj.. mada mislim da bi ti mogao i SBB da vidiš, a oni su bolji bar na papiru..probaj...
A što se tiče Karaburme... po rečima ljudi iz KBC-a: "....kad Borča ne radi onda protok spadne na 700-800 KB/s..." tako da ne bi trebao da imaš probleme sa agregacijom a moooožda si i za neki čvor bliži Beotelu
I da znaš da je p2p preko dana filtriran
[ Iksi @ 10.03.2006. 14:20 ] @
Caos! koliko ja znam nece jos dugo biti filtriran.
[ angelos @ 10.03.2006. 17:16 ] @
@ Fac Ut Vivas
Probao danas,opet slicno nj. cekam josh da postave na zutim zgradama kod EDB-a u krnjaci mada ne znam ni ja sam. Ovog meseca mi je propalo 3500 za 512k,nisam svukao ni 100mb,ali sta reci vishe. Za opremu za wireless i sav trud koji sam ulozio mogao sam da uzmem DSL i da me glava ne boli,nema velikog pinga,nema filtriranja,nema NAT-a .....

@kopric
Brate tvoja kinta tvoja stvar,ne zelim da prodjesh kao ja pa ako ti treba nesto za hosting sto ce ti sigurno i brzo savetujem ti optiku ili satelitski dvosmerni link preko francuskog telekoma.
[ prvoborac @ 12.03.2006. 15:45 ] @
Uhhh, sve sam pročitao , i ništa mi nije jasno . Možda i zato što sam nov korisnik , i što sam presrećan da posle 2 godine čekanja izadjem na internet. Kod mene radi ok ( kaludjerica ), i pošten da budem , nerazumem se puno u te vaše pingove ili kako to već zovete . Znam da zadnji mesec dana napokin lepo ujutru skuvam kaficu , sednem pored kompa i pročitam vesti , napišem pisma , čujem se preko skajpija sa decom......Ja sam pola svog života proveo u inostranstvu , i što se tiče poslovnosti o kojoj pričate , zadovoljan sam ( za sada ) sa kbc-netom.Od samog početka je bilo ok . Čuo sam za njih , nazvao , došli , izmerili signal i za 7 dana sam dobio net. Posebno bi pohvalio ,,Majstor Boru ,, koji se kao mačka kretao po mom krovu .Koliko gledam po netu cene su im tu negde u normali + - . Nego , pošto sam ja poznat po tome da volim da čitam izmedju redova nemože da mi promakne pisanje nekih ovde. Pod broj jedan , Kbc nije nikoga od nas uslovio nekim ugovorom da budemo kod njih ( kao što se to radi u svetu ), pa bože moj , ako mi neodgovara pređem kod drugog. Meni ovo liči više na pljuvanje konkurencije . Vidim da pojedini uporno pljuju i ostaju na Kbc . Ja to neshvatam , i sve mi liči na sinoćnu Europesmu . Ili ste vi mazohisti ili LAŽOVI , ili ja ne znam o čemu pričate . Za 1500 dinara koliko plaćam mesečno imam ono što mi treba . Uštedeo sam 2x više na telefonu koji sam koristio donedavno za razgovor sa inostranstvom ( slava skajpiju ) .Da je sreće i da smo u normalnoj zemlji , nebi o ovome ni pisali . Svi bi imali digitalne centrale i adsl , koji bi nam se davao za 5 $ mesecno , ali........ Da li će biti bolje ako pljujemo entuzijaste koji pokušavaju da nas uvedu svet preko neta. Ovako će nam biti dokle god postoji monopol u ovoj državi.
Nego ono glavno sam zaboravio .Preporučite mi neki čet program gde bi mogao da upoznam neku dobro držeću gospođu 30+ ;)))

Pozdrav od dede Prvoborca
[ Fac Ut Vivas @ 12.03.2006. 17:27 ] @
he he Deda prvoborac ...biće da ne znaš o čemu pričaš...

1. Niko nas nije uslovio da koristimo KBC sem činjenice da nemamo drugi izbor. Šta misliš zašto KBC ima svoje antene u Borči, Ovči, Kotežu, Krnjači, Kaluđerici, MML i ostalim prigradskim mestima gde DSL nećeš videti skoro.. rado bih prešao kod drugog da mogu

2. Poslovnost KBC-a he he to je dobar vic ...svako ko je proveo više od 2 meseca će ti reći isto. kad budeš jedno jutro ustao, recimo nedelja, i kreneš da "skajpuješ" sa decom i budeš imao ping 2-3 sek jer neko u tvom komšiluku skida, sram ga bilo, film preko p2p-a i kad kreneš da zoveš tehničku podršku.... biće ti jasno

3. Ako hoćeš da muvaš gospođe preporučujem program MIRC i server irc.krstarica.com pa tu nađi sobu koja ti odgovara :)


I da se razumemo ja posle nekih 5 meseci nisam zadovoljan i daleko od toga da je usluga dobra ali sam opet preporučio svojim drugovima KBC jer je u svakom slučaju bolji od modema poz
[ angelos @ 12.03.2006. 20:32 ] @
E moj deka prvoborac,bash lepo od tebe sto komp koristish za slanje poste i skype.Simpa majke mi nema sta,samo postoji jedan problem,nismo svi mi obicni Useri koji komp koristimo za "SITNICE",ti uplatio 128 k i bole te tjosse ! Niko od nas ne radi za CIA FBI levicu desnicu............Poslom kojim se bavim su mi potrebne pouzdane veze,on-demand tehnicka podrska,dobar i kvalitetan protok. Ako platim nesto ocekujem da to i dobijem,ja nisam prosio od kbc net nego ga zestoko placam,ovog meseca ce mi "puci " tri tvoje pretplate po 128 zbog razno raznih radova na mrezi. Nekako mi se cini ili da si drugar sa nekim iz KBc-a cim se osecash tako prozvanim, mada to nema previshe veze sa tobom. Ne znam stvarno gde si radio ali gde god da je to sem u Jugi,Hrvatskoj i bosni,cik da ne radi net po par sati a tek par dana!!! I ja bi ujutro da ustanem,spremim si dorucak,popijem kaficu,a ne kada se probudim da treba da si cupam kosu sa glave od nervoze zato sto po ne znam ni ja sam po koji put nesto ne radi !!!!!! A i nov si na ES-u,i moj boze jedan jedini topic ti je vezan za KBC. Ja ne kazem da se ne trude momci,prva stvar je problem sto imaju malo ljudstva i ne stiz da rade svoj posao jer osoba koja je u kbc Enterprise admin je u isto vreme montazer koji je vishe na erenu-radi tudje poslove.Nije ni cudo zasto stvari tako stoje kada su samo dvojica zaduzeni za mrezu.Ne racunajuci boru i tihomira. Najgori su dani kada noge poloish a tehnicke nema da se javi po par sati !!!!
Ali sta cesh ............Josh si ti prvoborac mlad i zelen,cekaj malo kada prvo pocrvenish---poplavish i na kraju zapenish!!! :P
[ anon19279 @ 26.03.2006. 17:58 ] @
Kvalitet prijema i konekcije je znatno poboljsan sa Novim pristupnim tackama

od 22.03.2006. AKTIVIRANE SU DVE NOVE PRISTUPNE TACKE NA ZRENANINSKOM PUTU 34

od 26.03.2006 DVE NOVE PRISTUPNE TACKE NA ZRENANINSKOM PUTU 94 KOD VESTACKE STENE ( UNC )

Korisnici iz Ovce, Borce, Krnjace i Koteza mogu da se kace na nove pristupne tacke.
[ digisatplus @ 03.04.2006. 03:07 ] @
Da li je moguce imati saobracaj ako se postavi win 2003 server iinstalira ftp, web server itd .....


Moze li se koristiti prednost javih IP adresa u punom smislu reci to jest da rade svi potencijalni servisi, jer to je jedna od prednosti KBCNET-a u odnosu na recimo SBB i druge provajere koji imaju opseg privatnih ip adresa i njihovi korisnici su iza NAT i nista ne moze da radi kako treba.
[ Vlaj.co @ 07.04.2006. 14:49 ] @
Smetnje u krnjaci na 2.4 dostizu nemoguc nivo za rad. Ako je tako postavicu i ja jos 15 AP-ova
pa kad je bal nek je bal na vodi i ovako nas je vec dunav potopio :D
[ angelos @ 16.04.2006. 15:05 ] @
PA ti cesh prvi da plivash vlajko !! :-)
A sto se tice tih tvojih 15 ap-ova,od toga nece biti nista kao ni sa onom optikom sa o kojoj si pricao dok si bio nakacen wirelessom na karaburmu.
Secam se da sam te jurio nedeljama i da je na kraju od toga ispao jedan veliki............znash i sam !

