[ Zevs85 @ 20.08.2005. 21:50 ] @
Pozdrav

U naslovu teme pise sta me najvise zanima, al' ajd jos jednom.

Pokrivenost: Sabac (ili bar deo)

Koji predajnik? Koja mu je cena?
Da napomenem da ce predajnik biti tu blizu (5m), pa ne znam da li mi treba linker..?

Sta mi jos treba?

Gde to mogu naci...?



Hvala....

[Ovu poruku je menjao Zevs85 dana 20.08.2005. u 22:51 GMT+1]
[ Zevs85 @ 24.08.2005. 13:51 ] @
Nije valjda da niko ne zna....?
[ aca andrijevic @ 25.08.2005. 22:00 ] @
Ako si na nekom uvisenom mestu, onda ti i ne treba neki poseban sistem.Evo sta ti treba:
1.Predajna jedinica
2.Od predajne jedinice signal saljes u linear
3.Od lineara ide izlaz na antenu

II Opcija:
Iz predajnika ti ide cist signal na antenu, pa antenu usmeris na lokalno brdo gde ti se nalazi repetitor, to ti je u stvati jedan primopredajnik.Naravno iz tog primopredajnika signal saljes u linear pa onda u antenu koja je dizajnirana da ima odredjeni ugao zracenja.Raspitaj se kod nekog ko je imao malo vise iskustva sa tim, mozda u nekoj lokalnoj radio stanici.73!
[ Dual @ 06.09.2005. 19:12 ] @
Evo sta ti konkretno treba:

1. Dozvola
2. Pare
3. Sve ostalo proistice iz prethodna dva uslova.

Agencija za telekomunikacije je pocela sa radom i kod njih se treba raspitati za uslove.
Oni koji prodaju predajnike prodaju uglavnom i ostalu opremu i mogu ti to namontirati.
Spremi samo dovoljnu kolicinu para za kvalitetne uredjaje i sve potrebne dozvole da stanica ne bi bila zatvorena i pre nego sto pocne da radi.

Nabolja firma za predajnike u SCG je firma IMTEL, mogu se pronaci i predajnici firme TEM kao i firme SKY SAT iz Herceg novog.

Pozdrav Goran YU1CF

Ps sto se tice para potkrpice te 5 do 10.000E

[Ovu poruku je menjao Dual dana 06.09.2005. u 20:13 GMT+1]
[ TVMANIJAK @ 29.11.2005. 14:09 ] @
Kolega ovako stvari stoje!
Poslednja dozvola je izdata jos davne 1998. godine treba da registrujes firmu kupis predajnik ili napravis za nas Sabac ti netreba vise od 20 w cak i 5 w odradjuje posao samo ako nadjes dobro slobodno mesto kojih je malo!!
[ aca andrijevic @ 30.11.2005. 17:27 ] @
P naravno kad je kod vas sve ravno, zar ne?Mozda se varam, imao sam 2 iz geografije!
[ TVMANIJAK @ 30.11.2005. 19:50 ] @
Nije stvar sto je ravno nego je problem u zagusenosti etra prostije receno MNOGO LUDAKA MNA MALOM PROSTORU a sto se tice zakona sve je revno do kosova bar za sada a kad stignes do kosova stvar se menja iz osnova