[ milivoye @ 28.08.2005. 10:47 ] @
Pozdrav!

Interesuje me da li neko ima iskustva sa "Art Communication" - http://www.artcommunication.co.yu/

Trenutno koristim bezobrazno skup wireless kod YUBC.net i trazim pouzdan flat-rate wireless po pristojnoj ceni za blok 70.

Unapred zahvalan,
milivoye
[ digisatplus @ 02.09.2005. 17:19 ] @
Ja sam imao nekoliko instalacija za klijente koji su preikljuceni na tog provajdera , moja dosadasnja iskustva su odlicna, i smatram da je provajder za preporuku.
[ Aleksandar Marković @ 03.09.2005. 22:23 ] @
koliko toliko :-) znajući Miku ne sumnjam da ćeš biti više nego zadovoljan datom uslugom
[ maticmilos @ 04.09.2005. 01:25 ] @
Ja sam poprilicno zadovoljan. Koristim ga desetak dana. Malo je drugacije i izvedena instalacija, artcom je postavio svoju grid antenu i switch, ap i mozda jos nesto na krov zgrade. Posto nas je bilo oko 5-6 iz zgrade, naplatili su nam samo po 1000 din za uvodjenje (dosli su utp kablom do svakoga). Ovo kazem zbog stabilnosti veze, jer ne znam kakvu opremu imas. Brzina je preko 90% garantovanog signala.

Druga stvar je sto mozes da pristupis njihovoj internoj mrezi i skidas brzinom 60KB (film oko 3h). Na tom njihovom serveru, pored filmova ima i svakakvih programcica itd. Takodje si u LAN mrezi i sa ostalim korisnicima.

Treca povoljnost je sto ti je izgleda upload isti kao i download, a ne kao kod adsl-a da bude 256/64.

Cena mi deluje da je manja nego kod drugih, ali je kod nas zalosno sto npr za $15 sto je priblizno 900 din za 64k, u Americi imas preko 1Mbps.

Tako je kako je, uglavnom, artcom je super!

Pozdrav
[ maticmilos @ 20.09.2005. 22:48 ] @
Na žalost, stanje se bitno promenilo. Nadam se da će ovako biti privremeno. Prešli su na novi sistem, sada ide preko pppoe, više nema statičke ip adrese, nema ni servera sa koga mogu da se skidaju filmovi i ostalo brzinom 50 - 60 kBps. Veza je mnogo nestabilna! Već nekoliko dana ovako (bar kod mene i komšije) funkcioniše, nadamo se da će biti bolje!

Pozdrav
[ Elektro @ 14.10.2005. 23:04 ] @
Pa kakva je sada veza? Ja se dvoumim da li da u narednih par dana od njih uzmem uslugu bezicnog, pa me bas zanima valja li sada???
[ maticmilos @ 15.10.2005. 12:09 ] @
Slobodno uzmi, ne verujem da ces se pokajati. Ako ti je oprema ok, ili jos bolje ako ti oni uvode lan, sigurno ce biti stabilna veza. Meni nije htela da pukne zadnjih sedam dana, pri cemu je ping const!

Pozdrav
[ Elektro @ 16.10.2005. 00:37 ] @
ok, hvala. Mislim da cu te poslusati. Cak i da nisu tako dobri kako ti kazes, definitivni su bolji od Veratovog dial-up-a... Hvala jos jednom.
[ legend @ 29.10.2005. 00:23 ] @
uveli kod mog brata na bbrdu, uto do Ap-a, ali nije mi jasna fora za zatvorenim portovima za p2p?!?!?!?

kao skida se puno dok ne prosirimo link pa cemo onda sa pustimo....malo bezobrazno...
[ andjic @ 04.11.2005. 18:21 ] @
Ovog provajdera koristi moj ortak u Vojvode Stepe i gle čuda ima iste probleme kao i ja na Karaburmi na KBC Net-u. Ova dva "provajderčića" su samo u početku svog rada bila ok (dok nisu nahvatali dovoljno korisnika) da bi kasnije pozatvarali sve živo. P2P programi su beskorisni a o flat-u nema ni f pošto internet malo radi malo neće, o game serverima neću da mislim. Korisnici lupaju glavu jer tehnička služba nije u stanju da najavi eventualne radove na mreži ili da ih bar potvrdi kada su u toku. Ovo su klasična srpska "intenet provajder posla". Ozbiljni downloaderi nemate šta da tražite kod ovih provajdera, ako imate neku drugu soluciju toplo vam je preporučijem.(ja nemam drugog provajdera u okruženju, mada se iskreno nadam konkurenciji pa da napokon dobijem uslugu za koju sam platio). Sva sreća što sam probe radi uplatio samo 64 paket od 800 din, mogu misliti kako se nerviraju oni na 256 i više. Toliko od mene, pozdrav.

[Ovu poruku je menjao andjic dana 08.11.2005. u 12:19 GMT+1]
[ digisatplus @ 19.11.2005. 14:08 ] @
Malo pre dobro receno "provajdercic" ima probleme u radu sa pppoe konekcijom koja dolazi sa rutera, to jest takva konekcija nije moguca. Tako kome treba internet konekcija koja ce da se deli na ruteru, najbolje ako postoji mogucnost zaobici ovog provajdera.
[ Nele studio @ 20.11.2005. 21:57 ] @
I ja sam se nedavno nakacio kod njih ali ne mogu da pravim poredjenja posto o tehnickom delu pojma nemam. Oni su mi sve odradili i ostaje da koristim internet kada ga ima. Problema je dosta, veza mi cesto puca iako sam na 300 metara od predajnika, protok ne mogu da procenim (imali kakva preporuka za softver?), datoteke skida otprilike duplo brze nego dial-up. Tehnicka podrska im je oko nule posto se obicno jevi ljubazan zenski glas, jeste fina ali na pitanja uglavnom odgovara sa nazovite kasnije kada kolega bude tu. Sve u svemu 900 dinara je mozda malo previse a zbog svega ovde napisanog ne usudjujem se da dam vise jer izgleda da nema razlike izmedju 64 i 128 Kbitnog protoka.
[ digisatplus @ 22.11.2005. 20:52 ] @
@Nele studio

Izgleda njima nije dovoljno za tvojih 300 metara uredjaj od 200mw i antena od 24db jer po njima to je univerzlno resenje za sve probleme. Mada izgleda to resenje neradi kod tebe na 300m sta bi tek bilo da si kojim slucajem na 50m od bazne stanice. Evo ja i moj kolega smo veceras testirali jednu novu antenu, koja ima 18 db sa uredjajem koji ima 63.1mw sa 5m kabla debelog (400) na udaljenost od 3.200 m i to radi download do daske naravno ovo nije testirano na artcommunication nego na jednom drugom provajderu, namerno necu reci kom. Ja sam imao instalaciju koje je bila udaljena 600m a korisnik je bio zakacen na artkomm i po tvrdnji njihovog instalera naravno i tu necu pomenuti ime nije bila dovoljna oprema koju sam ja instalirao a identicna je sa kojim sam malo pre opisao nego samo njihov famozni PHEENET i grid antena od 24 db ali vidim da im ta kombinacija po tvojoj izjavi NEradi ili radi jako lose. Sto govori da njihov instaler nije bio u pravu , jer pazi cuda moja oprema nije valjala na 600m a njihova ne valalja na 300m. U ostalom sami izvucite zakljucke, jer njihov glavni zakljucak nista sto nije PHEENET I grid 24db nevalja pamakar to bila i MOTOROLA uredjaji , cak u proslu subotu oko 9:00am je na AP Vojvode Stepe nestao signal njihov izgovor je bio da nije do njih nego da je do elektro distribucija isti dan u 21:00 prosao sam pored pomenutih solitera i sva tri solitera kod Vozdovacke Crkve su sijali ko novogodisnja jelka pa su oni tek danas u utorak to nekako zakrpili a sto su korisnici bili 4 dana bez servisa to nikom nista.
[ djricky @ 23.11.2005. 10:46 ] @
a lokacija? napravicu ti ja link od 10 km na 2.4 u Beloj palanci (belopalancani, bez uvrede), ali u Beogradu na odredjenim lokacijama nece raditi ni na 500m

offtopic: Zamolicu korisnika digisatplus da malo sporije pise poruke, i da ih lektorise posle pisanja, jer su (barem meni) teske za citanje ovakve kakve su sada.

[ Nele studio @ 23.11.2005. 14:28 ] @
Super od vas Wireless mastera sto pisete sa mnogo tehnickih detalja, ali ima i nas "pacera" koji se u to bas ne razumemo, imamo samo zelju da "ta stvar" radi pa kad se nadjemo u problemu zovemo Vas u pomoc, zato par VELIKIH molbi:
1. Koristite Srpski jezik koliko mozete ili koliko ga znate, mozda Vas nece razumeti ceo svet ali u Beloj Palanci, vecem delu Beograda i naravno ostatka Srbije (izvinjavam se ako se neko nasao manje vaznim, nije mi to namera) sigurno hoce, bolje nego na iskvarenom i netacnom engleskom.
2. Preporucite mi, molim Vas, neku literaturu (besplatna na mrezi ima prednost) na nasem jeziku (za nuzdu mogu i srodni strani jezici pa i pomenuti engleski) da bas ne gledam belo u sve sto ste napisali.
3. Pitao sam da li postoji neki program kojim bih merio stvaran protok koji imam pa pomozite ako mozete. Postoje nacini da ne plati ono sto niste dobili (pojavljuje se pravo i u nasoj drzavici) samo treba to dokazati.
[ bobo @ 23.11.2005. 15:25 ] @
ne znam za program ali evo ti ovde mozes da izmeris
http://www.bandwidthplace.com/speedtest/
[ Nele studio @ 27.11.2005. 23:40 ] @
Hvala.
Za ostale radi kritka koje smo imali, rezultat je sasvim pristojan
57,4 (placeno 64)
[ lemic @ 07.01.2006. 20:30 ] @
Hristos se rodi,

Ja koristim net kod njih od Uskrsa i verovatno sam najudaljeniji korisnik oko 4,5km.Od opreme imam grid 24 i modifikovanu usb karticu od 65mw i 5m usb kabla sto nije pravo resenje ali jeftino je i radi.
Koristim wi-fi jer nemam drugu mogucnost, zivim na splavu na Adi, a i da imam, opet bi isao kod njih.Predusretljivi su i voljni da rese odmah problem,kada ga ima a to je retko,dobijao sam i opremu na poverenje a i naloge mi pustaju na rec.Imaju najbolji signal bez smetnji, meni je sve odlicno, doduse ponekad malo varira od uticaja meteo uslova ali i tada radi stabilno, i pored moje neadekvatne opreme.Doduse, bilo je zastoja ali su nam produzili naloge duze nego sto je bio zastoj.Posto je sve novo, normalno je da je dolazilo do unapredjivanja i izmena tako da i ti povremeni zastoji su u cilju bolje usluge.Evo, dva meseca radi bez greske i pored uvecanja broja korisnika.Koristim paket 128k i mnogo je bolji od 64k i za obican surf.Download je uvek 15kbs i veza ne puca,a kada pukne usled talasa odmah se loguje pa se i ne oseti.Na ftpu je brzina 60kbs i ima dosta filmova ciji bi downlad prakticno bio besmislen na obicnoj liniji.Preporucujem ih iz sve snage.
Pozdrav
Lemic
[ konektor @ 02.02.2006. 19:13 ] @
Ma odlični su i meni je net par meseci radio dobro sa malim prekidima, a sada mi je brzina po gore navedenom testu 83kbps....za plaćenih 256
[ maticmilos @ 14.02.2006. 08:15 ] @
Mnooooogo su se pokvarili. Ukinuli su protok, odjednom je pocela da se primecuje agregacija u abnormalnom obliku, sto znaci da p2p skoro i ne radi. Poceli su da ucenjuju, ne bi li imali manje troskove. Ako hoces da koristis sada p2p, moras da platis neke abnormalne sume, uz sta dobijas i staticku ip, ali ni to ne vredi toliko.
Sve u svemu, ukinuli su i svoj forum, gde su skoro svi sclanovi, znaci 99% njih istakli razocaranje.
Ja ne znam da li su hteli da rasteraju korisnike ili sta vec, ali to sigurno nije normalan nacin. Uopste ne znam sta je problem kod njih!!!

