[ Acika @ 01.09.2005. 21:34 ] @
Imam asusovu tv fm karticu, i posto cesto snimam razne emisije sa tv-a, i znam dosta toga o kompresiji, isecanju odredjenih delova filma i sl., interesuje me kako da ubacim spicu, svoj logo, kako da skinem znak u gornjem desnom ili levom uglu(rts, bk, pink...) i ubacim svoj logo, i kako da napravim autorun funkciju za divx video???
[ manix @ 01.09.2005. 21:50 ] @
Sto se tice "skidanja" znak to nije izvodljivo... mozes znak prekriti svojim znakom ili efektovati povrsinu gde se znak nalazi tako da se ne vidi o cemu je rec. sto se tice postavljanja logoa ne znam da li postoji neki poseban program za to ali pomocu premere to ti je najlakse uraditi... sada ostaje pitanje koji kodek koristi tvoja kartica i da li materijal moze da se uveze u premiere...

Ako imsa premier instaliraj proveri moze li materijal da se ubaci u njega i javi se da ti pomognem oko prekrivsnja znaka....

pozdrav ;o)
[ Acika @ 01.09.2005. 22:05 ] @
Nemam primere, a i ne znam gde da ga nadjem! Inace nisam ni mislio da skidam taj znak vec samo da ubacim i moj!
[ lancia88 @ 01.09.2005. 23:03 ] @
Pozdrav,

pa lafcino, ne mozes raditi video obradu i montazu programima za isecanje i kompresovanje, to su mahom programi koji sluze za upropascavanje videomaterijala a ne za njegovu proizvodnju (naravno, u nekom prenesenom znacenju ali sa stanovista profi pogleda na videoprodukciju, potpuno tacno).

Dakle, pronadji Premiere, malko oglasi itd.....
[ Mister_rap @ 02.09.2005. 22:40 ] @
Kao sto su ti i rekli bez premiera nista od montaze. Ubacivanje spice mozes odraditi sa programima tipa Ulead Video Studio, Movie Factory, i slicnim. Naravno u njima mozes napraviti jednostavne - sablonske spice a za kvalitetetnije spice treba ti talenat, znanje i skustvo. Prekrivanje logo-a mozes sa premierom ali postoji i par specijalizovanih programa za tu namjenu. I sto se tice autoruna za divx... on se konfigurise preko .ini fajla. A moze se pronaci na netu vise gotovih autorun sablona. Primjer Compact Disc Autorun v1.4 fixed adresa: http://www.geocities.com/TimesSquare/Maze/1125/
Poz.
[ Acika @ 03.09.2005. 20:51 ] @
Preko virtualdaba moze da se ubaci logo u film, amo se prethodno kreira neka slicica (ili animacija) i preko filtera logo u dab-u ubaci se i podesi gde da se nalazi, znaci neje potreban premiere, a ni neki drugi program, jedino neki za izradu spice i dobijam gotov film sa svojim logom!

Pozzz
[ koleNS @ 04.09.2005. 00:19 ] @
Zdravo svima.
Poruka za Manix-a.
Imam Premijer, radim u njemu i preko title i loga ubacim već pripremljenu sliku da prekrijem znak TV stanice, ali prilikom exportovanja u dv avi slika mi se 'iskocka'. Kako da to uklonim i dobije jasan svoj logo?
Unapred hvala.
[ manix @ 05.09.2005. 02:59 ] @
Pozdrav

Prvo me interesuje da li ti je ceo snima u "kockicama" ili samo logo, drugo da li taj snimak gledas na tv ili na kompu u full screen i trece kako si to odradi koja slika kog formata...

Ako ti je ceo snimak u "koskicama" onda imas problem sa kodekom ili pak ako gledas na comp a imas vecu rezoluciju, a gledas u full screen, moraju da se pojave kockice... rezolucina pal dv je 720x576 a monitor ima dosta vecu rezoluciju pa tih 720 trba rasporediti recimo na 1024 koliko ima monitor...

A moze da bude i drugi problem...

Naravno koji je format logo i kojih je dimenzija?

