[ rmilja @ 21.08.2005. 10:04 ] @
Cao svima, moj problem je sledeci:
Imam tv karticu V-Gear My TV, pomocu koje snimam kojesta sa tv-a. Ako snimim sa prihvatljivi osobinama, onda je file suvise velik(recimo 20 min-600mb) Kada koristim DrDivx za konverziju u AVi, ton neprati sliku.Tj kasni za slikom. Mogu snimati u losijem kavlitetu pa da tih 20min bude "tesko" 200mb ali slika nije tada zadovoljavajuca. Kako da podesim DrDivx, da ton i slika budu uskladjeni? I jos samo jedno piutanje, zasto software iste tv kartice deli fajlove na 600mb (recimo snimak traje 3 sata, on to izdeli na 4 fajla, od kojih 3 traju sat i 20 min, a cetvrti preostalo vreme?
Hvala
[ gorcilo @ 21.08.2005. 21:51 ] @
Deli ti snimak zato da bi mogao da ga snimiš na 1 disk.Verovatno imaš negde u setovanju mogućnost da biraš na koliko će iseći snimak.
[ Cileinteractiv @ 24.08.2005. 10:25 ] @
Mislim da kod gubitka sinhronizacije nije problem u DRDivx-u vec u formatu u koji snima kartica. I sama TV kartica je LOW-COST, bez uvrede da bi se prevazisli problemi sa sinhronizacijom potrebna je video karta koja mnogo vise kosta od obicnih TV kartica ili da probas sa razdvajas ton i sliku nakon snimanja pa da ih posebno ubacujes u Vdub i kompresujes u DivX ili Xvid... Pretrazi ostale teme ima dosta o tome... Srecno...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 25.08.2005. 01:30 ] @
Da slažem se sa tvojim mišljenjem,ja nemam tih problema sa sinhronizacijom sa mojom Terratec Cynergy 600 tv kartom.

Probaj da za kompresiju MPEG2 videa koristiš XMPEG 5.03,skini ga sa www.xmpeg.net

On je daleko bolji program za kompresiju negoli DrDivx.



[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 25.08.2005. u 02:32 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 25.08.2005. 01:45 ] @
Xmpeg je i po meni najbolji enkoder!!! Ja koristim verziju 5.02 vec duze vremena, imam samo reci hvale!!!
[ Kosta ******um Rex Persia @ 26.08.2005. 01:35 ] @
Da,jedino je prava šteta što se iz njega ne mogu primenjivati različiti filteri,kao što to može iz VirtualDubMod-a.Ovde pre svega mislim na filtere za uklanjanje šuma iz videa i deinterlace filtere.

Cile,jel imaš neku informaciju da li postoji neki način da se primeni neki od filtera u XMPEG-u za otklanjanje šuma.
[ Cileinteractiv @ 27.08.2005. 03:16 ] @
Nisam do sada video i cuo!!! Adobeovi filteri imaju nastavak .AEX. Premijer koristi i filtere koji su hardverski podrzani od kartice za video montazu Pinacle, Matrox... koja je instalirana na masinu.
Trebalo bi da pro verzija ima opciju better resize pri odredjivanju parametara pri expotrovanju u avi, takodje trebalo bi tu da budu i opcije za vrste blura kojima ce mo maskirati produkte interpolacije ili extrapolacije slike pri exportu u avi...