Nisam znao da ce da na kraju ispasti tako, ali zalim zbog toga sto sam bilo kome rekao da su dobri.

Pozdrav!
[ milivoye @ 14.02.2006. 08:49 ] @
Velika hvala svima na ovim odgovorima.
Nista kao informacije iz prve ruke!
[ Aleksandar Marković @ 14.02.2006. 15:37 ] @
[img][att_url][/img]
[ digisatplus @ 14.02.2006. 22:54 ] @
Zna li neko sta se desava sa AP u Vojvode Stepe na vozdivcu pomenutog AP nea vise u etru????
[ djricky @ 15.02.2006. 22:46 ] @
wtf? zasto jpg?
[ lemic @ 16.02.2006. 07:38 ] @
Ajde da ih branim.Ja moram da koristim wifi jer zivim na splavu i nemam fiksni telefon.Ko ne mora nek ide na ptt.
Mnogo ljudi se ubacilo na forum sa pljuvanjem koji nisu korisnici vec su verovatno konkurencija malih lokalnih mreza koji bi na svom soliteru da se obogate,pa je normalno da je forum obrisan, niko nece da poturi obraz za pljuvanje, pogotovu bez razloga i prava.
Ja sam obican surfer kao velika vecina, i za nas je net POJEFTINIO.Naime, sada placam paket od 256k kao do sada 128k i to jos za 50 din jeftinije, znaci vise od 50%, a cena je ista od preoslog Uskrsa a Evro je porastao, tako da je pojeftinjenje jos vece.Kod Tehnicoma je bilo 22e paket od 64k.
Ceo grad je pokriven za razliku od drugih provajdera koji su lokalni, znaci niko nije imao petlju da omoguci masovni net preko wifija osim njih.Ja sam progledao zahvaljujuci njima.
Ljudi su predusretljivi u svakom pogledu.Davali su mi opremu na probu na rec iako se ne znam ni sa kim.Puste mi nalog na rec, na svako obracanje mi odmah odgovore, zovu me na mobilni da ja ne trosim svoj kredit...
Ftp je dobar, ima dosta filmova cije bi skidanje trajalo neograniceno a ovde to brzinom od 60kbs ide fino, plus ima dosta korisnih programa.
Ne koristim ostale servise p2p pa ne mogu da komentarisem.Po meni, net je osnovna delatnost i to je odlicno.
Kada se budem preselio na kopno, opet ce izbor biti za njih i pored adsla.
Pozdrav svima.
PS
Stvarno sam obicna musterija bez ikakvih dugih namera.
[ maticmilos @ 16.02.2006. 12:28 ] @
Za neke stvari jesi u pravu, a za neke........ veze sa vezom nema.
Istina je da na svaki nacin hoce da ti pomognu, takvi ljudi se zaista tesko danas nalaze, pogotovo u ulozi provajdera!

To sto mene nazivas stranim placenikom, i par ljudi koje jos znam da su bili na artcomu, to stvarno ne znam odakle ti! Odakle ti pravo tako nesto da kazes!?

Kao prvo, u poslednje vreme nisam mogao ni da ih dobijem na tel, da pitam sta nije u redu, samo su cutali sigurno pola meseca. Jedini nacin da ih kontaktiram je bio forum koji su ukinuli.

Da si pratio taj forum, i razumeo o cemu se preica, sigurno bi ti bilo jasnije!
Evo zasto ne valjaju:
-ping nije bio const 5 meseci (bio normalan 10 dana u mesecu, 10 tu i tamo, a deset dana net uopste ne radi)
-ne radi tehnicka podrska
-ukinuli su p2p (odnosno uveli 5x vece cene ili vec koliko)

Koja su bila njihova obecanja kada je trebalo da postanem njihov korisnik:
-ping const
-nema ogranicenja za p2p i ne primecuje se agregacija
-ni jedan port nije blokiran

Ako te zanimaju detaljne informacije, pogledacu dal cuvam te postove, pa cu ti svaki obrazloziti
[ lemic @ 16.02.2006. 15:31 ] @
Izvini ali nisam te nazvao stranim placenikom.Ne volim ni ja sto je forum ukinut bez obzira sto imaju pravo a i opravdanje da su provalili ljude da nisu njihovi korisnici, vec mineri.
Slazem se da ponekad treba leci na telefon ali razumimo onu lepu devojku koju svi gnjave.Meni se nije desilo da ih nisam dobio kada su mi trebali, samo sam malo vise vrteo.Imam i mobilne brojeve ali ih ne zloupotrebljavam.
Slazem se, bilo je prekida u radu i prosle godine ali nam je vreme produzeno duze nego sto jer zastoj bio.I sada kada sam se pre dvadesetak dana zalio da nije radilo kako treba, produzeno mi je vreme i to skoro duplo od reklamiranog.Pa, vise nego dzentlmenski, mora se priznati.
Politika cena?Ja sam dobio 256k za cenu 128k i to je za mene super a za tebe nije.Sta da se radi, kod nas je net preskup inace u odnosu na svet, ali ljudi se trude i nisu povecavali cene prilagodjavajuci ga Evru, znaci da idu na pojeftinjenje sto je dobro i to treba pozdraviti.
Beotel je skup ko da ti salju net sa drugog kraja galaksije,Verat nema mrezu a Tehnicom je isto skup sa limitiranim brojem korisnika na svakoj baznoj stanici i merenje signala je 50e,Memodata se nije udostojila da posalje ljude da mi izmere signal i to naplate a i ne vide se nigde a i pre bi navato Mladica nego nekog od njih.Scnet se isto nije udostojio da mo odgovori na mail.Ostale sitne i lokalne provajdere ne racunam.Ovi su ljudi pravi i ozbiljni provajderi sa politikom na duge staze i uz to su vise nego predusretljivi.Stvarno, drago mi je sto postoje i sto svako u gradu moze da dobije net i to dobar i po nizim cenama od "konkurencije".Da ima bolje i jeftinije, isli bi tamo.Ovako, ma dobro je.
Pozdrav Lemi
[ miks3r @ 29.03.2006. 21:25 ] @
Novi sajt ArtCom-a, sadrzi vise informacija, servisa, forum i td. Adresa je ista www.artcommunication.co.yu :)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 29.03.2006. u 22:50 GMT+1]
[ Marcony @ 29.03.2006. 21:32 ] @
Nadajmo se boljem. E da...koliko korisnika ce da deli taj protok...npr. Art128 paket.
[ veljaradenkovic @ 30.03.2006. 03:00 ] @
Citat:
Mnogo ljudi se ubacilo na forum sa pljuvanjem koji nisu korisnici vec su verovatno konkurencija malih lokalnih mreza koji bi na svom soliteru da se obogate,pa je normalno da je forum obrisan, niko nece da poturi obraz za pljuvanje, pogotovu bez razloga i prava.


Pa gde moze da bude normalno da support forum bude obrisan. Ovo gore, citirano sto si napisao su gluposti ... Pa ko jos zbog dve tri poruke spamera brise ceo forum. Ustvari, mislim da samo 2 poruke tj. 1 duplirana spadaju u kategoriju koju si naveo.

Jel zbog konkurencije niko da se javi na telefon?

Jel zbog konkurencije obecavaju ono sto ne mogu da ispune?
Meni je na forumu i preko telefona (u retkim trenucima kad je ovaj bio trezan) obecano da ce u Skojevskom naselju za dve nedelje da bude postavljen access point. Pa jel postavljen nije.

Mozda su skapirali da sam ja konkurencija. Ocu da se obogatim tako sto nudim lokalnim kucicima da prenose podatke mlazovima pisacke.

Ti ako hoces nekog da branis, brani telekom.

Nemoj da sam cuo da je ovde neko branio tehnikom ili artcommunication.

Velja
[ lemic @ 08.05.2006. 15:23 ] @
Sa zakasnjenjem,Tehnikom necu da branim vec cu i ja da napadnem,bili su skuplji plus nisu mogli da me zakace zbog opterecenosti AP-a i trazili su par desetina evra da mi izmere signal.
Kod Arta posle reorganizacije sajta i nove preraspodele i malo trimovanja AP na Novom Beogradu, net radi non stop bez greske.To je moje iskustvo svidelo se nekome ili ne.
Vec sam rekao da ni ja nevolim sto je forum obrisan iako mozda razumem njihove razloge,ne opravdavam ih.Citao sam i ja sve postove i stvarno sam se cudio nekim iznetim iskustvima,negativnim,koja su suprotna mojim,pozitivnim.
Ruzno je da dajes komenter "trezan",meni se uvek neko javi na telefon sa predusretljivoscu,samo po nekada treba okrenuti vise puta broj.Pa ni miliciju ne mozes odmah da dobijes vec ti se ukljucuje automat.
Razvoj mreze po najmanje zavisi od njih pa tako i tvoj AP u Skojevskoj,tako da oni verovatno nisu razlog ne ispunjenog obecanja vec recimo kucni savet i neko zakeralo mozda.
Otelekomu sve najgore.Plati sam dok sam bio na miljakovcu polovinu rata za kabl i evo pojela maca.Nemoj da poredis Art sa bilo kim.uostalom,ako imas alternativu bolju,kaci se tamo.Ja i da imam,ostao bih kod njih.
[ lemic @ 08.05.2006. 15:26 ] @
hvetko

Nemam jos prava na privatne poruke pa ti ovako odgovaram.izvini, i zaboravio sam da sam ucesnik na ovom forumu.
Splav mi gleda sa Cukaricke obale otprilike na polovinu Medjice,hvatam signal iz pravca buvljaka,antena mi je na palubi i imam odlican signal i besprekoran net.Ako te jos nesto zanima,javi se.
[ veljaradenkovic @ 09.05.2006. 08:57 ] @
Opet ti je prica bezveze.

Citat:
Kod Arta posle reorganizacije sajta i nove preraspodele i malo trimovanja AP na Novom Beogradu, net radi non stop bez greske.To je moje iskustvo svidelo se nekome ili ne.


Kakve veze ima reorganizacija sajta sa bilo cim? Kome osim tebi net radi non stop? Nisam siguran ali kad procitam postove na njihovom forumu ne stice se takav utisak.

Citat:
Ruzno je da dajes komenter "trezan",meni se uvek neko javi na telefon sa predusretljivoscu,samo po nekada treba okrenuti vise puta broj.Pa ni miliciju ne mozes odmah da dobijes vec ti se ukljucuje automat.


Ja sam uvek trezan. Brisanje support foruma je imbecilno kao i ono smesno opravdanje. Kakve veze ima policija sa kompanijom u privatnom vlasnistvu koja pokusava da prodaje svoje "usluge". Ti ako ti je policija merilo presili se u Belorusiju.

Citat:
Razvoj mreze po najmanje zavisi od njih pa tako i tvoj AP u Skojevskoj,tako da oni verovatno nisu razlog ne ispunjenog obecanja vec recimo kucni savet i neko zakeralo mozda.


Ja ne dajem obecanja u vezi cene barela nafte na njujorskoj berzi jer ne zavisi od mene. Covece, o cemu ti pricas? Jel su ti dali mesec dana besplatnog interneta da ovde pises ovo. Pitam ovo jer su ti argumenti liseni logike toliko da lice na propagandu. Ti ides toliko daleko da zamisljas moguce razloge za njihove lazi (ili neispunjena obecanja).

