[ tox!e @ 20.08.2005. 08:36 ] @
Interesuje me dali se moze na neki nacin napraviti kucni VoIP gateway, uz pomoc racunara, ili je neizbezna kupovina vec gotovog uredjaja ?
[ Kiko-dw @ 21.08.2005. 16:32 ] @
možeš, stara okoštrljala kanta + freebsd/linux + ISDN kartica prema van i gore natočiš recimo Asterisk VoIP pbx... imaš i drugih ali ovaj je free i open source... čuda radi
[ tox!e @ 22.08.2005. 10:11 ] @
Citat:
ISDN kartica prema van i gore natočiš recimo Asterisk VoIP pbx


Ali gde onda ja ukljucujem fiksni tel ili VoIP tel. koji bih zeleo da koristim.

Ja bih ustvari zeleo nesto ovako, samo je problem sto se nerazumem u VoIP.

Fiksni telefon (ili VoIP telefon) <---> Homemade VoIP gateway (u ulozi vec kupljenog uredjaja) <---> LAN (WAN)

Zeleo bih da povezem 2 ili vise lokacije putem VoIP-a.Obicna telefonska linija nije potrebna, pa me interesuje kako je to moguce da se odradi, bez kupovine vec gotovog uredjaja.

Nadam se da ste me razumeli.
[ u_m @ 22.08.2005. 12:04 ] @
Citat:
tox!e: Fiksni telefon (ili VoIP telefon) <---> Homemade VoIP gateway (u ulozi vec kupljenog uredjaja) <---> LAN (WAN)


ovo ne valja, voip telefon ide sa druge strane:
Fiksni telefon <--[prelaz]--> Homemade VoIP gateway (u ulozi vec kupljenog uredjaja) <---> LAN (WAN) <---> VoIP telefon x (koliko got hoces komada)

e tebi je ovaj [prelaz] problem, e to je vec malo jaca prica, koju ni ja ne razumijem skros, zar ne moze obican modem da to radi? jer sam nalazio da se koristi zvucna kartica za ubacivanje zvuka u telefonsku liniju..

a ovamo voip telefona mozes da stavis koliko hoces, samo ih podesis i podesis gateway

[Ovu poruku je menjao u_m dana 22.08.2005. u 13:05 GMT+1]
[ Kiko-dw @ 26.08.2005. 23:29 ] @
taj "prelaz" može i ne mora bit... dakle možeš imao t neku centralu ala Ericsson i slično koja će biti gateway prema van ili možeš imat direktnu liniju prema van...

PSTN <<>> Server + ISDN kartica + neki software gore tipe E-phone <<>> LAN <<>> VoIP phones
[ adrijan18 @ 13.03.2006. 16:23 ] @
hmm malo kasnim ovde ali zanima me dali moze na win da se uradi sa nekim programom ovo i kako bi onda izgledalo to?