[ Ivan Miladinović @ 26.08.2005. 21:54 ] @
Eto pitanja u temi.
Daklem sajt je na jednom hostu, ali tu nemam bazu.

Jel je moguce da na drugom hostu napravim bazu pa da je koristim???

[Ovu poruku je menjao evil_angel_yu dana 26.08.2005. u 22:56 GMT+1]
[ _owl_ @ 26.08.2005. 22:03 ] @
Moze samo na serveru gde ti je web sajt treba da je instalirana mysql klient biblioteka (ako ces da koristis neki server side jezik tipa PHP, ASP, JSP).
[ Ivan Miladinović @ 26.08.2005. 22:06 ] @
Hehe. pa ajd mi molim te reci kako...?
Ili uputi na search...
tj. sta da googlam???
Imam jedno 20 baza na drugom hostu. Ali nemam na ovom, a sada mi je potrebna baza. molim te daj mi primer ili tako nesto.

Hvala.
[ McKracken @ 26.08.2005. 22:39 ] @
Prosto, kad recimo koristis mysql_connect() umesto localhost stavljas adresu tog hosta gde su baze. Bitno je i da na hostu gde su baze dozvolis pristup sa hosta gde se skripte.

[ Ivan Miladinović @ 26.08.2005. 22:42 ] @
Aha... IP adresu. Nadjoh nesto i na googlu...
Sacem da probam. Samo da odem da vidim kako da omogucim pristup hostu gde prisupam bazama. Hvala. Ako ovo bude moguce... Uf. Resio sam mnoge probleme za nocas. :)
[ McKracken @ 26.08.2005. 22:53 ] @
Lako :)

Kad pravis novog korisnika (ili menjas starog) na bazi, stavi mu u polje HOST adresu hosta sa kog pristupas
[ Ivan Miladinović @ 26.08.2005. 23:19 ] @
E kad bi to moglo kod mog provajdera... :(
Nema nista od toga. Hvala na pomoci. Radice ovo pod drugim uslovima.

Evo da vam kazem sta sam na kraju dobio kao poruku, ovaj server sa koga pristupam, nadje onaj (na kome je baza) ali nema pravo pristupa... :( tako da nema pomoci.
[ broker @ 27.08.2005. 00:49 ] @
Snadji se malo. Na serveru gde imas MySQL napavi par skripti koje rade osnovne manipulacije nad bazom: citanje, pisanje, brisanje, pa ih pozivaj sa drugog sajta a kao format podataka najpreporucljivije je da korsitis XML.

Ovo naravno moze da posluzi za neki mali obim podataka a podrazumeva se da treba da napravis i nekakvu zatitu da ne bi svako mogao da se igra sa tim tvojim skriptama.
[ Ivan Miladinović @ 27.08.2005. 14:23 ] @
Naravno da je za mali obim podataka. Hvala ti za savet. Toga se nebi setio. Stvarno sam krembil. A tako je jednostavno.

Hvala na pomoci.

@ broker
Dopada mi se tvoj potpis... :)