[ mylkee @ 02.09.2005. 16:56 ] @

Pozdrav

Da li neko ima iskustva sa izvršavanjem DTS paketa, snimljenog u VB formatu, pomoću Custom Task, u C#.NET-u?

Kod :

DTS.Task oTask;
DTS.DataPumpTask2 oCustomTask3;
oTask = p.Tasks.New("DTSDataPumpTask");
oCustomTask3 = (DTS.DataPumpTask2)oTask.CustomTask;

Na četvrtoj liniji dobijem grešku :

An unhandled exception of type 'System.InvalidCastException' occurred in MyDTSTest2.exe

Additional information: QueryInterface for interface Microsoft.SQLServer.DTSPkg80.CustomTask failed.


(Microsoft.SQLServer.DTSPkg80.dll je runtime callable wrapper za DTSPkg.dll)

Po netu za taj problem predlažu instaliranje SP2 za MS SQL Server, ali ja ga vać imam.
Probala sam i sama da napravim CustomTask biblioteku, kao što predlažu na
http://www.c-sharpcorner.com/Code/2003/Jan/DTSCustTask.asp
i to je fino radilo za skoro prazan Task, tj. kako je tamo napravljeno, ali da bi se dodao neki Property mora da se cast-uje, opet problemi.

Inače, to radim da bih iz koda podesila DTS paket kako mi odgovara pa ga onda startovala, jer je u pitanju uvoz podataka iz Excela u bazu, pa treba postaviti path do fajla i parametre za konekciju. Biće korisno ako proradi.

Hvala
[ ivan jeremic @ 05.09.2005. 08:53 ] @
Neznam kako ovo da odradis ali imam ideju ukoliko ne uspes da startujes package iz C#-a. Mislim da ti je lakse da Excel fajlove zakucas za odredjeni folder i da DTS postavis da cita iz njega ... Onda kroz stored proceduru startujes odredjeni job ..

Evo ti lanak za info o tome kako se job startuje iz storke ... http://www.sqlteam.com/item.asp?ItemID=19595 ....

Oprosti sto nisam od vece pomoci :)
Pozdrav
[ mylkee @ 13.09.2005. 08:55 ] @

Hvala Ivane! Možda će mi nekad trebati. Ali nisam mogla da uradim tako, jer bih morala da hardkodiram podatke za server i path fajla, pa bi to bilo teško za održavanje, a treba često da se koristi. Uostalom, ja se tu i ne pitam. :)

Uspjela sam da riješim problem tako što sam instalirala SP3 za SQL Server. Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Poz