[ Toxter @ 01.09.2005. 17:39 ] @
Imam mali problem sa Eclipse-om koji nikako da resim.
Naime kada sam u debug perspektivi i debagujem neki program, kompajler cesto ulazi u ClassLoader klasu.
Pokusavao sam da nadjem negde u Podesavanjima nesto vezano za ovo pa da iskljucim (da jednostavno odradi step-over ili nesto slicno) ali bezuspesno.

Jel zna neko kako se resiti ovoga?

Pozdrav!
[ kobrejabre @ 02.09.2005. 08:27 ] @
Kada ulazi u ClassLoader? Da li ides na step over kada je u pitanju new operator? Ako pri pozivu za kreiranje objekta ides na step into, eto ti odgovora.
[ Toxter @ 02.09.2005. 10:16 ] @
Citat:
kobrejabre:...Da li ides na step over kada je u pitanju new operator?...


Ne. Ja postavim breakpoint-e negde gde zelim da stane i odradim debug. Znaci uopste ne idem liniju po liniju nego ga pustim da dodje do breakpoint-a. E sad on mi pre mog breakpoint-a (cini mi se pri samom ulasku u main()) udje u ClassLoader i to nekoliko puta. Pa zatim i izmedju prvog i drugog breakpointa i tako dalje...

Jel se tebi desava ovo?
[ tweeester @ 02.09.2005. 12:18 ] @
Da nisi zaboravio neki brakepoint u ClassLoader klasi ( slucajan klik)?
[ kobrejabre @ 02.09.2005. 13:21 ] @
A sta to znaci "ulazi u class loader"?. Ako u onom stablu koje ti polazuje koji deo koda se izvrsava ulazi u CL, to je normalno, jer CL se poziva pri svakom kreiranju objekta. Ako ti se program PREKIDA (kao kod breakpoinda) kada pozove CL, tu je vec problem ali onda moras da das i detaljniji prikaz da bi ti neko pomogao. Ovako zvuci kao ono: "Ne radi mi program. Sta da radim?" Detalji, detalji...
[ Toxter @ 02.09.2005. 14:28 ] @
Citat:
tweeester: Da nisi zaboravio neki brakepoint u ClassLoader klasi ( slucajan klik)?

Ne.

Citat:
kobrejabre: ...Ako ti se program PREKIDA (kao kod breakpoinda) kada pozove CL, tu je vec problem ali onda moras da das i detaljniji prikaz da bi ti neko pomogao. ...

Da. Prekida se. Ne znam kako bolje da ti objasnim od onoga sto sam vec napisao.
Znaci debug stane na odredjenoj liniji u ClassLoader klasi i ceka da odradim resume. Shvatas?
Jel koristis eclipse? Jel se tebi to desava?

Pozdrav!

edit: jel treba da paste-ujem liniju na kojoj stane?

[Ovu poruku je menjao Toxter dana 02.09.2005. u 15:28 GMT+1]
[ kobrejabre @ 02.09.2005. 15:28 ] @
Citat:
Toxter:
Jel koristis eclipse?

da
Citat:
Toxter:
Jel se tebi to desava?

ne. ni sa eclipse ni sa drugim alatima koje sam koristio. zato mi je i cudno.
[ Toxter @ 02.09.2005. 18:09 ] @
Pa onda stvarno ne znam...

Moze li biti do verzije JVM-a i Eclipse.
Kod mene je konkretno Java 1.5.0_04 a Eclipse je 3.0 (3.1 nisam skinuo zbog bagovitiog plugina za jboss). Moze li to biti problem?
[ tweeester @ 02.09.2005. 22:46 ] @
Ako se dobro secam tek eclipse 3.1 donosi podrsku za javu 5 tako da to definitivno moze biti razlog.
[ kobrejabre @ 03.09.2005. 10:41 ] @
Verovatno nije to. Eclipse 3.0 sasvim normalno radi na Java 5 VM, jedino sto ne pruza podrsku za prosirenja tipa anotacije i ostalo.
[ veljaradenkovic @ 05.09.2005. 21:21 ] @
Koliko se secam, mada mi je maglovito, klik na remove all breakpoints (iako ih nema) i ponovno postavljanje potrebnih resava problem. Ne mogu da izazovem situaciju ponovo ali bih rekao da je ovako bilo.
[ Toxter @ 06.09.2005. 23:19 ] @
Citat:
veljaradenkovic: Koliko se secam, mada mi je maglovito, klik na remove all breakpoints (iako ih nema) i ponovno postavljanje potrebnih resava problem. Ne mogu da izazovem situaciju ponovo ali bih rekao da je ovako bilo.


Secanje te dobro sluzi. :)
Radi!

Ja se ne secam da sam stavljao breakpoint-e u ClassLoader-u. Mozda je Eclipse to nesto sam postavljao. Uglavnom problem je resen.

Hvala ti.