[ black_dz @ 27.08.2005. 13:20 ] @
Ja retko koristim chat klijente, ali me je jedan drug postavio interesantno pitanje: da li se iz dobijene poruke (npr. iz ICQ-a, ili myIRC-a) moze na neki nacin odrediti IP adresa posiljaoca?
[ AleksandarNS @ 28.08.2005. 13:38 ] @
mozda bolje da tu temu pitash na forumu IRC ili da iskoristish pretragu poshto to pitanje je mnogo puta prezvakano.
ranije je postojala mogucnost da se vidi IP preko icq-a chak i kada ga ga u podeshavanjima stavish da ti ne prikazuje IP. mislim da je svojevremeno i sub7 to imao u sebi.

najlakshi nachin kako da dodjesh do nechije IP adrese je da uspostavish direktnu konekciju sa drugom stranom. znachi da uspostavish dcc chat ili dcc send/recieve. tako ce se vasha dva kompjutera direktno povezati, a samim tim imacesh mogucnost da pogledash sa kojim kompjuterom (IP adresom) i preko kog porta si povezan trenutno. mozesh to uraditi preko netstat komande iz command prompta ili nekim drugim software-om (recimo essential net tools ili neki slichni). tako isto i preko icq-a.
[ SiN_MaFiJe @ 28.08.2005. 17:14 ] @
sto se tice irc-a zavisi kakav je serv....ako si na krstarici mozes da vidis ip adresu jedino ako ti neko salje nesto sa dcc-om sto se tice isq isto moze ako ti neko nesto salje
ukucas u cmd netstat -a
[ kuza @ 01.09.2005. 23:16 ] @
Ili mozes da ubedis usera da kuca /mode nick -x time skida virtualni host koji mu je postavio irc.server i vidis njegov pravi host