[Ovu poruku je menjao angelos dana 16.04.2006. u 16:06 GMT+1]
[ andjic @ 23.04.2006. 09:12 ] @
"Postovani korisnici od 16.04.2006 mozete pristupiti nasem FTP serveru,

( ftp://10.200.1.60 ) za detaljnije informacije i otvaranje FTP naloga kontaktirajte sluzbu tehnicke podrske."

zna li neko kako ovo funkcioniše, da ih ne zovem džabe ako je njesra?
[ optikon @ 27.04.2006. 22:31 ] @
Evo i moje iskustvo sa KBC-om. Opremu sam kupio kod njih, kao sto neko rece majstor Bora mi je sve to namestio, sa Karaburme sam gadjao betonjerku jer sam na takvoj poziciji da samo nju vidim. Od mesec dana, 20 sam imao net a 10 sam imao starsne probleme, te nema struje, te neki radovi na mrezi. Isto tako, stalno sam morao da iskljucujem i ukljucujem AP iz struje zbog ne znam vise cega. Iskerno, bili su mi jedina alternativa (bar sam tako mislio tada) ali sam se strasno razocarao u Wireless uopste, pogotovu sto sam imao i predrasude na samom pocetku da to uopste nece raditi kako treba sto se i ispostavilo kao tacno. Medjutim, slucajno saznam da je AP SINFONIKE (tehnicom) na nekih 30-40 m od mene ciste opticke vidljivosti. Pozovem ih, oni mi okrenu antenu setuju AP i evo. Od tog dana do danas, nisam imao problem, nisam imao potrebe da iskljucujem i ukljucujem AP da bi sve radilo itd. A pri tom 256 me kosta kao kod njih 128. Zaista im zelim sve najbolje u poslu, ali bez mene kao korisnika. Pozdrav
[ atheista @ 03.05.2006. 17:10 ] @
sta se desava sa ovima? jel' su se nesto popravili? kako stoje stvari sada? nema price vec 7 dana, a to obicno znaci su se stvari popravile. :)
[ zzz @ 04.05.2006. 07:54 ] @
Ja sam svez korisnik (15-ak dana), pa ne znam da li sam merodavan, al surf radi dobro, http download odlicno, torrenti rade, ali se vuku kao prebijeni :)
[ atheista @ 11.05.2006. 21:20 ] @
Eto i ja sam konacno uzeo neki brzi Net ovde u Borci, i to bas KBCNet. Mogu reci da rade veoma dobro. Ne znam da li su se to popravili u poslednje vreme jer niko ne pise vise nista o njima ovde. Obicno ljudi dolaze ovde da pljuju, a retko ko da pohvali nesto.

Sve u svemu, sasvim solidno za te pare. Jedino mi se ne svidja sto mi tokom noci, namerno ili slucajno, pukne veza i ne mogu da se povezem sve dok ne restartujem komp. Smeta mi jer ostavim nesto teze da se skida i probudim se ujutru kad ono... Cvrc. :)
[ angelos @ 16.05.2006. 10:35 ] @
I kod mene je slicna situacija u poslednjih par dana,nesto se cudno deshava sa serverom cim puca veza tek tako!?
[ soko @ 18.05.2006. 10:26 ] @
Sto se tice pucanja stavite aktivno "Redial if line is dropped"
[ andjic @ 20.05.2006. 11:14 ] @
Ja ponovo imam problema sa konektovanjem a kada se konetkutejem dešava se da mi je protok sporijiji nego sa modemom. Kacim se na AP na mirjevskom bul. i do sada nisam imao ovakve probleme sa kbc-om. Problemi su do sad bili standardni, tj. isti kao i kod ostalih. Izgleda da taj orah koji je olistao samo meni smeta...Nadam se da će se ovo stabilizovati uskoro, inače sam bacio novac za ovaj mesec. Nešto su u kbc-u pokušavali da podese ali sam posle toga samo sat imao normalan net, i onda ponovo isto...
[ Fac Ut Vivas @ 08.06.2006. 04:35 ] @
ja stvarno ne znam šta se dešava, pogledajte ovo:

Pinging www.l.google.com [66.249.85.99] with 32 bytes of data:

Ping statistics for 66.249.85.99:
Packets: Sent = 51, Received = 51, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 38ms, Maximum = 152ms, Average = 54ms


Ping statistics for 66.249.85.104:
Packets: Sent = 37, Received = 37, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 35ms, Maximum = 138ms, Average = 53ms



Ping statistics for 66.249.85.104:
Packets: Sent = 457, Received = 457, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 35ms, Maximum = 94ms, Average = 48ms


ne znam koliko ovo dugo traje ali ja sam primetio pre 3 dana.... nešto se čudno dešava :)



[ atheista @ 11.06.2006. 11:22 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: ja stvarno ne znam šta se dešava, pogledajte ovo:

Pinging www.l.google.com [66.249.85.99] with 32 bytes of data:

Ping statistics for 66.249.85.99:
Packets: Sent = 51, Received = 51, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 38ms, Maximum = 152ms, Average = 54ms


Ping statistics for 66.249.85.104:
Packets: Sent = 37, Received = 37, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 35ms, Maximum = 138ms, Average = 53ms



Ping statistics for 66.249.85.104:
Packets: Sent = 457, Received = 457, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 35ms, Maximum = 94ms, Average = 48ms


ne znam koliko ovo dugo traje ali ja sam primetio pre 3 dana.... nešto se čudno dešava


To se desavalo tada kada si napisao poruku. Evo upravo dok ovo pisem dva puta je pukla veza ka KBC-u. U poslednja tri dana je problem sto na vezi NIKO ne moze da ostane duze od 10-ak minuta. Nakon toga, dolazi do prekidanja veze, cekanje minut-dva, rekonekcija i onda opet na Net-u 10 minuta i tako ceo dan i noc. Cisto obavestavam ljude koji misle da budu korisnici KBC-a da se zapitaju dva puta pre nego sto ih izaberu. Ja sam ih pohvalio kada sam postao korisnik jer su dobro radili. Sada je to blagi haos poslednja tri dana. Svi se nadaju da ce se situacija promeniti. Tihomire (a.k.a. autostoper), znam da citas ovaj forum te obrati paznju na svoje korisnike i nacin na koji se ophodis prema njima.
[ Iksi @ 11.06.2006. 13:47 ] @
pozzz. E moracu malo da branim kbc :)). Salim se, Ja nisam imao problema
jednom mi je pukla veza na 10 min sinoc i to je to. Nalazim se u kaludjerici
kacim se na d1kbcnet. Jedino mi torrent radi uzasno u poslednjih nekoliko
dana.
[ atheista @ 11.06.2006. 23:08 ] @
Citat:
Iksi: pozzz. E moracu malo da branim kbc :)). Salim se, Ja nisam imao problema
jednom mi je pukla veza na 10 min sinoc i to je to. Nalazim se u kaludjerici
kacim se na d1kbcnet. Jedino mi torrent radi uzasno u poslednjih nekoliko
dana.


Izgleda je onda problem samo za nas sa leve obale Dunava. Rekli su da ce proraditi od ponedeljka, a da ce veliki radovi na mrezi biti od petka sto bi trebalo da popravi stanje drasticno. Zivi bili pa videli.
[ Iksi @ 11.06.2006. 23:49 ] @
Caos. ee ja taman hvalio kbc kad odno i kod mene malo frka... Poslednjih par
sati net je nestabilan ali sad je ok
[ Fac Ut Vivas @ 12.06.2006. 04:43 ] @
Citat:

Rekli su da ce proraditi od ponedeljka, a da ce veliki radovi na mrezi biti od petka sto bi trebalo da popravi stanje drasticno.


he he... koliko sam samo ovo puta čuo... dobra stvar u svemu je što su definitivno uradili nešto sa svojim linkom do beotela, sad kad uradim trace vidim hop crveni-krst.beotel.net koji pre nije bio.. znam da pre ping nije mogao da bude manji od 120-130 a sad je oko 50 što je savršeno, ni na dsl-u ljudi nemaju toliko...

