[ Cyman @ 21.08.2005. 15:46 ] @
Prebacio sam video sa DV kamere na PC, i nikako ne mogu da provalim na koju foru se ubacuju naslovi (tekstovi) preko gotovog materijala.
Da li je moguce da Premiere Pro 1.5 ne nudi opciju "insert text"?



[ Cileinteractiv @ 24.08.2005. 10:38 ] @
File/new/title ili F9 u Premiereu 6.5. Text ce biti tamo gde je edit line i u binu, mozes ga podesavati, duzina trajanja, fade in/out itd...Titl mora biti na Video track-u 2 ili vishem jer trackovi A i/ili B ne podrzavaju transparenciju-Alfa kanal.
[ Cyman @ 25.08.2005. 07:03 ] @
Hvala na odgovoru. F9 radi i u Pro 1.5.

Sada mi je sve jasnije zasto su mnogi pokusali i odustali od rada u PremierePro. Jeste Pro ali mnogo je zavucen. Sve je uglavnom "ispod carsava" pa ti otkrivaj. Gomila nejasnih "dugmica"...Nema se vremena danas za gubljenje (ucenje), program mora da ja intuitivan za osrednjeg korisnika.
Cini mi se da cemo se Pro1.5 i ja uskoro rastati (sitan problem sa Roxio 7 me je uputio na instalaciju Pro 1.5).

Pitanje za forum:

Poredjajte po kvalitetu/ugodnosti/lakoci...rada sledece pakete:

- Adobe Premiere
- Roxio
- Ulead Video Studio
- Win DVD Creator
- Bilo koji drugi softver koji omogucava kvalitetan CAPTURE i video editing.

Znaci svrha rangiranja je da se ustanovi (bar priblizno) najbolji softver za rad sa video materijalom DV kamera. Sta znaci najbolji - kvalitetan capture (bez lost frames), zatim lako i kvalitetno "kozmeticko' podesavanje (video editing) materijala i na kraju BRZA transformacija u DVD, znaci da je kvallitet krajnjeg DVD prikaza sto blizi originalu (DV traci).
U mom slucaju ja bih mozda poredjao: Ulead, Roxio, Premiere, Win DVD... Mozda, nisam siguran pa zato i pitam sto siru publliku. Znam da "svaki ciga svoga konja hvali" ali komentar onih koji su probali vise od jednog programa bi mogao da dovede do nekog rezultata.
[ Cyman @ 25.08.2005. 08:14 ] @
Napomena da je Pro 1.5 zaista "pro" po pitanju kvaliteta zavrsnog DVD-a. Apsolutno verna kopija originalne DV trake. Briljantan rezulltat. Ali, sva ta zaobilazenja okolo naokolo, sitne cake...vreme koje potrosis...da poludis...