[ Vladimir P. Filipovic @ 27.08.2005. 14:28 ] @
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/4183340.stm

Citat:
The government in Beijing is reported to be introducing the controls to deter people from playing for longer than three consecutive hours.

The measures are designed to combat addiction to online role-playing games such as World of Warcraft and Lineage II.
[ sucur @ 27.08.2005. 16:45 ] @
Ma i treba kad su fanatici, koliko ih je samo umrlo igrajuci nekontrolisano igre, a poceli su da se i ubijaju radi virtualnih elemenata.
[ bkaradzic @ 27.08.2005. 17:19 ] @
Citat:
sucur: Ma i treba kad su fanatici, koliko ih je samo umrlo igrajuci nekontrolisano igre, a poceli su da se i ubijaju radi virtualnih elemenata.

Pa to "nekontrolisano" igranje je stvar slobodnog izbora. Nije na državi da ti određuje šta ćeš i koliko ćeš igrati...

Inače ovo nije loše za biznis, jer će oni najzagriženiji imati više naloga, pa kada istekne vreme na jednom oni će preći na drugi nalog... ;) U krajnjem slučaju igraće više različitih igara jer će biti nemoguće kontrolisati korisnike između različitih MMO servisa.
[ sucur @ 27.08.2005. 18:26 ] @
Sigurno da je stvar slobodnog izbora, al' njihova nekontrolisanost nije samo u okvirima igranja, nego dolazi i do psiholoske nestabilnosti osobe, cist primjer je ubistvo radi ukradenog virtualnog elementa.
Takve stvari su ozbiljne i nikako se nesmiju podcjenjivati niti ignorisati od strane vlasti.
Mada su ih posteno zakinuli.
[ Ivan Dimkovic @ 27.08.2005. 18:41 ] @
Citat:

Pa to "nekontrolisano" igranje je stvar slobodnog izbora. Nije na državi da ti određuje šta ćeš i koliko ćeš igrati...


Zavisi o kojoj drzavi se radi ;-)
[ DusanMinic @ 28.08.2005. 11:33 ] @
daleko bilo da to kod nas ne uvedu , moze ali bar na 6 sati...
[ reject @ 28.08.2005. 13:57 ] @
Prvo bi morali da uvedu pristojne konekcije ka netu,
da bi mogli kasnije da ogranice njihovo koriscenje. :)
[ Demoritus @ 28.08.2005. 14:01 ] @
Opet diktatura.. Zamislite da kod nas uvedu ogranicenje za rad na racunaru
[ JovanT @ 29.08.2005. 13:43 ] @
Verujem da bi se, u tom slučaju, pola [es]-ovaca našlo u beznadežnom stanju :)
[ Nothingman @ 07.09.2005. 03:26 ] @
Mene samo takav neki zakon moze spasiti ;)
Evo dva i po meseca samo pichim WOW, zajebo sam i ispite, i programiranje, ma sve je otislo u... par puta sam sastavio i po dvadeset sati igranja bez prestanka (samo prekinem kada treba da jedem ili da odem u wc). Sto je najgore, igra nije narochito kvalitetna, postoje mnogo bolji rpg-ovi, ali je zarazna u pm. Odo sada da spavam, a kad se probudim mozda vise ne budem addicted (riiiiiiiiiiight ;)
[ sucur @ 07.09.2005. 06:17 ] @
E prijatelju ti si dobro zaglibio.
[ BIG FOOT @ 07.09.2005. 06:32 ] @
Citat:

par puta sam sastavio i po dvadeset sati igranja


Amaterstvo... Nisi ti upoznao korejanca sa tastaturom :)