btw i meni net trenutno radi lošije, ping je manje više isti ali ima dosta loss-a
[ anon19279 @ 12.06.2006. 15:07 ] @
16.06.2006 pocinje rekonstrukcija mreze , tako da ce pingovi sa 50 biti smanjeni na oko maksimalnih 20 mS. Pojedini delovi mreze bice, za vreme rekonstrukcije, u prekidu u trajanju od oko 60 minuta. Znatno bolja situacija ocekuje se u Lokalnom saobracaju.
[ Iksi @ 12.06.2006. 15:51 ] @
eee ovo je jako lepo cuti... kbc sve bolji i bolj... Samo jos da se pusti
unlimidet p 2 p i da uzivamo skroz...
[ atheista @ 12.06.2006. 19:17 ] @
Eto kao sto je i Tihomir rekao, stvari se krecu u boljem pravcu. Ne volim da se javljam na forum samo da kritikujem vec eto zelim da pohvalim KBC. Od podneva je Net proradio i sada savrseno radi (barem kod nas u Borci). P2P funkcionise sasvim solidno, ping se popravio u odnosu na vreme od pre par dana. Samo kada ne bi bilo tih cestih prekida i pucanja veze na svakih par sati (ili 10 minuta u slucaju poslednja 2 dana), bilo bi sve savrseno. Ipak, vidim da se sve krece u nekom pozitivnom pravcu sto je jako pohvalno.
[ Fac Ut Vivas @ 14.06.2006. 05:32 ] @
Nadam se da će se deo Tihomirovih obećanja ispuniti ali:

Citat:

...tako da ce pingovi sa 50 biti smanjeni na oko maksimalnih 20 mS


nema teorije! Ako uspeju da nam spuste ping na 20, sa recimo google-om, ja se preplaćujem do kraja života na 512! To jednostavno nije moguće i ne zavisi od njihove dobre volje. Ja mislim da ćemo svi biti presrećni i sa 50 ms u toku celog dana a ne sa 20 ms od 3 do 6 ujutru..
[ atheista @ 14.06.2006. 10:58 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas:

nema teorije! Ako uspeju da nam spuste ping na 20, sa recimo google-om, ja se preplaćujem do kraja života na 512! To jednostavno nije moguće i ne zavisi od njihove dobre volje. Ja mislim da ćemo svi biti presrećni i sa 50 ms u toku celog dana a ne sa 20 ms od 3 do 6 ujutru..


Mislim da se ovo odnosilo na problem sa lokalnim pingom u pojedinim delovima mreze (cini mi se da je u pitanju Kaludjerica). Siguran sam da Tihomir nije mislio na smanjenje pinga ka spoljnim sajtovima vec na ping u lokalnoj mrezi. :) Naravno da nema sanse da ping bude max 20ms ka bilo kom serveru koji se nalazi spolja. :) Meni je ping u lokalu daleko ispod 20ms, ali izgleda da su neki delovi mreze lose odradjeni, imaju vise hopova do gateway-a i zato imaju visok ping. Neka ispravi neko ako gresim.
[ red_devil_SCG @ 20.06.2006. 15:35 ] @
Ne znam kako kod drugih, ali kod mene je situacija sledeca :

Koristim KBC prevashodno u svrhu igranja BATTLEFIELD 2, a njihov ap je na nekih 50 metara od moga.
-Za 4 meseca, koliko koristim KBC, ne znam sta je manji ping od 170...
-Ostalim igracima ping varira od 20 - 50, meni ide i preko 1000
-Drugima, npr ako ima ping 30, ide od 25 - 35..... meni iz sekunde u sekund skace po 100
-Zamislite kako isgleda igranje kada vam se ping ponasa ovako: 170-320-450-219-180-380....sta reci?!?!?!
-Download boze i pomozi, surff tu i tamo, ali BF2 NIKAKO
-Za 4 meseca nisam odigrao 5 partija a da nisam bar jednom bio kikovan zbog pinga
-Da ne spominjem seckanje, obavestenja tipa "there is problem with your connection", flagovanje...

E sad, najgore od svega je to sto kad ih nazoves, oni kao nesto rade, gledaju i nikada nista ne urade...uvek je isto...

Znaci, moja topla preporuka je da ukoliko vam zivot ne zavisi od neta, KBC na teritoriji Borce zaobilazite u sirokom luku..
osim ljubaznosti, nemam ni jednu lepu rec vezanu za KBC net
[ red_devil_SCG @ 20.06.2006. 15:42 ] @
Da, zaboravih da napomenem da su ovi problemi vezani za BF2....

Ako bih nabrajao i ostale portosio bih sate kucajuci..
Sve u svemu, ja odlazim sa KBC-a jer ZA NAJSKUPLJU PRETPLATU IMAM NAJGORI NET
Odoh da pronadjem modem a ostalim korisnicima KBC sretno....
Za 2000 mesecno dobijam samo nerviranje. Neko drugi ce za tu cifru i monitor da mi brise:)
[ Iksi @ 20.06.2006. 15:56 ] @
Caos...
internet nije napravljen za igranje tako da....
Ako sve radi a igranje igrica ne ja tu ne vidim nikakav prolem. Valjda je
vaznije da proradi p 2 p.
Skype radi savrseno a p 2 p ce proraditi uskoro kako treba tako da
uzivancija.
[ Fac Ut Vivas @ 21.06.2006. 01:17 ] @
E moj Iksi...

Citat:
Iksi: Caos...
internet nije napravljen za igranje tako da....
Ako sve radi a igranje igrica ne ja tu ne vidim nikakav prolem. Valjda je
vaznije da proradi p 2 p.
Skype radi savrseno a p 2 p ce proraditi uskoro kako treba tako da
uzivancija.


ne znam kojem delu tvoje poruke pre da se čudim! Tvoja izjava da internet nije napravljen za igranje je toliko glupa... zamisli Iksi da imaš automobil koji nije napravljen za vožnju po kiši.... I btw p2p savršeno radi samo ti ne znaš da ga iskoristiš. A skype radi i na modemu savršeno, a to što ti misliš da će KBC da prestane da filtrira p2p je baš optimistički, ti si njima najdraži korisnik izgleda. Eh da su im svi korisnici kao ti....

I sve bih mogao da shvatim i veliki ping i loss i da p2p ne radi, da to ima nekog realnog opravdanja (recimo male su cene pretplata pa ne možemo da zakupimo veći link pa je gužva i to je to) ali sve upućuje na to da je to njihova nemarnost i bezobrazluk, jel kako SADA drugačije da objasnim ping sa njihovim serverom od 200 ms sa loss-om od 5%... a pre nedelju dana sam imao ping sa google-om 50 ms ?!?!?!
[ zzz @ 21.06.2006. 09:09 ] @
Navodno su sada u toku neki radovi u KBC-u, doduse pre vise od 10 dana su dali informaciju da ce biti gotovo za 3-4, pa opet pre nekoliko dana isti info... do tada je radilo sasvim korektno, osim sporog p2p, a od kad su poceli radovi, ocaj... pingovi uzasni, jako cesto se diskonektuje...

Ja cekam da zavrse radove, pa ako ostane ovako, odoh glavom bez obzira kod nekog drugog provajdera...
[ red_devil_SCG @ 21.06.2006. 17:02 ] @
Fac Ut Vivas potpuno se slazem sa tobom.... gluplju izjavi od Iksijeve nisam cuo jos od kad je Sloba prestao da drzi mitinge :))
Ja i nisam rekao da je net napravljen za igranje, ali za tvoju informaciju, samo Battlefield ima oko 2 000 000 registrovanih korisnika.... gde su ostale igre...
Sto ce ti reci da masa korisnika u svetu koristi net upravo u te svrhe.... a uzmimo u obzir i to da kod nasa veliki broj ljudi nije u mogucnosti da sebi prijusti net od 2000 mesecno...
a ako vec odvajam toliko, ocekujem da za moje pare dobijem brzu i kvalitetnu uslugu a ne da me neko laze i zavlaci iz dana u dan.... pa oni imaju radove svaki drugi dan... mene to kao korisnika APSOLUTNO NE ZANIMA... Dao sam pare za opremu, za pretplatu, i hocu NET...kraj price...
ok, ja mogu da shvatim da su rekli e momci imamo radove 10,15 dana bice mali frke itd.... ali da stalno izvode radove i to na ustrb nas korisnika, to nikako ne mogu da pravdam...
[ atheista @ 21.06.2006. 17:49 ] @
Interesantno je da je meni Net savrseno radio do pre par dana. Evo poslednja dva dana mi ping divlja i to ka lokalnom serveru, da ne pominjem kako varira kada ide spolja. Medjutim, pre toga je stvarno radilo savrseno jer mi je ping prema driven.de serveru bio ispod 80ms sto je sasvim prihvatljivo. Sada je opet podivljao i stalno varira izmedju 60ms i 400ms. Stalno najavljuju kako ce se stvari popraviti, kako rade na mrezi i sta ti ja znam sta sve ne, ali se nista ne menja. Ja sam relativno nov pa vec pocinjem da ludim, a mogu da zamislim kako je ljudima koji su mesecima kod njih. :(

Tihomire, na hubu je stojalo obavestenje da su radovi na rekonstrukciji mreze na levoj obali Dunava ZAVRSENI. Pa posle tog zavrsetka su se stvari samo pogorsale, a nikako popravile.
[ atheista @ 27.06.2006. 15:57 ] @
Dakle, Interneta nije bilo skoro 24h, a sada kada je i proradio, bolje da nije. Veza je uzasno spora, konstantno se prekida u intervali od 5 minuta do 1 sata. I onda opet ponovo jedno te isto. Ovoga puta je opravdanje bilo "radovi na elektrodistributivnoj mrezi", a sledeci put ce biti "radovi na mrezi". Izgleda da jedino KBCNet (tacnije, Tihomir i Dragan gde jedino Dragan zna nesto oko Interneta) ima stalne neke radove na mrezi. Sto je najbolje, posle tih fiktivnih radova na mrezi, Internet radi na IDENTICAN nacin. I tako stalno vec mesecima.

