[ kondor-n @ 30.08.2005. 17:06 ] @
U posledmje vreme ekran je počeo povremeno da treperi i slika se širi ili skuplja tako da moram da je podešavam u displays preferences.
Da li neko zna šta je u pitanju?
iMac DV/SE G3 400 MHz
[ madamov @ 14.06.2007. 17:11 ] @
Kondore, kopamo po starim temama prilikom prebacivanja u novootvorene podforume, pa kako si verovatno popravio kvar napiši molim te, radi buduće reference ako neko bude imao sličan problem, šta je tačno bio kvar i kako si ga sredio.
[ PPZ @ 14.06.2007. 20:34 ] @
Kod njih je obicno problem u napajanju monitora/racunara ili u visokonaponskom transformatoru.Ovo prvo resava zamenom kondenzatora u napajanju, a drugo nikako ako nema originalni deo.....


[ kondor-n @ 28.06.2007. 11:38 ] @
Moram prvo da kazem da je kvar bio mali jer su promene bile jedva vidljive, zamenio sam kondenzatore...
Kasnije sam imao prilike da radim i na drugim iMac G3 i video sam da je to uobicajena stvar na svim takvim masinama, primetio sam da je na ostalim izrazajnije i ono treperenje ekrana kada se pojaca ton.
Sada radi bez ikakvih problema

Pozdrav
[ madamov @ 28.06.2007. 13:32 ] @
Hvala na odgovoru, sećam se i ja takvih problema na jednom plavom iMacu, a na mom grafitnom sam imao taj efekat kod pojačavanja tona prilikom slušanja muzike.