Ja cu svoje pare svakako da potrosim kod onoga kod koga ja hocu ali mi to ne oduzima pravo da iznesem svoje vidjenje stvari steceno iskustveno u pokusaju da svoje pare potrosim kod pomenute firme.
[ lemic @ 09.05.2006. 11:09 ] @
Reorganizacija sajta,preraspodela paketa i trimovanja AP-a na koji se kacim se desava u isto vreme i normalno da nema veze sa kvalitetom sam sajt.

Shvatio sam da se ono trezan odnosi da su tamo pijani.Ni meni se ne svidja kad moram vise puta da okrenem telefon i to je uobicajena,nazolst,praksa kod nas,ali je i za razumevanje jer i ono sto je hitno,milicija,hitna pomoc,ne mozes da dobijes odmah.To je tako i sa razvojem ce biti bolje,nadam se.

Da li kod nas moze neko nesto da zavrsi sa sigurnoscu,a da sve nije u njegovim rukama,tesko.Tako i ovo.Ne znam razloge ne uvodjenja AP-a za tebe,samo prepostavljam po svom iskustvu da nije do njih.

Nemam na nesrecu dzabe vreme,ali na svaku reklamaciju,kojih nema od jesenas,nadoknadjivali su vreme.

Svakako da ces svoje pare potrositi gde hoces,tako i ja,sa zadovoljstvom placam njima net i to vise nego odlican.
[ Nele studio @ 14.08.2006. 16:39 ] @
Evo pokusaja da malo aktuelizujem ovu temu u cuvenoj verziji pljuvanja po svom "omoljenom" provajder(cicu).
Posle pet dugih i pristojnih meseci, ponovo su pocela cuvena nasa posla. Interneta malo ima pa nema, a i kad ima cesto bih ga menjao za stari dobri modem. Sa mnogo sete se prisecam starih dobrih centrala, nije nesto ali je bar radilo.
Sve u svemu trazi se novi provajder. Preporucite, ne trazim mnogo recimo da daju 70 % onoga sto obecaju.
[ Omnio @ 14.08.2006. 17:15 ] @
Ne znam zasto je nekima tako, ja kod njih ulazim u drugi mesec koriscenja i mogu reci da sam zadovoljan. Da situacija bude jos cudnija, ja sam verovatno najudaljeniji korisnik koga imaju (7-8km) i sa hg24 i ovisom 5460 sve radi normalno. Za ovih mesec dana mi je mozda 2-3 puta pukla veza i nekoliko puta mi se zaglupljivala ali se ispostavilo da se moj AP nesto tripovao. Paket je 128/128 agregirani, p2p mi je radio savrseno gotovo ceo mesec. Tako da mogu reci da sam zadovoljan posebno imajuci u vidu daljinu sa koje hvatam signal.
Nadam se samo da necu nesto da izmalerisem ovim pohvalama :))
[ socky05 @ 04.09.2006. 21:59 ] @
pa sada u BELOJ PALANCI postoji bezicni provajder koji dosta dobro radi USTVARI NAJBOJE :) jer je jedini www.krstic-print.co.yu i ima mesta gde nece da radi link ni na 200 m i mesta sakojih ima opticka vidljivost i radi sa 5 km to ne mora da znci
bela palanka bezicni internet www.krstic-print.co.yu
[ v.marko @ 05.09.2006. 13:37 ] @
koristim ih vec nekih 10 dana i prezadovoljan sam
p2p radi perfektno, web takodje
probao sam i voip i skype out radi bez ijednog trzaja ili kasnjenja
sve u svemu, moja preporuka
[ konektor @ 09.09.2006. 08:13 ] @
Koristim artcomov wireless već više od godinu dana. Mogu reći da ga koristim svakodnevno po 15 sati i zaista ne mogu da se požalim. Bilo je potrebno poslušati sugestije u pogledu opreme, u jednom trenutku kada je došlo da zagušenja etra zbog velikog broja korisnika (ne samo Artcomovih), pa je panel antena zamenjena gridom koji su mi uzgred budi recheno oni dali da probam. I stvar je rešna.
Tehnička podrška bi mogla da ima i duže radno vreme, to stoji, ali ja se ni ne sećam kad sam poslednji put morao da ih zovem.
[ markoe @ 24.10.2006. 20:59 ] @
Kakva je sad situacija sa ARTCOMMUNICATION-om? Radi li sada kako treba ili ne radi?

[ Bogy_moksha @ 20.12.2006. 20:38 ] @
Uveo sam wirelles 128/128 preko artcom-a pre mesec dana..Tacnije na jednu antenu ide tri korisnika. Veza je odlicna i skoro uvek preko 12Kb konstantno i po kisi i po snegu. Moja preporuka za artcom. Jedino je sto su skuplji ukoliko zelis p2p i to za nekih 70 posto. Samo par puta se desilo da je veza bila losa ili je nije bilo uopste i to zbog nestanka struje.....e da i zasto im ne radi sajt i mail??

[ lemic @ 23.12.2006. 09:22 ] @
Ja sam juce prebacio svoj wi-fi sa splava na kopno,preselio sam se na Miljakovac i postavio sam opremu i opet net radi izvrsno,tehnicka pomoc je do 9 uvece a ima je i subotom i nedeljom.Inace, opet zahvaljujici njima imam net.Naime, postanski ADSL nije moguc jer nema portova u centrali, tako da ni posta a ni bilo ko od provajdera ga ne omogucuje.Imam kablovsku televiziju preko Alzovedja ali oni ne daju kabl net.Imam i mogucnost kabl neta preko postinog kabla ali je bezobrazno skup.O dial up-u necu da razmisljam.
Sada kada sam postavio nosac za antenu,to je najkomplikovanije, necu napustiti Art.Jedna od dzentlmenskih prednosti kod Arta je, kada promasim da uplatim nalog i oni me normalno iskljuce,okrenem telefon i puste me odmah, dok bi kod drugih morao da cekam da im legne uplata.
Svima i dalje preporuka.
[ ciften @ 22.01.2007. 20:11 ] @
Da li neko mozda zna kakav je dc hub ovog provajdera, koliko ima ljudi i koja je brzina u okviru lokalnog huba?
[ ciften @ 26.01.2007. 12:19 ] @
Da li je moguce da nema nikoga sa art communicationa na forumu?
[ lemic @ 26.01.2007. 15:47 ] @
Pitaj ih na 3067 492
[ ciften @ 26.01.2007. 21:16 ] @
Pa uvek mogu da zovem ali hocu da vidim koji su utisci korisnika, a ne ovih sto rade u artu.
[ lemic @ 26.01.2007. 21:29 ] @
vidi na njihovom forumu ja ne koristim nista pa ti ne mogu pomoci
[ ciften @ 26.01.2007. 22:09 ] @
Rado bih ja pogledao njihov forum da ga imaju.
[ v.marko @ 29.01.2007. 14:03 ] @

ja sam bio pretplacen na njih nekih 3 meseca
kasnije smo promenili zato sto nas je zaklonila novoizgradjena zgrada
utisci su ok

plusevi su:

p2p radi super(i torrenti i emule)
net takodje

minusi su:

malo su skuplji
desavaju se ponekad prekidi koji traju par sati, jednom se desilo da nisam imao net 1 dan ali to je najvise sto je bilo
u poredjenju sa sbb-om(koji me opasno nerviraju, imamo ih u firmi), ovi su super
imao sam problema sa ftp konekcijama, rekli su da nije do njih ali nema do koga drugo(jeli tako :) )

sve u svemu, solidan izbor za provajdera(moj utisak)

pozdrav
Marko
[ ciften @ 31.01.2007. 11:53 ] @
Hvala na odgovoru, ali i dalje me interesuje kakav im je dc hub (pretpostavljam da to nije isto sto i lokalni ftp server)?
[ djurex @ 06.02.2007. 12:03 ] @
hub im je ocaj, samo iz jednog razloga, da bi koristio lokal moras da ides preko druge konekcije, sto znaci ako koristis local nemas net :(

inace protok je 512 u lokalu, ali ima malo online korisnika iz prethodnog razloga...

da li neko zna kako da podesim ruter za njihovu konekciju ?
[ Cuchulainn @ 08.02.2007. 10:09 ] @
A kako da pridjem lokalnom hub-u?
[ maticmilos @ 08.02.2007. 12:17 ] @
Okrenes ih telefonom i kazes da ti otvore nalog za HUB i da ti izdiktiraju adresu HUB-a
[ dulsrules @ 11.09.2007. 00:23 ] @
Narode, cujte i pocujte!

Nove cene Flat paketa!

Ultra povoljno !!!

http://www.artcommunication.co...k=view&id=14&Itemid=30
[ dulsrules @ 25.09.2007. 16:56 ] @
Moja greska.
Samo na sajtu su brzine duplirane, ali u praksi su ostale iste, cak mozda i gore nego sto je pre bilo.
Sta reci, ovo je Srbija.
[ konektor @ 25.09.2007. 19:04 ] @
Šta znam meni šljaka ok. Otvorili su portove za p2p i to radi bez problema. Još mi nije istekao nalog uplaćen po starim cenama, pa ću za par dana videti kako radi sa većom brzinom. Istina imali su neke prekide pre 10-ak dana, ali rekao bih da je to sada sređeno.
[ lemic @ 25.09.2007. 20:08 ] @
Uvek ih branim jer sam do sada bio veoma zadovoljan a i nisam imao izbora.Sada imam mogucnost da koristim Adsl, skinuo sam Pcm, ali cu da razmislim, iako je to jeftinije.Inace,P2P mi je radio odlicno, i DL i UL su istovremeno dostizali punu brzinu paketa, 32/32, a konstantno nije silazila brzina ispod 26, sto znaci da agregacija nije velika.Ul je jednak DL sto omogucava odlicnu primenu VOIP servisa.

Sada jesu povecane brzine na duplo ali njima ugovor sa Telekomom daje mogucnost prosirenja linka tek od prvog oktobra.Reklamirao sam im vise puta i jedino sto su mogli da urade je da malo pozajme link od drugog provajdera, ali sve to ocigledno nije dovoljno jer sudeci po sebi, malo smo se ovim prosirenjem razmazili.Naime, ja teram P2P i po prvi put koristim internet radio i verovatno smo svi krenuli da dodatno koristimo sve moguce servise koje nismo inace, tako da to mnogo vise tereti link nego do sada.Zamoljen sam da sacekam iza prvog sto cu i uraditi jer zaista su do sada uvek bili odlicni.

Pre desetak dana nije radio net jedno 3 dana ali su produzili nalog za 5 i uvek to cine, cak dzentlmenski, uvek produze vise nego sto je bio zastoj.Bio im je crko server u centrali, pa bazna stanica na jednom AP a i problem kod Telekoma, sve u istom trenutku.

Posto imam sad mogucnosti za Adsl, bicu primoran da ih "pritisnem" da snize cenu na prihvatljiv nivo kao kod konkurencije.Naravno, probacu prvo Adsl kod nekog provajdera pre nego donesem odluku.Citao sam forume i kod svih Adsl provajdera je bilo, i verovatno ce biti problema, dok kod Arta stvarno nemam zamerke.
[ dulsrules @ 28.09.2007. 01:24 ] @
Meni na Vidikovcu dostize punu brzinu od 02:00 h do 07:00 h. U jutarnjim satima tamo oko 10:00 pa do nekih 17:00 h popodne brzina pada i ispod 50% od uplacenog paketa. Ok, imaju probleme, sve ja razumem, ali sto onda to ne objave na sajtu, za koji k**** im sluzi ako na njemu ima samo provera brzine i CENE?
I koji je to fazon, da 15-20 dana ranije na sajtu objave cene za duplirane protoke, a ustvari telekom im tek za 20 dana odvrce slavinu na nivo da mogu da pokriju sve korisnike optimalnim protokom? Mislim, jesto ovo Srbija, ali zar svi moraju da lazu, bar malo? Nisam to ocekivao od njih. Ipak sam ja jedan od prvih njihovih korisnika, nije u redu da me (i meni slicne) na taj nacin usluziju kao ISP.
Ima jos jedan trip, ne znam dal je do njih ili nije, ali desava mi se da mi konekcija jednostavno ispadne, kao da sam je ja iskljucio rucno, na disconnect. Jel se to i vama desava?

ps. Bice sve ok, bar se nadam. Dobar je art, ali moze biti i mnogo bolji. Mika je sila.
[ roli @ 28.09.2007. 08:09 ] @
Ne bih ulazio u polemiku kako radi koji provajder,znam da se garant svi trude da rade sto bolje,ali evo sta se meni desava posto radim skoro identican pos'o ,s razlikom da nisam ISP vec mreza...
...naime net koji ja kupim kod mog provajdera u NS i koji gurnem u mrezu isto jako puno varira...zna i da padne na 30% od onog placenog...ili obicno iza ponoci cak i da ga nema..tad znam da su radovi...razuman sam covjek i kapiram to..
Postoji telefon za reklamacije na koji se javi neko ko je placen za to..i kaze zakanski rok je 48 sati da se dovede to u red...mada ruku na srce izlaze mi maksimalno u susret stalno...