Ako imate alternativu (na zalost, velika vecina korisnika KBCNet-a nema alternativu), koristite usluge nekog drugog provajdera.
[ zzz @ 27.06.2006. 20:19 ] @
Najbolja je fora sa informacijom da ce radovi trajati jos 3-4 dana koju pricaju vec 20-ak dana... i dalje je pricaju...
btw, sa malo boljom antenom imamo vec nekoliko alternativa... bar u kotezu...
[ Fac Ut Vivas @ 28.06.2006. 01:32 ] @
a te alternative su??
[ zzz @ 28.06.2006. 07:30 ] @
Recimo ja, sa ap-om od 22db i sabackom grid antenom iz Koteza hvatam prilicno dobar signal optikom, sbb, tehnicom (sinfonika), artcom i nesto slabije verat.
btw. da ne bude zabune, koristio sam vec sbb i tehnicom... tako da sigurno moze sa malo boljom opremom...
[ red_devil_SCG @ 03.07.2006. 21:18 ] @
Naravno, kao i obicno, net ne radi vec 2 dana nikako... puca na 5 minuta ili se veza jednostavno umrtvi....
pingovi BOZE POMOZI..... da mi je neko pre kbc-a pricao da postoje ovoliki pingovi, ne bih mu verovao.....

Danas sam ih par puta zvao. Na moje iznenadjenje rekli su da malo sacekam da vide sta je....:))
naravno prosao je ceo dan a net jos ne radi....bas cudo za KBC, jel da?!?!?

a o njihovim pricama da ce sve biti u redu za dan dva je suvisno i komentarisata....

LJUDI, BEZITE OD KBC-a KO DJAVO OD KRSTA

Koliko vam deluju ljubazno, verujte da su toliki LAZOVI i PREVARANTI

Da, jedino Dragan nesto zna, ostalima ja ne znam ko je dao posao u opste?!?!?
[ red_devil_SCG @ 03.07.2006. 21:25 ] @
I da svima koji su mozda planirali da uzmu KBC unapred objasnim kako ce imati net :

Jedan dan imate, pa 3 nemate, pa 2 imate, pa 7 nemate.... znaci u 30 dana pretplate necete imati vise od 7-8 dana da vam net radi dobro...

Meni danas ceo dan downloaduje na 8 kb/s a imam 256 flat ZAR TREBA ISTA VISE RECI???

$ puta sam zvao i dobio odgovor " sacekajte desetak minuta pa probajte da se konektujete"

U ostalom prelistajte postove.... bice vam svima jasno
[ red_devil_SCG @ 03.07.2006. 21:52 ] @


evo i dokaza!!! UZAS!!!!
[ digisatplus @ 04.07.2006. 01:51 ] @
Jeste da je pre dva dana K5KBCNET bio u problem i jeste da su radovi trajli ali oni kad puste nesto da radi onda to radi. Ja koristim njihovu konekciju sa 2.5km i sasvim su ok. Kod njih recimo za 60 min skinem preko rapidshera 100 MB servis je 256 kbps to jest 32KB.

Ipak nije to tako los provajder kako neki bi hteli da kazu ali moze to i bolje. Mada pomenuti KBCNET imao na pocetku problema dok je koristio vezu od Pancevackog nad provajdera ali kako su uzeli link od Beotel.net stvari su se poboljsale, a u predhodnih nekoliko dana je bilo i izmestanja glavnog linka na zvezdaru pa je i ti bilo prekida ali sada je OK.

Samo da znate kako radi ARTCommunication KBCNET je odlican 5 a tek SBB je na podruciju Karaburme i Mirijeva ubedljivo NajGori nazovi provajder.


Tako da ja licno smatram da ce KBCnet biti u buducnosti jedna jako dobra firma to jest ISP na koju ce hteti mnogi da se prikljuce.

To sto pojedinim korisnicima nije najbolji servis postoji mogucnost da im se u instalaciji potkrala neka GRESKA i da zbog toga njihov servis nije najbolji, ali to nije krivica KBCNET-a nego onih koji su sami instalitali. Bilo bi dobro da kolege koje imaju probleme sa KBC netom kazu koju opremu koriste koliko su udaljeni od ap koji koriste

Ako su u pitanji antene po principi napravi sam od konzerve stavpa i kanapa i nije cudo sto ne radi. Ako se koriste tanki kablovi takozvani 200 jos jedan promasaj 1m 200 kabla = 1db gubitaka a da nepominem ko koristi kablove po 3m = 3db gubitaka po duzini kabla plus konektori i prelazi taodje je bitna i snaga uredaja ne moze se ocekivati od uredjaa od 18db =63.1mw da baca po 5 kmkad on moze pristojno da radi do 3 km zavisi sta je provajder stavio kao antenu 8, 10, 12 db i koji uredjaj 18 ili 20 ili 23 db = 63.1 , 100, 200 mw

Naj verovatnije da veze preko 3 km nebi trebalo ni probavati uspostavljati to jest ako je signal od provajdera manji od -70 db po netstumbleru normalo ako je signal jaci -65 ili -60 db tim bolje.

Takodje treba traziti kod provajdera da izmeri vas signal na svojoj AP anteni to jest koliko vi jako dolazite kod njega. Po mojim saznanjima negde donja granica signala korisnika kod provajdera je recimo -75 db naravno sto je signal jaci korisnika kod provajdera tim bolje. jaci signal mozemo postici eventualno promenom uredjaja, skracivanjem kabla, kupovinom jace antene i to fabriceke inostrane hiprelink, u domacu proizvodnju tipa sabac ili slicno nisam siguran

Jos jedna bitna stvar je smetnja a ona naprimer moze da bude da veoma slican signal po snazi recimo -65 i -63 db imaju dva provajdera na vasoj anteni po ISTOM kanalu recimo oba rade na kanalu 7. treba pitati provajdera da li moze da promeni kanal, ukoliko je to moguce eto jos jednog resenja.

Takodje je vazno obratiti paznji prilikom kupovine uredjaja da uredjaj moe daradi po ETSI standardu to jest od 1-13 kanala a ne samo po FCC standardu od 1-11 kanala.

I na kraju preporuka samim provajderima da se prilikom menjanja kanala se ne vezu samo za opseg od 1-11 nego ako mogu rade i na 12 i 13 kanalu pogotovo u delovima grada gde ima mreza i previse.

Takodje provajderima koji koriste 2.4 ghz opremu za medjusobno povezivanje izmedju baznih stanica ( a sigurno ima i takvih stvari ) da poskidaju tu opremu i stave na 5.x GHZ samim ovim postupkom doci ce do rasterecenja opsega to jest potencijalnih smetnji , samo nemojmo zaboraviti i BEZICNE TELEFONE na 2.4 GHZ cak vidim da ima telefona i na 5.8 a pogotovo firma senao pravi telefone koji rade na 900mhz i na 2.4 ghz ukoliko neko ima takvu nesrecu da mu neko sa takvim telefonom pravi ozbiljne smetnje tu naj verovatnije pomoci nema.



[ zzz @ 04.07.2006. 07:31 ] @
Sa mog aspekta, ne mogu pricati o problemima sa opremom, smetnjama i sl. s obzirom da je radilo dovoljno dobro, uz jako retke probleme gotovo dva meseca... u poslednjih skoro mesec dana, ne mogu da skrpim vise od 2 sata online, konstantno moram rekonektovati, pingovi su cas dobri cas skroz ocajni...

