[ pkrisz74 @ 25.08.2005. 18:40 ] @
za Samsungove telefone. Naime, radi se o tome da sam kupio 10 u 1 set USB kablova za Samsunge i nemam DRAJVERE za njih. Moze li neko da pomogne oko toga?
I, koji program dakoristim za set kablova za Alcatel telefone 10 u 1 na COM port?
Unapred Hvala.
[ markok @ 25.08.2005. 23:55 ] @
Ti kablovi sto si ih kupio ti ne vrede bash mnogo bez softvera...
Oni verovatno rade i obezbedjuju ti vezu racunar-telefon preko odredjenog com port-a. Znaci trebaju ti softveri koji takvu vezu podrzavaju.

To su uglavnom neki free ili crackovani softveri koji ti ne garantuju da ces otkljucati telefon ali ni to da li ce ti telefon ostati citav.

Zato bolje proveri sta radi - kako kazu tri puta meri...
Poz
[ Inovator @ 26.08.2005. 00:31 ] @
nije ni rekao za šta ih misli koristiti...uglavnom za unlock ne bude, jer USB nije podržan...
a sad što se drivera tiče, ne znam koji čip ima gore, Profilic ili koji?
[ Dejan Matijevic @ 26.08.2005. 09:54 ] @
Nije vraga unlock podržan, treba znati podesiti... kad mi se žuri i nemam vremena spajati box dobro mi dodje i USB e700 data kabl, sve radi, odkodira i fleša
[ pkrisz74 @ 26.08.2005. 12:37 ] @
Kako da znam koji je chip u kablu?
Ima garancijsku nalepnicu.
Da treba mi softver za emulaciju USB porta u COM port.
Ima li to neko?
Koji je dobar softver za otkljucavanje i fleshovanje Alcatelovih telefona pomocu kablova za COM port?
[ Inovator @ 26.08.2005. 14:58 ] @
Citat:
pkrisz74: Kako da znam koji je chip u kablu?
Ima garancijsku nalepnicu.
Da treba mi softver za emulaciju USB porta u COM port.
Ima li to neko?
Koji je dobar softver za otkljucavanje i fleshovanje Alcatelovih telefona pomocu kablova za COM port?


otvoriš fino onaj crni dio..negdje na sredini kabela vjerovatno...unutra ti je čip ili PL ili MAX
za Alcatel potraži malo po forumu, ne znam koliko se smije to pisati, jer dotični program je crackan, original košta 300 USD
[ pkrisz74 @ 27.08.2005. 09:30 ] @

MAX232CWE je chip.
Koliko ja znam, to je standardan chip od univerzalnog boxa.
Kabal ima prikljucak za bateriju od 9V.
[ Inovator @ 27.08.2005. 13:14 ] @
Citat:
pkrisz74: MAX232CWE je chip.
Koliko ja znam, to je standardan chip od univerzalnog boxa.
Kabal ima prikljucak za bateriju od 9V.


jest, to si u pravu...
po tome bi trebao moci dignuti drivere za njega, kao za standardni USB kabel.
a gdje si to uzeo? obično su ti n u 1 kablovi COM kablovi s PS/2 ili RJ45 konektorima

[Ovu poruku je menjao Inovator dana 27.08.2005. u 15:24 GMT+1]
[ pkrisz74 @ 27.08.2005. 22:32 ] @

Još jednom da naglasim: SET KABLOVA ZA ALCATELE NISU USB VEC COM PORT KABLOVI i to jedan kabl koji se bode u COM port sa više (9) nastavaka i problem je što ni sa jednim programom za otključavanje ili flešovanje ne konstatuje telefone (Henrich 4.23; Robsonov program...).
Kakva je tu zvrčka ili tajna?
Kupljeni su u Bg.
[ Inovator @ 27.08.2005. 22:39 ] @
Citat:
pkrisz74: Još jednom da naglasim: SET KABLOVA ZA ALCATELE NISU USB VEC COM PORT KABLOVI i to jedan kabl koji se bode u COM port sa više (9) nastavaka i problem je što ni sa jednim programom za otključavanje ili flešovanje ne konstatuje telefone (Henrich 4.23; Robsonov program...).
Kakva je tu zvrčka ili tajna?
Kupljeni su u Bg.



u naslovu si napisao da je problem u setu za Samsunga...USB!
[ pkrisz74 @ 27.08.2005. 23:41 ] @
Našao sam drajvere za Samsung set i radi sve dobro.
Pročitaj sve što tamo piše!