[ KaRRaN @ 27.08.2002. 18:35 ] @
Da li neko zna neki program koji prepoznaje broj telefona koji vas poziva odnosno prezentaciju broja dolaznog poziva (ili jednostavnije CallerID, dosta nas zna engleski a i internet cuda cini), pa ako neko zna neka javi. I da li je potrebno iamti neki poseban modem ili to podrzava svaki posto ne znam na koji nacin radi.


Cekam odgovor !
[ Totalno_LooD @ 27.08.2002. 21:45 ] @
Hmm mislim da sam nasao na www.download.co.yu, verzija na srpskom
[ Vertygo @ 27.08.2002. 23:14 ] @
Citat:
KaRRaN:
I da li je potrebno imati neki poseban modem ili to podrzava svaki posto ne znam na koji nacin radi.


Moras biti na digitalnoj centrali i takodje osoba koja tebe zove mora biti na digitalnoj centrali.Ako te zove neko sa analogne centrale nece ti se prikazati broj ili ce ti se pokazati samo prve 2-3 cifre broja.
[ Totalno_LooD @ 27.08.2002. 23:27 ] @
Neznam kako kod vas to rade, ali kod nas u CG, moras isto da imas aktiviranu ulusugu na centrali. Dakle odes u Telekom, kod nas to kosta 10 eura sa identifikatorom (uredjajem), a 2-3 bez njega
[ KARastAN @ 27.08.2002. 23:36 ] @
OK znam to za digitalne centrale radi isto kao kad zoves na mobilni, sa digatalnih pise broj a sa analognih samo nekoliko prvih brojeva. Znam i za uplatu u telekomu kod nas to kosta 3 marke mjesecno ali to mi nije vazno, nego mi treba neki program koji sigurnio "radi", posto sam vec skinuo par njih sa neta i neki nisu cak hteli ni da se dignu iz systrey-a kad telefon zazvoni


KaRRAN == KARastAN



[ Dejan Krstic @ 28.08.2002. 15:09 ] @
Citat:
Vertygo:Moras biti na digitalnoj centrali i takodje osoba koja tebe zove mora biti na digitalnoj centrali.Ako te zove neko sa analogne centrale nece ti se prikazati broj ili ce ti se pokazati samo prve 2-3 cifre broja.


Nije u potpunosti tacno. Moguce je videti ceo broj i sa nekih veoma starih centrala. Npr. sa centrala koje pocinju brojevima 10 i 19 (Zemun), 17 (Novi Beograd), 18 (Dorcol), 44 (Centar), 848 (Bataja, mada je moguce i sa ostalih brojeva koji pocinju brojem 8 ali nisam siguran da je moguce bas sa svih).
[ stojce @ 22.10.2002. 01:46 ] @
Ides u HyperTerminal, kriras novu konekciju connect using->direct to com3(com. porta gde je modem) i kad se konektiras upises komandu AT+VCID=1 (na nekim modema je AT#CID=1, ali najbolje proveri u registry )sto znaci da aktiviras callerID tog modema i onda cekas da ti zvoni telefon!
Mozda pre toga treba da aktiviras modem u voice modu (AT+FCLASS=8 ili AT#FCLSS=8)