Zasada ti daj pojasnjenje pa idemo dalje ;o)

[Ovu poruku je menjao manix dana 05.09.2005. u 04:01 GMT+1]
[ Acika @ 08.09.2005. 18:55 ] @
Kako da povecam velicinu snimlnenog materijala sa sadasnjih 3,9 Gb (ili vremenski receno 1:13':50'' sata) na nesto vise, recimo na 8 gb. Inace koristim asus tv fm karticu i Home video teathar za snimanje sa iste!
[ manix @ 09.09.2005. 14:20 ] @
Prvi put u zivotu vidim da neko hoce da poveca "velicinu" materijala... Zbunjen sam!
Cemu to???
U svakom slucaju mozes da prerendas materijal i da pri tome smanjis kompresiju ili da je totalno iskljucis... Ali mi i dalje nije jasno zasto bi to radio!!!???

Ako ti je bas potrebno moze i detaljnije uputstvo!
[ Acika @ 09.09.2005. 15:40 ] @
Pa ja bih da dobijem to detaljno uputstvo, molim te, a razlog je sledeci: ja cesto snimam sa tv kartice emisije i filmove koji traju sa reklamama vise od 2 sata, a meni je dozvoljeno samo 1 sat i nepunih 14 minuta (odnosno 4gb, a ja bih bar 8gb), e sad ide problem, kad ja nasnimam tih sat i 15 minuta, on pocinje sledecih sat i 15 minuta, i tako, e sad kad ja to kompresujem u divx moram da radim sve po 2 puta (znaci kompresiju prvo 1-og dela, pa 2-og, pa onda spajanje 1-og i 2-og dela u virtualdub-u, da bih spojio ceo film (emisiju) i obrisao reklame, u jedan deo!
[ korisnicko_ime @ 10.09.2005. 20:39 ] @
Evo detaljno upustvo

http://vukx.ns.users.sbb.co.yu/

Uvod u Adobe Premiere 6.5



Korisno stivo

[ Acika @ 10.09.2005. 22:37 ] @
Ma korisno nema sta da se prica, samo ja na zalost nemam taj program Adobe Premiere 6.5! A kad ga budem nasao, sigurno ce da mi koristi, u svakom slucaju hvala!
[ manix @ 11.09.2005. 03:32 ] @
Cini mi se da se nismo bas najbolje razumeli...??? Ti zapravo neces da jedan meterijal pretvoris s 4 na 8 GB vec da spojis dva od 4 u jedan od 8???

Sto se tice konvertovanja u DivX ,dva matrijala, to nije problem... Nabavi Dr.Divix 1.06 i jednostavno ubaci oba materijala i konvertuj u jedan divix... Ja to nisam radio ali koleg to cesto radi... iz slicnih razloga kao i ti...

A premier ti nece "povuci" fajl ako je u jednom komadu veci od 2 sata, a cini mi se da na timeline u premieru ne moze stati vise od 3 sata...

