[ djnesha @ 26.08.2005. 13:49 ] @
pozdrav!
Interesuje me da li postoji neki program bolji od Photoshopa ili neki
plug in za Photoshop koji prirodno lepi objekte na pozadinu? Mislim da
razumete u cemu je problem.. Recimo, pokusate da iz jedne slike isecete
sebe i ubacite se u drugu sliku ali onda vi izgledate potpuno
neprirodno, nalepljeno! A tu je i problem oko kose! Kako iseci sliku
neke osobe sa cupavom kosom? Da li postoji neka fora za instant menjanje
pozadine, ili mora da se sece piksel po piksel?
Hvala za svaki reply.
Pozz
[ MileG @ 26.08.2005. 13:54 ] @
Ne postoji opcija "isijeci me lijepo i prebaci na ovu sliku"! Rad, rad i samo rad...
[ Backy @ 27.08.2005. 09:56 ] @
trebalo bi da postoji neka rutina koja sređuje prostor oko raščupane kose. najbolji primer je gde se to radi live na blue screen montaži.
[ tforgo @ 27.08.2005. 11:04 ] @
Postoji nekoliko resenja za taj problem. Ukoliko postoji mogucnost najbolje je fotografisanje obaviti u studiju sa zelenom ili plavom pozadinom. Kasnije se recimo uz pomoc primatte chromakey 2.0 photoshop plugina moze jednostavno izbaciti pozadina. (mislim da se moze i bez plugina odraditi ukoliko je pozadina dosta ujednacenih boja)
http://www.digitalanarchy.com/primatte/primatte_main.html primatte chromakey 2.0

Ako ne postoji mogucnost za ponovno fotografisanje najprostije resenje u photoshopu je opcija extract. Ako je do sada nisi koristio treba ce ti vremena da se uhodas, a i ne postizu se uvek nejbolji rezultati.
http://www.webclass.ru/tut.php?tut=53

Sto se tice izgleda naljepljenosti tu se i preko samog photoshopa moze dosta popraviti realisticnost koriscenjem raznih podesavanja u image -> adjustments. Naravno moras paziti i na same fotografije koje zelis uklopiti, da budu slikane u slicnim vremenskim uslovima, osvetljenje, ostrina i sl.

To je uglavnom ono sto je bitno, ostalo su nijanse i naravno bez muke nema kvalitetnih fotomontaza.

Pozdrav
[ djnesha @ 27.08.2005. 17:03 ] @
Hvala puno na odgovorima!
Pozz..
[ Mas†erX @ 29.08.2005. 15:08 ] @
Ma bre najbolji ti je Photoshop tu nema diskusije, samo shto je zajeban morash da nabavish tutorijale da bi znao da radish u njemu.
p0z