[ disko @ 19.08.2005. 19:33 ] @
Da li mi treba staticka ip adresa za mail server?

Imam ClarkConnect i dovecot na njemu....

Da li mi treba staticka ip adresa da bi mi on skupljao mailove(mail server)........
...i slao po lokalu?


Hvala Unapred.............


[ mrki @ 22.08.2005. 08:15 ] @
Pa ako nebi imao staticku adresu kako bi mail klijenti koji koriste usluge tvog mail servera pronasli isti ako bi on menjao svoj identitet? Malo komplikovano, zar ne? :)
[ simor @ 28.08.2005. 12:46 ] @
Ne mora da ima, klijentima dns vraca adresu mail servera. Niko za npr. pop3 i smtp ne ukucava ip adrese.
[ Mister Big Time @ 29.08.2005. 02:11 ] @
regujes se na clark-ovom sajtu, 30 dana free trial, imas i auto update DNS servis... bas za dinamicke IP adrese i vozi.

[ mrki @ 29.08.2005. 08:34 ] @
Citat:
simor: Ne mora da ima, klijentima dns vraca adresu mail servera. Niko za npr. pop3 i smtp ne ukucava ip adrese.


Sta nemora da ima? Staticki IP broj? Sto se tice DNS ime domena se vezuje za jednu staticku IP adresu. Tako da je svejedno klijentima dali koristis ime domena pop3.neki_m_server ili njegov IP ako nemas staticku adresu (za server) bilo iz javnog bilo iz privatno opsega. A njegov problem je bas taj sto nema staticku javnu IP adresu jer koristi ADSL, on zeli da lokalni mail server skida postu sa ISP-ovog mail server i istu stavlja na raspolaganje korisnicima lokalne mreze. Dakle nema stalnu vezu niti staticki IP iz javnog opsega.
Coveku treba linux pandam za microsoft exchange ;)
[ simor @ 29.08.2005. 13:00 ] @
Ok, onda sam pogresno razumeo, mislio sam da hoce da hostuje svoj domen sa tom dinamickom adresom...