[Ovu poruku je menjao manix dana 11.09.2005. u 04:35 GMT+1]
[ Acika @ 11.09.2005. 09:32 ] @
Ne ne ne brate nismo se razumeli, ovaj program koji ja imam dobio sam uz tv karticu i nasnimao s njom sigurno 50-ak sati raznog materijala (znaci extra snima, u mpeg2 format), a problem je sledeci, kad on snima npr. veci materijal od 1 sata i 14 minuta (to ti je 4 gb-a, i pise nesto na snimljenom fajlu 022162301655, a kad pocne drugi deo isto taj broj 022162301655 pa onda vol - 2, i tada pocinje snimanje sledeceg dela filma, e sad meni treba da skinem negde to ogranicenje od 4 gd-a, i proizvoljno da ga povecam na osam, a moze i vise, da bih ceo film snimio iz jednog dela, jer posle toga moram prvo da prebacujem 1 deo, pa 2 deo preko dr divx-a, pa onda da brisem reklame i spajam ih u virtualdub-u, a to mi izadje negde 6-8 sati za jedan divx, sto je mnogo mnogo je!
[ manix @ 11.09.2005. 18:54 ] @
Sto se tice povecanja velicine fajla to ne verujem da je izvodljivo... prvo jer taj programcic koji snima verovato moze i da emituje a sigurno nije u stanju da odjednom otvori faj vecio od tog default vremena kao sto je slucaj i sa premierom(nece faj duzi od 2 sata u komadu)... Tvoj problem definitivno resava premier 6, 6.5, pro 1,pro 1.5 nije bitno koji ali pokusaj da nabavis, mislim da pro verzije dosta brze rade sa DivX-om(mpeg4) i Mpeg2.
[ Acika @ 11.09.2005. 19:49 ] @
Mislim nije mi jasno kako to ne moze nigde, meni se sve cini da je to negde u windowsu ograniceno, jer po mom nekom misljenju on bi trebao da moze da snima dok god ima mesta na hardu, ovaj moj program Home Theater ima ekstremno dobar kodek, ali je za sve ostalo sr...e! Znaci fenomenalan, jel postoji neka komanda u win-u da ja vidim koliko je maximalan fajl, jer koliko znam u NTFS sistemu nema ogranicenja za fajlove!
[ Mister_rap @ 16.09.2005. 10:15 ] @
Mozda u okviru tog kodeka imas i mogucnost da podesis kvalitet kompresije. Tacnije sa smanjis bitrate, i to bi se odrazilo na konacnu velicinu fajla. Inace nista te ne kosta da instaliras i neki drugi program za capturing.
Poz
[ Splinter @ 16.09.2005. 11:08 ] @
A jel' u tom programu za snimanje postoji opcija Limit file size at... ? Mozda ti je ona podesena na 4gb.
[ Acika @ 16.09.2005. 17:18 ] @
Ne postoji nikakvo podesavanje vec samo da li snimak oces da ti bude good, better, ili best! Ali stavrno odlicno snima, ali nikakva podesavanja ne postoje!
[ Mister_rap @ 16.09.2005. 18:14 ] @
U ovom slucaju najmanji fajl bi trebao da ti bude ako snimas u good rezimu. Eksperimentisi malo sa tim pa vidi sta dobijas
[ canejr @ 26.09.2005. 13:05 ] @
Program snima do maksimalnih 4 GB, zato sto je to ogranicenje koje postavlja FAT32. Dakle, iako particija moze da bude veca od toga (Win2000 formatira do 32 GB, iako moze da cita i vece), velicina jednog jedinog fajla je max 4 GB.

Dakle, ko hoce da snima vise, mora da promeni fajl sistem. Ako se koristi Windows 2000, 2003 ili XP, najbolje je koristiti NTFS koji nema pomenuto ogranicenje (starije verzije NTFS imaju). Dakle, fajl prakticno moze da zauzme ceo hard disk, a teoretski je ogranicen na 16 EB (2^64)* - 1 KB (u praksi na 16 TB (2^44) - 64 KB), zavisno i od velicine sektora. 2^64 je oko 18.5 kvadriliona bajtova, ili 18 milijardi gigabajta (ako racunamo da je GB milijardu bajtova, sto nije ;)

Ipak, preporuka je da sistemska particija i dalje bude pod FAT32, a da se za snimanje videa kreira zasebna, koja ce biti pod NTFS. Osim toga, preporuka je da se capture radi na fizicki zaseban disk (ne samo druga particija). U programu uvek izaberi sto bolji kvalitet, jer je posle lako to srezati i spakovati na koliko ti je potrebno. Kao DVD kvalitet obicno se uzima rezolucija 720*576 (768*576) i 6 ili 8 MB bitrate. Cak i ako hardver/softver nude vise (ATI MMC do 15 MB), verovatno ti nije potrebno.


P.S. Postoje i ogranicenja u maksimalnom broju fajlova na disku, ali ovo nije tema za to. :) Uostalom, na NTFS je preko 4 milijarde (2^32), FAT32 oko 4 miliona. Ima sve na Internetu.
[ Acika @ 26.09.2005. 14:35 ] @
Meni su sve particije ntfs fail sistem, samo ne znam koja verzuja, mislim da xp 2002, i na posebnom hadu (fizicki odvojenom) radim sva snimanja, ali opet postoji to famozno ogranicenje od 4 gb!
[ mj1980 @ 27.09.2005. 13:43 ] @
Slusaj brate. Skini sa www.intervideo.com WinDVR3 i uzivaj. Download je oko 10MB ali se isplati. Videces. Ja koristim Kworld KW-TV878RF-PRO i sa njim snima perfektno u MPEG2 formatu. Kvalitet mozes da biras izmedju good, better ili best ali isto tako postoji i customized gde mozes da formiras neki svoj ili prepravis neki od postojecih parametara. Ako obratis paznju videces opciju File split size: gde mozes da definises velicinu konacnog fajla. Program provereno radi sa Conexant BT878 cipovima. Proveri koji je na tvojoj video kartici i uzivaj.
Osim toga zasto ne isprobas Live Capture opciju u DrDivX. Kod mene isto odlicno radi i nema ogranicenja sem u velicini tvog harda. Dok ima mesta on ce da snima. Namestis recimo 10 sati da traje snimanje i kada se zavrsi emisija jednostavno kliknes stop. I sve je OK.
P.S Sada sam video da zivis u Nisu kao i ja pa mozes da preskocis download sa neta. Javi se na pp.
[ Acika @ 27.09.2005. 16:03 ] @
Probao sam ja i taj program ali mi se ne svidja izlzni fajl, a mozda nisam dobro podesio parametre, a za drdivx sam cuo da moze da snima sa tv kartice, ali ja ne znam kako da podesim program koji hocu da snimim!?