Ja mogu recimo to da razumijem..svjestan sam i drzave u kojoj smo...svjestan sam svega,ali meni je muka na mom internom chatu objasnjavati ljudima zasto je net nekad los...neki ljudi to ne razumiju i onda sopstvene neke frustracije i nezadovoljstva istresaju tako napadima ili pitanjima na koja znaju odgovor...
Mnogo drugacije bi bilo kad bi se ukinuli monopoli i kad bih ja mogao da biram od koga cu da uzmem net...ali tad se ova drzava ne bi zvala kako se zove ..vec ..ko zna kako..

Nego da se vratim temi i gorenavedenom provajderu..nemam zaista pojma kako rade...ali zelim da navedem nesto drugo..meni mnogo bitnije...
Naime svojevremeno sam ja sa vlasnikom te firme..Mikom htio da trgujem neke fidove za antene na 5 giga...culi smo se telefonom..rekao mi je cijenu i otisao sam do njega...malo smo popricali,uzeo sam robu...izvadio novac da platim i momak mi je rekao ...neka hvala..ne treba..mani pare,bice para...
Nisam mogao da vjerujem...posto i ja jako slicno razmisljam oko tih stvari...
Znaci radi se o jednom jako razumnom i ok momku koji vodi taj posao...a to dal i kako radi ISP ...mislim da je najmanje do njega...takvi ljudi ipak drze do obraza i sigurno je da ce se truditi oko ljudi od kojih na kraju krajeva i zive...
Govorim iz vlastitog iskustva...sve ovo...



/mrdja
[ lemic @ 28.09.2007. 12:20 ] @
Par dana da ne sednem na net, jutros nisam mogao da otvorim stanje na racunu.Zvao Marka, kaze od ponedeljka.Ne prodje pola sata poce da radi dobro, ponovo Marka, bice sve bolje i bolje, i evo stabilise se sitacija.

Na zalost stvar je do monopola Telekomovog.Negde sam procitao da je ovo dupliranje brzine trebalo da bude 2,5 puta i nije stvar do njih vec do globalnih internet mocnika koji su odlucili tako, a mi dobili 2 puta.Svi bi voleli da mozemo da biramo provajdera, ako pogledamo svet, ovo je kod nas ko zlato, a da je do Telekoma, verovatno bi ostali na paricama jos uvek.Oni usporavaj UL zvog Voip telefonije a kod Arta je DL=UL.

Meni se net nikad ne iskljucuje.Kada sam isao preko AP-a, podesen je bio da se odmah rekonektuje a sada idem preko rutera i nikad nisam primetio da je diskonektovan, tj nikad ga ne ukljucujem.Jeste zagusenje u intervalu 10-17, pitao sam jel imaju da im neko tada zagusuje link, kazu ne, to je normalno pojacano zagusenje.Tada mi p2p malo osciluje ali i dalje radi oko 80% u proseku.

Mika jeste stvarno za pohvalu.Meni je davao na rec i AP i antenu da probam a nismo se znali.I ja sam od pocetka kod njih.Videcemo kako radi punom snagom sledece nedelje, ali bez obzira, mislim da bi trebali da snize cenu.Verovatno cu uzeti i adsl paralelno, pa cu uporediti, ali bi mi stvarno bilo zao da odem od njih.
[ dulsrules @ 01.10.2007. 15:21 ] @
Meni zadnjih par dana je zagusenje od 07 h pa do nekih 22h, LOL. Kacim se na AP Vidikovac 5.8 Gh. Znaci van tog vr. intervala radi super, torrenti mi idu max. brzinom i tako. Ali verovatno tada (nocu) nije nikakvo opterecenje pa zato su brzine ok. Art ima problem jer im je link usko grlo u celoj prici. Naime, kako sam cuo od njihovog dezurnog operatera, npr. oni imaju link 100 Mb/s a prodali su ljudima 170 Mb/s. E sad, kad nisu svi nakaceni online to sljaka (znaci nocu), a danju je druga prica. Predpostavljam da i taj link danju prebacuju na primarne klijente, kao sto su firme, agencije itd. Onaj kusur sto ostane to dele na nas obicne (kucne) korisnike. Zato me ne cudi brzina koju postizem u dnevnim casovima (mislim i na Peer to Peer i na regularni surf i download sa sajtova i to onih sa ultra mocnim bandwidth-om, kao npr. www.ati.com, taj sajt Art uzima u obzir pri merenju d/l sa neta).
Takodje, cuo sam da ce se stanje popraviti od 1. oktobra, ali nije tako. Zvao sam ih par puta danas, dobio odgovor da se radi na prosirivanju linka (kako se toga setise :)))) ) i tu se zavrsava cela prica. Oprema im je ok, znaci kad radi, onda stvarno RADI. Ali zbog, naravno, malog linka koji kupuju od Telekoma, mi korisnici trpimo. Ajd da vidimo koliko ce to da traje.

ADSL uveliko kuca na vrata, ali ja ih ignorisem, jer ocekujem cudo. CUDO, velim...
[ lemic @ 04.10.2007. 06:58 ] @
I pored povecanja protoka nisam zadovolja, naime, ne mogu da slusam internet radio ni na 32 kbit rateu a kamoli 128.Protok je skokovit.Onda sam ponovo reklamirao i receno mi je da bi morao da predjem sa 2,4 na 5,8ghz zbog zagusenja etra.Sad ozbiljno razmisljam o adsl-u.
[ dulsrules @ 05.10.2007. 01:19 ] @
Sad se link stabilizovao, koliko toliko. I u toku dana vucem torrente pristojnom brzinom, sa privatnih trackera ide i do 55 kB/s (sa 512/512 paketom). Samo da ovako ostane ... Sto se mene tice, nisu problem pare, problem je u tome da se za te pare izvuce sto vise Gb-a. Znaci, ja cu prvi da uplatim paket od 8000 din, ali nek mi obezbede obecanu brzinu (dobro, ne mislim 100 % paketa, ali bar 80 %, u bilo kom trenutku, ne samo u nocnom periodu). Wireless jeste skuplji od adsl-a, recimo, ali nudi neke pogodnosti koje adsl nije u stanju, recimo odnos d/u. Wireless ima 1:1, dok je kod svih drugih vidova povezivanja na net agregacija 1:2 i vise. Meni kao power useru na dosta privatnih torrent trackera mnogo znaci da imam stabilnu vezu i jak upload, da sto pre vratim uzeto. Zato mi se ne napusta Art. Mislim, sta reci, ovo ono ....

Neka sto vise korisnika Arta ostavlja postove u ovom forumu sa svojim utiscima, pa da vidimo sta nam je ciniti. Posto ART NEMA SVOJ FORUM !!!
[ konektor @ 10.10.2007. 13:53 ] @
Ne spadam u neke heavy downloadere, prosek mi je oko 5-6 GB mesečno. I sve što si napisao apsolutno stoji i iz istih razloga koristim wireless.
Međutim poslednjih par dana rade katastrofa loše, naročito uveče kad je gotovo neupotrebljivo. Cenim da im kapaciteti još uvek nisu spremni za povećanje brzine koju su ponudili, što naravno nije opravdanje.
Imaću strpljenja još neko vreme jer verujem da se trude da sve nameste kako treba, ali ni moje strpljenje nije bezgranično. Ako ne ide onda ne ide, nisu jedini koji nude wireless.
Test brzine na sajtu treba uzeti sa dosta rezerve. Pravo stanje se vidi ovde. Malo je za paket 385 kb/s



[ Iksi @ 10.10.2007. 15:03 ] @
da li neko ima njihov br?
Moj drugar zivi u repiskoj ulici u zarkovu i oni su mu jedina alternativa.
[ lemic @ 10.10.2007. 19:44 ] @
3067 492
[ dulsrules @ 12.10.2007. 02:06 ] @
Citat:
dulsrules: Wireless jeste skuplji od adsl-a, recimo, ali nudi neke pogodnosti koje adsl nije u stanju, recimo odnos d/u. Wireless ima 1:1, dok je kod svih drugih vidova povezivanja na net agregacija 1:2 i vise.


Ovde sam pogresio u razmeri. Mislio sam na agregaciju 2:1 i vise, a napisao sam obrnuto. Sorry :)))
[ lemic @ 14.10.2007. 18:25 ] @
Zamenjena oprema i sad ide na 5,8ghz.Radi dobro ali ima oscilacije u radu.Nemam download sada ali je UL 50.Smeta mi sto ne mogu da slusam internet radio i dalje,cak i na 32kb bit rate a kamoli na 128.Ako se nastavi tako, odo ja na ADSL, u svakom slucaju cu tokm nedelje da prikopcam moden pa cu da iztestiram.Za ovaj paket 512, imam 1024 kod svih provajdera a kod PTT-a ide i popust za vernost pa je nakon 12 merseci oko Di.1700.Em jeftinije em duplo brze, al tek cu videti u praksi jel tako.
[ Bančilo @ 14.10.2007. 19:33 ] @
Zna li neko za neki njihov AP koji pokriva podrucje ceraka, ul. kosmajska/stojana matica ??
[ lemic @ 14.10.2007. 19:56 ] @
Imaju na vodotornju u filmskom gradu i na pola puta od Vidikovca do Petlovog brda, zovi pa ih pitaj, pokrili su ceo grad uglavnom.
[ Paxy @ 19.10.2007. 12:59 ] @
Pozdrav,

Danas sam razgovarao sam administratorom, Miloshem.
ArtCommunications ima dva linka ka internetu.
Jedan preko telekoma, drugi preko Verata.

Link preko telekoma funkcionise veoma lose, jer su u toku pregovori oko povecanja kapaciteta i nove cene. Rekao je da nisu se usaglasili oko nekakvih rokova. Kako se skoro sav saobracaj na Veratu normalno je da ce link biti zagusen.

Kod mene je zagusenje pocelo od 9.10. kada je prosecan download pao cak ispod 100kbps (i ako je 512 paket). CDF za vreme ovih zagusenja ce iskoristi priliku da postavi kvalitetniju opremu.
Milosh ocekuje da ce se za 5 dana zavrisi pregovori sa telekomom i da cemo dobiti link za kakav smo se pretplatili.
[ dulsrules @ 20.10.2007. 00:36 ] @
Citat:
Paxy: Pozdrav,

Danas sam razgovarao sam administratorom, Miloshem.
ArtCommunications ima dva linka ka internetu.
Jedan preko telekoma, drugi preko Verata.

Link preko telekoma funkcionise veoma lose, jer su u toku pregovori oko povecanja kapaciteta i nove cene. Rekao je da nisu se usaglasili oko nekakvih rokova. Kako se skoro sav saobracaj na Veratu normalno je da ce link biti zagusen.

Kod mene je zagusenje pocelo od 9.10. kada je prosecan download pao cak ispod 100kbps (i ako je 512 paket). CDF za vreme ovih zagusenja ce iskoristi priliku da postavi kvalitetniju opremu.
Milosh ocekuje da ce se za 5 dana zavrisi pregovori sa telekomom i da cemo dobiti link za kakav smo se pretplatili.



