[ -zombie- @ 01.09.2002. 00:04 ] @
<<< btw, moli se moderator da obrise prethodni post/temu jer se zbog neke greske lose linkovala u drugi forum >>>

e sad pitanje.

u tutorijalu (prva soljica kafe valjda) preporucenom u jednoj temi sam nasao resenje za moj problem, ali nije konacno/kompletno...

naime, kada sam instalirao JBuilder Profesional 6, on je dodao classpath env. promenjivu, i postavio je na neki njegov qtjava.zip. od kada je to uradio, ja ne mogu da izvrsim ni jedan bla.class fajl sa "java bla" (i dalje sve kompajliranje sa javac radi ok).

u gore.pomenutom tutorijalu sam nasao resenje koje kaze da obrisem classpath env. var sa "set classpath=", i onda je sve (ponovo) proradilo!

(btw, da napomenem da jar fajlovi rade i kada postoji classpath postavljen...)


znaci, ja se pitam kako da imam istovremeno postavljen classpath (trebace mi za nesto, sigurno) i da mogu da izvrsim .class fajlove sa "java bla"...

i da li smem da trajno obrisem classpath varijablu, bez brige da li ce mi jbuilder i dalje raditi (nisam stigao da proverim, sada sam samo brisao u jednoj instanci cmd-a i onda odatle startovao "java bla")...

[ rnh @ 03.09.2002. 11:33 ] @
meni to lici da ti classpath nije dobro postavljen. Probaj da ukljucis current path u classpath. Najbolje je da eksperimentises sa
java -classpath trte/mrte bla
pa da vidis sta ti to nedostaje i da onda to dodas u %cp
[ -zombie- @ 04.09.2002. 04:56 ] @
hvala, toga sam se i ja setio, i nasao sam resenje da startujem sa "java -cp . bla", ali mi se to i dalje ne svidja...

a nisam rekao da mi bilo koja klasa nedostaje, jer sam samo isprobavao HelloWorld primer, a ON nije radio (za njega ne treba ni jedna klasa, jer koliko se ja razumem, java automatski radi import java.lang paketa u kome je System klasa...)

sada mislim da sam video da taj paket koji je jbuilder dodao u %cp izgleda uopste ne postoji... mozda je to problem... sad cu da probam sa nekim drugim primerima za %cp...