[ Arsenko @ 03.10.2005. 18:03 ] @
Zna li neko kako uz pomoc VirtualDub-a postaviti logo preko filma (text over video).
Konkretno,naziv sajta u dnu filma.
Chuo sam da postoji neki plugin za pomenuti program,ali mi neshto ne ide da ga nadjem.
?
[ Mister_rap @ 03.10.2005. 18:18 ] @
Da postoji takva stvar. A i masu puta se vec govorilo o tome. Ali ajde jos jednom. To sto trazis zove se:
Virtualdub Logoaway filter
Created to remove logos from video sequence. Logo is a small sign usually put in one of the corners.
Ovaj plug in je Freeware. A mozes ga pronaci na adresi: http://republika.pl/voidon/virtualdub/

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 03.10.2005. u 19:18 GMT+1]
[ Arsenko @ 03.10.2005. 20:35 ] @
Skinuo: Download Logoaway v4.01filter - 16 131.
Hvala lepo!
Mozze li josh pomoc gde da iskopiram ovaj file,kako da ga pokrenem?
[ Acika @ 03.10.2005. 20:50 ] @
Otpakuj ga u plugins u virtualdub folderu (znaci c:Program files(ili de si ga vec stavio), pa virtualdub pa plugins i tu ga samo otpakuj)

Poz
[ Arsenko @ 04.10.2005. 14:07 ] @
Citat:
Acika: Otpakuj ga u plugins u virtualdub folderu (znaci c:Program files(ili de si ga vec stavio), pa virtualdub pa plugins i tu ga samo otpakuj)

Poz

Thanks to You too!
Neshto cu probati da "zbudzzim"
poz!
[ vukx @ 07.10.2005. 20:48 ] @
meni ovde nesto nije bas jasno

Citat:
Arsenko: Zna li neko kako uz pomoc VirtualDub-a postaviti logo preko filma (text over video).
?


Arsenko trazi da POSTAVI logo preko video file-a

Koliko ja znam takav filter vec postoji u VDub-u, a zove se LOGO, ali mozda i gresim???

ali bez obzira onda...

Citat:
Mister_rap:To sto trazis zove se:
Virtualdub Logoaway filter
Created to remove logos from video sequence.


moje skromno znanje engleskog mi kaze da je ovo filter za skidanje (sklanjanje) logo-a sa video sekvenci

ovde neko ili ne zna srpski ili engleski, ali ako je covek zadovoljan...
[ Arsenko @ 07.10.2005. 21:44 ] @
@vukx

Ja sam svoj odgovor dobio i reshio sve svoje probleme zahvaljujuci korisniku "Mister_rap" a pogotovo zahvaljujuci korisniku "Acika"
Zziveli!
[ timi263057 @ 22.10.2005. 15:16 ] @
koristim VirtualDub i želio bi nekako usporiti film(odnosno stalno dok ga gledam da se sporo odvija, nesto kao slowmotion ili replay). Kako bi u tom programu to mogao napraviti? Ili ako se to ne može napraviti u tom programu u kojem se može?
[ milan_kamerman @ 21.08.2007. 15:58 ] @
Ja sam Milan, buduci student kamere, uvijek sam se interesovao za kamere u poslednje vrijem,e poceo sam raditi i video montazu.Naravno nabavio sam Adobe Premiere 2.0 ali medjutim nisam uspjeo da nadjem njegove titlove i ukrase.Zna li ko na koji nacin se to radi ili treba skinutu sa interneta njegove titlove,Unapred zahvalan
[ lancia88 @ 21.08.2007. 22:00 ] @
Pozdrav,

ti titlovi su uglavnom pocetnicka opcija, sve sto sljasti, sjaji i krasi ces lagano vremenom zamenjivati prostim i obicnim opcijama, ukljuciv i Title deco i klonove/ekvivalente. Lagano ces preci na Photoshop, meki/tvrdi rezi, disolve prelaze i to je sve uglavnom, videces....
[ Zoran TV @ 21.08.2007. 22:26 ] @
Lancia je u pravu.