Joj, posle ovakvog posta dodje mi da placem. Kao da sam se vratio kroz vreme jedno 2 meseca. Kada je pocela cela frka oko linka i zilion nekakvih problema sto na mrezi, sto na nasim(citaj-korisnickim) racunarima, tipa virusi, trojanci i ostala gamad. Znaci toliko su me bombardovali takvim odgovorima putem telefona, koristeci jednog lika koji deluje toliko nezainteresovano(radi pre podne), neprofesionalno i .... (ne smem da koristim teze reci zbog ES administracije, a zelim). Znaci, najcesci odgovor koji je gotovo univerzalan jeste da nesto administratori mreze sredjuju i da ce biti gotovo za par sati. A kad prodje tih par sati, i naravno nista ne bude reseno, onda je odgovor da restartujem konekciju i da se ponovo konektujem. Naravno, da nazovem za par minuta ako ne bude ok. I posto naravno ni posle toga nije ok, ja okrenem, a ono zauzeto (otprilike po pola sata - sat u proseku, uvek). Pa kad ga na kraju dobijem i kazem sta imam da kazem, on mi odgovara da sam zakacio neki virus ili sl. i da ocistim masinu od te gamadi pa da ponovim prethodni postupak. Ja se uvek nasmejem i kazem hvala. Kraj razgovora. Uvece, posle ponoci net malo zivne, i u nocnim satima radi kako tako. Ujutru, oko 7 am sve ponovo u haosu.
To tako traje zadnja 2 meseca skoro(i ranije je bilo lose, ali ovo sto sledi se odnosi na zadnja 2 meseca odkad je uvedeno ovo dupliranje brzine). Svaki dan isto(citaj - ISTO). Pre nekih par dana sam se dogovorio sa ortakom da pocnem da snimam razgovore sa operaterom(taj sto radi prepodne) i da pravim malu arhivu mp3 snimaka. Jos necu da postavim na net, cekam da se nakupi. A nakupice se, verujem, brzo. Svaki dan po jedan do dva snimka, prepodne i popodne. Ja i dalje uplacujem pakete i strpljivo cekam. Dokle? To samo gOD zna.

E da, najnoviji biser. Pre neki dan ja zovem i ono klasika, virusi, trt, mrt, kad ubacise i neki novitet. Sta je, pitam ja, kad ono lik kaze da skidam samo jedan torrent dok skidam, ne dva, ne tri, vec samo jedan. I da u torrent klijentu namestim Global Connections na ne vise od 17, da ne bi veza pucala i tako... Ja ostadoh zaprepascen. Znaci ZLO! I klasika, ja se zahvalim i kraj razgovora.

Joj, volim ovaj Art jer me svaki dan neko od njihovih operatera iz teh. podrske(cekaj, pa oni imaju teh. podrsku? sta mu to dodje? a da, vasa veza je losa jer vam je komp pun virusa i to, a i vi mnogo skidate, smaniite to malo, platili ste za 512k a vucete 128k, sto je mnogo mnogo je) odusevi sa neverovatno bolidnim odgovorima i uopste citava konverzacija sa njima mi deluje kao neki Tarantinov film, bolesno i nerealno(Tarantino, nema ljutis :))).

Mogao bi ceo dan da pricam o dozivljajima sa Artom koji mi se desavaju sa njima u zadnje 3 god koliko sam njihov korisnik, ali malo mesta da ostavim i vama. LOL.
Aj ziveli i uzdravlje!
[ dulsrules @ 22.10.2007. 21:46 ] @
Od sinoc su pojacali link, bar se meni pojacao. E sad videcemo koliko ce to da traje.
[ lemic @ 23.10.2007. 10:57 ] @
Ma radilo i meni juce traljavo, sinoc bas lose.Ajd, videcemo danas, ali sam sve blizi odluci da zakacim Adsl.
[ dulsrules @ 27.10.2007. 23:38 ] @
Na sajtu su postavili forum. Videcemo dal ga neko od administracije uopste cita. Ili su ga postavili samo da ga imaju kao i svi drugi provajderi? Net i dalje radi ok. Monitoring on . . .
[ Paxy @ 09.11.2007. 16:17 ] @
Pozdrav,

Na CDF-u ,Artcomm-ov pod provajder, veza je znatno kavalitetnije od pre 3 dana.
Zbog posla, ping ploter (tracert test) i speed meter mi je stalno aktivan. Od ova tri dana sve ozgleda kako treba (zadovoljavajuca brzina, oko 85 % od pretplate, odziv ispod 60 ms ka serverima na telekomu)

Nadam se da ce tako i da ostane.
[ webtim @ 24.11.2007. 20:52 ] @
Bezicni net
Provajder: artcommunication

Ovako je u 90% slucajeva zadnja dva meseca.

Moja preporuka: bezite sto dalje od njih.

Bio sam na 512 sad sam na 256 a od sledeceg meseca bicu na 0





[ webtim @ 27.11.2007. 16:45 ] @
U nedelju sam poslao zvanicnu zalbu RATEL-u na rad Artcoma.

Zvali me u ponedeljak u 10:30 iz RATEL-a da mi kazu da su intervenisali kod ARTCOM-a i da u roku od nedelju dana moraju da mi promene opremu i pruze uslugu koju sam platio kao i a moraju da mi daju mesec dana free. Ukoliko to ne odrade, rekli su mi da ih zovem i da ce onda da preduzmu drasticnije korake prema ISP.
Mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio jer su iz RATEL-a expresno reagovali.

Vec danas imam kakav takav net, malo oscilira brzina ali ide preko 100 kb/s sto je bolje nego par dana ranije. Videcu sta ce da odrade u narednim danima.
[ dandy_bosanac @ 06.12.2007. 18:36 ] @
Iskreno, kod artcoma sam vec ok godinu dana, razlog, eto, na medaku sam i nemam mogucnost za nekog drugog, jurio sam infosky, scnet i dr, ali nisam uspio da ostvarim zadovoljavajucu vezu, dok infosky jos nema wireless u funkciji,
U pocetku tj prosle godine bilo je ocajno, iako je paket bio 128 kb, ja sam dobijao nesto mnogo losije od starog dobrog modema, ali nemam tel, jos uvijek, pa sam morao to da trpim.
U posljednje vrijeme je dosta poboljsano po pitanju protoka, i stvarno se ne zalim, malo je spor odziv, tj ceka se oko 10-tak po nekad i po 20 sec da krene, ali eto radi.
Sada smo se utalili uzeli router sa wirelessom, i uplatitli 512.
E tu pocinje havarija,,,,
dosle kolege, podesile ruter i radi...prodje 24 sata, kad ono ne radi,,,ja zovem, ajde ok, nesto ceprkaju i proradi, onda opet 24h pa opet isto, i tako jedno 7 dana,,,svaki dan isto, da bih dobio informaciju prekkjuce da je admin zabranio moj MAC kao pravi probleme,
Sve ozive moram da obavljam sa mobilnim, i to kosta,,, pogotovo sto svaki razgovor sa provjerom traje po 10tak minuta,,,malo li je...

Prikacim ja antenu opet na PC karticu, aktiviraju nalog, ali opet problemi....

odem ja kod ljudi u netix, oni testiraju router, kazu ok, i hajde, zamijene, i opet isti problem, kazu pravi im haos na predajniku,,,

Hajde opet zamijenim, uzmem drugu marku i evo sad kao radi,,,mada jos nije proslo 24h pa cemo vidjeti sta ce biti sutra...

Koja je sansa da 3 routera, + PC kartica prave istorodne probleme.a kacio sam na 4 nezavisna racunara, tako da je vjerovatnoca da su racunari problem skoro nemoguce.

E sta je problem,,,,problem sa komunikacijom sa njima....
prvo zvoni telefon jedno 10x niko se ne javlja, onda jedno pola sata zauzeto, pa opet se niko ne javlja, i tako pola dana,,,to me je izludjivalo.
drugo, router ima prazno polje za upisivanje MAC-a, i moze da se klonira bilo koji broj,tako proizvodjac napravio...jbg... i ja leeka moram da ubjedjujem da sam ja upisao MAC sa ranije PC wireless kartice, i da je radilo( i da su tako njegove kolege iz firme koji su bili tu da podese ruter ubacili), kaze nije moglo da radi,,,to ne moze,,,e jebiga, jesam li ja lood ili slijep....pa ne vidim sta pise...i ne znam sta sam radio....

Uglavnom ne znam sta reci, da su ok, i da su predusretljivi, tj da zele da pomoognu, tacno je, stvarno ljubazno i ok, ali da im veza radi, pa ne radi brate,,,zasta placam pojma nemam, ali sada jos nemam priliku za drugo,,,ali ne sumnjam da je i kod drugih isto...

eto toliko odo mene,,,vidjecemo sta ce biti narednih dana

[ webtim @ 09.12.2007. 00:25 ] @
Promenili mi opremu na 5.4.
Trebalo im je 6 sati i 20 poziva da mi registruju novi uredjaj i kao net proradio punom brzinom. Ja se obradovao ko siroce, eto neta posle dva meseca. Al` sipak braco. Jutros ustanem i brzina katastrofa, aj ne budem lenj i odem na atijev sajt koji ovi uvazavaju kao jedini sto se tice protoka, kad ono download 2,5 kb/s.
Ceo dan mi se download nije popeo preko 11 kb/s.

Obavestio sam Artcom da cu u ponedeljak da uputim i drugu zalbu RATEL-u i da cu traziti da ih zestoko nagaze.
[ lemic @ 09.12.2007. 08:05 ] @
Ja generalno nisam previse zadovoljan i jos jednu uplatu i odo na adsl.Radi net skokovito,zastajkuje,odziv je dug, osciluje protok.Internet radio na 128k prekida itd.Iako se znam sa njima i bice mi tesko da se rastanem, odo ako se ne stabilisu.Plus je cena vislja od adsla.Sad hocu i u kancelariji da ukljucim net,pa se vec na dva paketa stvori ozbiljna razlika u ceni.Ako ne poboljsaju link i ne prilagode cenu, ostace samo oni koji moraju,tj nemaju drugi izbor.
[ lemic @ 13.12.2007. 20:26 ] @
Uplatio im juce jos jedan mesec.Nagovestio sam da im je to moja poslednja uplata ako ne poboljsaju link, odo na ADSL.Ocajno radi, nece internet radio ni na 32 da radi.Cekam na odziv po vise sekundi, otvara stranice ko dial up.Na merenju protoka daje i DL i UL do 256 umesto 512.Znaci, dupliranje brzine je sarena laza, placamo isto i ostala ista brzina samo je zovemo duplo brza.Zao mi je posle 3 godine, ali sta da se radi.Ovo zezanje traje od septembra i prevrsilo je svaku meru.Plus sto je cena duplo skuplja nego ADSL.Znaci, za iste pare, umesto 512, dobicu 1024.Nek im je sa srecom i bog u pomoci onima koji nemaju drugi izbor.Necu vise komentareisati osim ako se ne poprave.Sa srecom svima.
[ konektor @ 15.12.2007. 23:56 ] @
Ja ne znam šta čekaš i zašto si uopšte ponovo uplaćivao kada imaš mogućnost ADSL-a, mislim da je prilično jasno da su kao ISP pukli. Nema tu više sentimentalnosti, jer ako nas neko uporno laže već 4 meseca potpuno je jasno da nije dorastao problemu koje imaju i džaba im sva obećanja da će biti bolje. Nemaju ni znanja ni mogućnosti da pruže adekvatnu uslugu niti se korisnici mogu zadržati šarenim lažama.
Lično kada bih imao izbor ADSL-a sutra bih promenio provajdera i uopšte mi nebi bilo žao neiskorištenog naloga. A wireless karticu bi sa zadovoljstvom zafrljačio u kontejner da se više ne maltretiram sa tim. Lepo je bilo dok je trajalo, al od babe devojka nikad više.
[ lemic @ 16.12.2007. 07:24 ] @
Bio sam im mnogo zahvalan kada sam imao net preko njih,ziveo sam na splavu na Savi.Uvek su bili super u odnosima prema meni.Sada sam dobio i njihovu opremu na 5,4ghz.Uzece ADSL paralelno pa cu da iztestiram jos jedanput, mada i da su isti, skuplji su, aL ajde.Hteo sam da uzmem sad net u kancelariji ali su me trenutno odbili.Uz los rad, to je jos jedan razlog vise.Sa firmom, u dva paketa 512, placao bi im 4.200, a za adsl oko 2.800, godisnja razlika je nekoliko bicikala za celu porodicu.Cisto imam moralnu obavezu.Skinuo sam pcm uredjaj jos u septembru i mogu na adsl, al ko velim, popravice se.Bojim se da ce to biti isuvise kasno za mene.
[ dandy_bosanac @ 29.01.2008. 20:39 ] @
Molio bih vas za malu pomoc vezano za Art communication, naime o cemu se radi.....

