[ fLuXx @ 29.08.2005. 22:21 ] @
Ima mnogo ljudi na ovom forumu koji su zainteresovani da nauce nesto o os programiranju (i ja sam jedan od njih), ali to sve propada, jer niko ne moze da pomogne (da li zato sto je preobimno za forum ili nesto drugo), ali bi bilo puno od pomoci ako bi neko stvarno postavio source. Ja sam video link ka cozmovom sourceu, ali link ne radi. Takodje JaHvram je ponudio source, ali niko nije bio zainteresovan (ili nije procitao post). E, pa evo ja sam zainteresovan da mi neko da da vidim source, pa bih vec nesto provalio. Mozda i gresim al ajd sad :-)
[ struct @ 31.08.2005. 16:24 ] @
Mozda ovako nesto, al to je za one koji cene pure asm (a i nisu prosti) :)
http://www.elitesecurity.org/t...-Power-OSovi-pisani-cistom-ASM

http://gljiva.headcoders.net/projects/hazos.tar - evo jedan vise nego prost(moze uraditi
reboot :DD) OS koji je pisao moj frend h4z4rd (nick 'glupi' na ovom forumu), mozda bude korisno nekome ;)


[Ovu poruku je menjao struct dana 31.08.2005. u 17:26 GMT+1]
[ praasac @ 03.09.2005. 18:29 ] @
ja sam skino ovaj hazos.tar, ali ne znam kako i sta da radim s onim fajlovima unutra. Jel to stvarno radi. Kako se to moze postaviti na disketu ili disk da se boota?
[ fLuXx @ 03.09.2005. 21:19 ] @
Cim ima tar ekstenziju, to je 90% za linux, tako da, ako nemas linux...zaboravi
[ `and @ 04.09.2005. 01:04 ] @

Citat:
praasac: ja sam skino ovaj hazos.tar, ali ne znam kako i sta da radim s onim fajlovima unutra. Jel to stvarno radi. Kako se to moze postaviti na disketu ili disk da se boota?


Ako to ne znas onda nemoj ni da pocinjes, vec sedi i nauci asm ...

Citat:
fLuXx: Cim ima tar ekstenziju, to je 90% za linux, tako da, ako nemas linux...zaboravi


lol, a sta ce mu OS da bi pokrenuo OS ?
[ glupi @ 04.09.2005. 11:03 ] @
Ovaj hazos je jedan privitivan pocetak os-a, koji moze posluzit kao baza za daljnju izgradnju. Znaci ovaj kod se boota i pokrene, i sada mozete dodavat organizaciju memorije, skocit u ring3, fs... Jedna star koja je ovdje krivo napravljena i koja ce bit promjenjena je to da se sada ucita samo jedan fajl sa diskete dok sad radim na tome da se moze ucitat puno malih modula (programa) tako da mozete pisat svoje asm programe koji mi se izvrsavali u ovom batrljavom os-u. Za pokretanje ovog koda ti netreba linux ali ti treba neki program koji ce ti smimit image na disketu (mislim da je to u win rawwrite). Kasnije samo stavis disketu u komp i resetiras ;) i dodajes sta hoces.

PS: svi oni koje zanima programiranje vlastitog os-a neka skinu knjigu mmurtl building your own 32 bit operating system (ili nesto slicno) gdje imate postupak programiranja os-a u c-u + nesto asm-a.

[Ovu poruku je menjao glupi dana 04.09.2005. u 12:05 GMT+1]