Fokusiraj se na PRAVILA montaze. Ako zelis dobro da koristis kameru moras prvo da naucis sta je KORISTAN snimak za montazera.
[ milan_kamerman @ 22.08.2007. 13:37 ] @
Znam ja sve to da je dobar snimak laksi posao za montazera, naravno nisam imao problema sa montazerom sto se tice snimka i ostalog.Radim do faksa na lokalnoj televiziji, ali zelim da radim i montazu posto obrzo pocinjem da snimam svadbe i druge manifestacije pa mi treba sto bolja realizacija montaze!!
Ima li gdje help-Adobetov ali na srpskom jeziku??Ja znam osnovne alatke u premieru.Unapred zahvalan!!
[ milan_kamerman @ 22.08.2007. 13:43 ] @
Pozdrav!
Ovako kao prvo najbolji program za obradu video materijala je AdobePremiere 2.0 tu imas sve moguce efekte koje zamislis cak mozes praviti svoje efekte.Pokusaj usporiti pomocu opcije Speed duration i od 100 brzine ti ukucaj 70 odsto sto ce naravno usporiti tvoj klip i izgledace kao fazon na filmu.
[ lancia88 @ 22.08.2007. 14:46 ] @
Pozdrav,

ne uci se tako kako si poceo ali to ces najverovatnije vec videti sam. Svako koristenje precica bez poznavanja duzeg puta je kuso a na duze staze vodi u propast posla. Ne treba traziti prevode na srpski vec nauciti engleski jer ce taj jezik trebati u svakoj nadogradnji montazerskog znanja nadalje. Ne treba traziti opcije za kicenje jer one retko kada imaju objektivnu vrednost. Montaza se uci polako i usko je skopcana sa filozofijom snimanja/snimatelja i razmisljanjem rezisera/reziranja a to uslovljava dosta vezbe, dosta gledanja i analiziranja tudjih radova i dosta ucenja iz dostupnih izvora, i to sva tri pomenuta elementa. Dakle, nikako ne moze na brzinu, imao ili nemao prevode.

Uzgred, ne shvatam zadnje dve poruke, posebno zadnju....
[ milan_kamerman @ 23.08.2007. 12:20 ] @
Pozdrav!

Znam ja da je montaza stav rasmisljanja i dio rezije kao i kamera.Ali sam htjeo neki nasi help koji bi mo pomogao da shvatim neke opcije.
Ja znam neke osnovne funkcije ali to nije dovoljano.Zelim da znam da upotrebljavam neke osnovne funkcije, a sve ostalo vremenom bi nadoslo.
Znas li ti da li je Adobe Premier pravi program za profesionalnu obradu video materijala.
[ Mister_rap @ 23.08.2007. 14:36 ] @
U forumu video softver imas par tema (tutorijala) koje ce ti pomoci da "upoznas premiere".
[ lancia88 @ 23.08.2007. 22:48 ] @
Pozdrav,

stvari umeju biti relativne ali ja Premiere koristim profesionalno u vlastitoj video-produkciji, cak stavise, dalje od 6.5 verzije nisam ni isao a mislim i da necu ici. Profesionalan je onaj program u kome mozes zadovoljiti potrebe montaze za narucioce koji to placaju a da ne ugrozis vlastiti profesionalni rejting. Tu negde pronadjes i program za sebe, ne mora nuzno biti Premiere. U audio delu svog posla nisam nikada shvatio Nuendo recimo te sam ostao na SF-u i dan danas...a vala sto vreme odlazi, sve cesce i miksujem u Premieru i audio :)


...matoro i lenjo, jednako to sto sam napisao :)
[ d4rk3lf @ 24.08.2007. 09:38 ] @
Još jedan glas za premiere 6.5!
Ne verujem da ću ikada da ga menjam, iako na poslu silom prilika koristim premiere pro 1.5. Osim montiranja video materijala i nameštanje zvuka je prilično lako u 6.5 verziji.

