[ Relaja @ 20.08.2005. 20:31 ] @
Da li postoji neki program koji omogucava zadrzavanje stalne IP adrese pri svakom konektovanju?
[ Milan Andjelkovic @ 20.08.2005. 21:33 ] @
Ne, "odluka" o dodeli određene IP adrese se vrši na strani provajdera, preciznije DHCP server prema svojim kriterijumima određuje koja će adresa biti dodeljena DHCP klijentu.
[ skydiver021 @ 26.08.2005. 11:51 ] @
Ima još sličnih servisa na netu ali pretpostavljam da ti treba ovako nešto.

http://www.no-ip.com/
No-IP™ is a leading managed DNS service provider. We offer a wide range of services pertaining to your internet presence, from managing DNS to getting around ISPs who block port 25. All of our services take advantage of our global network of redundant DNS and mail servers insuring 100% uptime.
[ Ser_Boyler @ 26.08.2005. 20:04 ] @
www.no.ip je DNS servis, a ne DHCP.
Odluku o tome koju ce IP adresu korisnik dobiti donosi DHCP server njegovog provajdera.
Daklem, jedini nacin da neko ima stalnu IP adresu je da se obrati provajderu i plati odredjenu nadoknadu za to.
[ skydiver021 @ 05.09.2005. 07:23 ] @
Citat:
Ser_Boylerwww.no.ip je DNS servis, a ne DHCP.
Odluku o tome koju ce IP adresu korisnik dobiti donosi DHCP server njegovog provajdera.
Daklem, jedini nacin da neko ima stalnu IP adresu je da se obrati provajderu i plati odredjenu nadoknadu za to.


Naravno da je sve gore tačno što si napisao ali ja sam pokušao da rešim problem na slepo pošto čovek nije eksplicitno rekao za šta mu treba statička adresa, a no ip može da pomogne baš u onim slučajevima gde klijenti dobijaju dinamičku IP adresu. Bilo bi lepo da se čovek ponovo javi pa da konkretno rešimo problem.

[ Relaja @ 27.09.2005. 12:50 ] @
Citat:
skydiver021: Naravno da je sve gore tačno što si napisao ali ja sam pokušao da rešim problem na slepo pošto čovek nije eksplicitno rekao za šta mu treba statička adresa, a no ip može da pomogne baš u onim slučajevima gde klijenti dobijaju dinamičku IP adresu. Bilo bi lepo da se čovek ponovo javi pa da konkretno rešimo problem.


Izvinite na mojoj neazurnosti.Posto sam resio problem i zaboravio sam na temu koju sam postavio na netu.Platio sam provideru.Jos jednom hvala na odgovorima.