[ HotIce @ 19.08.2005. 16:44 ] @
Ev ovako,nemam bas puno iskustva sa mrezama al me muci jedan problem!Imam u mrezi 4 racunara i prije neki dan sam ubacio jos jedan.......i sve sam fino nastimo mrezu kao i obicno al problem je sto taj "novi" ne vidi ostale racunare u mrezi dok ovi ga vide normalno!
Jel postoji nesto sto sam zaboravio "zakacit" ili "iskljucit" tokom podesavanja??To je sve na winXP
[ dakuri @ 25.08.2005. 06:43 ] @
Da li vidi samog sebe na mrezi???
Malo vise objasnjenja...
Postavi small ofice....

Ja bih hteo da pitam da li neko zna program koji bi mi ispitivao maksimalni protok izmedju dva racunara na mrezi i eventualno history protoka informacija na mrezi
[ mrki @ 26.08.2005. 13:10 ] @
Izbrisi driver koji je XP instaliro za mreznu, vidi koja je mrezna i skini originalni dirver sa net-a ili ako imas prateci CD od mrezne ubaci i reinstaliraj diver.
[ vlada84 @ 06.09.2005. 23:31 ] @
Na tom novom racunaru uradi sledece:
Idi ma start/control panel/sistem/computer name/change
Kao ime radne grupe (eng. workdroup) unesi ime koje je postavljeno na serveru.
Kod mene je to slucaj SOLITER A. Posle na ok i to je to.
Pozdrav
[ Andrej Čvoro @ 16.09.2005. 21:45 ] @
Vidim da ima mnogo slucajeva da komp ne vidi mrezu...I ja imam isti problem,koji vec 3 meseca nisam uspeo da resim.Jel zna neko koji je najcesci uzrok za tako nesto?Losa mrezna karta?Losi drajveri za istu?Firewall?Jel ima neko ko je imao takav problem a da ga je resio?Da napomoenem da je kod mene slucaj direktnog umrezavanja dva kompa preko ukrstenog kabla.Ne vide jedan drugog.Ping radi,workgroup isti...



Poz
[ gavra20 @ 16.09.2005. 23:16 ] @
Pogledaj temu:
http://www.elitesecurity.org/tema/117309/0

Edited by trooper: sređen url tag

[Ovu poruku je menjao trooper dana 17.09.2005. u 02:12 GMT+1]