[ booda @ 26.08.2005. 07:40 ] @
Odradio sam modelovanje glave ali ni u jednom tutorijalu ne kaze kako da spojim levu i desnu stranu i izbrisem liniju na sredini, nesto sm pokusavao ali nista ne ide, dakle, kako...?
Hvala
[ reject @ 26.08.2005. 10:56 ] @
Koji program?
[ Valerij Zajcev @ 26.08.2005. 11:19 ] @
ako je max u pitanju atachuj te dve strane selektuj sve vertexe na sreidi i weld.
[ abishai @ 26.08.2005. 14:08 ] @
Druga jednostavnija (u ovom slucaju) opcija ti je symetry. (3Ds Max)
[ booda @ 26.08.2005. 17:42 ] @
Da, max je u pitanju, samo mi nije jasno zasto kada odradim symmetry, ne mogu da dobijem normalno lice, vec su mi leva i desna strana izmestene, ili dobijem kiklopa bez nosa i usta, u zavisnosti kako mi je flip podesen.
[ reject @ 26.08.2005. 17:56 ] @
Gledaj da ti se ivica strane koju radis zavrsava recimo na nekoj od osa (recimo X),
tako da se, kada uradis simetriju po X osi, lice "sklopi" kako treba.
[ abishai @ 26.08.2005. 22:52 ] @
Pa... bre... pomeraj :)
[ mosquito_adv @ 29.08.2005. 14:24 ] @
To sa symetry u principu zavisi od pivot pointa (ose rotacije)
ona se podesava u Haierachy > Pivot > Affect Pivot Only
Tada dobijas mogucnost da pomeras pivot i namestis ga tamo gde bi trebala da ti bude sredina nosa. Odradis symetry i trebalo bi da funkcionise.
Ali i dalje moze da ti se prepoznaje ivica po kojoj se spaja . Tako da
je jedino ispravno da dok si u Edit Poligon odradis Mirror cele polovine, priblizis
selektujes zajednicke tacke i Weld - ujes. Tada on svaku od ve bliske tacke zavari i na mestu dva ostane po jedan vertex a ti dobijes perfektno glatko lice.
Vodi racuna o vrednosti Weld-a ne sme biti isuvise velika. Ta vredvost oznacava na kojoj razdaljini da vari vertex-e.

Pozdrav Srdjan