Drugi problem je sto sam ja kuci iskljucivo uvece, kad ne mogu naci nikakvu teh. podrsku osim na hubu, koji mi uglavnom ne radi kad ne radi net, a skoro da nema veceri u poslednjih mesec dana kad nisam bar sat vremena bio prinudjen koristiti modem.

Sve u svemu, u pocetku sam bio zadovoljan, sad vec ludim i definitivno idem na krov da trazim drugog provajdera, posto mi je malo suludo placati 2000 za internet, i uz to svaki dan bar sat vremena koristiti dial up (od ukupno 4-5 sati na netu).
[ SomiKnight @ 04.07.2006. 12:28 ] @
@digisatplus

Pa gde nadje podatak 1m 200 kabla = 1db. Bice da je 0.5 db.

Da ne duzim, ko se razume u tematiku razumece da kbc ne moze da bude ozbiljan wisp dok dozvoljava da se na mrezu kace ljudi sa daljine od 2.5km.
[ hypnotik @ 05.07.2006. 19:00 ] @
auuu koliko polemike ljudi ne mogu verujem
Samo hocu da kazem da obzirom gde zivimo i koje su nam alternative ljudi koji u nase krajeve poqsavaju da dovedu broadband internet uz sve poteskoce i nedostatke finansija i uz svu dobru volju i pored raznih gresaka zasluzuju mnogo vecu podrsq od ove koju imaju. Mislim, i mene nervira kad mi puca veza, i mene izludjuje kad nekad nece da mi skida sve onako kako bih ja zeleo, ma i ja bi da imam megabitni protok, al ljudi alo! nije ovo amerika! ne znam za vas al ja jos uvek imam jbenog dvojnika koji 24h dnevno drnda preko fona i meni je KBC jedini izlaz na net i ja sam vise nego voljan da progledam kroz prste nekim nedostacima jer kad se sve presabere i oduzme ipak oni rade svoj posao korektno: tehnicka podrska je manje vise dostupna 24/7 (koji jos provajder to ima???) i svarno nikad nisam zvao a da mi nisu sredili problem, uvek izadju na teren kad nesto prsne i generalno od kako su u zadnje vreme presli na drugi link download pici ko lud.
sve u svemu KBC je ipak dobra alternativa u moru losih provajdera

ps: ako im je neko seo na glavu verujte to sam ja. dok mi nije podesen net da mi sve radi kako treba zvao sam ih po 20 puta na dan i za razliq od raznih dial up provajdera i njihove tehnicke podrske koji su ranije kad god zovem bili u fazonu odjbi KBC momci su uvek odradili posao!
[ angelos @ 05.07.2006. 23:10 ] @
tehnicka podrska je manje vise dostupna 24/7 (koji jos provajder to ima???) -----Sta ti ovo znaci molim te !?
"Manje vishe" cega? Dana,sati!? Ti mora da si u stanu do tehnicke ili da si sa njima non stop cim su ti na stand-by.Kako to molim te??
Kome ti prodajeh pricu?
Dragan 07h-10 u kanc. Posle je na terenu ako je lepo vreme,vraca se u kanc izmedju 12 i 14h.Nekada decko ostane malo duze da zavrshi(i on ima kucu)
Milan je na poslu od 09,10h ujutru do 16h,trenutno ne ide po terenu jer su za to zaduzene bata Bora,Tixy....i ekipa.
E sad,da si tako zvao podrsku sigurno bi znao da nema nikoga od 16-22,24 h jer Tica izlazi ponekad uvece i dolazi u to vreme,tokom noci dezura,da bi se ujutro naspavao.Obicno se deshavaju najveca SR. u intervalu kada nema nikoga.Subotom je nekada najinteresantnije.Dragan van grada,tica ispario....U principu ,da nema Dragana sve bi se "srusilo kao kula od karata".Tu je naravno i simpaticna bakica koja je zaduzena da smiruje poteru za Tihomirom koju sprovode besni korisnici KBc-a......

ja sam vise nego voljan da progledam kroz prste nekim nedostacima jer kad se sve presabere i oduzme ipak oni rade svoj posao korektno-To je i po meni ok,ali za sve postoji granica zar ne?
Momci su korektni naravno i trude se,ekada je tica malo.....ma znate vec! : )
Ako pogledam situaciju u poslednjih par meseci,stvari su se zaista popravile,jedino sto mogu da zamerim i to Tihomiru je to sto lepo ne stavi na sajt KBc-a:
1.Protok je.......
2.U slucaju prekida rada na netu..........trebalo bi i takodje da stoje obavestenja na glavnom sajtu jer ne znaju svi da koriste Strong Dc++
3.U ponudi imamo p2p saobracaj od 22h -07h ujutru...........

Hocu da kazem da treba da ljudima napomone sta placaju i to da stoji u ugovoru a ne "Rekla-Kazala".
Pozdrav Autostoper
[ zzz @ 06.07.2006. 10:10 ] @
Samo da se nadovezem... ja teh. podrsku nisam cuo vec nedeljama... radim do 17h, dodjem kuci oko 18h... podrske vise nema... tj. ja jednostavno, u vreme kad koristim internet nemam tehnicku podrsku...
Moj problem, konkretno, nije do protoka, meni licno nije bitno da li cu na 256k paketu imati download 25 ili 31k, meni je bitno da se ne diskonektuje, meni je bitno da imam dobar ping... a to sto mi je bitno, nemam...

Licno, nemam nista protiv KBC, cak sam ih u pocetku, kad sam presao kod njih i hvalio, jesu radili dobro, i na moju sadasnju zalost, nagovorio jos dva drugara da kupe opremu i da se nakace na KBC... sad se kajem, posto problemi od 2-3 dana postadose problemi od mesec dana, a cisto sumnjam da ce se iko setiti da nadoknadi vreme koje nam net ili nije, ili je jako lose radio, pa sam morao redovno i modem da koristim...

[ atheista @ 06.07.2006. 15:07 ] @
Ja u poslednje vreme nisam kod kuce tokom dana, ali eto prometio sam da u poslednja dva dana Net radi savrseno u vecernjim satima. Protok ide do 16KB/s (koliko sam i uplatio), torrenti lete, a ping je odlican. Na zalost, ova situacija mi je vec poznata. Ovako ce raditi jos mozda neki dan (mozda se vec veceras pokvari) i onda posle opet nerviranje, zivkanje podrske itd.
No dobro, kako rece neko iznad, kada nemate alternativu, KBCNet dodje kao "kap kise u pustinji". Kada stigne ADSL u ove krajeve, mnogi ce zaboraviti na KBC. Mislim da su Tihomir i Dragan toga svesni. Stvarno se vidi da se trude da pomognu, da izadju u susret, ali eto stalno neki pehovi ili sta vec. Ne moze im se zameriti da ne pokusavaju da srede situaciju. Pitanje je samo da li ce konacno uspeti u tome.
[ zzz @ 06.07.2006. 15:26 ] @
S tim se slazem, ali isto tako, ako vec povecavaju broj korisnika svakodnevno, mogli bi povecati broj ljudi koji rade na odrzavanju mreze, a ne da svi zavisimo od Dragana. Covek se stvarno trudi i radi, ali postoje granice gde jedan covek vise ne moze drzati toliku mrezu...
[ hypnotik @ 06.07.2006. 16:22 ] @
Bez namere da nekog vredjam al zaista ja nisam kriv a ni KBC sto neki ljudi ne umeju se snadju da dobiju nekog telefonom kad imaju problem ili sto ne umeju da kosriste dc++. Mislim, koji ce q na net ako ne znaju nista?!!! Pa DC++ imaju skinu sa www.kbcnet.co.yu i toliko o tome sto nisu svi na dc++ jer nekim ljudima nije dovoljno ni sve da se nacrta treba jos i da ih neko moli da im se pomogne...ma daaaaj... meni kad nesto treba ja se UVEK snadjem ne zato sto zivim pored KBC-a (zivim mnogo dalje) niti zato sto visim tamo po ceo dan (nisam nikad ni bio tamo) vec zato sto sam uporan i naporan kad treba
Nekima je najlakse da pljuju po drugima jer nisu sposobni sami da se snadju...

PS: KORISTITE LJUDI DC++ NA NJEMU CETE NAJLAKSE I NAJBRZE DOBITI POMOC UKOLIKO IMATE NEKI PROBLEM VEZAN ZA NET!

