[ Goran Rakić @ 30.08.2002. 21:35 ] @
Probao sam da pokrenem samba-u u mrezi (ping radi super) i upotrebio sledeci smb.conf file:

Code:

    [global]
       workgroup = MYGROUP

       [homes]
          guest ok = yes
          read only = no


testprm kaze da je sve ok i pokrenem samba-u. Medjutim kada sa windows klijenta (win98) pokrenem net view vidim normalno samba host, ako probam net use e: \\ime_kompa\homes dobijem da taj servis ne postoji. Na samba serveru sa smbclient -L dobijem listu. Šta sam pogrešio i kako treba da izgleda smb.conf fajl da bilo koji korisnik u mreži, bez autorizavije može da otvori /home/neki_user, da po njemu pise i cita. Hvala.
[ alex @ 31.08.2002. 01:35 ] @
Probaj da mapiras drajv sa net use e: \\kompjuter\username (gde ti je username isti kao i username na windows masini), jer je [homes] u stvari mapa za korisnicka imena (odnosno njihove home direktorijume).
[ B o j a n @ 20.10.2002. 14:51 ] @
fali ti
browsable = yes

eventualno jos nesto.
Koristi SWAT, smb.conf ima toliko opcija, da se ne mogu pamtiti napamet ;(
[ Dejan Lozanovic @ 20.10.2002. 16:51 ] @
trebas da namesits
security = share

samo ako koristis negde masquerade za pristup netu ukljuci i host allow. Evo cu ti ja poslati moj conf koji vucem josh od slacka 7.1 :)))

[ Goran Rakić @ 20.10.2002. 22:28 ] @
Uspeo sam sa tvojim confom da mogu da mountujem disk sa net use... ali sada ako hocu da pristupim share-u dobijem Access is Denied.

[ Dejan Lozanovic @ 21.10.2002. 14:39 ] @
Pa ako pogledas malo bolje moj konfig, videces da samo host 192.168.0.2 ima dozvoljen pristup iskomentarisi tu liniju, ili jednostavno dodaj koji hostovi smeju da se kace na sambu i radice :))
[ Goran Rakić @ 21.10.2002. 15:09 ] @
hvala;)