Do sada sam skoro godinu dana preko njih bio i manje vise zadovoljan, ali sta se desava....
od oko 5 januara pocinje protok da pada (uplaceno 512 kbit/sec), gurao je u pocetku po jedno 20 KB,, i svakim danom padao da bi prije 3 sedmice palo na 0.....
zovem ih 100x, te postavljaju baznu stanicu pa nemaju ljudi na terenu, te ovo te ono,

Evo u cemu je problem, kazu prvo router ne valja, ja vratim wireles PCI karticu koju sam ranije koristio, kad i sa njom isto, odem reklamiram router, sa AC pointom, dobijem novi, kad isto,
Protok informacija sa netom je ravan 0, ponekad ucita stranicu ali za pola sata,,,,i to se desava sa oba routera i sa wireles karticom.A njihov ftp mi felcera bez problema,kao i mjerenje protoka preko njihovog sajta (pokazuje tu manje vise oko 400 kbit/sec), i jos me ubjedjuju da je problem u opremi....kacio sa 4 razlicita racunara, lap top star jedan dan, znaci blanko bez virusa i sl. mijenjao rutere, ubacivao wireless kartice, uvijek isti problem....
nakacim se na sc net kod drugara sa mojim ruterom sve radi kako treba, nakacim se na verat, sve radi kako treba, a sa artcomom nece,,,,,
danas dodje njihov serviser,prikaci svoj ruter,ostvari ptrotok odlican, uzme 1500 dinara, i ode, kaze neispravan ruter, neispravna i kartica, ma neispravno sve zivo, iako ftp i dalje felcera, u fullu, a bilo sta sto je vezano sa netom nece...
opet probam scnet, radi,,,,kako li je moguce da ruteri i wireles kartica,(a probao sam i preko jednog i preko drugog i uvijek se isto ponasa) zna kada da ne radi, i kada da se pokvari, samo da mi je znati...

E jel neko cuo za tako nesto, da moze takav kvar da bude,,,,

I hocu ovo da istjeram na vidjelo, interesuje me kako se moze stupiti u kontakt sa RATELOM, da prijavim slucaj i ako treba uradim vjestacenje rutera i kartica, da vidim ko tu koga vice za nos. jer ovo je prevrsilo svaku mjeru....

Da li je caka sto prelaze na 5 GHz pa hoce da gase ovaj na 2,4 ili nesto drugo ne znam, ali platio sam im i red je da dobijem ono za sta sam platio, pogotovo me iznervirao ovaj majmun sto je izlevatio drugara, posto ja nisam bio kuci kada je to provjeravao, i uzeo pare zato sto je dosao da smulja kako je nesto neispravno......
[ mikapojic @ 30.01.2008. 10:12 ] @
Postovani,

Vrlo je moguce da vasa oprema nije kompatibilna sa nasom baznom stanicom. Konkretno na stanici na koju se vi kacite interfejs koji radi na 2.4Ghz je prizma chipset i postoji velika mogucnost da je problem do toga. Oprema kuju su serviseri doneli je prizma chipset i 200mw-a. Mi jedino garantujemo za nasu opremu i opremu koju smo mi instalirali.
[ dandy_bosanac @ 31.01.2008. 16:58 ] @
Ma super, godinu dana radi i kompatibilna je, i odjednom prestane da radi, i jedno i drugo, i router i kartica, i poslije toga dodje vas lola sa vasom opremom koja radi,,,,a moja je naprasno prestala da bude kompatibilna, radi jel da.....?


Pa ukoliko je postala, naglasavam POSTALA NEKOMPATIBILNA, to je samo zbog vasih opstrukcija jer ako je nesto radilo godinu dana i odjednom postalo nekompatibilno znaci da ste ga vi nacinili takvim, nije moglo samo od sebe teko da bude.
Ukoliko ste mijenali baznu stanicu (a ranija je besprekorno radila sa mojom opremom, naravno uz sitne tolerantne nedostatke koji su normalna pojava za wireless, i desava se i na vasoj i na bilo cijoj opremi) o tome je trebalo da obavijestite korisnike pa da date neko free vrijeme da se proba nova stanica, a ne da platim 2100 dinara da bi dobio protok od 2 byta/sec. i sl.pa mnogo je kume,,,,,
i kako li router sa sajtom artcoma besprekorno felcera, ajde portovi sa ftp-om kao razlikuju se, ali maticni sajt artcoma je internet kao i svaka druga www adresa, pa otkud onda da radi samo taj sajt, mjeri protok prva liga, ali sve drugo sto se ukuca u browser, ostane zamrznuto na o byta/sec.....
Pa ko moze povjerovati u tako nesto......

opet napominjem da je u pitanju i TP LINK router, i wireless phee net kartica, i na svim drugim mrezama su kompatibilni (ali na moju veliku zalost druge mreze nemaju dovoljnu jacinu signala) samo sa artcomom nisu....tj, odjednom nisu....

Ono, kontam da je varijanta da pored svoje jos kupim i vasu opremu, pa naravno, treba da otvorim magacin za skupljanje opreme, kako vama padne na pamet tako da i ja kupujem opremu....

uostalom nema veze, ja vec 4 nedjelje nemam ono za sta sam platio, i jos sam platio (1500 din) i vaseg servisera koji je uzeo pare, za konstataciju da je router "neispravan"... SRAMOTA....(da ne pominjemo da nije dao racun za usluge i sl....)
Na svu srecu kontektirao sam RATEL, pa nek oni vide u cemu je problem. hvala bogu da ima tih ljudi koji se brinu o tome da nasa oprema ne postane naprasno nekompatibilna.

Naravno, uskoro ce i to da se istrazi, i ukoliko se ispostavi da su i moja oba routera i wireless kartica neispravni(uspio sam da izdejstvujem od drugara iz netixa da mi ponovo zamijeni router, i zamijenjen je jos jednom ali je i stari kod mene) i da imaju iste greske,da se apsolutno isto ponasaju, da imaju pristup ftp-u, a da ne radi net, spreman sam da se javno izvinem pred svima, ali ukoliko je neka vasa mutljavina,,,,,onda.....vidjecemo sta cemo....ima i zato rjesenja.....

eh da,,,u utorak navece mi proradi net, na oba rutera i na kartici isto, i poslije jedno 2 sata opet prestane,(istio to se desilo i u subotu po podne),,,kod sva tri uredjaja isto.....ali apsolutno isto......a sve je to bilo kompatibilno skoro vise od godinu dana.......ili su se mozda uredjaji urotili protiv mene pa svi zajedno me nekad bojkotuju a nekad rade kako treba,,,,,,,,ali kako li se samo dogovaraju,,,,mozda imaju sopstvena napajanja pa kad nisu ukljuceni uskladjuju vrijeme kad ce da me zezaju a kad da rade...a radili su toliko dugo bez problema....



[Ovu poruku je menjao dandy_bosanac dana 31.01.2008. u 23:09 GMT+1]
[ dandy_bosanac @ 31.01.2008. 17:59 ] @
Gle cuda, evo veceras mi oprema postala opet kompatibilna, kacio sam oba routera i karticu, i sve radi....doduse sve gura oko 128-200 kbit/sec.(placeno 512) ali radi......a router neispravan(kako rece kolega sto je dolazio)

doduse mozda su vile Raviojle popravile vezu....doduse pitam se koliko ce da radi dok opet ne rikne.....
[ mikapojic @ 01.02.2008. 08:30 ] @
Postovani,

Na baznu stanicu Rudo(jednu od 3) se kaci oko 340 ljudi, na 2.4 oko 40 i za sada nemamo ni jednu primedbu osim vase na rad 2.4Ghz dela stanice. Uptime bazne stanice je 198 dana sto znaci da nista nije menjano u tom periodu. A insinuacije da mi vama pustamo internet pa gasimo ne stoje iz razloga sto bih onda morali svim korisnicima na rudu (svih 340) to da radimo a to se ne bi isplatilo nikako. Samo situacija da vam je proradilo samo od sebe ukazuje na to da ili imate neku lokalnu smetnju ili se nesto desilo sa opremom. Kada su serviseri dolazili ako nisu postavljali opremu na isto mesto gde stoji i vasa oprema pokusajte da je stavite gde je njima radila i verovatno ce i vama proraditi jer to onda znaci da je smetnja u pitanju na vasem kraju.
[ dandy_bosanac @ 01.02.2008. 12:23 ] @
Moguce je, smetnje koje samo artcomu smetaju, a infosky, scnet i verat rade kako treba.....na istoj opremi, na istom mjestu,i sa istim racunarima....hmmm.....

cini mi se da kroz istu tu antenu i opremu prolazi signal i za ftp, i njemu nista ne smeta,bije svih 512 kbit/sec konstantno, bez ikakvih problema i prekida , a sve sto je vezano za www ne radi...... a sajt artcoma, kao i webmail na art, provjera brzine protoka sa artcomom, sve radi besprekorno......

kakve li to sile i smetnje mogu tako nesto da izazovu....
Moze se to nazvati insinuacijama, moze bilo kako , ali prosto je nevjerovatno to sto se desava, i jos do mene da je problem...





moguce je da mu smeta ova grijalica na butan, ili tako nesto......
uostalom necu se ja vise zamlacivati sa tim, imaju ljudi kojima je to posao, pa sta oni kazu tako ce i biti....ja samo kazem da cu ovo istjerati do kraja, nacicemo u cemu je problem u svakom slucaju...
[ djricky @ 02.02.2008. 18:54 ] @
ftp radi, www ne??

kviz pitanje je:
koji ftp? lokalni ftp server ili neki ftp server na internetu?
[ dandy_bosanac @ 02.02.2008. 23:41 ] @
ftp artcomov radi, ali sto je najgore i sajt www.artcommunication.co.yu uvijek momentalno ucita, provjeru brzine protoka radi bez problema, ping ka svim sajtovima je odlican, ali net ne radi, www. messenger, skype, google earth....

i periodicno se desava da proradi net kako treba, radi jedno 2 sata kao i sada i opet zakuca.

nalazim se na medakovicu na samom vrhu, okolo mene nema nista sto bi moglo da ometa signal, niti je sta novo postavljano u skorije vrijeme, ni telefonske linije nemam u komsiluku jer jos ni to nije proslo, ni kablovsku....ma nista...

Stvarno, prvi put prije jedno 3 mjeseca imao sam problem sa routerom, nesto je brljavio i jave mi fino ljudi da su moj mac blokirali jer pravi smetnje, i ja prikacim wireles karticu u komp, sve radi kako treba,kazem ok, problem do opreme, do mene je.....rijec nisam rekao,kazem hvala ljudi na obavjestenju,,,, zamijenim router, i poslije je sve bilo ok.

e sada me jedino cudi kako je moguce da i router, i drugi router, i wireless kartica pokazuju iste simptome, kad radi radi, kad ne radi, ne radi nista od toga, i jos dodje covjek iz arta prikopca svoj ruter i ono na njegovom ruteru radi, nema smetnji....

