[ kokanidja2 @ 25.08.2005. 16:14 ] @
uzeo sam ovaj novi gentoo 2005.1 da probam..e sad ocu da dignem X ali mi izgleda fali
X11R6 source tar barem tako kaze kad pokusam sa emerge x11 ili xorg-x11 ili...zbog toga nemogu da instaliram nista sto je vezano za graficko okruzenje.
Meni treba neko da mi potvrdi da zbilja treba posebno skinut jos i taj X11source tar ili ja negdje grijesim..eto (imam i install i package cd)
[ VladaS79 @ 25.08.2005. 22:08 ] @

davno sam instalirao gentoo, ali koliko se secam treba da dodas neki svič koji forsira korišćenje prekompajliranih paketa koje imaš na instalacionim diskovima...... pogledaj man emerge

pozdrav
[ kokanidja2 @ 27.08.2005. 01:36 ] @
ma nista...ima -K pa on onda mora da koristi samo paketice sa racunara al ti onda samo kaze da ne moze da uradi emerge jer nema X11R6.8.2-src.tar.bz2 .....
zar niko nije probao ovu novu verziju gentoo-a?
[ VladaS79 @ 27.08.2005. 20:31 ] @
Citat:
If you performed a network less installation, mount the packages CD at /mnt/cdrom and export PKGDIR="/mnt/cdrom" after which you can emerge -k <package> to install additional software like kde.
[ kokanidja2 @ 28.08.2005. 02:25 ] @
e to emerge -k package mi je radilo za x11 ali nece za kde(fali kdebase..)
X mi se digne s nekim xterm prozorcicima...nemam ni fluxbox a mnogo mi programcica trazi giflib koji isto nemam ali primjetio sam da neke stvari cak i imam ali su .tbz2 a ne tar.bz2 ili tar.gz kako emerge trazi...help?
[ VladaS79 @ 29.08.2005. 13:08 ] @

pa to -k ti i kaže da koristiš binarne pakete koji imaju ekstenziju .tbz2... ovi ostali su source paketi koji bi trebali da se skinu sa neta.... odnosno ono što tebi možda treba je -K... probaj tako...

Citat:

--usepkg (-k)
Tells emerge to use binary packages (from $PKGDIR) if they are available, thus possibly avoiding some time-con-
suming compiles. This option is useful for CD installs; you can export PKGDIR=/mnt/cdrom/packages and then use
this option to have emerge "pull" binary packages from the CD in order to satisfy dependencies.

--usepkgonly (-K)
Behaves just as --usepkg except that this will only emerge binary packages. All the binary packages must be
available at the time of dependency calculation or emerge will simply abort.


pozdrav