Što se tiče pravila montaže i montiranje svadbi, tu je teško iznaći pravi odgovor.
Radi se o tome što uglavnom naručioci svadbi žele da se sve vidi, materijal od početka do kraja, poželjno nakićen sa efektima poput nekih leptirića, balončića, srcašca... a kako je mušterija uvek u pravu, tu onda nema ništa od dobrog montiranja.

Ipak, ako hoćeš ozbiljno da se posvetiš montaži, predložio bih ti da poslušaš prethodne savete i odmah da se maneš bilo kakvih efekata.
Sve što ti treba je čist rez, mix i fade out.
Evo ti par primera:
- Ništa ne može da da sceni dobru dinamiku kao lepo postavljen rez. Pogledaj recimo Fashion TV. Oni nemaju nikakve tranzicije (prelaze) sa leptirićima i ostalim glupostima već sve uglavnom rade na rez. Pogledaj posebno kad se ode u backstage. Sve su to brzi kadrovi, sa dobrim timeingom, za nekoliko sekundi vidiš manekenku od glave do pete. Pogledaj spot bilo koje ozbiljnije grupe. Rez može i da uspori i da ubrza dinamiku pesme. Pogledaj bilo koju ozbiljniju reportažu, dokumentarac, crtani film, film.
U filmu se eto u 99% slučajeva samo koristi rez, a kad se koristi mix između kadrova ili fade out, mora da postoji debeo razlog za to. Spori miks se, kao što znamo, ponekad koristi kad se lik zamisli duboko i onda može čak i da se eksperimentiše sa slikom (da bude crno bela, mutna, nejasna poput vizije...), dok se fade u crno i u filmovima i u serijama ponekad koristi da se razdvoji neka scena od druge. Recimo, velika eksplozija... junak odleti u tri lepe... gledaoc ne zna šta je sa junakom, pa se ide polako u crno da bi tenzija još malko potrajala i gledaoc sabrao misli... sad dalje zavisi od radnje. Ako se želi dramatični efekat gde je junak dobio super moći, može se na rez odmah skočiti na njegovo oko, koje će se uz silan zvuk naglo otvoriti. Ako li je pak junak ranjen, onda može kamera polako iz crnog da upliva gledajući odozgo povređenog karaktera koji drhti uz setnu muziku u pozadini. :)
Nadam se da si me shvatio, hoću samo da kažem da treba da razmišljaš o razlozima pre nego postaviš neki efekat. Ne treba postavljati efekat radi efekta.
Ostala pravila možeš da pročitaš u knjigama ili da pitaš nekog dobrog montažera. Ipak, preporučio bih ti da na to ne gledaš kao na pravila, već na skup najlogičnih stvari koje su zapisane i koje po zdravom razumu ne treba da radiš. Naravno da nećeš da staviš dva vezana kadra sa sličnim ljudima gde je kamera u istom položaju, jer ćeš time samo zbuniti gledaoca, pošto on neće da zna ko je ko. Naravno da nećeš da staviš krupan kadar nekog lika koji nešto govori previše dugo (seti se samo sebe dok šaltaš kanale na TV-u, pa kad neko govori više od 20 sek. instinktivno promeniš kanal). Naravno da nećeš da pređeš na total (širok kadar) kada jedan lik pokazuje nešto drugom liku, osim ukoliko ne želiš da se vidi taj predmet.... i td.

to je to... nadam se da je makar malo bilo od pomoći... a ja begam sad... srećno u svakom slučaju.
[ Misa_exclusive @ 24.08.2007. 11:12 ] @
^Dobar post!
Zamisli da je recimo u Titaniku svaki, pa i svaki drugi kadar povezan tranzicijama sa balončićima i leptirićima (kao što je rečeno u predhodnom postu) na šta bi to ličilo.
He he, malo karikiram ali suština je ta da se izbegavaju bilo kakave tranzicije. Pogledaj kako se montiraju filmovi, profi reklame, spotovi... Možeš na prste ibrojati slučajeve gde je upotrebljena neka tranzicija (a da nije rez, fad in/ut i crossfade).
Što se tiče izbora softvera - sve je stvar navike. Samo oni koji su "profesionalci" u montaži i oni koji su početnici tvrde da je samo Premiere profi program - jer su samo za njega čuli ili su čuli da je on profi pa da pokažu da se razumeju i oni prihvate taj stav.
[ bytefx192 @ 31.08.2007. 11:04 ] @
Hehehe...
Bas mi je smesno ovo za TITANIC, ali upravu si...
pozZ