...zar nisam predusretljiv momak?
[ zzz @ 07.07.2006. 07:35 ] @
Hypnotik, tvoje konstatacije su me bas iznenadile, ja se ne secam niti da sam trazio dc++, niti da zelim biti upoznat sa koriscenjem dc++-a, ja sam platio internet. Druga stvar, hocu li ja morati i ostatak familije koji ponekad ume da sedne za racunar, da obucavam koriscenju dc++ i chatovanju samo da bi mogli koristiti internet koji sam platio... daj molim te...
Treca stvar... nisam platio internet da bih ceo dan sedeo na telefonu ili chatovao na hub-u da bi neko stalno popravljao nesto sto nije ni smelo da se pokvari... tj. nesto sto sam platio da radi stalno... bar se tako reklamira.
Sama cinjenica da mi stalno treba podrska znaci da stalno nesto ne valja do KBC-a... posto se problem uvek resi kad ih nadjes... zar to ne govori dovoljno...

I nije na mestu tvoja konstatacija da moram biti uporan i naporan da bih dobio nesto sto sam solidno platio.
[ hypnotik @ 08.07.2006. 14:21 ] @
sta da ti kazem...ako imas alternative ti onda promeni provajdera, ja nemam i zato ovo sto imam poqsavam organizujem da radi pa makar to znacilo da moram da zovem svaki cas kad nesto ne radi kako treba...meni samo bitno da na kraju to ipak radi .uostalom ko da pa u ovoj jbenoj zemlji ista radi pa sad oceqjes za svoje pare da ti wireless pruza besprekornu uslugu u ovoj sredini - come on!!!! nisam video da demonstrirate ispred vlade za promenu vlasti koja nas uporno pljacka godinama niti za bilo sta drugo sto ovde ne valja al zato svaka sitnica vezana za ws razapinjete Tihomira ko da vam je on za sve kriv sto vas je ikad iko zajebao za pare u zivotu....nije ovo evropa niti ce biti jos bar 10 do 20 god i ne mozes ocekivati ovde, gde nista ne fukcionise ni u jednoj jedinoj oblasti, da ti besprekorno radi mreza koja se jos uvek razvija i koju drzi par entuzijasta..uostalom da nije njih jos bi i ti i ja dial upovali - ne znam za tebe al brate neka 'fala!
[ red_devil_SCG @ 10.07.2006. 23:21 ] @
Apsolutno se slazem sa ZZZ....
.oni su bili, merili, rekli da ce raditi savrseno... 50 m sam od njihovog AP-a...
kupio sam opremu koju su mi oni rekli kod njih, namontirali su sve...

A JA IMAM JEBENI NET koji 2 sata ne moze da radi kako treba???

Jel tebi net HIPNOTIC da 18 puta zoves podrsku, da te lazu kako ce se sve srediti za dan dva i da ti trazis greske po DC++ -u???

Ako je tebi to normalan net, onda ti brate nisi normalan... bez uvrede, ali ako sve oni odrade a ti za svoje 2000 vise nemas net nego imas, mislim da je to cista kradja i prevara....a pritom sam dao i @) eur za montazu opreme koju su oni montirali... i opet ne radi kako treba


Znaci pukao sam 200 eur za njihovu opremu sa njihovom montazom i setup-om, uz njihovo obecanje da ce raditi perfektno.....
+ 2000 din svaki mesec za sta??? da bi se nervirao i zvao podrsku kad god hocu na net???

Batali te price, zivota ti...
[ red_devil_SCG @ 11.07.2006. 17:02 ] @
XAXAXAX.... danas ih zovem i prvo se 2 sata javlja sekretarica..

napokon se javi Dragan, ja kazem da ima problema na B8.
Kaze vidim da je neki kvar na ap-u, ali moras sacekati do sutra jer u 15 h idu kuci?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?

U fazonu, ko te jebe sto si platio a nemas net, nama je kraj radnog vremena....

inace, danas sam zvao ljude za satelitski net, tako da cu ove majmune sve da oteram u 3 lepe PM.........







Inace, par reci za ranije spominjani SBB....... drugar je pre 2 dana na slaviji uveo kablovski kod SBB-a.... za sad mu radi vise nego savrseno......
za 48 sati koliko je neprekidno na netu, ni jedno pucanje veze, ni jedan download ispod 31 kb/sec. i to bez oscilacija.... fixno 31
stranice otvara u sekundi, a pingovi u igrama se krecu od 18 pa do 70 ak..... na 80% servera je oko 35-40...

imate sliku koju sam postavio pre neki dan, isti serveri ali pingovi na KBC-u ..... NO COMMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ zzz @ 11.07.2006. 19:44 ] @
Pazi, ja se jos nisam bas toliko iznervirao... ali po vise osnova mozes da se obratis trzisnoj inspekciji ako ti se smuci to zavlacenje... da zanemarimo sto nisi dobio usluge u obimu u kom si platio (to naravno ako ti ne produze pretplatu za vreme koje nije radio net), drugo, posto ne potpisujes nikakav ugovor, vaze opsti uslovi prometa roba i usluga, sto opet ide tebi u prilog, trece je dovodjenje musterija u zabludu reklamiranjem usluga bitno boljim nego sto ih pruzaju...
Ti mozda ne bi imao nikakve koristi, al bi oni sigurno imali stete...

Sto se mene tice, posto mi je prilicno komplikovano izlaziti na krov i juriti druge provajdere, pruzicu im jos jednu sansu... a ti kako ti je volja...

btw. sbb ima dobar net, ali takodje ocajnu podrsku (doduse, produze pretplatu za vreme za koje je lose radio ili nije radio net), znam koristio sam sbb wireless
[ digisatplus @ 15.07.2006. 03:10 ] @
Jeste stvarno ruzno kada vam zatreba recimo tehnicka podrska , a covek koji je daje nije tu ili je na terenu , jedno od mogucih resenja je da se pojaca ekipa u KBC.Net-u to jest da zaposle najmanje jos jednog coveka koji ce da radi na istim poslovima kada ovaj prvi ode. Jer ozbiljne firme kao sto su VERAT ili Beotel imaju podrsku do 20 sati a ovaj glavni administrator mislim da se zove dragan mozda ne bi trebalo da ide na teren nego da sedi u KBC.NET i da odrzava i kontrolise sistem i daje tehnicku podrsku.

[ zzz @ 15.07.2006. 19:52 ] @
Najgore je sto vec nedelju dana sasvim ok radi... pa ce verovatno za neko vreme opet krenuti sa problemima... i tako ukrug.

A sto se tice zaposlenih, to je sasvim ocigledno da trenutna ekipa ne moze da postigne, i da ce pogubiti vecinu korisnika cim se pojavi adsl il kablovska... ponajvise zbog izuzetno lose podrske.
[ red_devil_SCG @ 17.07.2006. 22:49 ] @
pigovi na KBC-u:



pingovi na SBB-u:

[ anon19279 @ 05.08.2006. 14:41 ] @
Uskoro ce godinu dana od kako se druzimo sa vama, drago nam je sto nas pratite i prepoznajete nase zajednicke uspehe. U ovom periodu smo postali deo vase svakodnevice i u mnogim slucajevima i deo vaseg doma. Pocetak je, kao i svaki pocetak, bio tezak, pun uspona ipadova, ali smo uz vase razumevanje i nase zalaganje zajedno uspeli da proguramo kroz sve teskoce.
Sad je sve to iza nas i nastavljamo dalje, uz veliku zahvalnost svim nasim vernim korisnicima koji su i pored svih problema ostali uz nas.
Hvala vam i sto ste nam skretali paznju na greske kako bismo ih brze i bolje ispravili, ali vam hvala i sto primecujete stalna poboljsanja kvaliteta nase usluge.
U skladu sa nasim kontinuiranim usavrsavanjem sistema kako tehnicki tako i idejno predstavljamo vam predlog naseg potencionalno novog logoa, koji bi uskoro mogao postati nas novi zastitni znak.
Bili bismo vam zahvalni na iskrenim komentarima, jer mi smo tu za vas i zbog vas a nas logo je i vas logo

[ anon19279 @ 18.08.2006. 20:46 ] @
Pristupna tacka u Borci na adresi Sonje Marinkovic 12 radi sa antenama HORIZONTALNE polarizacije, tako da korisnici koji su sada koristili antene sa Vertikalnom polarizacijom potrebno je da prilagode svoje antene okretanjem antene za 90 stepeni levo ili desno .
[ hypnotik @ 13.09.2006. 18:36 ] @
Javno izvinjenje svima koju su mozda, povedeni mojim naivnim hvaljenjem kbc-a,
naseli na propagandu koju je preko mene servirao vlasnik doticne firme.
Ukoliko je bilo sta sto sam javno napisao uticalo na ikoga od vas da se prevarite
i date svoj tesko zaradjeni novac ovom prevarantu, povlacim sve i izvinjavam se!
[ zzz @ 14.09.2006. 07:50 ] @
nemoj tako... jedno vreme je i dobro radilo, sem toga, dosta ljudi koje ja znam su koristili kbc dok nije bilo drugih opcija
[ hypnotik @ 14.09.2006. 10:38 ] @
stagod, osecam se izmanipulisano i ne zelim da stojim iza propagiranja lose usluge lose firme...
[ worthy @ 20.09.2006. 17:56 ] @
Ljudi jel ima neko od vas u Borci problema sa pingom. Meni vec 20-tak dana ping varira od 80-250, a ume i do 500,800. Nema nista od igranja. Promenio sam i kabl i konektore bacio 25e i sve je isto. Pozdrav
[ atheista @ 21.09.2006. 14:37 ] @
Citat:
worthy: Ljudi jel ima neko od vas u Borci problema sa pingom.