Sve mi je to malo sumnjivo....jer ponavljam isti problem na 3 uredjaja(2 koja su besprekorno radila, i treci koji je nov donesen prije par dana)) je vise nego i teoretski nemoguce da bude, da su smetnje, ne bi ni njihov ruter radio,,,,a s obzirom da svi nabavljamo opremu iz netixa, malo je tesko za povjerovati da je problem u opremi, i da je odjednom postala nekompatibilna......

Stvarno mi nije jasno cemu sve ovo....

[ Sleepless_mind @ 08.02.2008. 05:31 ] @
@mikapojic

S obzirom da ste ISP i da oprema koju postavljate na baznim stanicama ukljuchuje bar jedan ili vishe rutera, nemojte da prichate choveku da nije mogutje da samo njegov nalog iskljuchite, ogranichite ili shta vetj. Tako da pricha o gashenju svih 340 korisnika u isto vreme ne stoji. O kompatibilnosti opreme da ne prichamo. Ako choveku radi lokal, kao shto kazhe da radi, ne pravi smetnje (ako ih pravi, sigurno biste mu iskljuchili ikakav pristup na baznu stanicu, jer bi pravio smetnje i ostalim korisnicima), znachi da je problem 99% ipak do ISP. A ako kachite 340 korisnika na pretpostavimo 3 bazne stanice (sa a/b/g standardom, max 54mbps, ili 108 u turbo modu) navodi samo na zakljuchak da definitvno problema mora da ima.

@dandy_bosanac

ftp i sajt su sigurno na lokalnom serveru u lokalnoj mrezhi pa zato brzo otvara i njihov sajt. Shto se opreme tiche, ne znam shta imash, tj. kakvu antenu pre svega, mada ako lokal (ftp) radi, ne bi trebalo da bude problem. TP LINK je inache po mom iskustvu veoma cudljiva oprema, te nema veze da li je kupujesh u netiksu ili bilo gde drugde.
Pozovi josh jednom tehnicku podrsku ISP, spremi novac za josh jedan izlazak na teren i pri tom zahtevaj da se problem reshi ili da se dokumentuje da je problem do opreme, sa svim objashnjenjima zashto je to tako, kao i sa objashnjenjem zashto lokalni saobratjaj dobro radi, dok spoljashnji ne radi nikako. Ukoliko imash mogutjnosti, u svakom sluchaju taj TP LINK zameni za neki PLANET ili TRENDNET koji su u istom cenovnom rangu.
[ dandy_bosanac @ 21.02.2008. 20:45 ] @
ma ko ih sisa, izvacarili su me za jedan izlazak,izvacarili me za mjesecnu pretplatu,zvao sa mobilnog 100x, podesetak minuta, ,,,,, dosta je brate
ajd nek je tp link cudljiv, ali ponavljam dva tp linka, i plus pored toga wireless kartica pheenet, i svo troje da se isto ponasaju,
antena GRID 24, nema jaca da se kupi 3m kabla od antene do uredjaja,signal od 30-36Db. ftp radi fenomenalno, besprekorno,a net ni da mrdne,i svi uredjaji se ponasaju isto,ali apsolutno isto.... e jebiga, koja je sansa da se to desi.i jos dodje serviser, prikaci svoj uredjaj i kaze mi da je sve to moje fush, a to sto je godinu dana radilo, to nikom nista, i jos je problem do mene,,,pa ako sam sisao vesla, nisam pusio camac,,,,
Ma dosa mi je vise njih sada sam mijenjao provajdera,srecom sky je pokrio i moj kraj, i gle cuda oba routera rade kod njih, nekako naprasno proradili, doduse jedan sam vratio, onaj noviji..... ali nek ostane trag ipak ovdje o tome sta se radi, i kako se mulja./
ne znam i dalje koja je svrha toga, i koji je smisao i poenta, dal imaju viska uredjaja, pa sad hoce da ih utope, pa nas ubijaju u pojam da kupimo njihove uredjaje.
SRAMOTA....ali dobro je da imaju ovakva mjesta pa se ljudima moze reci sta se i kako radi

Eh da, kontaktirao sam neke ljude iz RATELA, i prijavio sve ovo, pa sta ce dalje biti prepustam njima...rekli su samo da ce uskoro doci da testiraju moju opremu, mada imam i snimke kamerom kako je sve funkcionisalo i kako je radilo jedno i drugo, i u situaciji kad radi i kad ne radi.....imam oko 5-6 sati materijala, pa nek se pozabave oni sa tim.....

sto bih ja mlatio praznu slamu vise....dosta mi ih je za vijeki vjekov



[Ovu poruku je menjao dandy_bosanac dana 22.02.2008. u 01:30 GMT+1]
[ Strale @ 22.02.2008. 02:01 ] @
tvoja oprema je odlicna nego provajder zeza. TP-link nije cudljiv
[ dulsrules @ 03.03.2008. 18:24 ] @
Citat:
dandy_bosanacEh da, kontaktirao sam neke ljude iz RATELA, i prijavio sve ovo, pa sta ce dalje biti prepustam njima...rekli su samo da ce uskoro doci da testiraju moju opremu, mada imam i snimke kamerom kako je sve funkcionisalo i kako je radilo jedno i drugo, i u situaciji kad radi i kad ne radi.....imam oko 5-6 sati materijala, pa nek se pozabave oni sa tim.....

sto bih ja mlatio praznu slamu vise....dosta mi ih je za vijeki vjekov



[Ovu poruku je menjao dandy_bosanac dana 22.02.2008. u 01:30 GMT+1]



Jednom recju - LOL ! Mislim, stvarno, zar ti zaista mislis da ces nesto promeniti tako sto ces ih prijaviti ratel-u. Pa ako nisi znao, sam taj ratel je sastavljon od svakojakih, nestrucnih radnika i vrlo verovatno kontraverznih biznismena, njihovih sekretarica i podmicenih ex-politicara. Sve je to jedan reality show, bolji od VB-a. Kako ocekujes da ti bandit pomogne da se odbranis od drugog bandita? Batali rat protiv vetrenjaca. Ako hoces da sacuvas zivce, a pritom trazis besprekoran net, zapali u inostransvo, recimo u Rumuniju, nije daleko, pa ces da "progledas". Pozdrav i ne gubi zivce :)
[ Milosvidikovac @ 06.03.2008. 18:03 ] @
@ Dulsrules Mislim da nisi u pravu sto se tice interneta u Srbiji. I ovde ima vrlo kvalitetnih provajdera web usluga, sad sto se tice cena sigorno da mogu da budu mnogo konkurentnije odnosno paketi mnogo jaci za ove novce. Ja sam kod sbb i sasvim sam zadovoljan. Jedino je problem sto sbb nema svuda svoju mrezu (sto si se i ti uverio na svojoj kozi) ali sta sad. Ima i drugih kablovskih provajdera... Niko nema sto Srbin imade! A sto se tice rumunije... ma i tamo je sirotinja kao i ovde. Bok stari!
[ reb0rn @ 15.03.2008. 05:37 ] @
haha izgleda ti nisi video rumune u zadnjih par godina, samo da napomenem da brzinu interneta mere u Mbit samo i da su wifi prakticno napustili jer preko 90% ima pristup adsl, kablovskoj...
[ lemic @ 29.03.2008. 11:31 ] @
Moje zezanje sa njima se nastavlja opet.Pre dvadesetak dana sam zvao, kazu oni poboljsavaju sistem da bude jos bolje.Od pre desetak dana, net samo stane i po desetak minuta mrtav i tako stalno.Kazu, slabo se vidis, pomerila se antena, doci ce neko da podesi.Proverim, sve stoji ko zavareno al ajd.Prodje od te srede evo deset dana, vise puta zvao, kao zvacemo te, poslacemo...Ja sam im jedan od prvih korisnika i nema smisladase tako ophode.Vise ih necu zvati, ovo cas radi-ne radi.Poslao sam Miki danas mail da raskidam sa njima odnos kad istekne uplata, oko 20.aprila i da dodju po opremu, ja magarac prodao svoju dzabe na 2,4.Puko mi zivac vise, pa necu nikoga da molim za svoj novac vise i to posle 3 godine vernosti, a imam KBC net na par stotina metara, al necu vise kupovati opremu.Shvatio sam da se oni ne bore za klijente i pruzanje usluge, vec zloupotrebljavaju nasu nemogucnost izbora dobrog neta, a nije bilo tako na pocetku i uvek sam ih branio. Definitivno sam resio da idem na obican dial up dok ne dobijem ADSL pa ma koliko to dugo bilo, a bice verovatno uskoro.Neka je Svevisnji u pomoci onima koji su u nezavidnom polozaju.Ja se ovim oprastam od aRT sage.Pozdrav svima i sa srecom.
[ dulsrules @ 29.03.2008. 23:40 ] @
@lemic Ti to tako pricas vec oho - hoo unazad par meseci. "Ispeci pa reci". Ne bi me cudilo da i za 2-3 meseca napises slican post kao ovaj tvoj poslednji uzimajuci u obzir azurnost uvodjenja ADSL-a u Beogradu, a pogotovo u ostatku Srbije. Peace ":_
[ lemic @ 30.03.2008. 09:03 ] @
Pa slusaj prijatelju.Imao sam net preko njih kad sam bio na splavu i to je bilo jedino resenje tada, pord GPRS-a i to im necu zaboraviti.Ovde sam vec vise od godinu i ne mogu da dobijem ADSL.Prvo sam jedva skinuo PCM i sad cekam port koji mi obecavaju uvek za sledeci mesec a Art u svakom slucaju radi bolje od nicega ili dial upa pa nije bilo potrebe da prekidam a iskreno, nadao sam se da ce poboljsati uslugu i spustiti cenu na nivo ADSL-a jer sam im trazio snizenje.Sad vise ni nemam vremena da sedim na netu jer puno radim a i imacu ga u kancelariji, tako da se tek sad sklapaju razlozi da ih ostavim ako ne ispunjavaju placena ocekivanja.Da nije bilo ovih zezanja i laganja, verovatno bi i dalje cekao ADSL uz njih.Ovako, dozlagrdili i nisu mi vise toliko potrebni i cisto iz revolta ici cu na stari dobri dial up.

Ne sekiram se ja, ni ADSL provajderi nisu nista bolji ali valjda do po difoltu to radi bolje i jeftinije pa je zato bolje.Zvao sam PTT KDS trazeci kablovsku varijantu posto imam to u zgradi.Tek su oni neposlovni.Prvo traze taksu za zakljucenje od 2.910 za gledanje televizije, modem 5.000, mora da se ide kod njih a vrhunac je da nemaju izvodjace vec bi sam morao da privezujem zice i ubacujem u stan, a hteo sam i da uzmem tv jer Alzovedjeva ( tv provajder) slika je bespomocno losa.Uz to, 64 kosta 800 a 256 1.600 Dinara.Kad se pogledaju cene za telefoniju i internet u Nemackoj, ovo nase je pljacka stoleca, a o poslovnosti da ne pricam.Toliko sam besan da mi dodje da uopste ne koristim vise net jer je to preslo u takvu dangubu i zezanciju kod nas.Danas zovem Mitu da vidim jel mozeda mi izburgija ADSL port u posti odmah ili cu morati da cekam ostvarenje biznis plana telekoma za 2008.

Blago Rumunima.Ovde niko ne razmislja o elektro smogu.

[ dulsrules @ 04.04.2008. 21:43 ] @


512/512 flat

Nesto se desava :)
[ zemun88 @ 04.04.2008. 23:47 ] @
Bezobrazni su jer nece da odgovore korisnicima na svom forumu i obrisali su sve zive postove
Nece da smanje cene vec kao cekaju druge, a za internet im nikad nije zagarantovano kad ce protok da bude los.
Cesto se desava da nocu ne radi internet.
Za zahteve korisnika ih boli uvo.
Kad pitate njihove menazdere odgovaraju neki sasvim levi ljudi koji rade u artu, a kad pitate operatere to isto, ne znaju jer moraju da pitaju menadzere.
Znaci jebe lud zbunjenog.
Ko od vas ima mogucnost za adsl ili kablovski nek ga slobodno uvede, a ove nestrucne folirante nek zaobilje u sirokom luku.

