[ Mx_2 @ 28.08.2002. 17:47 ] @
Pozdrav svima, posle duzeg posmatranja sa strane odlucih se i ja da sto god priupitam, u nadi da nisam promasio temu.

Naime imam 2 racunara sa win2000 (professional), uredno su povezani sa "p2p" mrezom tako da mogu da koristim oba za internet i za sharing direktorijume.
Jedan od ova dva racunara mora sada u drugu sobu, pa bih hteo da sa ovog "moga" racunara imam punu kontrolu nad ovim drugim.
Sta je potrebno uraditi da bi se to dobilo:

Da li moram da instaliram neki server na njima, kako bi mogao telnet da funkcionise (mada nisam siguran da telnet moze bez unixa tj. linuxa)?
Postoji li neki program koji to sve radi?

Kada kazem punu kontrolu, onda stvarno mislim kao da radim na tom drugom racunaru, znaci mogucnost instalacije / deinstalcije programa, uvid u internet konkcije, mogucnost resetovanja racunara i sl.

Da li je ovako nesto uopste moguce?


[ alex @ 28.08.2002. 19:01 ] @
Uvek popularan WinVNC.

Mada, preporucljivo (zbog brzine) je Remote Desktop Connection. Win2K podrzava RDC, tako da ti je potreban samo klijent, koji mozes naci na MS-ovom sajtu.
[ Mihailo @ 28.08.2002. 21:55 ] @
Imaš telnet server na Windowsu 2000. Možeš da ga pokreneš kao servis (net start tlntsvr) ili komandom tlntsvr.exe. Za administraciju koristi tlntadmn.exe. Možeš da napraviš i logon skript login.cmd koji treba da bude u %systemroot%\System32\. Primere potraži na Internetu, a možda ima i neki koji ide sa instalacijom Windows-a.
[ atomiq @ 09.09.2002. 01:33 ] @
Za toa shto go barash, najkompaktno reshenie e Terminal Services. Doagja so Windows2000 Advanced server. Dokolku nesakas da preinstaliras OS, rabota mozhe da ti zavrshi i sekoj podobar trojan horse (bo2k is my reccomendation)
[ Sale81 @ 10.09.2002. 01:24 ] @
Ja sam kod drugara na win98 makinama instalirao program "Remote Administrator"... imate ga na www.download.com