Da, i kod mene je isti problem. Menjam AP na koji se kacim (B2 i B3), ali bez uspeha. Pretpostavljam da imaju previse korisnika te da je u tome problem. Probaj da pingujes lokalni server pa ces videti da je ocigledno problem do njih interno, a ne do "nadprovajdera" (citaj: Beotel). Vise se i ne nadam da ce namestiti opremu.
[ red_devil_SCG @ 05.10.2006. 21:41 ] @
Posto je net bio ocajan, nisam hteo da uplacujem mesec dana.... odem ja u petak i uplatim, dodjem kuci, startujem BATTLEFIELD 2 kad cudo...
Ping na serverima gde stalno igram je bio oko 150-170, sad 50-60.... protrljam ja oci, ma 50-60....
pogledam ostale... ma ne prelazi 100... sreci nije bilo kraja... reko dosla konkurencija sa radijusa pa stisli guzu
3 dana perfektnog neta, malog pinga, sve leti....savrseno... ali 3 dana....

A onda sve po onom najgorem starom...

sad su mi pingovi na istim tim serverima od pre 3 dana po 800 pa i po 1000, download mi je 11-14 kb/s KATASTROFA
i tako stalno...

zovem ih jutros u 7 jer jedino da je njihova podrska, nazovimo je podrskom, tamo...
Kaze sad cemo mi to da sredimo i bla bla bla, uvek ista prica, i naravno, kao i uvek, nista od toga...

neko je pitao za problemom sa pingom... mene ping razbija.... skace i do 1500

e napokon je radijus poceo da radi centar 5 i jedan poznanik je uveo... kaze da mu radi perfektno....
To znaci da je kbc-u kraj, bar sto se mene tice..


i slazem se sa prethodnikom: ne nasedajte na njihove slatkorecive price kad odete tamo da uvedete jer kbc nije ni za ku..c
od #) dana koje ste platili svojim novcem imacete max 5-6 dana neta koji je upotrebljiv
[ digisatplus @ 06.10.2006. 11:37 ] @
... treba se ponasati komercijalno, promeniti provajdera, to je barem danas naj jednostavnije, ne znam u kom delu grada se nalazis ako je u pitanju naselje ca, ca, ca imas tu na dimnjaku crvenom belom kod pancevackog mosta koji je dosta dosta visok, provajdera koji se zove optikom.net , ako ne imas provajdera artcommunication koji radi na freq na 5.4 ghz gde veze mogu da idu i po 10-tak KM.

...

Cak i mnogo veci provajderi imaju na pojedinim tackama probleme sa dolaznim linkom do bazne stanice pa nemogu da rese, pa jednostavno kazu ako vama ne odgovara nasa usluga promenite provajdera.

...

Nije da branim KBC.NET nego smetram da niko netreba nikome da preti, nego jednostavno ako nije zadovoljan davaocem usluga da promeni davaoca usluga to jest u ovom slucaju provajdera.

Zamisli da si kod Beogrida tamo bi te ladno iskljucili sa sistema pod izgovorom da ugrozavas rad drugim korisnicima i bez ikakvog objasnjenja ili nadoknade stete bolo bi OFF

...







[Ovu poruku je menjao djricky dana 07.10.2006. u 02:37 GMT+1]
[ SomiKnight @ 06.10.2006. 21:05 ] @
Pazi cinjenica je, tj. nije cinjenica nego sam do toga dosao iskustvom u saradnji sa kbc-om je da recimo 7-10 dana pre nego sto uplatis net radi fenomenalno, cim uplatis posle dan-dva pocinje da biva sve losije i tako svaki mesec u krug. Ili je tako ili je to splet slucajnih okolnosti... Nije odgovor na sve to pa uradi ti bolje, nego jednostavno kome usluge neke firme ne odgovaraju raskine ugovor sa njima ( koga inace stvarno nema ali ajde sad nije to tema ) i potrazi resenje u nekoj drugoj firmici. Ja sam se isto nervirao samo sto su tad imali monopol jer su bili jedini, sad kad vise nisu, hvala i dovidjenja, jednostavno.

[Ovu poruku je menjao djricky dana 07.10.2006. u 02:38 GMT+1]
[ Fac Ut Vivas @ 07.10.2006. 01:11 ] @
Momci ja sam pljuvao po KBC-u x puta do sada ali od kada su digli antene u Borči u Bele Bartoka meni net radi savršeno ping mi je 50 sa google-om. Protok naravno oko 30K (za 256/256 paket), p2p radi normalno... Veza ponekad pukne.... u principu ništa strašno. Toliko je dobro da se razmišljam da li da pređem na ADSL kad budem imao priliku.
[ djricky @ 07.10.2006. 01:47 ] @
ok, sta ste rekli, rekli ste... dosta vise... necu tolerisati vise ovakvu diskusiju...

za korisnike koji su na trenutak pali u vatru: wifi pilicari nisu vredni vasih zivaca, a pogotovu nisu vredni mojih da moram da moderisem u pola tri ujutru

po ne znam ni ja koji put... niko zivi ne moze, niti zeli, da vam garantuje bilo kakav kvalitet usluge ni na mnogo kvalitetnijim vrstama pristupa internetu kao sto je ADSL (a onaj ko garantuje, taj vas laze), a kamoli na ubogih 2.4GHz. so, shape up, or shut up!

i ne bih zeleo da nastavite sa onakvom diskusijom, jer cemo biti prinudjeni na drasticnije mere od izmena i brisanja neprikladnih poruka.

naravno, kao i uvek, ukoliko imate bilo kakvu primedbu na moderaciju, obratite se nadleznima, u za to predvidjenom forumu... ako ne znate, koji je to forum... koristite pretragu

[ digisatplus @ 07.10.2006. 02:01 ] @
U osnovi treba znati gde je razlika izmedju wi-fi i ADSL , stvar je krajnje jednostavna wi-fi moze da ima odnos dl/up 1:1 ( pr. 256/256 ) dok kod istog servisa na ADSLU odnos je 1:4 sto znaci ( pr 256 dl / 62 ul ) oni korisnici koji nemaju potrebu za velikim Uploadom mozda je najbolje da odmah sa wi-fi predju na ADSL. Samo kod ADSL provajdera:



Nema igranja i pretnji ako mi to neradi tako i tako ja cu da zovem moju mamu pa ces ti da vidis.

Isto tako nema kasnjenja i preskakanja mesecne pretplate to jest cem ne uplatite servis u nekom roku vas port kod T.S. se ustupa drugom korisniku, ponovno aktiviranje porta se placa kao novi setup.

Dok kod wi-fi provajdera nema ovakvih trzavica mozete cak da neplacate internet i po nekoliko meseci ( pr. godisnji odmori i druga osustva ) provajderm netrazi nikakvu nadoknadu za ponovno aktiviranje usluge.



Traba reci ko ne koristi Video komunikaciju tipa MSN , SKYPE i slicno njemu je najbolje ADSL.

Samo treba znati da na 1mb veze kod ADSL idu i do 32 korisnika. sto znaci da tek tu moze da bude veliki ping. Takodje treba znati da maksimalna brzina konekcije zavisi od duzine kabla koji ide od tel. centrale do korisnika moze da ogranici maksimalnu brzinu ili da merenjem moze se ustanoviti da na nekim tackama zbog duzine kabla nije moguce uraditi instalaciju ADSL. ili da postoji ogranicenje recimo max brzina moze da bud 256 a korisnik trazi 768 i da ne moze da dobije iz tehnickih razloga.

