[ NikolaVeber @ 29.08.2002. 17:39 ] @
Cao !

Nov sam u Linux okruzenju, ali sam nekako uspeo da instaliram drivere za conexant hcf modem.
Medjutim, jos uvek nemogu da se konektujem, jer mi prijavljuje da ceka carrier, predpostavljam da se radi o dial tonu.
Distribucija je RH 7.2. Kako je moguce ovo namestiti ?

Jos jedno pitanje :
Koje ste bi mi naprednije knjige preporucili ? Interesuje me shell scripting itd ...


Hvala !
[ Comrade @ 24.07.2004. 16:08 ] @
Ako hoces linux ja ti preporucujem da promenis modem . Ako vec zelis da se mucis sa tim hcf-om kao sto sam se ja mucio sa svojim hsf-om onda skini stare drajvere (source naravno) instaliraj pci ut. i kompajliraj. Novi komercijalni drajveri ne valjaju osim ako neces da das $15 sto je vise od modema. Ja ti preporucujem da uzmes us robotic modem i da se lisis muka.
[ tdjokic @ 24.07.2004. 16:17 ] @
Marko, je si li ti video kad je kolega Nikola imao problem sa modemom? On je sada, ako je ostao u mestu navedenom u njegovom profilu, verovatno na nekom ADSL ili bog te pita kakvoj brzoj vezi :-) !
[ popacp @ 24.07.2004. 20:52 ] @
Ukoliko imas 2.4 kernel, skini stari drajver u download sekciji sajta www.mandrake.co.yu (puna verzija), ukoliko imas 2.6 kernel to ti nece pomoci. Odes na www.linuxant.com i skines najnoviji source i sledis ova uputstva:

http://www.elitesecurity.org/tema/60870



NO, mislim da si taj deo prosao! Kad instaliras drajvere, kao root pokrenes
$hcfconfig
i kao drzavu odaberes USA,
ako namas link /dev/modem, napravi ga rucno
$ln /dev/kako_vec_ide /dev/modem
kad zavrsis, treba da pokrenes kppp i gotovo je
Ako mislis da je problem do wait for dial tone, iskljuci tu opciju, imas je negde na onim pocetnim karticama u configu!
[ VRider @ 24.07.2004. 20:55 ] @
Ljudi moji! Veber je odavno bacio taj modem. :)
Lockujem ovo.