I kad vidite odgovor na ovaj post od Mike, on im je PR, i odgovara samo kad ih pogodite u slabu tacku, a za ostale stvari ga boli uvo

[ lemic @ 05.04.2008. 09:46 ] @
Meni su dosli al sa kasnjenjem od desetak dana i tek posto sam mailom pritiso Miku.Dosli ljudi i zakacili laptop i kazu ne valja, ne vidi se AP a antena stoji ko zavarena vec 5 mecesci.Navodno, moguce su neke smetnje i ja predlozim da zakacimo kabl sa AP-a sa susedne zgrade sto su uradili sutradan i radi net daleko bolje mada mislim da i dalje to nije to.Previse vremena treba da odgovori na komandu.

Bili kako bilo, Mita mi je sredio port u centrali ali trenutno nema modema pa cu sacekati par dana.Jos jednom cu traziti da spuste cenu na nivo ADSL-a, pa ako hoce hoce, ako ne, cao.

Trazio sam im za firmu u gradu i odbili me.Sad me vise ne interesuju jer postoji kod Telekoma paket sa besplatnim pozivima fiksne telefonije u lokalu i 5 broja MTS-a sa popustom 50%.Kad preracunam telefon, doci ce mi net skoro dzabe.Ako budem zakacio ADSL ovih dana, uporedicu oba, mada vise ne mislim o izboru.
[ dulsrules @ 06.04.2008. 01:42 ] @



Kvar ili smetnja - prosudite sami. Inace ovo je najbolje sto uspevam da izvucem. Ovaj test je radjen nocu u pola 3. Znaci najmanje zagusenje linka. Upload i PING !
[ lemic @ 06.04.2008. 19:50 ] @
I meni se desilo da mi je UL mnogo los pa su mi nakon reklamiranja to popravili.
[ dulsrules @ 07.04.2008. 02:42 ] @
Kako su ti popravili? Posto mi je lokal uvek u fullu. Ove slabe performanse mi se javljaju u svim drugim varijantama koriscenja neta osim p2p (da ne gresim dusu p2p im je bas extra). Njihova oprema na 5.8 Ghz. Ping mi je katastrofa, ali konstantno. Sta bi ono mogli da mi pomognu, na koji nacin ?
[ lemic @ 07.04.2008. 06:15 ] @
UL mi je bio duplo manji.Zvao sam Miku i onda sam skidao sa ftp servera nesto a on je kod sebe nesto podesavao i dobio sam punu brzinu.
[ dulsrules @ 07.04.2008. 20:46 ] @
Daj mi njegov broj na PM. Da se i ja resim bede.
[ lemic @ 08.04.2008. 06:08 ] @
Pardon, sa Markom sam to resio bez problema.
[ dulsrules @ 08.04.2008. 16:50 ] @
Pa dobro daj mi Markov broj na PM. Nebitno ko je u pitanju samo da moze da mi resi problem.
[ lemic @ 08.04.2008. 20:29 ] @
Ma zovi ga na 3067 492 pre podne.
[ lemic @ 23.05.2008. 22:09 ] @
Konačno sam danas potpisao ugovor za ADSL sa PTT-om.Predhodno sam ponovo zvao Art i apelovao da mi snize cenu na nivo adsl prrovajdera.Dobio sam odgovor da je cena vezana za pakete i da ne može da se knjiži tako.Ja sam predložio da mi naplaćuju recimo 256 a daju 512 i da bi to bilo sasvim izvodljivo.Marko reče da će se javiti popodne ali nije.Žao mi je, ipak sam kod njih proveo dug i uspešan period i neću zaboraviti sreću kada sam dobio net na splavu na kome sam bio primoran da živim.Teška srca se rastajem, sve sam učinio da ostanem kod njih, ali bezuspešno.Želim sreću i njima i Vama koji ste i dalje primorani da budete kod njih.Pozdrav svima.
[ BFG @ 27.05.2008. 11:02 ] @
Doveo sam in 80 korisnika za godinu dana. I dalje me unistavaju, ali kao sto covek kaze, nemam alternativu. Ili imam? Nasao sam novog provajdera, bice problem prebaciti tolike ljude ali sta da radim, ne mogu vise da gubim pare i zivce zbog neodgovornih ljudi. Necu psovati, ali su zasluzili debelo.

Ali ne verujem da postoji firma kojoj ne treba ~1000E mesecno bruto prihoda. Sve da su AOL.
[ NinaK @ 10.07.2008. 09:05 ] @
Pozdrav,


Ja trenutno zivim u Makis naselju tj na reci u sojenici kod marine i htela sam da uvedem Wireless od Art Com-a i podeljena su misljenja , vidim da ste Vi pisali da Vam radi sve ok obzirom da ima ljudi koji su na splavu ugradili, pa sam htela, ako imate malo vremena da me malo vise uputite u pakete koje koristite i sta bi ste mi Vi preporucili .

Unapred zahvalna ,
Nikolina

[ lemic @ 13.07.2008. 08:05 ] @
Nikolina, ja sam koristio net kod njih pune 2 godine na splavu sa velikim zadovoljstvom i preporučujem ti da gaslobodno uzmeš, pogotovu ako ti je to jedini izbor.Pitaj njih, oni će ti sve preporučiti. Za običan surf ti je dovoljan neki niži paket, 128 recimo, a ako baš malo koristiš, onda neki sa unapred definisanom količinom prenosa.

Ja nisam bio zadovoljan sa njima ovde u zgradi i po dobijanju ADSL-a koji je jeftiniji prestao sam da budem Artov korisnik posle 4 godine.
[ sasha74 @ 03.10.2008. 09:41 ] @
Hvala za misljenje o njima....ja sam hteo da ih pozovem ali ne radi im sajt trenutno...da li neko zna njihov kontakt telefon???

Hvala unapred.
[ zemun88 @ 03.10.2008. 11:07 ] @
Presli su na .rs domen

telefon je 3067-492
[ zemun88 @ 13.11.2008. 22:08 ] @
Izbacili su novi cenovnik - http://www.artcommunication.rs...k=view&id=14&Itemid=30
[ Strale @ 14.11.2008. 12:42 ] @
dzabe si postavio link kad ne radi
[ fade @ 15.11.2008. 08:01 ] @
Link radi...
[ zemun88 @ 15.11.2008. 11:21 ] @
Ma radi bre, samo kliknes
[ Strale @ 16.11.2008. 13:06 ] @
Ma ne radi link, kliknem i kaze adress not fount nesto zeza
[ bakara @ 16.11.2008. 13:18 ] @
To je mozda do tvog super dobrog neta?

btw i meni radi...
[ zemun88 @ 16.11.2008. 13:49 ] @
ako ne radi idi na artcommunication.rs

Nego pitanje za korisnike art-a, kako vam radi net, meni je ocaj, a oni me stalno ubedjuju da je greska do mene. Zanimaju me vasa iskustva da vidim da li sam lud
[ dulsrules @ 18.11.2008. 15:15 ] @
Meni sada radi super. Samo da ostane ovako. Kacim se na AP Vidikovac.
[ Strale @ 19.11.2008. 22:50 ] @
Citat:
zemun88: ako ne radi idi na artcommunication.rs

Nego pitanje za korisnike art-a, kako vam radi net, meni je ocaj, a oni me stalno ubedjuju da je greska do mene. Zanimaju me vasa iskustva da vidim da li sam lud


Stara prica, moraces da ih ubedis ko ja sto sam se penjo na krov da slikam antenu
[ dulsrules @ 31.12.2008. 13:52 ] @
Jeste li culi da je Art dobio dozvolu za direktno povezivanje na neki od hrvatskih providera, tako da sad moze u potpunosti da zaobidje Telekom kao nadprovider, a samim tim i da ponudi mnogo bolje pakete za manje love? Promene paketa se ocekuju posle Nove Godine (kapiram da misle na srpsku novu). Ima li nekoga da potvrdi ovo?
[ zemun88 @ 31.12.2008. 14:20 ] @
Rekli su mi posle Nove. Mislim da ce biti od februara. Nadam se da ce pasti i cene i da ce povecati brzine. Videcemo sta ce biti
[ marko37 @ 01.01.2009. 17:37 ] @
Citat:
dulsrules: Jeste li culi da je Art dobio dozvolu za direktno povezivanje na neki od hrvatskih providera... Ima li nekoga da potvrdi ovo?

Da.
[ dulsrules @ 01.01.2009. 23:41 ] @
I kad mozemo da ocekujemo neke promene? Ima li neki insider ovde na forumu? Dal je link vec povezan ili je samo dobijena dozvola za povezivanje?
[ zoksula @ 29.12.2009. 06:26 ] @
Ja sam koristio njihov net pre jedno godinu dana - i moram da kazem da je uzasan. Bio sam na 500 m od AP-a i imao 24DB hyperlink antenu.

problemi:
1)Kada koristim obican torrent i otvorim preko 20 konekcija - internet prestane da radi
2) Maksimum je 50 istovremenih konekcija ali je to u principu 25 ili tako nesto zbog sporog odziva na serveru
3) O koriscenju emule-a ili slicnih programa
4) U jedno 10% slucajeva pukne konekcija.Dakle moram refresh za svaki 10-ti link koji posetim
5) Uprkos nekvalitetu - net im je i dalje veoma skup.
[ dulsrules @ 16.02.2011. 13:35 ] @
Niko ziv ne pise vise o njima. Dal su svi zadovoljni ili ih niko ziv vise ne koristi ?
[ lepenac @ 04.06.2011. 13:10 ] @
moja iskustva su OK, imam na vise lokacija njihov net po gradu i zadovoljan sam kako radi.
[ dulsrules @ 22.02.2012. 02:26 ] @
Cudi me da do danas nisu zatvorili firmu.
[ FilozoF @ 24.12.2013. 09:47 ] @
Zna li neko šta se dešava sa Artcomom? Nekoliko dana mi ne radi njihov net, a niko se ne javlja ni na jedan od telefona na sajtu. Priča se da su pukli, ali nigdje ne mogu da nađem potvrdu te informacije..?
[ klikton @ 24.12.2013. 11:45 ] @
Prodati...
Menjaj provajdera :D
[ FilozoF @ 09.01.2014. 15:25 ] @
Hvala na odgovoru..
Promjenio sam providera, MaksNet, vidjecemo kako ce se oni pokazati.
Znas li mozda kome su prodati? Zacudilo me da su samo prestali da se javljaju na telefone, zar tom ko ih je kupio nije bilo u interesu da sacuva korisnike...
Uglavnom, konfiskovao sam im opremu, moram da se naplatim za tek uplacenu uslugu koju nisam dobio :D
[ Sleepless_mind @ 09.01.2014. 15:35 ] @
Po gradu ide informacija da je u pitanju MadNet
[ dulsrules @ 19.01.2015. 02:17 ] @
Ima li nekih svezih informacija ?
[ dulsrules @ 01.08.2015. 15:43 ] @
Jel to Art rikavela ? Ne postoji im vise sajt.
[ DusanSukovic @ 25.10.2015. 09:25 ] @
Citat:
dulsrules: Jel to Art rikavela ? Ne postoji im vise sajt.



AFAK, prodati su SBB :)
[ Sleepless_mind @ 25.10.2015. 09:35 ] @
Skoro pa tacno :)
Preuzeo ih je Madnet. :)
[ DusanSukovic @ 25.10.2015. 12:09 ] @
Citat:
Sleepless_mind: Skoro pa tacno :)
Preuzeo ih je Madnet. :)



Eto sta ti je secanje, ja bih se zakleo da je SBB :) Hvala na ispravci :)