Jos jednu stvar treba razjasniti a to bi bio eventualni deo odgovornisti provajdera. Recimo pingujemo neki igracki server u USA deo odgovornosti za brzinu konekcije moze da ima provajder u okviru svoje mreze a sta se desava u zoni nad provajdera i stranih mreza preko koje ide internet konekcija. Jedno je da kazem kada bi igracki server bio u lokalu da kazem na masinama recimo KBC.net-a pa da tu ima problema pa i da se kaze neka primedba. ali ako je server napolju, sta provajder u ovom slucaju moze da uradi ako ima zagusenja kod nad provajdera recimo Beotel.net ili jos verovatnije u okviru nacilnalnog linka Telekoma Srbija ( koja nisje sveto pismo ili sveta krava ) koji je skoro imao izjavu na medijima da nisu ocekivali posecenost serverima VELIKOG BRATA pa su jadni morali da 10 x uvacaju kapacitete sta mislite koliko posetilaca ima koji iz inostransta posmatraju VELIKOG BBRATA kod nas koliko oni uticu na zagusenje.

Takodje treba imati u vidu stanje drugih nacionalnih mreza kuda putuje zahtev od nas ka nekom inostrnom igrackom serveru.

Da li su svi serveri u inostranstvu idealni sigurno da nisu, da li imaju dovoljnu sirinu za sve zahteve koji dolaze iz celog sveta siguran sam da nemaju. Tako da niije sve do nasih provajdera ima toga sto nevalja i napolju.

Takodje verujem da provajderi koji rade na zicu u odnosu na neke firme kojima navodno garantuju brzinu imaju sigurno nekih problema. I ada cak i konekcija na zicu ne moze da bude u okviru lokalne mreze zagarantovana.

Na moje pitanje jednom provajderu sta on moze da garantuje u pogledu brzine , odgovor je bio JA MOGU DA GARANTUJEM SAM NULU ( 0 ) sto znaci da nepostoji nikakva garancija nikakakav tip servisa.





[Ovu poruku je menjao djricky dana 07.10.2006. u 12:39 GMT+1]
[ digisatplus @ 07.10.2006. 19:59 ] @
Evo na primer kako izgledaju pingovi krooz baznu stanicu i sve uredjaje KBC.NET do glavnog racunara ( Getway ) gde njima dolazi internet u sistem smatram da su rezultati korektni

Pinging 10.200.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=38ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=20ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=23ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=43ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=16ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=34ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=19ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=10ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=16ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=19ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=13ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=33ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=17ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=66ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=9ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=16ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=118ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=17ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=21ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=20ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=45ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=18ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=19ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=19ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=20ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=13ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=15ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=32ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=18ms TTL=62
Reply from 10.200.1.1: bytes=32 time=22ms TTL=62

Ping statistics for 10.200.1.1:
Packets: Sent = 30, Received = 30, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 118ms, Average = 26ms

NAPOMENA : Ovo su rezultati koji idu kroz moj ruter pa kroz AP uredjaj pa dalje znaci da imam uredjaj vise nego sto imaju korisnici koji su direktno bez ROUTER-a konektovani
[ angelos @ 08.10.2006. 12:49 ] @
Isto setovanje kao kod prethodnog korisnika

Pinging 10.200.4.1 with 32 bytes of data:

Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=3ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=4ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=5ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=9ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=8ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=4ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=3ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=7ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=8ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=6ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=5ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=5ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=4ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=14ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=5ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=9ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=34ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=7ms TTL=64
Reply from 10.200.4.1: bytes=32 time=5ms TTL=64

Ovo je po meni veoma loshe jer bi po pravilu,u mom slucaju kada sve radi ping se krece od 1-2 ms,3ms max
[ djricky @ 08.10.2006. 14:10 ] @
veoma loshe? u kom svemiru?

pa optika na razdaljini od 5-10 km ima takav ping... ovo je odlicno za danasnje uslove...

ali ne znaci nista ako im je link ka nadprovajderu popunjen.
[ Fac Ut Vivas @ 09.10.2006. 02:33 ] @
Angelos je u pravu, dešava se da ping sa AP-om bude 1 ms konstantno ali iskreno ne sećam se kad sam to poslednji put video. Pretpostavljam da to zavisi od mnogo stvari (broj korisnika u tom trenutku na toj anteni, njihova aktivnost, kvalitet njihovog signala itd.) Tihomir tvrdi da na loš ping najviše utiču korisnici sa lošim signalom i da oni rade sve da takve korisnike banuju sa mreže (kaže da imaju problema jer ti korisnici menjaju mac adrese).
[ zzz @ 09.10.2006. 08:27 ] @
Rekli su i mom prijatelju da mu je los signal i da ometa druge, a opremu su oni postavljali i usmeravali... :)
[ angelos @ 10.10.2006. 22:19 ] @
Tihomir tvrdi da na loš ping najviše utiču korisnici sa lošim signalom i da oni rade sve da takve korisnike banuju sa mreže (kaže da imaju problema jer ti korisnici menjaju mac adrese).
Evo upravo mi je krenula suzica kako mladi tica ne moze da banuje korisnike sa mreze.Ne moze sa MAC adresom uredjaja korisnika na pristupnim listama koje poseduje da ih zablokira,kako je samo to slatko,kao li se ja nisam toga setio.Mora da u onoj Motoroli rade neki strucnjaci EI Nisa cim u Canopy Network Menagmentu nisu to implementirali.Mozda je jednostavno zaboravio da pogleda cd koji stize sa uredjajem jer se na njemu nalazi BAM software(Bandwidth and Authentication Manager) u kome moze da zablokira pristup,pravi prioritete korisnika,ogranicava protok.......
[ Fac Ut Vivas @ 13.10.2006. 16:07 ] @
Može jedna mala anketa za stanovnike leve obale Dunava a i za ostale koji još uvek nemaju mogućnost za ADSL....

Ako vam Telekom Srbija u skorije vreme ponudi mogućnost da uvedete ADSL, da li će te to učiniti ili ćete ostati na KBC-net wireless-u???
[ angelos @ 19.10.2006. 19:53 ] @
Ajd pogadjaj,imash samo jedan pokusaj!
[ ImPlant @ 13.12.2006. 19:21 ] @
presao bih na neki sigurniji system pristupa netu ako bih imao mogucnosti. ja se kacim na ka2kbc (betonjerka na pancevackom putu) sto je omini antena a ne sektor i imam dosta los signal. razdaljina je ~600m, imam opticku vidljivost, njihovu antenu i opet je lose ali ili to ili dail-up. verujem da se ovi iz kbc-a trude ali ocigledno nesto ne stima.
[ prvoborac @ 13.12.2006. 23:49 ] @
Signal izmedju predajnika i korisnika mora biti mnogo bolji u odnosu na signal koji sada ostvarujete ( -80dB )
proverite jos jednom vasu opremu i usmerenost antene. gornja granica signala gde necete imati problema je -72dB,
mada je preporuka da signal bude jos bolji.
[ digisatplus @ 16.12.2006. 03:06 ] @
Nepostovanje javno datih informacija , manipulacija datim infromacijama , izvrtanje i drugcije tumacenje informacija, i ne pridrzavanje postignutih dogovora, je nesto najgore, u narodnom jeziku receno lazi prevare i obmana, je 100 puta gore nego najgori servis.

U svakom slucaju da ja prvi put javno kritikujem KBCNET ali posto su to zasluzili takoi treba da bude, ne govorim ovo kao neko ko mrzi KBCnet nego neko ko je imao lose iskustvo. Zato ako sklapate neki poslovni dil sa pomenutom firmom preporucjem da to bude u nekoj pisanoj formi tipa ugovor ili slicno a sve sto se usmeno i sa poverenjem dogovori mozete ocekivati da vam se desi, lazi prevare i obmana.

Zato nista na brzinu i po principu lako cemo.


OPERZ STOP to je KBCNET
[ Alk0 @ 25.02.2007. 12:26 ] @
KBC je skoro postavio AP na Ljermontovu. Da li je neko iz Sumica uzeo net kod njih i kakva su mu iskustva ?
[ Maksim_Gorki @ 12.01.2008. 03:08 ] @
Pozdrav svima.
Zivim na Karabrumi(stara okretnica). Interesuje me kablovski net, tj. koji su sve provajderi ovde????


Hvala puno
[ digisatplus @ 06.02.2008. 18:26 ] @
TRIONNET u Mirjevu postavio AP tako da je to jos jedan to jest 4 provajder u Mirijevu do sada su bili SBB, KBCNET, ARTCOMMUNICATION i od skoro TRIONNET
[ Strale @ 29.05.2009. 23:26 ] @
Jel zna neko jel rade torenti na lite paketima. Trionnet