[ DJtommy @ 20.08.2005. 14:48 ] @
Zanima me da li postoji program koji sinkronizira sampleove (neke ritmove glasove bla bla) sa ulaznim signalom (line in na zvučnoj kartici). Zanima me nešto tipa dva dj-a. Jedan miksa dvije pjesme a treći ubacuje sinkronizirane sampleove (isti tempo itd.)
[ urghee @ 20.08.2005. 23:04 ] @
Pazi, nisam baš veliki poznavalac izvođenja elektronske muzike na bini, ali probaj ACID pro, možeš da beatmapuješ semplove da budu sinhronizovani sa tempom koji ti odgovara, lupovi se takođe automatski prilagođavaju izabranom tempu, a možeš da odabereš i tonalitet...
[ DJtommy @ 21.08.2005. 18:26 ] @
ej hvala. dobar je on za semplove, ali ja ne mogu pripremati recimo beatove za neki nastup.... što se desi, desi.... jedan moj prijatelj pušta muziku i ja sada trebam sample player koji broji bpm i usklađuje semplove koje želim puštati s njegovom glazbom.
[ Aleksandar Đokić @ 21.08.2005. 19:55 ] @
to sve moze da radi jedan covek, npr. VirtualDJ
[ deejaygoran @ 21.08.2005. 21:49 ] @
Tacno najbolji program za to je Virtual DJ
U njemu mozes da pustis cak 12 semplova istovremeno (Zavisi od tebe)
mozes cak da ih pojacavas i smanjujes (Sve je sinhronizovano) plus imas po 3 efekta za svaki player. U verziji 3.1 mozes cak da mixujes video spotove
[ DJtommy @ 03.09.2005. 19:13 ] @
Znam. Koristim virtual dj duže vrijeme, ali ja želim 2 dj-a. to bi bio neki 'sortaf kajndaf' spektakl (kakva provala, tek imam 14 godina).